Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Nereden Başlamalıyım? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Ben iterasyon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 9
Alıntı Ben iterasyon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Temmuz-2017 Saat 14:35
Arkadaslar hepinize merhaba.Bugun mailden konusmus oldugum KBB doktoruna muayne oldum.Alt konkalarda sislik,sol orta konkada bulloza diye bir sey cikti.Ayrica sinus kanallarinin yapisal olarak dar oldugunu ve bas agrilarinin sebebinin bu oldugunu belirtti.Burun yikama kitiyle birlikte nasonex burun spreyine devam etmemi soyledi.Ilave olarak probiyotik verdi.Ben agladigim zaman agiz kokum bitme seviyesine iniyor.Bunu doktora da soyledim.Yapiskan balgamin sebebi konkalarim mi? Sinuslerimin dar olmasi mi anlayamadim.Tecrubeli arkadaslar yorum yaparlarsa sevinirim.14-18 agustos arasinda bir gune randevu alacagim.Kontrole gidecegim.Gelismelerden haberdar ederim.Iyi gunler.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2017 Saat 23:15
büyük ihtimal balgamın sebebi geniz akıntısı.

geniz akıntısıda sinüzit kaynaklı. sinüzit ise burun eti kaynaklıdır. doktorda öyle der zaten düzenli kullan burun etin gitsin azalsın . sinüzit filanda geçer.

sinüs rinse kullan . her gün kullan burun eti gidiyor.

bende 2 sene önce burun eti + sinizüt vardı. sonra 2 sene geçti 2 hafta önce ameliyat olduğum zaman röntgen çektim . sinüzit yoktu ve burun etide gitmişti.

kısaca alın sinüs rinse kullanın doğal yöntem. sprey gibi bağımlılık yapmaz. balgamdada etkili.
IP
Ben iterasyon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Ben iterasyon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2017 Saat 23:20
Arkadaşlar bunları kafayı yemek üzereyken yazıyorum.Küçükken ağzımın kötü koktuğunu söyleyenler vardı.Bende bu sebeple hep insanlardan uzak durdum.Babama durumu anlatmıştım.Bana sürekli ağzımın kokmadığını söylüyordu.Ben alt çenemi öne çıkartarak burnuma nefes üflüyordum.Kötü bir koku alıyordum.Doktora gittiğimde doktorda ağzımın kokmadığını söyledi.Bende ona nefesimi tuttuğumu söyledim.Eve geldim.Artık dayanamadım.Kardeşime durumu anlattım.Gel yüzüme konuş dedi.Aramızda bir karış mesafe vardı.Suratına konuştum.Kokmadığını söyledi.Kafam acayip karmaşık.Her yarım saatte bir onun yanına gittiğimde bana koku olmadığını söylüyor.Kafayı sıyırmak üzereyim.Ben kendi kokumu alabilirken o nasıl alamıyor.Babamda alamadı.Doktorda alamadı.Annemde alamadı.Ben nasıl alabiliyorum.Benim alabildiğim kokuyu onların alamaması çok ilginç.Bugün onlar öyle söyleyince okulda kendimi çok rahat hissettim.Sınavdan da kaldım.Şunu sormak istiyorum.Benim burnuma verip aldığım koku insanlara gitmiyor mu?
Her insanın ağzı azda olsa kokar.Bizler alamayız.Acaba bende böyle bir şey olabilir mi?Küçükken varolan şey büyünce geçebilir mi?Arkadaşlar lütfen bir şeyler yazın.Ölmüş gibisiniz.Forum inanılmaz sessiz.Hocam özellikle bu konu hakkında bir şeyler söyleyemez misiniz?Sizin yorumunuz çok önemli.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2017 Saat 12:17
Orjinalini yazan: Ben iterasyon

...makas... Hocam özellikle bu konu hakkında bir şeyler söyleyemez misiniz?Sizin yorumunuz çok önemli.

Peki söyleyeyim.
Değerli kardeşim psikolojik ağız kokuları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bana öyle bir hastalık tarif ediniz ki, psikoojik ağız kokusunun belirtileri olsun.

Bana öyle bir hasta tarif ediniz ki psikolojik ağız kokusu sahibi olsun?

Siz sözünüzü bitirdikten sonra asıl söyleceğim şeyi söyleyeceğim. Buyrunuz lütfen, şimdi sizi dinliyoruz

-M
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2017 Saat 22:32
Orjinalini yazan: Ben iterasyon

Arkadaşlar bunları kafayı yemek üzereyken yazıyorum.Küçükken ağzımın kötü koktuğunu söyleyenler vardı.Bende bu sebeple hep insanlardan uzak durdum.Babama durumu anlatmıştım.Bana sürekli ağzımın kokmadığını söylüyordu.Ben alt çenemi öne çıkartarak burnuma nefes üflüyordum.Kötü bir koku alıyordum.Doktora gittiğimde doktorda ağzımın kokmadığını söyledi.Bende ona nefesimi tuttuğumu söyledim.Eve geldim.Artık dayanamadım.Kardeşime durumu anlattım.Gel yüzüme konuş dedi.Aramızda bir karış mesafe vardı.Suratına konuştum.Kokmadığını söyledi.Kafam acayip karmaşık.Her yarım saatte bir onun yanına gittiğimde bana koku olmadığını söylüyor.Kafayı sıyırmak üzereyim.Ben kendi kokumu alabilirken o nasıl alamıyor.Babamda alamadı.Doktorda alamadı.Annemde alamadı.Ben nasıl alabiliyorum.Benim alabildiğim kokuyu onların alamaması çok ilginç.Bugün onlar öyle söyleyince okulda kendimi çok rahat hissettim.Sınavdan da kaldım.Şunu sormak istiyorum.Benim burnuma verip aldığım koku insanlara gitmiyor mu?
Her insanın ağzı azda olsa kokar.Bizler alamayız.Acaba bende böyle bir şey olabilir mi?Küçükken varolan şey büyünce geçebilir mi?Arkadaşlar lütfen bir şeyler yazın.Ölmüş gibisiniz.Forum inanılmaz sessiz.Hocam özellikle bu konu hakkında bir şeyler söyleyemez misiniz?Sizin yorumunuz çok önemli.

https://www.youtube.com/watch?v=CtC7sSTiUOo

bu yöntemi dene koku varsa vardır. bu yöntem ile yoksada yoktur. o dediğin yöntemde iyi ama bu daha net bilgi verir.
IP
Zelal
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Zelal Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2017 Saat 06:30
Lütfen bana yardımcı olun
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2017 Saat 10:42
forumda çok defa bulundum ve insanların yorumlarına bakıyorum kbb ye gittim mideciye gittim şuraya gittim yarın şurdan sıra alıcam hepsi temiz çıktı diyorlar :D gülüyorum , arkadaşlar bende kbb ye gittim 1 2 farklı doktora ağzıma 5sn bakıp kapatıp birşeyin yok diyor , yanlış birşey demek istemiyorum çekiniyorum sakınıyorum fakat bu yanlış değil bence sanırım doktorlar eğer sizde bademciğinizde problem olsa bile görmezden geliyor veya kendi problemi olmadığı için ağız kokusu yaptığını farketse bile yokmuş gibi herşey iyiymiş gibi bizleri salıyor , neden bu fikre kapıldığımı soracak olursanız insanın sağ ve sol bademciğinden benim 1 tanesi beyazladı ve hergün içinden taş çıkartıyorum bu taşlar çok kötü kokuyor ve bunları temizlemediğimde koku aşırı oluyor elimden geldiğince temizlediğimde bazen koku tamamen yok oluyor bazense çok yakın mesafeden hafif yoğunlukta geldiğini söylüyor yakınlarım ben çok defa bunun üzerine test yapıyorum zor bi durum bademciğimi temizleyip sürekli azalma varmı kokuda veya ne tür koku gibisinden ailemide rahatsız ediyorum ama psikolojimize etki yapmışkı sürekli bunu soruyoruz ama bazende ağzımda kötü tat koku hissetsemde hiç takmadığımda oluyor çünkü bıkıyor insan bi süre sonra , herneyse 1 örnek vereyim benim bi arkadaşım boğazları şişmişti yani bademciği aşırı şişmiş buna rağmen gittiği doktor ilaç yazıyormuş şiş azalınca ameliyat etmek istemiyormuş arkadaşımın anlattığına göre 2 yıldır problemi yaşamış sık sık rahatsızlanmış doktorun tek yaptığı ilaç yazıp yollamakmış başka bir hastaneye gidip ameliyat olup kurtulduğunu söylüyor bakın demekki türkiyede bi sıkıntı var doktorların bazıları bişeyleri doğru buluyor yapıyorken bazıları yok diyor yanlış diyor yapmıyor herkes farklı alemde bu doktorları anlıyamıyorum her bölüm adına konuşuyorum kardeşiminde kalp rahatsızlığı var 1 doktora gidiyoruz başka bi tanı koyuyor ilaç yazıyor başka bi doktora gidiyoruz farklı tanı yazıp o ilacı almamamız gerektiğini söylüyor başka birine gidiyoruz hiçbirşeyin yok diyor başka birine gittiğimizde ameliyat etmeliyim diyor :D artık sıkıldık
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
kedicanli
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kedicanli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2017 Saat 17:29
öncelikle merhaba
sorunum sizler gibi agız kokusu... bazen agır olmakla birlikte bazen hafif seyir ediyor.
diş doktorum dişlerimde bir sorun olmadıgını, diş taşından olabileceğini soyluyor.
Kbb doktoru alerji oldugunu soyledi , alerji ağız kokusu sebebi midir ?
dahiliye doktoru reflü oldugunu soyledi. hiç bir dr tahlil vs yapmadı. o halde benim sorunum ne olabilir çözemedim.
IP
fibnz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı fibnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2017 Saat 17:07
merhabalar 18 yasındayım. son birkac aydir fırcalasam da gecmeyen bir kokudan muzdaribim.

tel ve lastik var agzımda ve her ay düzenli dişçiye gidiyorum bu yuzden. Discim herhangi bir problem goremedı. Her gün dislerimi en az 2 kez fırcalıyorum ve listerine kullanıyorum ancak buna ragmen kullandıktan 2-3 dk sonra koku oluyor.

kbb uzmanına gittim ancak sıkıntı olacak bir sey goremedi, seffaf geniz akıntım var. az bir akıntı ama madem geldin antibiyotik yazayım dedı.

7-8 yıllık reflu hastasıyım ama hic bu kadar kötü olmamıstı daha önce ne yapacagımı bilemiyorum insanlarla konusamıyorum bile yardımcı olabilirseniz tesekkür ederim
IP
my3452
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı my3452 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2017 Saat 07:09
Selam bi sorum olcak uzun zamandır bende bu hastaligi çekiyorum ve bunun yüzünden içime kapanık birisi oldum herkez neden konuşmuyorsun diye soruyor cevap veremiyorum tabiki alışdım artık bu halime yalnızlığa fln neyse sorum şu sabah kalkınca aç iken yemek yiyene kadar koku var bu koku dışkı ya benziyor sanırım bazen bende alıyorum kokuyu ve yanımdaki insanlar çok rahatsız oluyo belli ediyolar zaten ve bazen çok nadir çok ağır bi yanık kokusi oluuor sadece 1 saat sürüyo en fazla bi sey yersem fln gidiyo koku yerine eskisi geliyor bende nefes kokusu oldugunu düşünüyorum dişci bana ağızın tertemiz dedi sürekli fırçalarım zaten ama dahiliyeye gidemedim hiç çalışıyorum ve ailem ve çevremin bu kokudan haberleri olmasına rağmen beni anlamıyolar ve yardımda etmiyolar kimsenin umrunda değilim çok uzun oldu 1 kerede hepsini yaziyim dedim cevap verirseniz sevinirim saygılar yaş 20 bu arada
Ben yoruldum hayat gelme üstüme
IP
my3452
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı my3452 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2017 Saat 07:12
Bazemde sarımsak benzeri ama çok pis bi koku oluyor yemek den hemen sonra oliyor yoğurt fln yersem ozellikle ve bende aliyorum kokuyu direk kendimden kaçıyorum ozaman insanları anlıyorum ama genelde hissetmem kokuyu bazen denk geliyo
Ben yoruldum hayat gelme üstüme
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2017 Saat 12:45
hocam bende tip 4 agiz kokusu var.size kan sonuclarimi gostermek istiyorum.doktrlar hastalimin olmadigini syldler bide siz bakarmisinz gondersem.bide siteye foto koyamiyrm nasil koyablrm
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2017 Saat 15:01
Orjinalini yazan: marln

hocam bende tip 4 agiz kokusu var.size kan sonuclarimi gostermek istiyorum.doktrlar hastalimin olmadigini syldler bide siz bakarmisinz gondersem.bide siteye foto koyamiyrm nasil koyablrm

Bireysel olarak durumunuzu yorumlamam yanlış olur. 50Kb tan küçük foto yollayabilirsiniz. Cevap yazacağınız mesajı reply - alıntı yapın resim düğmesine tıklayın.
-M
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2017 Saat 11:13
Resim boyutlari cok buyuk geldi kac kere kirptim falan olmadi
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2017 Saat 14:01
hocam bende gizli seker var o nefes kokusu yaparmı
bide idrar testlerinde protein,keton,lokosit dıskıda hhb(monoklonal)pozitif cıkmıs
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2017 Saat 14:16
Orjinalini yazan: marln

hocam bende gizli seker var o nefes kokusu yaparmı bide idrar testlerinde protein,keton,lokosit dıskıda hhb(monoklonal)pozitif cıkmıs

Cevabı çok bilinir ki, bu durum ağız kokusu sebebi olabilir
-M
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2017 Saat 14:08
Hocam youtubtan agiz kokusu kabiz olanlar icin lif tuketin demissinz kabizligim icin bagirsagim duzene girsin diye eti lifalif tuketecm seker varmi bilmiyorum iyi gelirmi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2017 Saat 15:10
Lifli gıdalar kabızlık için iyi gelir.
Bol bol yeyiniz. Kuru kayısı yeyiniz.
Kabızlık için bol su içiniz. Her sabah kahvaltısından sonra 1 defa tatmin edici şekilde dışarı çıkmak ve bağırsakları buna alıştırmak gerekir. İnsanın fabrika ayarı böyledir.
-M

(Not: -Tüketmek- yerine -yemek- fiilini kullanmak lazım. Tüketmeyi nerede kullandıysam bana linkini veriniz derhal düzelteyim)
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2017 Saat 16:07
Ingiltere'de yayimlanan 'New Scientist' tip dergisinde yer alan bir makalaye göre, Israil'in Kfar Saba Tip Merkezi'nde kronik agiz kokusu sorunu olan 53 hasta üzerinde uygulanan 15 dakikalik yeni teknik basarili oldu.
Agiz kokusunun en kötü biçimine yol açan 'halitosis' hastaliginin tedavisinde yeni bir yöntem olan lazer tedavisinde, hastalarin yaridan fazlasi için bir seans yeterli oldu. Yeni yöntemle iki, üç seansta sorun tamamen çözüldü.

Doku lazerle temizleniyor, Ağız Kokusuna çogunlukla damak ve dislerin çevresinde yerlesen bakteriler yol açtiyor. Ilerlemis vakalarda bademciklerdeki bakteriler de agiz kokusunda etken oluyor.

Yeni tedavi yönteminde bademciklerde enfekte olan doku lazerle temizleniyor ve bir daha bakterilerin yasayamayacagi bir doku olusturuluyor

bir internet sitesinden alıntı yaptım bu haber doğrumu hocam ve eğer doğruysa sizden talebim ciddi olarak israile gidip bu yöntemi öğrenip Türkiyeye getirmenizdir hocam :'(
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2017 Saat 16:23
Bu haber gazeteci tarafından eğilip bükülmüş olabilir.

Finklestein isimli bir İsrail'li kulak burun boğaz doktorunun tonsiller üzerine uyguladığı lazer ile iyi netice aldığı yayınkanmıştı. Muhtemelen bu haber Finkelstein'ın tonsillazer uygulaması olabilir. Kalıcı çözüm oluşturmayacağını düşünüyorum

Bir makale de dil sırtı uygulaması okumuştum. Eğer bu uygulama başarılı olursa uzun vadede Tip 1 vakalar için çözüm oluşturma ihtimali olabilir.
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2017 Saat 12:27
Hocam yemek fiilini kullanmissiniz ben yanlis htrladigim icin tuketmek yazmisim.bide youtupta url kopyalayamadim.ama baslikta agiz kokusu sebebleri yada tedavileri yaziyordu.bide siz konusuyordnz.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2017 Saat 12:32
Tamam. Güzel. Sorun yok.
Tüketmek fiili bize ingilizce consume çevirisi ile son 10 yılda bulaştı. Türk diline uygun değildir. Tüketmek fiili kullanılmamalıdır.

http://blog.aydinmur.com/genel/tuketmek.html
IP
quarex
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı quarex Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2017 Saat 17:56
Öncelikle selamun aleyküm ben 18 yaşındayım erkeğim yaklaşık 7 senedir bu illet bende ailemde falan kimsede yok baya bi araştırdım mide kaynaklı bi problemim yok ne reflü ne gastrit tabi doktora gitmedim ama şikayetim yok yani ne yanma ne bişey kbb gittim bişey yok dediler geniz etimi aldırmıştım zaten dişçiye gittim 2 dolgu yaptılar yine kesilmedi mide bölümüne gitsemmi diye düşünüyorum hepsinin ya gastrit ya ülserinden yapıyor bende ikiside yok ne yapıcağım bilmiyorum bazı belirtileri söyleyim bi burnum sürekli tıkalı hergün tuvalete cıkıyorum dilimde kötü kokulu bi pas var geçmek bilmeyen temizlediğim halde bu arada dişlerim bembeyazdır dişçim mide bölümüne gitmemi söyledi ama anlamı varmı bilmiyorum yani midede bi sıkıntım yok ama ordan geldiğini düşünüyorum gitsemde fayda edecekmi piyasada boş doktorlar çok galiba Allah için biriniz bana yardım edin daha önce hiç ilaç kullanmadım bu arada kalıcı bir çözüm istiyorum açken kokuyor tokken daha değişik kokuyor bazen ayıptır dışkı gibi kokuyor falan çözüm önerisi olan varmı
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2017 Saat 18:54
Soruyorum hocam nerden baslamaliyim?
-Alerjik rinit
-Kronik sinuzit
-Akut faranjit
-Ameliyat olmama ragmen (güzel yapmamis ameliyati) septum deviasyonu var? Agiz kokusunda bu sorunlardan hangisi major faktöru olusturuyordur? Ya da septumun deviasyona ugramasi digerlerini mi tetikliyor? Gercekten kalbim beynim bedenim dayanmiyor yardim..
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2017 Saat 23:31
Orjinalini yazan: bedbahtadam2

Soruyorum hocam nerden baslamaliyim?
-Alerjik rinit
-Kronik sinuzit
-Akut faranjit
-Ameliyat olmama ragmen (güzel yapmamis ameliyati) septum deviasyonu var? Agiz kokusunda bu sorunlardan hangisi major faktöru olusturuyordur? Ya da septumun deviasyona ugramasi digerlerini mi tetikliyor? Gercekten kalbim beynim bedenim dayanmiyor yardim..

farenjit neden var ? ya burundan ya reflüden. farenjit üzerine git. bende reflüden dolayı var. ilaç tedavisine başladım. boğaz reflüsü araştır.
IP
quarex
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı quarex Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Kasım-2017 Saat 17:53
Öncelikle selamun aleyküm ben 18 yaşındayım erkeğim yaklaşık 7 senedir bu illet bende ailemde falan kimsede yok baya bi araştırdım mide kaynaklı bi problemim yok ne reflü ne gastrit tabi doktora gitmedim ama şikayetim yok yani ne yanma ne bişey kbb gittim bişey yok dediler geniz etimi aldırmıştım zaten dişçiye gittim 2 dolgu yaptılar yine kesilmedi mide bölümüne gitsemmi diye düşünüyorum hepsinin ya gastrit ya ülserinden yapıyor bende ikiside yok ne yapıcağım bilmiyorum bazı belirtileri söyleyim bi burnum sürekli tıkalı hergün tuvalete cıkıyorum dilimde kötü kokulu bi pas var geçmek bilmeyen temizlediğim halde bu arada dişlerim bembeyazdır dişçim mide bölümüne gitmemi söyledi ama anlamı varmı bilmiyorum yani midede bi sıkıntım yok ama ordan geldiğini düşünüyorum gitsemde fayda edecekmi piyasada boş doktorlar çok galiba Allah için biriniz bana yardım edin daha önce hiç ilaç kullanmadım bu arada kalıcı bir çözüm istiyorum açken kokuyor tokken daha değişik kokuyor bazen ayıptır dışkı gibi kokuyor falan çözüm önerisi olan varmı
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 00:12
Orjinalini yazan: quarex

git endoskopi ol için rahat etsin. bazen belirtisi olmasada sessiz reflü denen hastalıklar oluyor. burun tıkalı ise burun eğriliği olabilir. oda ağız kokusu yapıyor. kbb git önce. bademcik taşı ve burnuna baksın. sinüzite geniz akıntısı var mı diye röntgen çeksin.

Kokuyu nasıl alıyorsun ? elinle götürüp hoh yaparak mı ?
IP
baris220
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı baris220 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2017 Saat 13:52
Benim ortalama 10 11 senedir burnum kırık ve geceleri ağzım açık uyuyorum kokunun sebebi bu diye düşünüyorum yaşım 17 kendimi bildim bileli bu sorunu yaşıyorum takıntı haline geldi insanlarla yuzyuze konusamiyorum. Arkadasim tavsiye verdi sabah aksam dişimi fircalayip listerin kullaniyorum ilk 10 15 dk etkisi iyi kötü koku kalmıyor ama 30 dk sonra tekrar kotu kokuyor çözüm onerebilcek varmı simdiden teşekkür ederim
IP
muzdarip
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı muzdarip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2017 Saat 23:56
Hocam ne zamandır forumu takip ediyorum. Ben bu illeti 7 senedir çekiyorum üni öğrencisiyim be başarılı hayatımı mahvetti resmen ne yapacağımı şaşırmış durumdayım 😏
Umudunu Kaybetme ..
IP
muzdarip
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı muzdarip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2017 Saat 14:24
Arkadaşlar ben bu illeti 7 senedir çekiyorum. Be yaptıysam geçmedi. Bugün sabah kalkar kalkmaz dikkat ettim. Boğazımın en dibinde yani yutkunma bölümünde böyle sarımsı katı şeyler yapılışı duruyordu yutkundum girsin diye bi kaç kere gitmedi ondan sonra sıcak suyla yutkundum gittiler. Sizce bu neydi bumu ki ağız kokusunu yapan şey neden olur bilgisi olan bi yorum yapabilir mi ? Murat hocam ?
Umudunu Kaybetme ..
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2017 Saat 23:57
Orjinalini yazan: muzdarip

Arkadaşlar ben bu illeti 7 senedir çekiyorum. Be yaptıysam geçmedi. Bugün sabah kalkar kalkmaz dikkat ettim. Boğazımın en dibinde yani yutkunma bölümünde böyle sarımsı katı şeyler yapılışı duruyordu yutkundum girsin diye bi kaç kere gitmedi ondan sonra sıcak suyla yutkundum gittiler. Sizce bu neydi bumu ki ağız kokusunu yapan şey neden olur bilgisi olan bi yorum yapabilir mi ? Murat hocam ?

geniz akıntısıdır.
IP
muzdarip
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı muzdarip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2017 Saat 20:56
Geniz akıntısı bu kadar yapar mı koku ya ? Hiç geçmiyor sadece yediğim şeye göre koku değişiyor ama genelde sabit bi yumurta kokusu var dilimde pas var aynada baktım çok küçük 1 2 tane bademcik taşı var. Tatlı bişey yesem dilimin arkasında ekşi bi tat kalıyor. Reflü var büyük ihtimal yanma oluyor arada göğüs kafesimin arkasında ama hep değil. Ne olabilir arkadaşlar bi öneride bulunun artık kurtulmak istiyorum. Ben bademcik taşından şüpheleniyorum. Bişey yediğimde tat değişiyor bi zaman dil kökümde ekşimsi tat duruyor şekerli şeyler süt peynir daha çok azdırııyor. Hele ki yumurta sür tükettiğimde resmen dışkıı gibi kokuyor. Bademcik taşından olabilir mi
Umudunu Kaybetme ..
IP
muzdarip
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı muzdarip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2017 Saat 20:58
Ha bide kaç kişi de reflü var ama ağızları kokmuyor   En basitinden Babannem senelerdir reflüsü var bağırsaklarında falan problem var ağzı hiç kokmuyor ben anlamıyorum
Umudunu Kaybetme ..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2017 Saat 08:30
Orjinalini yazan: muzdarip

Ha bide kaç kişi de reflü var ama ağızları kokmuyor   En basitinden Babannem senelerdir reflüsü var bağırsaklarında falan problem var ağzı hiç kokmuyor ben anlamıyorum

Doğru
Reflunun ağız kokusu yaptığına ilişkin yayın bulunmasına rağmen , reflunun tek başına ağız kokusu sebebi olmadığını görüyorum.
Ağıza yükselen gazın kokabilmesi için midede veya üst sindirim kanalında problemin önceden bulunuyor olması lazım. Aksi durumda reflu koku sebebi olmuyor.
-M
IP
muzdarip
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı muzdarip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2017 Saat 14:15
Hocam peki ben ne yapmalıyım. Bademcik taşından şüpheleniyorum ama hiç ağzıma gelmedi o taşlardan ama flaş ile baktığımda bademciklerim küçük olmasına rağmen küçük küçük 1 kaç tane taş bulunuyor. Bu taşlar 7 senedir koku yapabilir mi. Dilimde pas oluyor bu taşlar pas yapar mı. Şekerli bişey yediğimde uzun bi süre dilimin arkasında ekşimsi tad kalıyor buda kokuyu değiştiriyor ama yine kokuyor. Süt et peynir yediğimde yerken bile yutkunurken burnumdan nefes verirken bana bile geliyor. Bunu neye yorumlayabiliriz. Hocam Allah rızası için yardım edin. 7 senedir çekiyorum. Oda Benin bildiğim dahası bar mı bilmiyorum. Sınıfa giremiyorum derslerin çoğuna gitmedim bu yüzden kimse yanıma oturmuyor daha niceleri. Hocam haber bekliyorum sizden teşekkür ederim.
Umudunu Kaybetme ..
IP
Ethic
Üye
Üye

Gönderilenler: 54
Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2017 Saat 17:06
KBB doktoruna gidip benim ağzım kokuyor bademciklerime bakar mısınız de. Direkt oradan başla bence bu kadar yoğun koku diş kaynaklı olmaz zaten.o yüzden KBB den başla muayene olmaya.
IP
muzdarip
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı muzdarip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2017 Saat 20:28
Sa tekrar bişey demek istiyorum Ben bişey sormak istiyorum. Ben kendimi bildim bileli ağız kokum var. Lakin neden kaynaklandığını bulamadım. Bunun yüzünden çevremden sosyal hayatımdan çekildim içine kapanık birisi oldum iyice. Üni öğrencisiyim ve bu yüzden bi çık dersten kaldım. Ne olursunuz bana yardım edin. Bende reflü var fakat ağız kokusu yaptığına kanaat getirmiyorum çünkü bi çok kişide var reflüsü olan yakınlarım ama koku yok. Ben bi anda döndüğüm de falan boğazımda bi kötü koku hissediyorum. Veyahut yutkundupumda kokuyu hissediyorum. Gemiz akıntım var sürekli boğzımı temizlemeye çalışıyorum. Baktım bademcik taşım var benim küçük iki üç tane sağ tarafta ama hiç öksürürken falan bende taş gelme olayı olmadı ağzıma falan. Şimdi ne demek istediğim az çık anlamışsınızdır. Bu illetten beni kurtarın. Bu anlattıklarım neye dalalet olabilir. Bademcik taşı o kadar sene koku yapar mı. Yanımdan herkes kaçıyor artık dayanamıyorum bişey diyin. Kusura bakmayın biraz uzattım ama yıldım bu durumdan. Bişey demenizi bekliyorum teşekkür ederim
Umudunu Kaybetme ..
IP
hile123
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hile123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2017 Saat 12:43
Murat hocadan ve bu hastalıktan kurtulan kişilerden ricam lütfen bana yardım edin.

Yaklaşık 2 yıldır bu kokudan müzdaripim. Arkadaşlarımla önceden her hafta tiyatroya, sinemaya giderdim fakat 2 yıldır sosyal hayatım 0 oldu. Yakında kafayı yemek üzereyim.

3 Kere farklı KBB uzmanına 2 kere dahiliyeye gittim. KBB uzmanlarından 2 si hiç bir sorun yok dedi yolladı. Diğeri ise burun kemiğinde eğrilik var deyip gönderdi. O zaman koku mide kaynaklı diye düşündüm. İlk gittiğim dahiliyeci parazit falan yok dedi. Farklı dahiliyeciye gittim oda tahlil falan yaptı helikobakter yok dedi eve yolladı.

Yani hastalık var ama hala bulamadım. Bende sürekli bir yutkunma isteği var. 5-6 aydır yutkunduğum zamanda etrafa leş gibi koku yayıyorum. Odamı havalandırıyorum yarım saat sonra odam çok pis kokuyor. Sadece dil kökümde beyazlık ve koku var. Lütfen birisi yardım etsin. Ağzımı günde 3 defa en iyi diş fırçaları ve macunları ile fırçalıyorum. Her gecede yatmadan önce gargara yapıyorum ama nafile. Artık bu hastalıktan kurtulmak istiyorum. Bir ümit oluyor diye buraya yazıyorum.
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2017 Saat 21:03
Hile yutkunma diyorsan bademcik tasi olabilir.. Kbb bisi bulamamis demissin ama bunu bir sordur yutkunma igrenc koku=bademcik tasi cok uzun yillar cektim onu gec farkettim ama bademcigi aldirarak kurtuldum.agiz kokusu tam gaz ama
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
hile123
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hile123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2017 Saat 18:57
Bademci k taşı olduğunu düşünmüyorum çünkü baktığım zaman o beyaz taşlardan gözükmüyor. Sende o taşlar gözle görülüyormuydu?
IP
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu