Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Olay: Koku nedeni sizce nedir? - Olayın Tarihi: 27-Ekim-2013 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Anket Sorusu: Kokuya neden olan problem sizce nedir?
Oy Anket Seç Oylar Anket İstatistikleri
46 [11,86%]
41 [10,57%]
183 [47,16%]
70 [18,04%]
37 [9,54%]
11 [2,84%]

Yazar Mesaj
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Takvim Olayı: Koku nedeni sizce nedir?
    Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2013 Saat 17:07
Arkadaşlar merhaba

Benim gibi probleminin kaynağını bilipte çözüm bulamayanlar için bir anket hazırladım.

Murat Hocam umuyorum sakıncası yoktur.

Sorunları ortak olan arkadaşlar birlikte hareket ederse ve başlıklar buna gore açılırsa biraz daha önümüzü görebiliriz. Çünkü spesifik bir başlık altında çok farklı sorunlar konuşuluyor ve esas konudan uzaklaşılıyor. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2013 Saat 22:49
Güncel
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2015 Saat 00:14
Bana göre kokunun nedeni sürekli evde bilgisayar tv başında durmak yeterli oksijen alamamak
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2015 Saat 13:32
Benim ise dilimde ve aqizimda kokuya neden olan bakteriler biliyorum ama sorunu cozemiyorum
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2015 Saat 00:27
Vekol seninkide başka bir bakış açısı açık söylemek gerekirse bilgisayarı çok oynayan biriyim dışarı çıkmam nerdeyse ve hep D vitamini eksikliği çıkar
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2015 Saat 13:54
Orjinalini yazan: Aleho

Vekol seninkide başka bir bakış açısı açık söylemek gerekirse bilgisayarı çok oynayan biriyim dışarı çıkmam nerdeyse ve hep D vitamini eksikliği çıkar

D vitamini devlet hastanesinde bakiliyor mu? Ben ozelde bakılıyor diye biliyorum.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2015 Saat 12:59
Ben devlet hastanesinde baktırıyorum öyle bişey yok git baktır istediğin yerde yalnız sadece sağlık ocağında bakılmayabilir ben eğitim ve araştırmaya gidiyorum orada devlet zaten
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2015 Saat 22:31
güzel konu açmısın.Tahminim burun eğrligi burun eti , sinüzit,geniz akıntısı burun kaynalı hepside.Burundan kaynaklı.
IP
xauke7
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2015 Saat 05:06
kişiye göre değişir bu soru ama benim kendim için tahminim mide diye düşünüyorum çünkü helikobakteri için kullandığım ilaç seti kokuyu tamamen yok etmişti 1 hafta 0 koku vardı ve tahminimce bu koku benim midemden ağzıma geliyor ama midedeki sorun tam olarak ne çözemedim maalesef
IP
bi care
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı bi care Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2015 Saat 12:32
Murat Bey yardimci olursaniz sevinirim. Yeni üyeyim 10 yıldır agiz kokusu çekiyorum dışhekimine gittim bbişey yok dedi ama yirmilik dışınden olabilir dedi yirmilik Dişlerimi cektirdim ama geçmedi. Kbb ye gittim sinüzit dedi ilaç kullandım geçmedi tekrar gittim film çekildim sinüzit yok burunda hafif egrilik var burun eti büyümüş ama ameliyata ikisi içinde ameliyata gerek yok dedi. Bademciklerimi alırdım geçmedi.
Gastroenteroloji gittim endoskopi çekildim gastrit cçıktı ama ilaçbile vermedi doktor cçok az dedi. Ama ben nidazol kullandım yine geçmedi agiz kokum. Benim şikayetlerim Agiz ve dilde beyaz tabakalar bogazda ve genizde surekli tahris ve balgam. Sirt ustu yattigimda koku gecmiyor. Biseyler yedigimde agiz kokum bastiriliyor yarim saat sonra ayni siddetle geri geliyor. Benim ki agiz kokusu tip kaç murat Bey lütfen yardımcı olur musunuz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2015 Saat 13:45
Ben ağız kokusu tedavi etmiyorum.

Bu sebeple sadece kaynağı hakkında fikir verebilirim. Sorabileceğiniz sorular için forumun giriş sayfasında üst satırda bulunan "Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz." yazan satırı tıklayıp kitapçığa göz atınız.

Ayrıca http://www.agizkokusu.net sayfasına göz atabilirsiniz.

-M
IP
Lise93
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Lise93 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2016 Saat 18:13
Hocam sitenizde birkaç soru vardı bunları deneyin diye evde spor yaparken ağız kokusu geçiyormu? Bu sorunun cevabı evetse bu ne anlama geliyor
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2016 Saat 21:43
Eforda hissedilen ağız kokusunun kaybolması tek başına anlamlı değil, diğer başka ip uçları ile birleşice Tip 4 koku hakkında fikir verici oluyor
-M
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2016 Saat 22:23
Vücüdün alamadığı bazı besin, vitamin, minaral gibi bir eksikliği olmalı ki bu sorunlar ortaya çıkıyor.
Bu eksik besinler veya yanlış uygulamaları tespit edelim ki bu sorundan kurtulalım.

Benim kanaati acizem ise içtiğimiz suda yediğimiz besinlerin suniliğine alamadığımız vitaminlerde eklenince bu sorun ortaya çıkıyor.
Büyük çoğunluğumuzun ortaokul lise yıllarında bu sorunla karşılaştığını varsayarsak yol hep aynı yerde kesişiyor.
Bademcik, kbb, sinüzit, mide sorunu olup tedavi olanlarında şikayetleri geçmeyince akla başka şeyler geliyor. Yani daha farklı ve belkide çok basit bir çözümü var.
Böyle umut ediyor arkadaşlarında sorunların üzerine gitmesi kişisel kanaatlerini yazmalarını bekliyoruz.
Çünkü beraber hareket etmessek hiçbir yol katedemeyiz...

IP
bilginog
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı bilginog Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2016 Saat 22:50
Mide kaynakli agiz kokusunun tek sebebi bagirsaklardir arkadaslar.Mideden geldigini dusundugunuz koku aslinda bagirsaklarimizda yasayan kotu huyli bakterilerden kaynakli.

Eger sekeri,yagi keserseniz hergun aksamlari uyumadan once elma armut muz portalal ve mandelinden 1 er adet yerseniz " bakterilerin parcalayarak meydana getirdigi kotu kokudan kurtulmus olursunuz "

Yukarida saydigim hicbir meyve bakterilerin ve enzimlerin parcalamasi sonucunda aciga gaz cikarmayacakdir.

Yenilen meyveler vucutta katalizor etkisi gostererek ( Tepkimeyi hizlandiran madde ) sivi ve kati tum bagirsak cikis noktalarinda bulunan bakterilerin koku yapmasini engelleyecekdir.

Meyveyi yedikten ilk buyuk tuvaletinizden sonra agiz kokusu 24 saat boyunca olusmayacaktir.

Isterse 20 disiniz curuk olsun farketmez
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2016 Saat 14:04
Kardesim kyle sey mi olur cpzum omu yani gidim o zaman 100 tlye hepsindrn 5 er kilo alayim
IP
bilginog
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı bilginog Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2016 Saat 16:51
Ben iyileştim katagorisinde Ağız kokusu çeken kalmayacak konusu altında açıkladım nedenlerini okursan faydana olur.
IP
scarfaceyigit
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı scarfaceyigit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2016 Saat 13:34
Merhaba arkadaşlar bu siteyi dün gece keşfettim. Çokda başarılı bir site. Benim sorunumda hepiniz gibi ağız kokusu sabah kalkdığımda evdekilerle bile konuşamıyorum rahat ağızım leş gibi kokuyor. Kardeşim bile ağzın lağam gibi kokuor dior :) Artık ağlanacak halime gülüorum :)
Konuya gelim benim diş eti iltihabım var dişlermi fırçalarken bazen diş etlerim kanıor ama dişçiye her zamn giderim diş taşlarımı temzlerler ve dişçi artık diş etlerin iyi durumda bakımına devam et dedi ağız bakımını çok iyi yapıorum. Ve dün bu siteden öğrendiğim kadarıyla bendede sanırım bademcik taşı var. Bendede bazen ağız içimde bu taşlardan oluor bende dikkat etmden yemek artığıdır die hep tükürüordum nerden bileyimki bademcik taşıymış. Yarına kbb dan randevu aldım gidip göstercem. Size sorum sizce bu koku bademcik taşındanmı ve bademciğimi aldırsam sigortalıyım üni okuyorum bu işlem için ücret alırmı devlet ?
Şimdiden yardımlarınz için tşkr ederm
IP
scarfaceyigit
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı scarfaceyigit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2016 Saat 14:34
cevap verebilecek arkdş varmı ?
IP
Powershaped
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı Powershaped Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2016 Saat 19:40
Ben ameliyat oldum. Kokuda azalma oldu ama tamamem geçmedi.Genelde tamamen geçti diyen de pek yok. tam buldum çözümünü derken Biraz hayal kırıklığı oluyor. Bende Nefes kokusu hala yayılıyor ortama
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2016 Saat 09:08
ARKDASLAR BEN CE DE BADEMCIK OLABILIR AMA BAGIRSAK MANTARI YANI SORUN BAGIRSAKTAN KAYNAKLIDA OLABILIR BAGIRSAKTA OLUSAN KOTU GAZ YUKARI GELIO BUDA OLABILIR MESELA BAGIRSKA MABTARINININ SEBEBLERI ARASINDA COK KARBONHIRAT HAMURLU DEYLER YEME ELDE EGZAMA OLUSUMU KI BENDE HER ZAMAN EGZAMA VAR ELLERIM CATLAYIP KANIO HATTA BEN BAGIRSAK MANTARINDAN SUPHELIYIM AYRICA ANTIBIYOTIK ATTIHIMDA HASTAYKEN KOKU 0
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2016 Saat 14:53
benim nefes kokusu proplemim var.yani nefes verdigim sırada hoş olmayan bi koku oluyor.agzım kapalıyken bile.benim aklıma bişey takıldınefes kokusu tip 4 e giriyor eger ben yanlış anlamadıysam.o zaman bende tip 4e mi giriyorum
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2016 Saat 19:58
Agzimiz kapaliyken bile burnumuzdan cikan koku nefes kokusumu oluo tip4
IP
blanche
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı blanche Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2016 Saat 21:44
tip 2,yani burun sinüs kaynaklıda olabilir.
IP
cmgard
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı cmgard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2016 Saat 09:58
Hocam bir şeyi merak ettim.5 dişimde çürük var ve diş taşlarım mevcut bazı noktalarda.Bu çürük ve diş taşları dil kokusu yapar mı?Ağzımı temizlediğimde dilimi temizleyince koku tamamen yokoluyor.Şekersiz şeyler yediğimde koku oluşmuyor tükürük miktarım az değilse ağzımda.Sınava hazırlandığım için dişleri yaptıracak fırsatım olmuyor.
IP
purple10
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı purple10 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2016 Saat 23:25
Merhaba öncelikle bu forum oluşturulduğu için teşekkür etmek istiyorum.
Benim ağız kokusu problemim yıllardır devam etmekte, ortaokuldan beri ağız ya da nefes kokumun farkındayım.
Bazı zamanlar koku öyle şiddetli oluyordu ki dışarıdan kokuyu kendim alıyordum ve iğreniyordum.
Öncelikle 7. sınıfa kadar dişlerimi hiçbir şekilde fırçalamadığımı belirtmek istiyorum. Diş taşı, ve şu an hala geçmeyen sararmış dişler ile ilgili pek çok sorun yaşadım. Fakat yıllardır dişlerimi düzenli şekilde fırçalamaya devam ediyorum. Ağzımda hiçbir çürük diş, dolgu yok şu an için. Anladığım kadarıyla bir diş eti problemimde yok çünkü dişlerim kanamıyor ve diş doktorunun böyle bir problem olsa atlayacağını düşünmüyorum? Sadece hassas dişlere sahibim bunu biliyorum, asıl değinmek istediğim konu bende kronik faranjit var yıllardır. Ve şu an bademcik iltihabı ve geniz akıntısı ile birlikte çekilmez bir hal aldı. Sürekli kbb ye gidiyorum antibiyotık verip geçiştiriyorlar. Gerçekten ağız kokusu problemi çektiğimi söylediğimde ise doktorların suratında küçümseyici bir ifade görüyorum. Bu tavır beni kendimden iğrendiriyor. Son olarak gittiğim kbb doktoru kan aldı ve boğaz kültürü istedi. Yaptırdığımda bademcik iltihabının alerjik olduğunu söyledi. geniz akıntısı için bir ilaç ve burun spreyi verdi. Şu an bakıyorum bademcik iltihabı geçmeye başlamış biraz fakat geniz akıntısı hala devam ediyor? Lütfen bana yardım edin bu konu sürekli kafama takılıyor ve hayatımı mafediyor..
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2016 Saat 20:50
Kardesim ben 20 yadinda universite ogrencisiyim suan makum ramazaniz oruc tutuorum idare ediom 1 aydir ama ramazan ciksin doktorlara gdicem tedaviye baslicam iste ama iftarda veya normal hayatta bile salatada coook az sogan olsa bile agizda hep kalio inancimi kaybettim artik suan bu mesaji yazarken bile emin ol karnim tok sukur ama koku var kahretsin eger okulun acilacagi tarih olan eylulun ucuncu haftasina kadar yol katedemezsem okula gtmem efer yine cozum bulamazsam babam polis benim silahiyla kafama sikicam hemde evin tam salonunda sakam yok 20 yasindayim bu durum sebebiyle hayat fazlasiyla olgin yapti beni
IP
Meari
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
Alıntı Meari Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2016 Saat 21:57
Purple10 doktorların çoğu bu konuda o kadar ilgisiz ki sen yine iyi bulmussun boğaz kültürü falan isteyip araştıran. Ben bulunduğum şehirde en iyi diye duyduğum kbbcilere gittim koku problemimi acik bir sekilde söyledim hic ilgilenmediler doğru dürüst bakmadilar bile. Hele bir tanesi elma ye diyo bana sanki ben bilmiyorum elmanın faydasını. Birde gastroya git belki midenle alakali bir sorundur seninki.. Herkese şifa diliyorum..
Ya Şafi
IP
secret44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı secret44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2016 Saat 23:01
Yaklaşık iki yıldır arada gidip gelen bir ağız kokum var. İlk kokuyu fark ettiğimde bağırsak kurdundan şüphelenildi ve kontil isimli ilacı kullandım koku yaklaşık 4-5 ay kadar gitti. Sonraları koku daha sıklaşmaya başladı ve tekrar kontil kullandım yine geçti.Baktım ki herhangi bir hastalığım için antibiyotikleri kullandığım zaman bu koku geçiyor ama ne zamanki antibiyotikler bitsin koku tekrarlıyor.

Bir gün gastroenteroloji bölümüne gittim doktora anlattım senin gibi güzel bir kızın ağzı mı kokar? dedi ve reflü teşhisi koydu pulcet isimli ilacı kullan sıkıntın geçmezse gel dedi. Bir süre kokuyu geçirdi ilaç sonra dünya telaşesi gidemedim bir türlü doktora.

Şimdilerde ise yaklaşık 1 aydır sürekli bir ağız kokum var ama çok yaklaşınca değil uzaktan da bariz bir şekilde fark ediliyor koku. Sağolsun bu kokudan beni haberdar edende annem.Otobüse falan bindiğim zamanlarda insanlar bir şey sorunca ağzımı fazla açmadan cevap veriyorum karşı taraf pek anlamıyor ne söylediğimi canım sıkılıyor bu duruma.

Bu koku devam ederken hafif hafif ağrıyan mideme bir gün aniden bir ağrı saplandı ve acile gittim.(Midem çocukluğumdan beri rahatsız ama sürekli ilaç kullanmıyorum.) Acildeki doktor da pantpas isimli ilacı verdi endoskopi olman lazım dedi. Neyse ilacı kullanmaya başladım iki gün hiç koku olmadı ama sonra tekrar başladı.Ardından gastroenteroloji bölümündeki doktoruma tekrar gittim ve durumu anlattım. Endoskopi olmak istemediğimi söyledim çünkü yakınımdaki bir çok kişi endoskopi sırasında ve sonrasında sıkıntı yaşadı.
Doktorumda anlayışlı çıktı dişlerimi güzel fırçalayıp fırçalamadığımı sordu gargara da kullansam bu kokunun var olduğunu anlatınca flagyl ve nexstep verdi.
Tabii ki flagyl içer içmez buradaki bir çok kişi gibi benim de ağız kokumu tamamen kesti ama bittikten tam bir hafta sonra puff koku ve ağzımdaki metalik tat yine geldi. Halen de mide koruyucumu kullandığım halde.Açıkçası arada düşünüp ağlıyorum canım çok sıkılıyor bu duruma yeni sözlendim ve sözlüm olur da kokuyu fark ederse diye fazla yaklaşmak istemiyorum.

Kesin konuşamk istemiyorum ama ben bu kokuların ağız içi kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Eğer böyleyse neden mide koruyucu içince bu ağız kokusu geçsin ya da hafiflesin ki?

Fakat bir başlık daha açtım annemin de ağız kokusu vardı alerji kaynaklıymış annem ilacını kullanınca geçti. Bana da etken maddesi aynı olan ilaç bu koku var olmadan önce alerjim için verilmişti dünden beri o ilacı tekrar kullanmaya başladım bugün koku yoktu ayrıca ağzımdaki metalik tat da neredeyse yok oldu.

Ayrıca insülin direncim var bunun için diaformin kullanıyorum onu bıraktığım zamanlarda kokunun fazlalaştığını da kesinlikle fark ettim.

Bir de geniz akıntım var onun için kbb uzmanına gittim kulağımda burnumda ve boğazımda bir sıkıntı olmadığını söyledi.Ayrıca çocukken bademciklerim alındı, bademcik taşı bademcikleri olanlarda oluyor diye biliyorum.

Geniz akıntım için de daha önceden sinüzit için buruna çörek otu yağı damlatılmasını duymuştum ve faydasını görmüştüm yine bir kaç gündür onu da deniyorum. Affedersiniz hafif balgam çıkmaya başladı, geniz akıntım hafifledi ve daha rahat nefes alıyorum.

Sorunum nedendir bilmiyorum ama sizlerle bunları paylaşmak istedim.

IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2016 Saat 00:02
Seni guzelce dinleyip anlayan bi doktor bulman cok ii neyseki ole bi doktor bulmak zor ozelde bile olsa adam fazla takmio hangi ilde yasiosun bide ozel doktomu devletmi
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2016 Saat 00:04
Ben kurtulamazsam okulumu dondurcam tabi buna ailem cok sinirlnecek bide onlarla kavga etcem ozellikle babamla eger cokda kafam atarsa babamim silahiyla vurcam kendimi ciddi ciddi bir kac gundur bunu dusunuorum
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2016 Saat 19:38
Mmkk sakın kardeşim o kadar da değil hayat yaşamaya değer her şerde bir hayır vardır. O kadar çok şey öğrendim ki ne nedir otlar çöpler,ıbrahim ğökçek iksiri bile yaptım kendi çapımda.Kendimi keşfettim inancım daha da sağlamlaştı.Allahın izniyle ummadığımız anda iyileşeceğiz.Yumurtalık kanseri arkadaşım 2 senede iyileşti şimdi çok iyi ama hastayım demedi.Biz çok kafaya takıyoruz Sakın kötü şeyler düşünme canım.Bugünumüze Şükür sevgiyle kalalim
Tükenmişlik
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2016 Saat 03:12
Funda yalnis anlamada nasil bi durumdasin bilmiorum ama ben iyice sıkılmaya basladim artik sole bi safya geldim resmen anneme laf hicbizMan solemem ama babama karsi bilendim yani olumsuz anlamda keske insan diorum nasil bi hayatinn olcagini dogmadan once gorebilse he bu maddiyatla ilgili bi durumdeil allaha sukur bi maddi sikintimiz yok manevyat anlaminda ...cok daraldim   insanlardan kacmaktan sikildim   misal bayramda anemler dio teyzenlwre felan gdip kalalim orda bende diorumki hayir ben gelmem siz gidin nekadar kotu bisi dimi yani insan olarak hayatini sinirlandirmak duvarlar ormek nereye kadar surecek bu biyerde patlicak illaki univeristede arkadasim yok seneye universiteye sadece dersler icin mi gidicem oysaki ne hayaller vardi ben gecen dusundumde herhalde en iyi en mutlu gecen egitim donemim ortaokul mus 5 6 7 . Siniflar yani ondan sonra hayatim zehir oldu lise lise hakkinda hicbi an yok arkadasim yok universite iki yldir universiteliyim sozde yani ole bosbos gidioz gelioz yurtla okul arasi mekik ...e insanlarla konusamiom hep disarida hep tek takilmak ve bisure sonra aman disariciksam ne olcak yine ayni diip evde takilmak aciz bi insana donustum oysaki suan cogu insani cebimden cikaricakken......artik sey dusunuorum mesela pcde veya tv de yabanci veya yerli film izlerkn diorumki su oyuncunun agzi kokmuodur yani veya insanlarun gorunusleriyle dalga gecmem ama derimki su adamin bile kokmuodur ya ....yabanci ulkelerde bu durum yok denecek kadar azdir zaten misal bi abd de %0,5 dir agikokusu olan insam
IP
Camur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Camur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2016 Saat 14:06
On yıldan dazladr bu sıkıntıyı çekiyorum ve artık hem sosyal hemde iş hayatımı mahvediyor.Yıllar önce Üre nefes testi yaptırmıştım 400küsür çıkmıştı hatta oradakiler benimle dalga geçmişti mümkün değil makina bozuldu diye:( iki haftalık ilaç tedavisi başlandı.ilaçla tedavi edildiğimi düşündüm çevremdende olumlu tepkiler aldım ama yeniden nüks etti. Yine test yaptırdım ama testte bi sıkıntı çıkmadı ama kokunun varlığından hem fikiriz. Geniz akıntım,bademcik şişliğim hep olan şeylerdi ama sıkıntı bundan olsa o ilaçla geçmez gibi geliyor ve bzouk balık,ölü hayvan kokusu olduğuniçin benim aklımda hep mide seçeneği var? Ağızı tamamen ekarte ettim sayılır. Sizce ne yapmalıyım? Nerden başlamalıyım? Neredeyse tüm forumu okudum çoğu şeyi de yaptım sayılır.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2016 Saat 17:13
Kokunun kaynağı farenjittir çoğu kişide. farenjit belirtilerine bakın .
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2016 Saat 23:26
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

Katılıyorum. Sinüzit + faranjit üzerine gidilmesi gereken konular. Bazı aşamalarımı yazacağım,biraz uzunca hakkınızı helal edin.

Bende ikiside var. Bu ara çok hasta oluyorum. şuan bile boğazım ağrıyor. ve artık iki kulağımda doğru da acı hissediyorum.Geniz akıntım arttı. konuşurken sesim kısılmaya başladı ve bi kaç öksürme haraketi ile boğazımı rahatlatıp ses tonumu ancak ayarlayabiliyorum.
Ayrıca, son iki aydır şu var; yutkunma haraketi yapınca sağ kulaktan (o tarafa doğru) vıjk diye bi ses geliyor (doktora söyledim östaki borusundan gelir bişey olmaz dedi ama eskiden böyle değildi). Sanki içerde hafif katımsı bişey var. Yine aynı, çeneyi sağ sol hareketi yaptığımda sol kulaktan aynı şeyi hissediyorum.
Boğaz ağrısından dolayı kulağa vuran acı bir sol kulağa bir sağ kulağa sıçrıyor.
Sef 1mg antibyotik yazdı doktor kullandım geçmedi. 1 haftadır sinüs rinse kit kullanıyorum faydası oldumu bilmiyorum çünkü koku alamıyorum.

Fakat son bir haftadır şöyle bir durum var; Koku almadığımı ,forumdaki koku almayan nadir kişilerden olduğumu demiştim. ömrüm boyunca burundan kokuyu bi kaç kez hissetmişimdir.Bu hafta staj yaptığım yerde klima var. içerde sürekli hava harekti var ve soğuk. asla koku almayan ben bu bir haftanın en az 3-4 günü günde bir kaç kez burnumdan kötü koku hissettim. Kokuyu tekrar anlamak için tekrar nefes verdiğimde koku hissetmiyorum. Bunu şuna bağlıyorum; içerideki hava hareketleri bana tekrar çarpınca kendi kokumu tekrar alıyorum. Şöylede küçük bir tezim var; Kokuyu ömrü boyunca atıyorum 5-6 kere hissettiysem bunlar başkasıyla konuşurken karşının bana nefes vermesiyle o andan benimde nefesimi vermemle burnumdan kötü nefes kokusu geldiğini anlamıştım. Bu koku Tıpkı stajda yaşadığım ve hergün hissettiğim koku ile aynı. Çok şaşırıyorum arkadaşlar ben hiç koku almazdım kendimdem. Klimalı ortam nasıl böyle bir etki yarattı anlamıyorum. Bakın şuan bile koku almaya çalışıyorum ama yok.

Bugün aktardan bitkisel faranjit damlası aldım. Damlattım, o kadar çok canım yandıki gözlerimden yaş geldi. fakat baya bir akıntı söktü , burun deliklerim açıldı, sanırım rahat uyuyacağım. İnşallah faydası olur.

Orta kulak iltihabı ile iyileşenler olmuş.Forumda biri yazmış yıllar önce fakat hangi konu bilmiyorum. Bende şüphelenmiyor değilim. Sonuçta faranjit veya geniz akıntısı sadece bizlerde yok değil mi? veya onlarınki geçici mi?

Arkadaşlar, iyileşmek lazım. Stajda çok sıkıntı çekiyorum. Bu benim ilerdeki iş hayatımın kopyası. Seneye okul bitiyor. Yanyana çalışıyoruz. İnsanlar acımasız. stajın ilk günü, benimle ilgilenen kişi, sürekli oruçmusun , bugünde oruçmusun, kusura bakma ağzımız kokuyor orucuz diyor.güya beni kırmadan kokuyor demeye getiriyor. bunu diyen kişi oruç tutmuyor. Kendimi kanıtlayamıyorum, daha ben birazcık konuşayım hemen ağzını kapatıyor. Bir soru sorucam öğrenmek için, bende ağzımı kapatıyor koku gitmesin diye, az sesle konuşuyor ve hatda çoğu zaman soru soramıyorm.Yani verimsiz geçiyor. Bu iş hayatının bir kopyası. Yarın benimle birlikte yanyana saatlerce bir projede hangi insan çalışır. Aç mı kalalım, çalışmayalımmı ? yada basit bir işte insanlarla muhatap olmadan asgeri ücretlemi çalışalım. Bu seferde 5 yıl boşuna okumuş olurum. istediğm hayatı yaşayamam. Allah hepimize şifa versin ,bu ara bu konu hep düşüncemde....

Hepiniz duamdasınız, beni de dualarınıza dahil ediniz...

IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2016 Saat 10:48
Orjinalini yazan: by_arda2

Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

Katılıyorum. Sinüzit + faranjit üzerine gidilmesi gereken konular. Bazı aşamalarımı yazacağım,biraz uzunca hakkınızı helal edin.

Bende ikiside var. Bu ara çok hasta oluyorum. şuan bile boğazım ağrıyor. ve artık iki kulağımda doğru da acı hissediyorum.Geniz akıntım arttı. konuşurken sesim kısılmaya başladı ve bi kaç öksürme haraketi ile boğazımı rahatlatıp ses tonumu ancak ayarlayabiliyorum.
Ayrıca, son iki aydır şu var; yutkunma haraketi yapınca sağ kulaktan (o tarafa doğru) vıjk diye bi ses geliyor (doktora söyledim östaki borusundan gelir bişey olmaz dedi ama eskiden böyle değildi). Sanki içerde hafif katımsı bişey var. Yine aynı, çeneyi sağ sol hareketi yaptığımda sol kulaktan aynı şeyi hissediyorum.
Boğaz ağrısından dolayı kulağa vuran acı bir sol kulağa bir sağ kulağa sıçrıyor.
Sef 1mg antibyotik yazdı doktor kullandım geçmedi. 1 haftadır sinüs rinse kit kullanıyorum faydası oldumu bilmiyorum çünkü koku alamıyorum.

Fakat son bir haftadır şöyle bir durum var; Koku almadığımı ,forumdaki koku almayan nadir kişilerden olduğumu demiştim. ömrüm boyunca burundan kokuyu bi kaç kez hissetmişimdir.Bu hafta staj yaptığım yerde klima var. içerde sürekli hava harekti var ve soğuk. asla koku almayan ben bu bir haftanın en az 3-4 günü günde bir kaç kez burnumdan kötü koku hissettim. Kokuyu tekrar anlamak için tekrar nefes verdiğimde koku hissetmiyorum. Bunu şuna bağlıyorum; içerideki hava hareketleri bana tekrar çarpınca kendi kokumu tekrar alıyorum. Şöylede küçük bir tezim var; Kokuyu ömrü boyunca atıyorum 5-6 kere hissettiysem bunlar başkasıyla konuşurken karşının bana nefes vermesiyle o andan benimde nefesimi vermemle burnumdan kötü nefes kokusu geldiğini anlamıştım. Bu koku Tıpkı stajda yaşadığım ve hergün hissettiğim koku ile aynı. Çok şaşırıyorum arkadaşlar ben hiç koku almazdım kendimdem. Klimalı ortam nasıl böyle bir etki yarattı anlamıyorum. Bakın şuan bile koku almaya çalışıyorum ama yok.

Bugün aktardan bitkisel faranjit damlası aldım. Damlattım, o kadar çok canım yandıki gözlerimden yaş geldi. fakat baya bir akıntı söktü , burun deliklerim açıldı, sanırım rahat uyuyacağım. İnşallah faydası olur.

Orta kulak iltihabı ile iyileşenler olmuş.Forumda biri yazmış yıllar önce fakat hangi konu bilmiyorum. Bende şüphelenmiyor değilim. Sonuçta faranjit veya geniz akıntısı sadece bizlerde yok değil mi? veya onlarınki geçici mi?

Arkadaşlar, iyileşmek lazım. Stajda çok sıkıntı çekiyorum. Bu benim ilerdeki iş hayatımın kopyası. Seneye okul bitiyor. Yanyana çalışıyoruz. İnsanlar acımasız. stajın ilk günü, benimle ilgilenen kişi, sürekli oruçmusun , bugünde oruçmusun, kusura bakma ağzımız kokuyor orucuz diyor.güya beni kırmadan kokuyor demeye getiriyor. bunu diyen kişi oruç tutmuyor. Kendimi kanıtlayamıyorum, daha ben birazcık konuşayım hemen ağzını kapatıyor. Bir soru sorucam öğrenmek için, bende ağzımı kapatıyor koku gitmesin diye, az sesle konuşuyor ve hatda çoğu zaman soru soramıyorm.Yani verimsiz geçiyor. Bu iş hayatının bir kopyası. Yarın benimle birlikte yanyana saatlerce bir projede hangi insan çalışır. Aç mı kalalım, çalışmayalımmı ? yada basit bir işte insanlarla muhatap olmadan asgeri ücretlemi çalışalım. Bu seferde 5 yıl boşuna okumuş olurum. istediğm hayatı yaşayamam. Allah hepimize şifa versin ,bu ara bu konu hep düşüncemde....

Hepiniz duamdasınız, beni de dualarınıza dahil ediniz...

sinüs rinse etkili. ve en önemli şey odanızdaki peteğin üstüne suluk takın. gece uyuduğunda çikiyor bu farenjit. Bende farenjitin üstüne gidiyorum azalmalar oldu tamamen geçtimi düzelecektir. Kokunun kaynağını buldum çünkü kronik farenjit. Limonlu su ile gargarada önemlidir.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2016 Saat 15:57
HAKLISIN IYILESMEK LAZM......BENIM SABRIM KALMADI SABIR TASIDA KALMADI ........BENIM BUDE YURTDISI HAYALIM VAR KENDIMI ONA ENDEKSLEDIM KARIYERIMI .......OFFFFFFFFFFF OFF OFLAYINCA INSANIN OMRUNDEN BI KAC SANIYEYI CALARSIN DIE SOLERLERYA BUNU COK DUYMAYA BASLADIM...
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2016 Saat 13:42
Arkadaşlar geniz akıntınız varsa size bir tavsiyem var illaki duymuşsunuzdur okumuşsunuzdur burda yazıldı mı bilmiyorum ama benim önerim çörek otu yağı. Benimde geniz akıntım var ve rahatsız oluyorum. Doktora gidiyorym antibiyotik sprey suda eriyen ilaçlardan kullanıyorum ama etki etmiyolardı. 3 gündür çörek otu yağını burun spreyinin içini döktüm ona koydum ve burnuma sıkıyorum 10 dk kadar uzanıyorum sonrada akmayan burnumdan iltihaplı akıntı çıkıyor. Sonuçta ilaç o kadarınıda yapmıyordu şimdi yavaş yavaş Allahın izniyle söküyor. Kokum geçmedi ama kokunun kaynağı sadece bundan kaynaklı olan arkadaşlar inşallah tamamen geçer Allah hepimizin yardımcısı olsun.
IP
secret44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı secret44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2016 Saat 18:38
Aynen öyle bende geniz akıntım için çörek otu yağı kullandım, ayıptır söylemesi kullandığım ertesi günü balgam çıkardım.Genizdeki akıntım hemen azaldı. Bende ilaçların içinden çıkar ya hani bebeklere falan ilaç vermek için onunla damlatıyorum sağ ve sol burun deliklerime bir kere biraz uzanıyorum biraz yaksada her gün damlattıkça alışıyor ve yakması azalıyor. Denemeye değer.

Ayrıca gittiğim mide doktoru çörek otu yağını içince de ağız kokusu geçenler var denemelisin demişti.
Benim tansiyonumu ve şekerimi düşürdüğü için içemiyorum maalesef.
IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu