Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Olay: Koku nedeni sizce nedir? - Olayın Tarihi: 27-Ekim-2013 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Anket Sorusu: Kokuya neden olan problem sizce nedir?
Oy Anket Seç Oylar Anket İstatistikleri
46 [11,86%]
41 [10,57%]
183 [47,16%]
70 [18,04%]
37 [9,54%]
11 [2,84%]

Yazar Mesaj
üniversiteli
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 7
Alıntı üniversiteli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2017 Saat 00:03
bademcik aldırıp gecmedi diyenler beni cok üzüyor.. acaba şiddetli bademcik taşı ve buna bağlı koku varken mi aldırdınız yoksa koku yapıp yapmaığını bilmediğiniz halde mi aldırdınız..
kurtulabiliriz...
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2017 Saat 15:49
en azından bademcikten kaynaklı ömrünün hiçbir dönemi bademcikten kaynanklı ağız kokusu şüphesini ihtimalini yok etmiş oluyorsun birde bardağa dolu tarafından bak :D
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
üniversiteli
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı üniversiteli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2017 Saat 18:31
ben henüz aldırmadım ve hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum.. ama dediğin gibi en azından seçenek elemiş oluyoruz
kurtulabiliriz...
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2017 Saat 22:25
siddetli koku yapiyordu kocaman olmuslardi ve delik desikti bademcik, ameliyattan sonra bakmistim bademciklere. Ekim 2015 falandi iste 2 senedir o leş kokusunu bogazimda hissetmiyorum kurtuldum bundan ama agiz kokusu devam ediyor sinus kaynakli ve post nasal akintidan olduguna eminim ama yildim kbbye gitmekten ilgisizlikten. Bademcikler varken de bu akinti bademcige girip katilasiyor rezil kokuyordu bence bilemiyorum sacmaliyor da olabilirim nihilist olup ciktim lanet illetten
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ekim-2019 Saat 07:18
Murat hocam ve bu konuda tecrübeli arkadaşlar ağız kokusunun psikolojik kısmını düşünüyorum artık. Çünkü tahlil ve tetkiklerde hiçbirşey çıkmıyor. ve bu konuda yardım almaya karar verdim. Kendimi nasıl ifade etmeliyim?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ekim-2019 Saat 14:09
Orjinalini yazan: Unuttum

Murat hocam ve bu konuda tecrübeli arkadaşlar ağız kokusunun psikolojik kısmını düşünüyorum artık. Çünkü tahlil ve tetkiklerde hiçbirşey çıkmıyor. ve bu konuda yardım almaya karar verdim. Kendimi nasıl ifade etmeliyim?

Gerçek (Tip 1,2,3,4) ağız kokunuzun bulunmadığından emin olmak lazımdır. Psikiyatristin bilmek isteyeceği ilk konu bu olacaktır.
Diş hekiminizin bir yazı ile psikiyatriste yollaması beklenir. Elinizde "Bu şahısta ağız kokusu yoktur bu sebeple incelenmesi" şeklinde bir yazı bulunması uygun olur. Psikiyatrsitin eli rahatlar, hareket alanı genişler.
-M
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ekim-2019 Saat 14:32
Anladım hocam teşekkür ederim
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 27
Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2019 Saat 03:40
Aynı durumdayız. Ben de yakın zamanda tonsillektomi yaptırdım, ancak geniz akıntısı devam ediyor. Sürekli yapılacak bir şey yok diyor doktorlar ve sprey veriyorlar. Bir ay kullan geçmeme şansı yok dedi ameliyatımı yapan doktor. Kullanıp gittiğimde tam olarak doğru kullanmamış olabilir misin? dedi. Yahu bu sebepten yıllarını yitirmiş,kaç kere intiharın eşiğine gelmiş insan o ilacı doğru kullanmaz mı? Yıldım artık... tükendim.
IP
şorti
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı şorti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2019 Saat 20:06
bence bu durumun ana nedeni ağız içi bakteri bizde ya başkalarında olmayan yada az olan bi tür yada türler bizde çok var
bakteriler kontrol edilmediğinden yok edilemediğinden ömrümüzün sonuna kadar bu hastalığa sahip olucaz
herkesin çeşitli şüphelendiği hastalıkları var fakat bu hastalıklara sahip çoğunlukta koku yok bizde var çünkü durum ağız içinde ve bunun da bir çözümü yok
IP
Melekkk123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı Melekkk123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2019 Saat 20:37
Arkadaşa katılıyorum sinüzit koku yapar deniyor çok yakın tanıdığımda var hatta devamlı şikayetçidir bu durumdan ama ağız kokusu yok annem de mide rahatsızlığı var ama ağzı kokmaz bunun gibi milyon tane örnek sayabilirim.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2019 Saat 11:45
Sayıyorum;
1. Mide kapakçığım gevşek. Mide kaynaklı bir sorun var. Sorunun giderilmesi için ameliyat olmam gerekiyor ama nette ameliyatım iyi geçti her şey yolunda diyenlerin oranı %5. Ameliyatın komplikasyonları fazla. Cesaret edemiyorum.
2. Mide kaynaklı durum nedeniyle sürekli dil fırçalamaktan dilimin doğan florasını bozdum. Ağız içi bakteri üretimi çok hızlı.
3. Geniz akıntısı olmasa da tek taraflı bir tıkanıklık söz konusu. Reflünün etkisi ile akıntı artıyor, boğaz tahrişi.

kahve , çikolata, hamur, ekmek sorunlarımı 10 a katlıyor.yemiyorum içmiyorum. Acur cubur nerdeyse sıfır. hiç asitli içmiyorum, hazır gıda yok. sonuç SIFIR.
Murat hocama gitmek Son umudum . Gidip çözümsüz kalmaktan çok korktuğum için gidemiyorum.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2019 Saat 17:04
Efect kardeş ben de dilimi, hatta köküne kadar gidip fırçaladığımda, koku neredeyse sıfırlanıyor. Hemde akşama kadar.
Yani bu durumda benim sorunum da mide kaynaklımı sence?
Mesela ben geğirdiğimde asla kötü bir koku yok.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2020 Saat 01:35
Hocam benim anlamadigim 1 haftadir flagyl kullaniyorum ama agiz kokusu tek gece uyurken sifirlaniyoo yoksa hep koku oluyo.neden gece komple yok oluyo acaba.gündüz kalkinca disimi fircalimda bile hem koku basliyo
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2020 Saat 13:54
Uykudayken koku yok, uyanınca koku var ise. Gece uykunuzda koku alamadığınız için olabilir mi?

IP
<< Önceki Sayfa   3
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu