Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Ağız kokusu ve kanama Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
mustak
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı mustak Cevaplabullet Konu: Ağız kokusu ve kanama
    Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2014 Saat 09:51
selamlar benim yaklaşık 7 aydır özellikle sabahları ağız kokum var ve tükürünce hafif kan ve sarı su geliyor,dişlerim çok hassas gün içerisinde arada baktığımda kan sızarken görebiliyorum,bunun dışında akciğer filmi,kbb muaynesi temiz çıkytı dr a gide gele artık bıktım,ağzımın tadı bozuldu,diş dr gittim diş taşı temizliği yapıldı hala devam ediyo sorun ben ne yapacağım yardımcı olursanız sevnrm
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2014 Saat 15:44
aramıza hoşgeldin
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2014 Saat 17:36
dis eti iltihaplanman var
IP
mustak
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mustak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2014 Saat 21:01
HosBulduk:-( bu dis eti iltihaplanmasi nasil geçer bilgisi olan var mi arkadaşlar psikolojim bozuldu bu yüzden:-(
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2014 Saat 06:56
Yüzde 99 dan fazla durumlarda diş temizletmeniz yeterlidir. Başka hiç bir müdahaleye veya ilaca gerek yoktur. Diş temzliğini takiben 24 saat içerisinde kanamanız kaybolacaktır. Bir diş hekimine gidin.
IP
mustak
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mustak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2014 Saat 17:21
Hocam tavsiyemiz üzre dis hakimine gidip dişlerimi temizlenmiş kanama 1 hafta geçti sonra tekrar basladi yine dr a gittim yine dis taşı temizliği yapıldı sonra büyük doğulu 3disim var onlara flap operasyonu yapacağını söyledi randevu verdi günde en ax 7, 8 kez fircala dişleri dedi randevu günü gittiğimde dişlerine baktı ve iyi görünüyor ameliyata gerek kalmadı dedi fakat 1 hafta sonra kanama bayan azalmış olmasına rağmen yine sabahları tukurunce bazen de gun içinde kan görüyorum ağzımda büyük 3dolgu var yaptirali10sene oldu neredeyse ama ağrı falan yok dislerde onların değişmesi mi gerekir onlar mi sebep oluyor bi de gunfe7-8defa fircalarsam ağzım rahatlıyor bunun zararı olur mu tesekkur ederim şimdiden
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2014 Saat 19:47
2 ihtimal var.
Birincisi problem diş etinizde değil, sizde olabilir.
İkincisi ikinizde de olmayabilir.

Bir sağlık ocağında hemogram baktırın. Normal dışında bir şey varsa görelim. Burada yazanların her kelimesini dikkatlice okuyup uygulayın:
http://www.agizkokusu.org/dis-fircalama-agiz-kokusu-engelleme-giderme-tedavi-onleme.html

Kaç yaşındasınız? dişfırçanız oralB markalı mı?
-M

IP
mustak
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mustak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2014 Saat 23:16
Hocam sağlık ocağında daha önce tam kan sayımı yaptırdım geçen ay hdl diye bir değer biraz yüksek çıktı diğerleri normal çıktı.ayrıca tüm hormonların baktirdim o da normal coksukur.hocam 30 yasimdayim dis fırçam colgate 360.dişlerini gunde8 defa fircalamaktan yanımda sürekli dis fırça ve macunu taşımaktan bıktım hocam.az önce tukurunce kan gördüm pamuğu alıp büyük dolgulu 3 disim var onların kenarına dokundurduuumda birinin kanadığını fark ettim bu olguları yaptirali10sene yi geçti olguları deiştirsek faydası olur mu sizce; hocam 2.ihtimal sizde de dinlerde de bişey yok dediniz sorun psikolojik olsa kan nereden geliyor? Hocam bu kan benim gerçekten psikolojisi bozmaya basladi lütfen bana yardımcı olun saygılar
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2014 Saat 21:09
1 veya bir kaç nokta mı kanıyor ? yoksa her yer mi kanıyor? Fotoğraf görebilir miyim?
-M
IP
mustak
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mustak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2014 Saat 00:32
hocam foto gönderemedim en kısa zamanda yollayacağım,sabahları kanamam devam ediyo,bugün kahvaltıdan sonra ağzıma kan tad geldi tükürdm kanlıydı yine,dilimin kanlı bölgesini hafif sıktım fark ettim ki diim de kanıyor hocam benim kan arttı yüzeyde sıkınca,halbuki geçen hafta cildiyeye gittim acaba dilimde bişey mi var diye dr muayene etti bi sey yok dedi mukostatin damla verdi gönderdi,ama faydası yok sabah kalktığımda ağzımda çok kötü bir tat oluyor,persembe günü periontologa gittim,ağzımda 3 tane büyük dolgu var 12 senelik faan diş filmi istedi gerekirse onları değştiririz dedi,diş filmini cektrdm haftaiçi gideceğim yine,ama ben açıkçası bir sonuç elde edeceğime inanmıyorum artık ümidim kalmadı,hocam dişim temizlendikten sonra 3-5 gün kanamam kesiliyor sabaharı sonra tekrar başıyor,bu dişimin temizlendiğinden mi yoksa dişim temizlendikten sonra kullandığım gargaralardan mı(andorex,majezik)anlayamadım?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2014 Saat 22:42
Kılcal damarlardan kaynaklanıyor olabilir. Doktorlara soru sorulan bir sitede kılcal damarla ilgili bir açıklama yapmışlardı. Hamile bir kadındı, çok da önemli olmadığı söylenmişti.

Bir KBB uzmanına gorunebilirsiniz.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2019 Saat 12:24
Murat Hocam merhaba

Sonunda anlamış bulunuyorum ben de kronik diş eti iltihabı var. Ne zaman diş doktoruna gitsem diş etlerin iltihaplı diyor.

Ankara’da acil bir periondotoloji doktoruna gitmem gerek. Bana Dr önerebilir misiniz? Bu konuda şu ana dek sorumumu çözecek bir Dr bulamadım

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2019 Saat 16:06
Orjinalini yazan: effect

Murat Hocam merhaba

Sonunda anlamış bulunuyorum ben de kronik diş eti iltihabı var. Ne zaman diş doktoruna gitsem diş etlerin iltihaplı diyor.

Ankara’da acil bir periondotoloji doktoruna gitmem gerek. Bana Dr önerebilir misiniz? Bu konuda şu ana dek sorumumu çözecek bir Dr bulamadım

Diş etiiltihabının en sadık belirtisi diş eti kanamasıdır. Bu amaçla berlirli bir uzmana gitmenize gerek yoktur. herhangi bir diş hekimine gidip dişlerinizi temizletirseniz ertesi gün problemin çözüldüğünü görürsünüz. Hatta özel hekime de gerek yoktur.herhangi bir ağız diş sağlığı merkezinde veya hatshanede ücretsiz diş temizliği yapılıyor diye biliyorum.

Burada önemli olan dizin diş etlerinizde bu problem meydana gelebildiğine göre neyi eksik veya kötü yaptığınızdır. Bu sayfada yazanları harfiyen uygulayınız

http://www.drmurataydin.com/dis-nasil-fircalanir.html
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mart-2019 Saat 00:40
Murat Hocam merhaba
İlettiğiniz linki okudum. Dediklerinizi harfiyen uygulayacağım ve sonucu ileteceğim.
Mevcutta durum şöyle; ( son 1 yıllık durum)
Diş Dr önerisiyle curoprax diş fırçası ( yumuşak) olandan aldım. yumuşak ve çok sık kıllı.
Diş fırçanı sert alırsan diş etlerini zedelersin demişti. Diğerini denedim.
Bir süre iyi gibi hissettim ama hiç temizlemedi dişleri. Aynı fırçanın bir kademe sertini aldım. Dişlerimi her sabah 10 dk fırçalarım.
Diş hekimine yeni gittim. Sadece bir dişte hafif sararma vardı fırça girmediği için ,çok basit şekilde matkapsız temizledi. Diğer dişlerin tertemiz hiç tartar yok dedi. Yani hiç müdahale etmedi gittiğimde.
Dişlerimde hiçbir zaman tartar veya bakımsız bir durum olmadı Hocam
Hatta diş etlerimi diş fırçalamaktan zedelediğim çok dönem oldu. Sonraları süresini uzatıp daha yumuşak fırçalarla devam ettim.
Paradontax kullanıyordum normalde, ama aşırı kimyasal içerdiği için florürsüz bitkisel bir macun kullanıyorum bir dönemdir. Florür konusunda katiyen florürlü macun almıyordum. Tavsiyenize uyacağım.

Yöntemimi tamamen sizin ilettiklerinize göre düzenleyip sonucu ileteceğim.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mart-2019 Saat 07:49
Yumuşak fırça ile diş eti ve diş temizliği yetersiz oluyor.

Yumuşak diş fırçası kullanandığını söyleyip ağız kokusu muayenesine gelmek isteyenlere gelmeyiniz, paranız cebinizde kalsın, bana gelmenize gerek yok diyorum.

Ağız kokusu için muayene ettiklerimin önemli bir bölümü yumuşak diş fırçası kurbanıdır. Yumuşak diş fırçalarının piyasadan toplatılması gerektiğini düşünüyorum.

Asıl tehlike yumuşak diş fırçası değildir. Üzerinde orta sert yazan ve ikinci kullanımda yumuşacık bez gibi olan meşhur marka fırçalardır. Suikast gibi.

-M

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mart-2019 Saat 12:49
Hocam merhaba
Florursuz bir diş macunu önerirmisiniz lütfen?
Saygılarımı iletiyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mart-2019 Saat 19:00
Florlu diş macunu kullanılması gerekir. Şurada sebebini bulacaksınız

http://blog.aydinmur.com/genel/florsuz-dis-macunu-eksiktir.html

-M

Düzenleyen aydinmur - 01-Mart-2019 Saat 19:01
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2019 Saat 21:14
Teşekkür ederim hocam
Bilgilendim yazınızdan
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2019 Saat 14:14
Selam hocam, ben de sabahları fırçalarken hafif kan görüyorum ama diş etimi emip tükürdükçe sürekli kan çıkıyor. Bu da mı diş eti hastalığının sonucu?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2019 Saat 16:11
Orjinalini yazan: Kelime

Selam hocam, ben de sabahları fırçalarken hafif kan görüyorum ama diş etimi emip tükürdükçe sürekli kan çıkıyor. Bu da mı diş eti hastalığının sonucu?

Elbette evet.
Sağlıklı diş eti fırça ile veya emerek veya parmakla ovalayarak kanamaz. Diş eti kanıyorsa diş eti iltihabı vardır.

Demekki siz eksik, yumuşak, yanlış, seyrek veya az fırçalıyorsunuz. Bu saydıklarımdan hangisini yapıyorsanız uygulamanızı düzeltiniz.

Size yol gösterecek olan bilgiler buradadır. Nasıl olsa biliyorum deyip atlamadan uygulayınız.Adım adım dikkatlice okuyunuz:

http://www.drmurataydin.com/dis-nasil-fircalanir.html

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2019 Saat 16:13
Ayrıca biliyoruz ki:
Diş eti kanaması Tip 1 ağız kokusunun en sadık belirtisidir.

Sadece yukarda verdiğim siteyi uygulayarak ağız kokusundan kurtulan insanlar biliyorum. Sayfada yazanları dikkatli okuyun, eksiksiz uygulayın.
-M

IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2019 Saat 23:06
Brush pick adlı bir ürün de var. Bu ürün diş ipinin alternatifi olabilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2019 Saat 07:14
Orjinalini yazan: Kelime

Brush pick adlı bir ürün de var. Bu ürün diş ipinin alternatifi olabilir mi?

Bu ürünü inceledim Kürdana alternatif olur.
Diş ipine alternatif olmayabilir.
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu