Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ölümcül
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 13
Alıntı ölümcül Cevaplabullet Konu: İyileştim
    Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2014 Saat 23:07
Yıllardır olmasını istedğim tek hayalim gerçekleşti. Zeytinyağlı Kudret Narıyla iyileştim. Artık senelerdir yiyemediğim peyniri, içemediğim çayı, daha zararı olan bir çok şeyi yiyip içebiliyorum ve kokuda artış yok. Artık insanların yanına gidip hiç bir şey düşünmeden konuşabiliyorum.
   Daha önce açtığım başlıktada belirttiğim gibi Kudret Narı bana çok iyi geldi. Arkadaşlar şuan aklıma fazla bir şey gelmiyor maalesef. Geldikçe yazmaya devam edeceğim sorularınızı mutlaka bekliyorum.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2014 Saat 17:44
Kac gundur kullaniyorsun kudret narini?? Kacinci gunden itibaren etkisini gordun??? Mide sorunlarin var miydi cunku kudret nari mide sorunlarina cok cok iyi geliyor bilhassa reflu gastrit?? Bir de acele etme kudret nari da en nihayetinde bitkisek bir urun etkisi zamanla azabilir yani.hayal kirikligina ugramani istemeyiz. Burda 2-3 ay hatta bir sene kokusu gidipte sonra geri gelen var. Sen denemeye devam et neticede antibiyotik gibi zararli degil istedigin zamana kadar kullan. Bize de arada haber vermeyi atlama. Koku hala yok veya geri geldi tarzinda.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2014 Saat 17:46
Birde nereden siparis verdin?? Siparis teslim alma zamaninda gelme noktasinda memnun kaldiysan siparis verdigin internet adresini yazabilirmisin??
IP
ölümcül
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ölümcül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2014 Saat 19:40
2. sorundan başlayayım. Mahallemdeki aktardan aldım. Gördüğüm kadarıyla her aktarda da satılıyor. Kudret narını yaklaşık bir ay kadar kullandım. Kokumun kesildiğinden emin olduğum zaman bıraktım. 4 gündür kullanmıyorum. Evet mide sorunlarım vardı. Daha öncede kullandığım mide ilacıda azda olsa etki etmişti (pulcet). koku geçeli 4. günümdeyim. Aslında bana kalırsa eskiye nazaran devenin yanında bit gibide kalsa ağzımda hala bir koku var. Ama bunu karşımdaki insanlar hiç hissetmiyor. Murat Hocam boşuna sitenin başına yazmamış"Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse hastalıktır
Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur" diye. Bunun farkına varabilmek için mutlaka en sevdiğiniz kişilere durumunuzu haberdar edin. Ve ağzınızı koklatın koku seni rahatsız ediyor mu diye. Bunun yanında şunuda belirtmeliyim. Benim sürekli kötü kokulu geniz akıntım var. Yaz kış hiç geçmez. Havalar soğuduğunda tavan yapar. Bu koku aslında beni çok rahatsız ediyor. Sürekli genizlerimi temizleme ihtiyacı hissediyorum. Ama bu koku karşımdaki insanları hiç rahatsız etmiyor. Sizlerinde arasında böyle bir durumu olan olabilir. O yüzden mutlaka sevdiklerinize ağzınızı koklatmaktan çekinmeyin. Unutmayın bu bir acizlik değildir hastalıktır.
IP
ölümcül
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ölümcül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2014 Saat 19:49
Aklıma geldikçe yazmaya devam edeceğim. Her sorunuzu cevaplamaya çalışacağım. Şuan koku geçeli 4. günümdeyim. Eskiden yediğim şeker,çikolata, çay, kahve, elmanın muzun içindeki fruktoz bile ağız kokumu artırdı. Bugün rahatlıkla hepsinden yiyebiliyorum ve kokuda bir artış yok. Önceki mesajımda söylediğim gibi ağzımda bir koku var ama bu karşı tarafı rahatsız etmiyor. Eskiden insanlarla konuşurken geriye doğru çekilirlerdi. Sürekli ellerini ağızlarına götürerek kendi kokularını yoklarlardı. Şimdi tepkisizler. Bu da beni dünyanın en mutlu insanı yapıyor. Sorularınızı bekliyorum acil şifalar...
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2014 Saat 21:35
@ölümcül

Öncelikle çok çok sevindim senin adına. İnşallah kalıcı olarak iyileşmissindir.
Kudret narı mide için mucize deniyor.
Ben de kullanmıştım. Sağlam bir irade lazım kokusunu çekmek için, iyi bilirim.

Sorunun mide kaynaklıysa muhtemelen işini çözecektir.
sağlıcakla.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2014 Saat 21:41
Kudret narı nedir?
internette baktım bir bitki olduğu yazıyor. Etkili maddesi nedir? mekanizması nedir?
-M
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2014 Saat 21:51
Hocam kudred narı meyveli bir bitki, ezilerek yağın içinde kavanozda güneşte 6 ay-1 yıl bekletiliyor. Sonra satılıyor. Denildiğine gore ne kadar çok beklerse o kadar çok etkili.

Bu beklemiş halinin tadı ve kokusu tarif edilemez iğrençlikte olmasına karşın, mide şikayetlerini bıçak gibi kestiğini bizzat deneyimledim.

Nerdeyse piyasada satılan her ürünü deneyimlemiş biri olarak bunu öneririm mide sorunu olanlara.

İçeriğinin ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok ama piyasadaki en eğitimli ve güvenilir olduğunu düşündüğüm İbrahim gökçekin yazısı aşağıda:

http://www.dogaltedavi.net/f368/kudret_nari_balsamgurken_mordica_charantina-11464.html

IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2014 Saat 22:01
Orjinalini yazan: effect

piyasadaki en eğitimli ve güvenilir olduğunu düşündüğüm İbrahim gökçekin

en eğitimli ve güvenilir herbalist kastettiğim.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2014 Saat 22:35
Yalniz sunu da soyleyelim kudret narinin bir kac turevi var. Macunu, kapsulu bir de zeytinyaglisi. Macunu, kapsulu denedim hic ise yaramadi. Ama zaten zeytinyaglisini tavsiye ediyorlar. Aktarlarda da hep macunu falan var. Ben internet siparis verdim kac kere ama gelmedi o yuzden sormustum bildigin bir yer var mi diye..
Bu arada insaAllah tamamen kurtulmussundur. Birimiz iyilestim demesi bile bizi cok mutlu ediyor. Bu en azindan mide sorunu olanlar icin bir umut olur. Gunbegun gelismelerini takip edecegiz..
IP
ölümcül
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ölümcül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2014 Saat 00:28
Orjinalini yazan: aydinmur

Kudret narı nedir?
internette baktım bir bitki olduğu yazıyor. Etkili maddesi nedir? mekanizması nedir?
-M
Hocam bu soruları cevaplayacak kadar bilgim yok. Bu konuda tek bildiğim şey doktorların verdiği proton pompası ilaçlarından çok çok daha etkili olduğu. Bu arada Şifa kardeşiminin sorduğu bir soruyu atlamısım. Ne kadar sürede etkili olduğunu sormuşsun. Cevap içtiğim an itibariyle.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2014 Saat 01:36
Orjinalini yazan: aydinmur

Kudret narı nedir?
-M

http://dogalbitkiler.com/kudret-nari/
bu sitede içeriği hakkında

İçindekiler:

Uçan yağ
    Müsilaj
    Rezin
    Reçine
    Momordican

http://www.sifalibitkitedavisi.com/kudret-nari.html
bu sitede ise

İçindeki Maddeler (Etken Maddeler) ve İçeriği

Uçucu yağ, reçine, A, C ve E vitaminleri, lutein, likopen ve momordican adlı acı bir madde içermektedir. Ayrıca kudret narı yüksek oranda potasyum bulundurur.

böyle yazıyor
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2014 Saat 08:26
Benim de mide şikayetlerim var bildiğiniz gibi. Bu kudret narı reflüye (LFR) iyi gelir mi? Hangi türünü almalıyız ( yağ,macun vs) Günlük kullanımı ve sınırı nedir?
IP
ölümcül
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ölümcül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2014 Saat 21:20
Kudret Narı zaten mide hastalıkları için. Mutlaka Zeytinyağlı kudret narı almalısın. Diğerlerinin içinde fruktoz olduğu için ne kadar iyileştirirse o kadar kötü geliyor. Kullanımına gelince günlük 3 kere yemeklerden yarım saat önce 2 çay kaşığı kullanmalısın. Bu dönemde yemene özen göstermelisin. Reflü diyetine uymalısin. Bu süreçte atıştırmaya son vermelisin. Bunları yaparsan iyileşme sürecin hızlanır. Acil sifalar
IP
ölümcül
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ölümcül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2014 Saat 19:40
Mehmet Kardeşim kullandın mı? Sonuç ne oldu?
IP
king
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2014 Saat 17:18
kudret narını sipariş verdik bakalım gelsin deneyip yorum yapalım :)
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2014 Saat 20:16
Yok kardeşim daha başlayamadım. Bu askeri hastaneler ve askerlik işlerinin saçma prosedürleri yüzünden vaktim yok. En kısa zamanda başlıyorum inşAllah.
IP
king
Üye
Üye

Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ocak-2014 Saat 23:38
bu ürünün tadı ve kokusu gerçekten berbat mı yoksa benim aldığım mı bozuk?:)
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2014 Saat 21:49
Gercekten berbat:-) hatta oyle ki mutfagin kapisini acinca buram buram kokusu carpiyor yuzume:-) tabi sahteleri de varmis. Ben avicenna urununu aldim. İnternette arastirdim biraz ne kadar dogruysa artik herkes bunu tavsiye ediyordu. Bir de sahte olup olmadigini anlamak icin calkaliyorsun eger tam karisiyorsa sahte degil tam karismiyorsa sahteymis. Bu arada ise yaradi mi sizde?? Bende maalesef ise yaramadi..
IP
ölümcül
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ölümcül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2014 Saat 15:44
Kokusu ve tadı çok kötüdür.:) Tadı bir kenara etkisi nasıldı?
IP
king
Üye
Üye

Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ocak-2014 Saat 23:35
ilk gün içtim ikinci gün içemedim ki:) bu kadar kötü tadı olacağını tahmin edemedim faydasına gelince evet faydası var bir gün içtim 2-3 gün götürdü şuan içebilmek için kendimi zorluyorum ama açemicem:))
IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2014 Saat 02:39
Orjinalini yazan: king

ilk gün içtim ikinci gün içemedim ki:) bu kadar kötü tadı olacağını tahmin edemedim faydasına gelince evet faydası var bir gün içtim 2-3 gün götürdü şuan içebilmek için kendimi zorluyorum ama açemicem:))

kokuyu geçirecek ve sen içemiceksin öle mi güldürme beni kokuyu geçirdikten sonra ne olsa içersin :)
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2014 Saat 20:07
afaff, yılların facebook kullanıcısı olarak, yazdığın cevabı görünce gözüm "beğen" butonunu aradı ama burda bulamadım :)
IP
derdnz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı derdnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2014 Saat 00:28
Benim aldığımda da mı sorun var acaba? Çünkü aşırı kötü bir kokusu yok.Bildiğimiz zeytinyağı tadı ve kokusu.Birde zeytinyağı ile birlikte narları yiyormuyuz-nasıl kullanacağım konusunda aklım karıştı :)
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2014 Saat 01:42
Forumda eskileri incelerken farkettim. Bir urun ile.kurtuldugunu soykeyenler geri donus yapmiyor bir daha. Hakli olabilirler psikolojik acidan ama arada da olsa geri donus yapip durum guncelleseler cok daha yararli olurdu bizim icin. Misal olumcul kardesimizi merak ediyorum aradan 5 ay gecmis. Koku geri geldi mi yoksa tamamen gitti mi..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu