Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: sulfadiazin ve seftriakson hakkında Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
esıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı esıntı Cevaplabullet Konu: sulfadiazin ve seftriakson hakkında
    Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2014 Saat 19:52
bu ıkı etken maddenin enfeksıyon ve bakterılerle savasmada basarılı oldugunu duydum. bazı ozena aılesınden gelen hastalıkların tedavısınde ve menenjıt gibi enfeksiyonel hastalıkların tedavısınde kullanılıyormus. hocamın gorusunu almak ıstedım
IP
abbasusta
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı abbasusta Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2018 Saat 17:44
Merhaba arkadaşlar, bende küçüklükten beri ağız kokusu var. Küçüklüğümde dişlerimden dolayıydı, onları düzelttirince geçmişti. Sonrasında yine başladı. Bundan 2-3 yıl önce doktora gittiğimde bende hypobakteri olduğunu, reflü olduğunu söylemişti. İlaçlar vermişti. Kullandım ama ilaçları bıraktıktan sonra sorun devam etmeye başladı.

Ağız kokusu problemini araştırmak için birçok doktora gittim.

Kbb, özel hastaneye gittim. Burun eğriliği var. Ameliyat edelim. Geçer dedi.

Kbb, devlet hastanesi gittim. Özel hastane para almak için öyle demiş, az birşey eğrilik var, ameliyat gerekmez. Ağız kokusu yapmaz dedi.

Gaestronolojiye gittin. Endoskopi felan yaptı. Bakteri var dedi. Reflü var dedi.

Benim sürekli boğazımda birşey varmış hissi oluyor. Kemik kaçmış gibi :) bunun nedenide farenjitmiş.

Gaestronoloji doktoru, miden yüzünden farenjitin var, o ağız kokusu yapar dedi.

Kbb doktoru, alerji yoğunlaştığında geniz akıntısı, farenjit olabilir dedi. Ağız kokusu olur ama sadece alerji yoğunlaştığında dedi.

Önceden ağzım çok kuru, genizimden konuşurdum. O zamanlar doktorumun verdği ilaçlardan sonra sesim felan normale döndü. Birde ağzım artık hiç kuru değil. Tükürük seviyesi yerinde.

Şimdi ablama soruyorum, ağzın kokmuyor diyor.

Elim ağzımda kapalı konuşuyorum. Arkadaşlarım nolduki niye böyle konuiuyorsun diyorlar.

Ağzını yüzünü eşkitende olmuyor.

Bir defa 2 dürüm yemiştim :) arkadaşım ağzın kokuyor demişti. Onuda normal karşılıyorum.

Şimdi sorularıma gelecek olursak;

1- her sabah karnım şiş şekilde tuvalete gidiyorum. Tuvaletimi yapınca çok rahat oluyorum ve ağız kokusunun gititğini hissediyorum.karnım şiştiğinde, çok yediğimde, tükürük seviyem azalıyor. Ağzımın koktuğunu hissediyorum. Sizce mide kaynaklımı bir koku?

2- toza ve dumana alerjim olduğunu biliyorum. Toza çok girdiğimde burnum tıkanıyor. Gözlerim yanıyor, halsizlik başlıyor. Tükürük seviyem azalıyor. Yoksa alerji kaynaklımı bir sorun?

3- Ağızda tükürük olmasıyla, ağız kokusunun alakası varnı?

4- antibiyotik kullanıca, ağız kokusu olmadığını hissediyorum, bu neye işarettir?

5- benim düşüncem şöyle, benim ağzım bazen kokuyor. bu reaksiyonlar olduğu zaman felan. Acaba küçüklüğümde yaşadığım sorunlardan dolayı, psikolojik olarak sürekli kokuyor, algısındamıyımdır?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2018 Saat 08:33
Sorunların birebir bende de var. Mide kaynaklı farenjit tetiklendiğinde çok yoğun koku oluyor. Bir de toza maruz kaldığımda.
Mide için asla yorulmamam , çok aç kalmamam, asla yağlı ağır hamur işi hatta ekmek bile yememem gerekiyor.
Toz ve diğer alerjenler nedeniyle Temizliğe normal bir insanın 3-4 katı dikkat etmem gerekiyor.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu