Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: yememeniz gerekenler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
serv
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Alıntı serv Cevaplabullet Konu: yememeniz gerekenler
    Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2014 Saat 17:26
bende ağız kokusundan daha çok dışkı kokum oluyor, ama onları yiyincede ağzım kokuyor sonra gaz yapıp yelleniyorum yellenmesem bile odam kötü kokuyor, kötü kokuyorum,sizede yardımı olur diye düşündüm, yememeniz gerekenler listesi:

domates, salça, nar ekşisi, mercimek, baharatlar, limon, turşu,

bunlar pek yenmez ama yinede yazıyım
roka, pırasa, lahana, nohut, kuru fasulye,

http://www.pudra.com/saglikli-yasam/hastaliklar/gaz-sorununuz-mu-var-1598.htm
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2014 Saat 17:56
Bagirsaklarinizda bir sorun olabilir. Bagirsak mantari surekli gaz olusumuna sebep olur. Ne yerseniz yiyin gaz olusumuna engel olamazsiniz sanirim sizin yasadiginiz sorun tam olarak bu. Ayrica bagirsak mantari agiz kokusuna da neden olur. Sizin kaynaginiz burasi olabilir arastirin bunun uzerine gidin. Zeytinyagli kudret nari deneyin belki iyi gelir. Gastroenteroloji bolumude ilgilenir bu konuyla. Belki de bir tasda iki kus vurursunuz. Hem agiz kokusundan hem de diger kokudan kurtulursunuz. Allah sifa versin.
IP
serv
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı serv Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2014 Saat 08:38
yok ben patlıcan yiyince damak tarafım çok kötü oluyor benimki genetik bir şey bağırsağımda mantar bakteri falan varsada gitmem doktora ayrıca bunları yemeyince balgam ve ağız kokum olmuyor
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2014 Saat 07:46
Sevgili arkadaşlar,
Kendinizi böyle kısıtlamayın. Ne istiyorsanız yeyin için.

Bağırsak mantarı satıcıların daha fazla satış yapmak için ürettikleri bir abartıdır. Her insanın bağırsağında mantar vardır. Ağız kokusu ile bağırsakta ve ağızda daima bulunacak olan mantarın hiç bir ilişkisi gösterilmemiştir.

Siz bazı besinleri kısıtlayarak kendi ellerinizle Tip 4 koku üretebilirsiniz. Böyle sınırlamalar koyarak hem zihinsel hem de biyolojik olarak kendinize zarar vermeyin. Dengeli beslenin, herşey yeyin, hepsinden azar azar yeyin.
-M

IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2014 Saat 18:16
Ben de ilk başta kokunun midem yada bağırsaklarımdan geldiğini sanarak 2 yıl çay içmeden ve 1 gr şekerli gıda tüketmeden geçirdim. Hamur işi, et, peynir, yemedim. sürekli salatayla çiğ sebzeyle beslendim. sonra b12 vitamini çok düşmüş, resmen hastanelik oluyordum.

sonar çıktı ki burundaki minnacık bir eğriliktenmiş.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2014 Saat 21:07
Effect sorunun kaynagini bulmussun peki neticesi nedir?? Ameliyat oldun mu??
IP
serv
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı serv Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2014 Saat 21:31
düzenleme olsa düzenlicem ama bamya da var
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2014 Saat 18:52
sifa ameliyat oldum, 2 ay çok rahattım. sonar tekrar başladı.
yenilerde tekrar başka doktora gittim. kemikte eğrilik var dedi. ondan oluyormuş.
ameliyatı yapan doktor kemiğe dokunmucaz gerek yok demişti. sadece kıkırdak yapıda düzeltme yapmıştı.

şimdi anlaşılıyorki kemik düzelmeden olmuyormuş. bilseydim kemiği de düzeltmesini isterdim. kemik saga eğimli. sağ taraftaki konkada ufacık bir şişmede hava yolu hemen daralıyormuş. bu da akıntının burnun devamlı arkasına akmasına neden oluyormuş.

narivent sprey Verdi. çok iyi geldi burnuma sıktığım anda bütün koku gidiyor çok çok ferahlıyor ağzım.
2 kez kullanım bütün günü çok rahat geçirtiyor. ama bir sure sonra etkisi geçebilirde..

O yüzden Murat Hocamın burun spreyine çok umut bağladım.

şu saatten sonra ikinci bir ameliyatı olmalımıyım bilmiyorum. çok korkutucu zaten. ailem de duysa feci kızar. hiçbişeyden haberleri de yok. şu çektiklerimin bir damlasından...
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2014 Saat 09:04
Geçtiğimiz hafta bir ilaç üreticisi firmanın yukarıdan üçüncü adamı ile birlikteydim. Birşey müdürüymüş ama şimdi ne müdürü olduğunu unuttum.

Elimde şöyle bir formülasyonum var, fevkalade etkili olduğunu görüyorum piyasaya çıkarmayı düşünür müsünüz, ben sizden ücret istemem fakat üretim maliyetine karışmam , siz üreteceksiniz. İlgilenirmisiniz? diye sordum.

Aman hocam Allah aşkına bana üretim demeyin. Sağlık bakanlığı dosyalarımızı yenileme kararı aldı. Ürettiğimiz her ilacın dosyası değişecek yeniden oluşturulacak. İlaç başına 6500 Euro para ödeyeceğiz. dedi. (rakam +-1000 Euro değişebilir, sayıyı tam hatırlamıyorum).

Şöyle bir düşündüm: üreticiyi cezalandırıyoruz.
- Sakın bir şey üretme yoksa cezalandırılırsın
- Sakın bir şey keşfetme yoksa elinde kalır
- Sakın düşünme Yoksa mağdur olursun

Çok üzülüyorum çooook.
----------
Geçen ay Teksas'tan bir ağız kokusu hastası geldi. 30 lu yaşlarda veya daha küçük olabilir. Genceck pırıl pırıl bir delikanlı, gözler ışıl-ışıl, zeki, dikkatli, güler yüzlü, okuyan bir şahıs. Hiç olmazsa mantar hurafelerine, diyafram nefes egzersizi veya diyet palavralarına karşı bilgilenmiş bir insan.

Onunla bu konuyu konuştuk. Elimdeki formül elimde kaldı. Amerika'da durum nedir? Böyle bir formül sizin ülkenizde nasıl karşılanırdı? diye sordum.

Yabancı forumlardaki yazdıklarım sebebi ile elimde böyle bir formülasyon bulunduğunu ama yasal sebeplerle kullanamadığımı biliyormuş. kendi üzerinde denememi istedi. Olmaz dedim.

Bu durum Amerika'da olsaydı sizi hemen alırlar ve ekip önünde uygulamalı olarak deneyip ispatlamanızı isterler. Eğer ikna olurlarsa sizden satın alırlar. Paranızı öderler dedi.

Ben para istemiyorum üretecek firma arıyorum dedim. Şaşkınlığı arttı. İlacı kendisi üzerinde denemem konusunda ısrar etti. her türlü belgeyi imzalamaya hazır olduğunu ifade etti. Ağlamaklı oldu.

Şimdi şöyle düşünüyorum:
Bizim dışımızda bir çok ülkede üretim desteklenirken bizde tüketim destekleniyor. Mesela ben Çekoslavakya'ya gitsem bu ilacı merdiven altında üretsem ve sonra ithal etsem önümde pek pürüz kalmıyor. Ne toksikoloji raporu, ne hayvan deneyi, ne klinik uygunluk deneyi, ne rüşvet, ne dosya parası...

içimi döktüm... mazur görün.
-M
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42
Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2014 Saat 01:21
Orjinalini yazan: aydinmur

Hiç olmazsa mantar hurafelerine, diyafram nefes egzersizi veya diyet palavralarına karşı bilgilenmiş bir insan.

Hocam ben diyafram nefes egzersizlerinin hurafe olduğuna inanmıyorum. Bu egzersizlerin reflü şikayetlerini azalttığına dair bilimsel çalışmalar var. Ağız kokusu reflüyle alakalı olan kişilerde yardımı olabileceğini düşünüyorum.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22146488
CONCLUSIONS:
We show that actively training the diaphragm by breathing exercise can improve GERD as assessed by pH-metry, QoL scores and PPI usage. This non-pharmacological lifestyle intervention could help to reduce the disease burden of GERD.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2014 Saat 14:16
Effect kardeşim şu narivent spreyi bende yarın alıp deneyeceğim inşAllah. Şu askeri hastane işlerinden kurtulur kurtulmaz, alelacele gidip bir hastanede konkalarımı yaktırıp, deviasyon ameliyatı olacağım. En büyük nedeni ağız kokusu ile ilişiği olabileceği ama diğer nedenleri de var. Mesela; burnum sürekli tıkalı ve akmıyor yani kupkuru. Gündelik hayat kalitemi düşürüyor. Ümidimizi kaybetmeyelim inşAllah kurtuluruz, kurtulamasak da baya bir kefareti olur bu hastalığın ahirette :D
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2014 Saat 20:34
narivent çok etkili. ama her geçici çözüm gibi bunun da etkisinin geçmesinden korkuyorum işte. bağımlılık yapmadığı söyleniyor. ama ben düzenli kullanmıyorum özellikle. sürekli boğazımı temizleme (gıcık denen şey) olayı bitiyor kullanınca.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2014 Saat 20:38
Attila İlhan demiş ki;

•Türkiye'nin bir hain kontenjanı var, bu nüfusun yüzde 10'udur.
•Türk aydını dediğimiz kişi, Batı'nın manevi ajanıdır.
•Eğitim, savunma ve ekonomi milli olmalıdır, olmazsa Sevr gelir.
•Batı diye bir şey yoktur. Bu hayali bir kavramdır. Almanya Almanya'dır,Fransa Fransa'dır.Birleşik, bütünleşmiş Batı diye bir şey yoktur.
•Türkiye'de basın Türk değildir.

Bu ülkede üretim, ancak hainlerin temizlenmesi ile mümkün olur hocam. Muhtemelen bu yazımı yayınlamayacaksınız ama yine de yazmak istedim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2014 Saat 07:15
Orjinalini yazan: effect

narivent çok etkili. ama her geçici çözüm gibi bunun da etkisinin geçmesinden korkuyorum işte. bağımlılık yapmadığı söyleniyor. ama ben düzenli kullanmıyorum özellikle. sürekli boğazımı temizleme (gıcık denen şey) olayı bitiyor kullanınca.

Madem Tip 2 için geçici çözümlere razı oldunuz o halde bir tane de ben katkıda bulunayım:

Sulfarhin burun pomadını doktorunuza danışarak <1 hafta kullanabilirsiniz.

-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2014 Saat 11:00
Kullanalı bir saat olmadı daha nariventi. Öncelikli olarak burnumu açmaya etkisi yetmedi. Geniz akıntısına etki etmedi. Koku için herhangi bir şey söyleyemem ama sanırım ona da etki etmeyecek. Benim ağız kokum büyük ihtimalle tek sorundan oluşmuyor. İlk olarak tip 2 problemi var, ikinci olarak ve kesinlikle mide ile alakalı bir sorun var. Çünkü dün gene lahmacun tarzında şeyler yedim ve koku % 30-40 oranında artış gösterdi normal zamana göre. Ama yavaş yavaş eleyeceğim bunları inşAllah.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2014 Saat 18:55
Orjinalini yazan: aydinmur

Madem Tip 2 için geçici çözümlere razı oldunuz o halde bir tane de ben katkıda bulunayım:

Sulfarhin burun pomadını doktorunuza danışarak <1 hafta kullanabilirsiniz.

-M

Hocam kesinlikle razı değilim ama bazen çok önemli durumlar oluyor bu durumlarda 1-2 saatte olsa bu sorundan kurtulmanız şarttan öte oluyor (işyeri toplantıları, ortak çalışmalar).

narivent in farkı sürekli kullanılabilmesi. şuan birkaç gün oldu alalı ve etkisi gitgide azalıyor.
bu etki sıfıra yaklaştı diyebilirim.

ilave olarak yogurt ve türevlerini yediğimde çok artıyor koku. (özellikle kefir). süt ürünlerinin burun mukozasını kalınlaştırdığını okumuştum, bu da ondan sanırım.

şuan burun kemiğini de düzelttirmediğim için yaşadığım pişmanlığı bilemezsiniz. bi yandan diyorum ki doktor gerekli gorse niye kemiğe de el atmasındı? %85 geçer geniz akıntı sorununuz demişti.

hem anormal derece bir burun tıkanıklığım yok şuan bu kadar sorun yaratmamalı.

IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2014 Saat 18:57
Mehmet bende de mucize yaratmıyor senden kaynaklı değil. ilk kullandığımda burnum baya aktı, sonraki kullanımlarda öyle olmadı. ödemi çözdüğü durumda rahatlamıştım.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2014 Saat 08:41
Kardeşim burnum kuru burnum! Akmıyor bir türlü. Bütün o akması gerekenler genzime gidiyor ve ciddi bir koku yapıyor! Ask. Hastane işlerim bitti. Şimdi ameliyatı(deviasyon ve konka yaktırma) askere gitmeden hemen olayım mı (2,5 ay var) yoksa askere gidince Ask. hastanelerin birinde mi olayım daha doğrusu olabilir miyim?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2014 Saat 03:49
konka yaktırma durumu daha da kötüye götürebilir.
burun yapısı bozulduğu için kuruluk artabilir. benimde çok kuru. üstelik burun etlerii tekrar şişiyor, yapısı bozulmuş olarak.

deviasyon işe yarar diye tahmin ediyorum.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2014 Saat 22:09
Mehmet, moralini bozmak gibi olmasın ama askerde doktora çıkmak bile çok zor. Böyle basit(!) bir sorun için asla ameliyat vermezler. Doktora gitmeyi başarsan dahi en fazla sprey yazıp yollarlar. Muhtemelen göreceğin tek doktor, acemi birliğine ilk gittiğinde erlere iğne saplayan sağlıkçı erler olacak. Kısa dönemsen zaten ameliyat olma. Uzun dönemsen de senin aklına ameliyat gelmez.

Şöyle söyleyim; askeri birlikte gittiğin doktor seni askeri hastaneye sevk ederse yemediği küfür kalmaz. " Bunun için asker yollanır mı ?" diye. O da bunu bileceğinden sevk etmez. O yüzden sen en iyisi olduğun şehirde iyi bir doktora, hastaneye ameliyatını yaptır.

Üniversite hastanelerini herkes övüyor ama ben bir kez gittim. Odada beş altı tane stajer vardı onlarla muhattap oldum. Heralde önemli bir sorun olursa hocalarını çağırıyorlar, bilmiyorum. Başkent hastanesi güzel, fiyat tuzlu olabilir.
IP
serv
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı serv Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2014 Saat 18:55
sarımsak
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2014 Saat 00:04
adanalı durumu özetlemiş, askerde hasta olmayacaksın. dışarda aklına gelmeyecek şeyler yaşanıyor içerde. askerlik dediğin sayılı gün. elbet biter. en uzunu 12 ay zaten. döndüğünde ne istersen yaptır...
IP
Yig1t
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2023 Saat 21:25
Arkadaşlar dahiliyede belirli tahliller yaptırdım dün gaita kan idrar vs. Bu bişeyi teyit etmek içindi.bundan 4-5ay önce koku pik seviyesine ulaşmıştı ve o zamanki sonuçlarımla şimdiki sonuçlarımi karşılaştırdım . Ben ağız kokumun çok çok azaldığını hissetmiştim 2-3 hafta önce çünkü belirli gıdaları hayatımdan çıkarttım ve diyet gibi bişi yaptım ve koku bitmiş bile olabilir(gerçekten! Başkalarına sormak için çok utangacım). Arkadaşlar benim karaciğerim bu tahlilden önceki tahlilde çok çok yuksekmiş 90 lı seviyelerde.Bu tahlilde 50 küsür bişiydi ama hala yüksek . Karaciğerle kafayı bozdum galiba karaciğer bile koku yapabiliyomuş.İnsallah yeni şeyler deneyip değerleri normale cekicem ve sonuçlarını sizle paylasicam.Bu arada kanımda iltihap çıkmış nasıl oluyorsa acaba o da koku yapar mı:) arkadaşlar sizde Karaciger rahatsızlıklarının koku yapio yapmaması hakkında goruşlerinizi paylaşır mısınız
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2023 Saat 23:38
Olabilir bence. Hatta burada açlıklarla birlikte karaciğer temizliği tarzı birşey yapıp kokudan kurtulduğunu yazanlar olmuştu. Sen neleri kestin hayatından, neler yaptında değerlerin düştü acaba ?
IP
Yig1t
Üye
Üye

Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2023 Saat 06:36
Ben su gibi kola içerdim abartmıyorum.Tabi geçenlerde bırakmıştım 1,5 ay fln oldu galiba en büyük etken o. Hayatım boyunca aklıma ne geldiyse onu yedim et tavuk şeker haşlanmış yumurta ama özellikle et süt ve hamur işlerini azallttım şekeri tamamıyla kestim bakın özellikle şekeri kestim* Sonra etkisini gördüm tabi bunu yaptıktan sonra ağız kokum yok oldu galiba hala kimseye soramadım ama bilek testidir hohlamaktır fln hiç koku gelmiyo bana
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2023 Saat 10:45
Çok sevindim senin adına. İnşalllah birdaha da gelmez geri
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2023 Saat 11:19
E şekeri mekeri kolayı kesince doğal olarak dil sırtında şekere bağlı bakteri üremesi de çok çok azalacağı için kokuyu o da kesmiş olabilir, senin adına çok sevindim.

Denemek için bugün peş peşe 4-5 ardak şekerli çay iç, yarım saat sonra bilek testi yap bak bakalım koku geri gelecek mi?

IP
Cihangir
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Cihangir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2023 Saat 19:55
sen iyileşmemişsin o gıdaları illaki tüketiceksin ve koku geri gelicek
IP
Yig1t
Üye
Üye

Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2023 Saat 22:04
Teşekkür ederim.Bugün redbull ve üstüne kola içtim geri gelmedi
IP
Yig1t
Üye
Üye

Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2023 Saat 22:07
Kardeşim şekeri hayatımdan çıkartınca ara ara zaten bitter çikolatadır jelibondur koladır hepsinden yedim ilk zamanlarda dediğin gibi oldu sonra şeker yemememe süremi uzattım ertesi gün azıcık daha bitter çikolata yedim azıcıktı en son işte kesip tekrar başladım koku yok bugün redbull ve çayda içtim ama bişi yok hala umarım dediğin gibide olmaz
IP
Yig1t
Üye
Üye

Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2023 Saat 22:21
Spor yapmaya başladım.Şekerin her türlüsünü kestim ama.özellikle kolayı bıraktım su gibi içerdim bakın 1 bardak bile dolaşım sistemini bozuyo demekki.ALT eksikmiş zaten ona da baktım karaciğerim proteinleri parcalayamiyomuş üstüne kanda iltihap hemde çok seviyede.Sende dene inşallah etkisini görürsün
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu