Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: ağzından ve burnundan koku gelenler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Quillov3r
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı Quillov3r Cevaplabullet Konu: ağzından ve burnundan koku gelenler
    Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2013 Saat 11:41
arkadaşlar ağzından aynı zamanda burnundan koku gelenler ve bu konuda görüş bildirmek isteyenler burada bir başlık altında konuşarak edindiğimiz bilgiler çerçevesinde yapılması yada yapılmaması gerekenleri tartışabiliriz. yaşadığımız bu süreci kısaca anlatıp birbirimize faydalı olabiliriz.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2013 Saat 19:57
Biraz daha genişletecek olursak, konuşmuyorken bile burnundan çevreye kötü koku yayan arkadaşlar deneyimlerini yazabilir. Tabii bu ağız kokusndan da karışık bir konu. İnsan konuşmuyorken nefes kokusu olduğunu, burnundan koku geldiğini nasıl anlar ?

http://www.agizkokusu.org/nefes-kokusu.html
IP
anamuur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı anamuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2013 Saat 20:49
ben ozellikle dolmusta yada sinifta yanimda biri otururken konusmadigim halde yanimdakinin burnunu kapatmasindan anliyorum
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2013 Saat 22:19
Yıllardır bu sıkıntıyı çekiyorum; hiç burun kapatma şeklinde tepki almadım. Kapı açıldı, pencere açıldı, yanımdan uzaklaşıldı, yüz başka tarafa çevrildi, araya mesafe koyuldu vs vs ama direkt burun kapatma olayıyla hiç karşılaşmadım.

IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 52
Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2013 Saat 23:40
Aynen bende yanımdakinin hareketlerinden anliyorum.Zaten anlamadigim bir sey baska turlu nasil anlayabiliriz iste psikolojik oyle bisey yok birine koku var mi diye sormadan anlayamazmisiz falan gecin bunlari ya her onumuze gelene abi bi koklasana mi diycez tabikide birinin ozellikle bir cok kisinin agzimiz kapaliyken burnunu kapatmasi ve bu her 10 kisiden 9 unda gerceklesiyirsa evet inaniriz burnumuzdan da koku geldigine...
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2013 Saat 00:28
burnunuzdan geliyorsa koku buyuk bir ihtimal sinuslerinizde sorun vardir yeterince hava almiyor ve sinuzitiniz vardir belki yada akciger enfectionu
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2013 Saat 10:28
bademcik taşı da olabilir, o da burun yoluna yakın gibi.
IP
Quillov3r
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Quillov3r Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2013 Saat 17:01
direk sorunun kaynağından ziyade bence asıl önemlisi bulgular. örneğin ben dişimi fırçaladığımda kokunun arttığını kesinlikle söyleyebilirim yada denizdeyken suya daldıktan sonra belirli bir derinliğe geldiğimde burnumdan gelen normalde benim alamadığım kokuyu hissetmem gibi.yani evian gibi direk teşhis koymak son derece yanlış bu durum bizi çözümden uzaklaştırır kaldı ki belirttiği durumlar gittiğim doktorlarca ameliyat ve bir dizi test doğrultusunda elendi :) diğer arkadaşlarda hangi durumlarda kokunun azalıp arttığını yazarsa birbirimize faydamız dokunur diye düşünüyorum bide @gizemmmm kutunuz dolduğundan cevap atamadım.
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2013 Saat 16:15
Quillov3r benimde dis fircalarken izellikle de fircaladiktan sonra artis oluyor... sonra cerez yedikten sonra da koku oluyor.Bir de sogan yedikten sonra midem de bir agirlik eksime oluyor..
IP
teach
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı teach Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2014 Saat 20:05
Benimde koku burnumdan yayılıyor. Dolmuşta falan hiç konuşmasamda millet çok rahatsız oluyor. Ben deviasyon ameliyatı olacam ama geçmeyecek biliyorum.Eğer burundansa neden acıkınca koku artıyor. Mideden reflü tedavisi görüyorum . Ben bunu 10 dakika bile engelleyemiyorum. İyi gelen bişey yok işte. Burundanmı midedenmi ciğerdenmi ......paranoyak oldum
teach
IP
anamuur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı anamuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2014 Saat 22:59
benim burnumdan cok fazla koku geliyo bir odaya girdigim an ınsanlar burnunu kapatıyo anlamadım koku o kadar uzak mesafeden nasıl hemen yayılıyor
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2014 Saat 11:55
Benimde ayni sekilde odaya girer girmez hemen burunlarini kapatiyorlar nefesimi tutarak girsem bile nasil oluyorda bu kadar hizli yayiliyor anlamiyorum.Birde sabah odamda tek ben yatmama ragmen ki odam kucuk de degil asiri havasiz oluyor odada durulmuyor hemen havalandiriyorum.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2014 Saat 21:54
Arkadaşlar sizde bademcik taşi oluşuyor mu? böyle bir sorununuz varsa bu da çok etkili olabilir…
tavsiyem her 2 bademciginizi temiz bir şekilde aldrmaniz. azicikta olsa rahtlarsniz.

Yaşadigmiz hayat şartlarinn çok agir oldugunu biliyorum arkadasar, kendinizi üzmeyin , moralinizi bozmyin lütfen..
Unutmayin ki halimizi bizi bizden baska anlayacak kimse yok.o yüzden moralinizi yüksek tutun. Elbet allah bir kapi acaktir bize.
Hepinize sabir diliyorum.
IP
Josephine
Üye
Üye

Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2014 Saat 22:11
burnumdan koku geliyo diyen arkadaşlar... vicks first defence'i denediniz mi hiç ? burundaki mikropları öldürücü ve aşırı mentollü. Kokuyu bastırabilir.
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2014 Saat 08:24
Talfast# bir zarari olur mu? Bagimlilik vs
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2014 Saat 20:11
Telfast, o ilaç nezle falan için. Koku burun gerisinden, mideden, bademciklerden geliyorsa işe yaramaz. Öyle olsaydı ağız spreyleri tüm ağız kokularını bastırıp bitirirdi. Kokunun kaynağını yok etmek lazım.
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2014 Saat 23:53
Orjinalini yazan: gizemmmm

Talfast# bir zarari olur mu? Bagimlilik vs

bilmiyorum ki... ben kendimden örnek vereyim, hiçbir sinüs problemim yok hatta bomboşlar. Polipim veya genizetim yok. Bademciklerim alınmıştı. Larenks temiz, tümör falan yok. Farenjit var, ama taa buruna sıkıntı yapamaz... Orta kulak iltihabı yok. Sadece konkalarda büyüme var, ama bu zaten hep vardı, bu tek başına koku yapmamalı....

Geriye tek neden kalıyor, allerjik olan burnumun bu aralar konkaların fazla salgılaması nedeniyle sürekli ıslak-nemli olan bu bölgede enfeksiyon oluşmuş olabilir. Burundan süpürme testi yapmayı akıl edemediler. (Murat hocamı tenzih ederek ) hekimlerden şikayetçiyim. Hem de çok. Bu nedenle artık kendi söküğümü dikmeye çalışıyorum.
birçok şeyi deniyorum.

firstdefence'in içindeki maddeler mikropları öldürürmüş. cidden kuvvetli maddeler var, lokal antibiyotik vazifesi görebilir. Hele de Çinko var ki, kokuyu kaldırabilir. Hiçbir ilacın reklamını yapmak istemem ama tek tek birçok şeyi denedim, deniyorum. Tabiki birkaç kişinin ortak yorumu da olumlu olursa yol alabiliriz diye düşünmüştüm, yanlış anlaşılmasın. İlaca yeni başladım ama temkinli gidiyorum, zira allerjik riniti olan bir buruna zarar da verebilir, azar azar kullanmalı. (ayrıca sorunuza yanıt olarak, tabiki uzun süre kullanılmamalı, maksimum 4-5 gün, işe yarıyorsa zaten enfeksiyonu kaldırır ve gerek olmaz devamına. inşallah.)

Acil şifalar hepimize.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2014 Saat 07:17
Orjinalini yazan: telfast

Burundan süpürme testi yapmayı akıl edemediler. (Murat hocamı tenzih ederek ) hekimlerden şikayetçiyim. Hem de çok. Bu nedenle artık kendi söküğümü dikmeye çalışıyorum. birçok şeyi deniyorum.

Tenzih etmenize gerek yok ben de kendimden memnun değilim. Konuya yeteri kadar eğilemiyorum bu aralar.

"Blis K12 Fresh Breath Kit" isimli ürünün içeriğini okudum. Gerçekten çok temiz ağzı olup Tip 1 ağız kokusuna sahip olan bireyler için bu ürün umut verici olabilir. Diğer ağız kokularına etkisizdir.

Bu ürünün üzerinde yazmıyor ama ben size öenmli bir özelliğini söyleyeyim. Bu ürün sık ve ağır bademcik iltihabı olan çocukları hastalıktan korur. Eğer boğaz infeksiyonu sebebi ile sık ateşlenen çocuğunuz var ise doktoruna haber vererek bu ürünü kullanabilirsiniz. Tüberkülozdan difteriye ve beta hemolitik streptokoklara varıncaya kadar çok sayıda mikroorganizmaya etkilidir.

Daha geniş bilgi ağız kokusu kitabının 16 inci bölümünde var.
-M

IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2014 Saat 23:55
Orjinalini yazan: aydinmur

Bu ürünün üzerinde yazmıyor ama ben size öenmli bir özelliğini söyleyeyim. Bu ürün sık ve ağır bademcik iltihabı olan çocukları hastalıktan korur. Eğer boğaz infeksiyonu sebebi ile sık ateşlenen çocuğunuz var ise doktoruna haber vererek bu ürünü kullanabilirsiniz. Tüberkülozdan difteriye ve beta hemolitik streptokoklara varıncaya kadar çok sayıda mikroorganizmaya etkilidir.

hocam blis'ten mi bahsediyoruz, firstdefence'den mi ?

bir de Sinüzit bakteri aşısı diye birşey duydum. Kış başlamadan sinüzit, farenjit gibi kbb enfeksiyonlarında adı sık geçen bakterilerin (influenza,.... vs) aşısını yaptırıyormuşsunuz ve bağışıklık sağlıyormuş. Cözüm olarak düşününce cezbetmedi değil. Ne düşünürsünüz hocam ?
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2014 Saat 23:58
Orjinalini yazan: adanali

Telfast, o ilaç nezle falan için. Koku burun gerisinden, mideden, bademciklerden geliyorsa işe yaramaz. Öyle olsaydı ağız spreyleri tüm ağız kokularını bastırıp bitirirdi. Kokunun kaynağını yok etmek lazım.

selam @adanali, "nezle" deyip kısıtlama bence, sonucta ürün anti-viral demektir. Eğer antibiyotiklerle koku problemimiz geçmiyorsa, problem Bakteriyel değil Viral olabilir. Ve anti-viral ilaçlar faydalı olabilir.

Ayrıca bu spreyi sıktıgım zaman tüm burnuma, tüm genzime ve tüm boğazıma hatta solursam akciğerime iniyor. Kaynak burun veya geniz ise, yani Tip 2 ise işe yarayacaktır. Hatta yaradıgını hissediyor gibiyim. Ağız spreyleri demişsin, onlar sadece oral kaviteyi ilgilendirir, boğaza ve üstüne fayda etmez. Ama sende Tip 1 var diyorsan, sana onlar lazım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2014 Saat 13:22

bir de Sinüzit bakteri aşısı diye birşey duydum. Kış başlamadan sinüzit, farenjit gibi kbb enfeksiyonlarında adı sık geçen bakterilerin (influenza,.... vs) aşısını yaptırıyormuşsunuz ve bağışıklık sağlıyormuş. Cözüm olarak düşününce cezbetmedi değil. Ne düşünürsünüz hocam ?

"Blis K12 Fresh Breath Kit" isimli üründen bahsettim.

Fikrim sorulduğunda Grip aşısından uzak durmalarını söylüyorum.

Grip aşıları salgın başında hazırlanır. Örneğin falanca memleketin filanca bölgesinde bir grip salgını ortaya çıkarsa Pastör enstitüsüne veya bir başka kuruma virüs örneği yollar ve bu virüse ait aşı üretilmesini ister.

Üretilen aşılardan 30-40 koli fazla gelirse, artarsa, çöpe atılmaz bu artık aşılar az gelişmiş ülkelere satılır.
-M

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2014 Saat 15:03
Telfast, senin işine yarıyorsa bir umut var demektir. Ancak, her bakteri için aynı antibiyotik kullanılmaz ki... Öyle olsaydı piyasada sadece bir tane antibiyotik olurdu. Boğaz için, mide için, akciğer için vs farklı farklı antibiyotikler var. " Ben antibiyotik kullandım geçmedi demek ki viral " diye düşünmek doğru değil.

Bir, kokudan emin olmak lazım; iki kokunun kaynağını tespit etmek gerek. Bu sorunu yaşayanlar, Dişçi - KBB - gastro sırasını takip etmeli. Her bölümde de en az dört doktora gitmek lazım. Çünkü daha doktora bir sefer gidip de " doktor hemen çözdü " diyeni okumadım.
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2014 Saat 23:26
Orjinalini yazan: adanali

Telfast, senin işine yarıyorsa bir umut var demektir. Ancak, her bakteri için aynı antibiyotik kullanılmaz ki... Öyle olsaydı piyasada sadece bir tane antibiyotik olurdu. Boğaz için, mide için, akciğer için vs farklı farklı antibiyotikler var. " Ben antibiyotik kullandım geçmedi demek ki viral " diye düşünmek doğru değil.

Bir, kokudan emin olmak lazım; iki kokunun kaynağını tespit etmek gerek. Bu sorunu yaşayanlar, Dişçi - KBB - gastro sırasını takip etmeli. Her bölümde de en az dört doktora gitmek lazım. Çünkü daha doktora bir sefer gidip de " doktor hemen çözdü " diyeni okumadım.

Aslında yanılıyorsun, mide için bağırsak için boğaz için ayrı anitibiyotik diye birşey yok, mikrop çeşitlerine göre ayrı antibiyotikler var . Bir antibiyotik içtigin zaman vücudun enfekte bölgesi neredeyse o oraya gider savaşmak için. Ama en kapsamlı olanlarını kullandım, belirli aralıklarla neredeyse tüm çeşit antibiyotikleri kullanmışımdır.

Dişçi-KBB-Gastro sırasına yaklaşık 14 yıldır, yaklaşık her branştan en az 10 (hatta kbb'de muhtemelen 30) doktora göründüm. Şüpheli bazı konular için ameliyat da oldum. Akupunktur da dahil, alternatif şeyleri de denedim. Yani bahsettiğin şey beni kapsamıyor.
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2014 Saat 23:27

"Blis K12 Fresh Breath Kit" isimli üründen bahsettim.

Fikrim sorulduğunda Grip aşısından uzak durmalarını söylüyorum.

Grip aşıları salgın başında hazırlanır. Örneğin falanca memleketin filanca bölgesinde bir grip salgını ortaya çıkarsa Pastör enstitüsüne veya bir başka kuruma virüs örneği yollar ve bu virüse ait aşı üretilmesini ister.

Üretilen aşılardan 30-40 koli fazla gelirse, artarsa, çöpe atılmaz bu artık aşılar az gelişmiş ülkelere satılır.
-M

Tamam hocam, anladım çok sağolun.
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2014 Saat 21:45
Sorun bulundu... "nazofarenx enfeksionu".
Teşhis konulması güzel şey. Teşhisi koyan ve sadece "asistan" olan doktorumdan Allah razı olsun, benim sevaplarım onun olsun. O kadar profesörlere, özel muayenehanelere, 200-300 TL muayene ücretlerine yazıklar olsun. Sırf insanların iki kuruş gelirini sömürmek için, kendi köşeyi dönen, bugun git-yarın kontrole gel diyerek tekrar tekrar 300 Tl isteyen, tıbbı ticarete dönüştüren hekimlere lanet olsun. Utanıyorum ülkemin insanından.

Arkadaşlar ismi lazım değil bir hastaneye gittim. Kamerayla bakıldı yine herzamanki gibi. Ama enfeksiyonu net olarak görüyorum dedi. Antibiyotik verdi ama süreyi ve dozu uzattı, yanında gargara ve serum fizyolojik damlalar. (Keşke hava ısınsa da tuptuzlu denize girebilsemm, biliyorum daha kolay geçecek.) Sorunum farenjit ve sağlıklı bir şehirde yaşamadıkça nüksediyor. Ağız kokusu hep var ama burundan gelmiyordu. Bağışıklığım düşük demekki, kendi yenemiyor bu bölgedeki mikropları, yıkayamıyor. İşin kötüsü bunun bir ameliyatı olmaması. Yani bu bölgedeki dokular bir kere hassaslaşmış. Farenksin ameliyatı olmazmışş. Aslında lazer fln yapılır diye düşünüyorum, niye olmasınki.... belki Türkiyede yoktur. Of bilemedim......... tek bildigim, ilaç bitince iyileşse de nüksedeceği. Ağız kokusu gitmeyecek en azından,onu biliyorum.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Nisan-2014 Saat 10:06
Telfast, hastanenin hatta doktorun ismini ver ki seninle aynı şehirde olanlar o doktora gorunsunler.

Farenjit; geleneksel bitkilerle, sürekli su içerek, tozsuz ortamdan uzak durarak ve sesini dinlendirerek azalır. Akut mu kronik mi ona göre ilaç kullanabilirsiniz.
IP
Quillov3r
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Quillov3r Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2014 Saat 18:18
Murat Hocam,
lansor içince kokunun artmasi nasıl açıklanabilir?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2014 Saat 21:09
Güzel soru.
Ağzınıza alıp 10 dak bekletin sonra tükürün. Yine kokuyu artırıyor mu?

Enteresan ?
Birisinde peynirli tost kokuyu kesiyordu. Bir başkasında domates koku yapıyordu
IP
Quillov3r
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Quillov3r Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2014 Saat 13:20
Dediğiniz gibi 10 dk. ağzımda beklettim ve tükürdüm.
Hem aç iken hem de tokken denedim kokuyu artırmadı. Ağzımda ilacın kendine has tadı kaldı.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2014 Saat 14:01
Fikir yürütmek için elimde yeterli bilgi bulunmuyor. Her şey olabilir. Bu aşamada sebebini bilmek çok zor
-M
IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2014 Saat 16:12
ben kendimce şöyle bi fikir yürüttüm yanlış veya doğru bilemem sadece tahmin. bu lansor vb. ürünler ppi sınıfına girdiği için yani mide asidini bastırdığı için kullanılıyor mide asidi ağıza kdr yükselmesin diye bu ilacı içtikten sonra yemeklerin sindirilmesinde oluşan mide asidi azaldığı için yemeğin sindirim süresi uzuyor ve bu kokuya sebep olabilir ama burda önemli olan soru şu benim bildiğim ppi ler yemekten yarım saat önce alınıyor sen bu ilacı içtiğin an mı koku artıyor yoksa yemek yedikten sonra mı eğer ilacı içtiğin an artıyosa ztn benim tezim otomatikman çürür
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2014 Saat 17:31

"Blis K12 Fresh Breath Kit" isimli ürünün içeriğini okudum. Gerçekten çok temiz ağzı olup Tip 1 ağız kokusuna sahip olan bireyler için bu ürün umut verici olabilir. Diğer ağız kokularına etkisizdir.

Daha geniş bilgi ağız kokusu kitabının 16 inci bölümünde var.
-M

hocam siz ondan mı bahsediyorsunuz bilmiyorum ama bu Blis'in ağız probiyotikleri diye bir ürünü var. Aşırı antibiyotik kullanımı vs nedenlerle yitirdigimiz ağız florasının yararlı bakterilerini yerine koymaya yönelik anladığım kadarıyla. Bu nedenle de ağız kokusu oluştugunu düşünüyormusunuz , parçalanamayan yemek artıkları yüzünden? ondan da ziyade bu ürünün keşke ithal edilme şansı olsaydı.

HYSAN diye bir firma var (web sitesi : www.hysan.de/en/ ) Bu Alman firmanın da çok güzel burun ürünleri var, mail attım Türkiyeye sipariş edebilirmiyim veya ithal eden firma var mı diye, cevap dönmediler.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2014 Saat 06:27
Verdiğiniz siteye gidip, Hysan ürünlerinden 3-4 tanesinin yapısına baktım. Hyalüronik asit içeriyor. Başka şeylere iyi geliyor olabilir bilemem belki mukozayı tamir ediyor olabilir fakat koku için uygun değil. Çünkü bakteriler hyalüronik asiti çok sever.
-M
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2017 Saat 18:45
İnternette yine kendimi araştırırken buldum 😊 yapacak bişey yok takıntı oldu kaç senedir araştırıyorum sonuç yok.

Ama bir yöntem gördüm baska bi forumda. Ağzınızla burnunuzu tek elinizle kapatın ve hohlayın. Eğer kötü bi koku alıyorsanız ağzınız kokuyordur.

Ben denedim kötü bi koku geldi. Koku çok tanıdıktı çünkü gün içerisinde o koku artıyo. Neyse faydalı olmuşsa ne mutlu bana 🤗

Bide kokunun çözümü olsa...
Ya iyileşemezsem ?
IP
Burazin
Üye
Üye

Gönderilenler: 61
Alıntı Burazin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2017 Saat 19:24
Bunu yaptığında kötü koku alan herkesin ağız kokusu vardır demek doğru bir yaklaşım değil
Murat hocanın nörojenik(Tip5 ağız kokusu) kokuyla alakalı videolarını izlemeni tavsiye ederim
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2017 Saat 12:53
Kesin işe yarıyor dediğimi hatırlamıyorum -_-
Ya iyileşemezsem ?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2017 Saat 17:29
Orjinalini yazan: hasta31

Kesin işe yarıyor dediğimi hatırlamıyorum -_-

kanka ben çoğu zaman ağzımdan hu fu diye sessizce kelime söyleyip ağzımdaki kokuyu sık sık burnuma iterek ne koktuğunu nasıl koktuğunu anlarım ama ağzınızı kapayıp bunuyaparsanız belkı daha etkılı olur ama ağız kokusu herkes bunu anlar zaten :D kendi ağzının koktuğu halde anlamıyosa burnunda koku almasında problem vardır heralde
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2017 Saat 21:13
Kendi ağız kokunu anlayamazsın. 1 2 sene hiç anlamamıştım çevrem hep söylerdi.. şimdi ise arada alıyorum bilmiyorum çok garip ve saçma bi durum neyse allah şifa versin
Ya iyileşemezsem ?
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2017 Saat 21:15
Yani anlayamazsın dediğim koku kaynağına göre anlayıp anlamayacağın değişir bence
Ya iyileşemezsem ?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu