Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Nereden Başlamalıyım? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2017 Saat 03:00
Hayir ama ameliyat oldum bademciklerimin cikarilmis halini gösterdiydi doktor kocaman delik deşikti yani ona ragmen gozle goremiyordum ama taşlar varmis sen kbbye gorun bi bu konu hususunda
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
bizedebugeldi19
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı bizedebugeldi19 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ocak-2018 Saat 22:00
Selamun aleyküm arkadaşlar hepinize geçmiş olsun ben umut bi ay sonra 18 yaşına giricem sizlere sıkıntımı anlatmak istiyorum yardımınız dokunur belki :D şuan lise 4 son sınıfım ilkokul 8 den bu yana bu sıkıntıyla uğraşıyorum belirtilerimi söyleyim
bir burnum hep tıkalı
dilimde sürekli pas var kokulu olan sarı tabakalı
hergün dişlerimi fırçalarım beyazdır
kbb gittim daha önceden geniz etimi almışlardı zaten yeni gittiğimde doktor büyümüş ama sıkıntı olmayacak şekilde demişti sürekli bi akıntım var bide
dişçiye gittim dolgu falan burda bişey yok dediler mideye git .Artık sorunu midede arıyorum kendimce sabah kalkınca koku var yemek yedikten 10 saniye sonra koku başlıyor böyle ekşimsi bazen metalimsi bi tat sürekli ama hiç geçmeyen
zerre yemek yemek istemiyorum hiç iştahım yok 178 cm 75 kiloyum 36 saat aç kalabilirim yani iştah kalmadı belkide sorun mideden ondan olabilir artık insan içine çıkamaz oldum endoskopi için 18 yaş lazımmış bende 1 ay sonra gireceğim maksat önden bilgi alayım diye buraya yazdım dr murat hocam sizde bakarsanız güzel olurdu :D abilerim kardeşlerim sizce benim sorunum nedir ve nasıl çözüme ulaşırım hangi tıp bölümünden yardımlarınızı bekliyorum
IP
Morty
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Morty Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ocak-2018 Saat 19:19
Merhaba arkadaşlar,
Bende yemeklerden sonra midemde yanma oluyor ve yemekten 40 dk- 1 saat sonra ağzımın içinde bir ağırlık oluyor ve koku başlıyor. Ayrıca ağzım sürekli kapalı durduğunda da koku oluyor. Neyden kaynaklandığını anlayamadım hić bir zaman ama bu durum liseden itibaren olmaya başladı ve yıllardır sürmekte. Çok can sıkıci bir durum. Doktora gitmedim bu konuyla ilgili. Ama bundan sonra gidicem sanırım.Koku mide kaynaklı olabilir ayrıca bende kabızlık ve safra taşı var ondan kaynaklı olabilir. Ya da ağzımın içindeki bakterilerden dolayı bilmiyorum. Yalnız limon suyu tükettiğimde 3-4 saate yakın bir süre koku olmuyor. Bu neyden kaynaklı olabilir?
IP
Bikkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Bikkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2018 Saat 23:33
Seninle sorunlarimiz birebir ayni hatta ortaya cikma tarihi aynen 8.sinif itibariyle basladi ve suan 31 yasindayim hala care bulamadim isin kotu tarafi hicbirseyle maskelenmiyor ve dilde pas aci metalik tat yemek yememek istegi burun teki surekli tikali bogazda yumru hissi ile kendini gosteriyor ve hic eksilmiyor aramiza hosgeldin kardes :( cok uzgunum
IP
muzdarip
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı muzdarip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2018 Saat 15:59
Aynı durum bende de mevcut benim de lise itibari ile başladı ve aynı şeyler mevcut şu an 21 yaşındayım hala bi çözüm bulamadım. Yutkunduktan sonra bi anda burundan hızlı bi şekilde nefes verdiğim de de Boğaz kısmında acayip koku hissediyorum sizde de aynı şey oluyor mu ?
Umudunu Kaybetme ..
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2018 Saat 22:05
Herkese mrb.birkaç gündür takip ediyorum ve sonunda kayıt oldum:) çünkü sorun aynı.benim hikayem biraz uzun ama kısaca değinmek istiyorum ki sorumu sorabileyim. Uzun süre ağız kokusu yaşadım ve tesadüfen bağırsak parazitlerinin ağız kokusu yaptığını öğrenmem üzerine ve yine tesadüfen bulduğum bir bitkisel kür ile bu sıkıntıdan kurtuldum ki bu kurtuluş en az 3 sene sürdü. Ama bir kaç haftadır tekrarladı ve ilk uyguladığım yöntem artık etki etmiyor ayrıca kekik denedim etkisini gördüm ama yine başa döndüm. Bu konuda ne yapmalıyım hiç bilmiyorum. Fikri olan var mı
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2018 Saat 11:32
Sanırım ben bu foruma katılmak için geç kaldım. Aktif zamananları kaçırmışım
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2018 Saat 12:06
Kronik ve asiri sinusiti olan birinin nefes kokusu olabilirmi hocam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2018 Saat 20:35
Orjinalini yazan: marln

Kronik ve asiri sinusiti olan birinin nefes kokusu olabilirmi hocam

Şüphesiz evet
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mart-2018 Saat 02:23
Hocam andorex gargara hakkında ne düşünüyorsunuz

Şahsen ben dişçiye gitmiştim taşları temizledi ağzın süper düzenli fırçala falan dedi birde andorex verdi

2 gündür kullanıyorum hiç plak yok dişlerimde ve enteresan koku gitti nereye gittiyse o kadar acılı baharatlı yemek yedim banamısın demedi kokmuyo şuan

Anladığım kadarıyla biz herşeyi büyütüyoruz çok hastayız ölcez falan sanıyoruz

Gelelelim gargara bana neden iyi geldi
1. Forumdaki arkadaşların %80 i nin ağız bakımı iyi değil kim ne derse desin herkeste kesin diş taşı falan var diş taşıda diş eti iltahabı demek oda koku demek
Biz sanıyoruz ki ağzım temiz ama aslında değil

Bide tükrük meselesi var tabi çok yapışkan bide renkli oluyosu benim gargara dan sonra şeffaf ve temiz

2. Sadece bizm ağzımız kokuyor sanıyoruz inanın herkeste var bizde ki sadece bakımsızlıktan
Forumda herkesin bir fikri var bişey aklına geliyo falan bende şöyle derken iş büyüyor ve hop psikolojik koku var sanıyoruz.

3. Bademcik arkadaşlar kaç doktara gittim BT çektirdim ultrason yaptırdım adam yok diyo ben akşam taş temizliyorum
Yani basit oynayalım bademciğinde taş olanın kesin ama kesin diş eti iltahabıda vardır ki doku ağız ve boğaz bölgesinde bozuktur o taşlara uygun ortam oluşuyodur
Birde hepsi taş olmuyo ben genelde kuruyemiş kalınısı çıkarıyorum.

Arkadaşlar sakin olun inşaallah çözcez az kaldı

Hocam sizden ricam bir kampanya başlatalım önce istanbul ankara olmak üzere tanıdığınız diş doktarlarıyla görüşerek bizim sorunlarımızı anlatın bizde gidelim adanaya gelemeyenler bir muayene olsunlar
Muayene fiyatında da aydınmur indirimini yapsınlar sonuçta toplu olacak bir somut adım atalım bir faktörü şöyle eleyelim

Buradaki herkesin ağzı şöyle pırıl pırıl olsun
Adamın ağzzı çürük dolu taş desen öyle iltahap var bu agız kokmasında ne yapsın

Herkesten ricam destek olun
Bir adım atın bakarsınız herşey daha güzel olur

Sağlıcakla
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mart-2018 Saat 10:49
Orjinalini yazan: Mnsm

Hocam andorex gargara hakkında ne düşünüyorsunuz

Andoreks gargara alkol içerdiği sebebi ile ağız kokusu için kullanılmamalıdır.
-M
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mart-2018 Saat 18:13
Ben zaten koku için kullanmadım dişçi yazdı koku varda demedim
Ama şuan koku sıfır
Ağız içi iltihap ları geçirmiş olmalı ki dilim falan kıpkırmızı pas yok koku yok
IP
Ozguvensiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ozguvensiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2018 Saat 22:05
Liseye yeni gectigimde 4 sene once dislerim curuktu siyahti bende dislerim beyazlasin diye camasir suyuyla dislerimi fircalamistim 3 4 kere (kucukluk akli) ondan sonra agzim cok kotu kokmaya basladi bunu ben bile hissedebiliyorum her gun dislerimi fircalama ragmen yemek yiyorum yemekten sonra nefesimi icime cektigimde yemek kokusu degilde kotu bi koku geliyo cok ozguvensiz olmaya basladim hep tek oturuyorum okulda kimsenin yanina yaklasmiyorum ailemin bile rahatsiz olmasinlar diye sebebinin o oldugunu dusunuyorum cunku hic koku yokken bi anda oluyo camasir suyundna sonra doktora gittim utanarak ama sende agiz kokusu yok dedi bunu ona soyliyemedim lutfen hocam yardim edin :(
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2018 Saat 23:54
Slmlar. Kıl kurdu ameliyatı izleyen oldu mu aranızda. Ağız konusuyla bağlantılı olabilir mi sizce. Ne düşünüyorsunuz.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Nisan-2018 Saat 11:54
Slmlar. Kıl kurdu ameliyatı izleyen oldu mu aranızda. Ağız konusuyla bağlantılı olabilir mi sizce. Ne düşünüyorsunuz.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2018 Saat 22:36
Orjinalini yazan: mscn

Murat hocam sizin de fikrinizi merak ediyorum açıkçası. Benim kafamı kurcalayan bir konu. Çünkü benim kıl kurdu için okuduğum tüm bitkisel yöntemlerin olumlu etkilerini gördüm. Ama kısa süreli olarak. Acaba direnç mi kazanıyorlar ayrıca.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2018 Saat 06:53

Murat hocam sizin de fikrinizi merak ediyorum açıkçası. Benim kafamı kurcalayan bir konu. Çünkü benim kıl kurdu için okuduğum tüm bitkisel yöntemlerin olumlu etkilerini gördüm. Ama kısa süreli olarak. Acaba direnç mi kazanıyorlar ayrıca.

Kıl kurdunun ameliyatı olmaz diye biliyorum. Varsa bile ben bunu bilmiyordum, kıl kurdu ameliyatı hiç izlemedim. Kıl kurdu bağırsaklara yerleşen ökaryotik parazitlerdir, kimyasal madde uygulamaları ile tedavi edilir diye biliyordum.

Ağız kokusu ile birebir ilişkisi gösterilmemiş olsa bile daha çok çocuklarda ağız kokusu sebebi olduğunu iddia eden yayınlar okudum.
IP
Pasahan444
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pasahan444 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2018 Saat 22:37
Öncelikle merhaba 18 yaşındayım ve gerçekten zor durumdayım kendimi hiç rahat hissetmiyorum arkadaşlar ve hocam ağız kokusu olduğunu biliyorum hohlayınca almıyorum kokuyu ama bilek yalayınca bir koku var ama sınıflandıramıyorum bazen az bazen çok ekşisi keskin bir koku neyse ağız bakımım gayet iyi ama dil kökü ve uçları beyaz bundan bir ay önce endoskopi yaptırdım antral gastrit ve bulbit çıktı rabiza antibiyotik ve antiasit verdi bu süreçte dilim bzen pembeleşti neyse helipak tedavi seyi vermedi yakın arkadaşıma sorduğumda almadığını söyledi ama kırmamak içindir belki de aileme soruyorum psikolojin bozulacak yoktur koku diyor ama bazen ortamlarda ya da evde bilinmedik bir dışkı kokusu olduğunu söylüyorlar bunu ara sıra söylüyorlar galiba arada bir öyle çıkıyor ve sosyal hayatım kötü durumda ne yapmam gerekiyor bademciklerimi aldırmayı düşünüyorum ama bu ağız kokusu kaç tipe girer direk onu tedavi edeyim bademcikler gitmesin ve iyileşee kadar kokunun olmaması için ya da maskelemesi için neler yapabilirim ne olur yardımcı olun bir de bu bilek yalama testinde sizler kokunuzu neye benzetiyorsunuz ve tükürük normalde kokar mı teşekkür ederim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2018 Saat 17:06
Pasahan ,
her salya kokar. Yalanan her bilek kokar. Her vücut çukuru kokar
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2018 Saat 18:20
Arkadaşlar septum deviasyon ameliyatı oldum, bademciklerimde taş vardı aldırdım ama hala koku var..kan tahlili gaita bir ürü para vererek tuhaf testler yaptırdım, endoskopi oldum temiz.. yok yok yok ..sol burun deliğim hala ara ara tıkanıyor, boğazımdaki koyu yapışkan şey hiç gitmiyor ve o şey sadece sol tarafta dilim yanıyor yanağım uyuşuyor resmen konunun geleceğini o uyuşukluktan hissediyorum artık yapabileceğim bir şey kalmadı.. varsa Öner’iniz alabilirim..
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2018 Saat 23:36
Uzun zamandır yoktum. Sanırım bu durumu kabullendiğim için geri gelmedim. Psikolijim bozulmuştu. Başka bir şey düşünemez olmuştum.

Nedense bu aralar artık takmıyorum. Benim yüzüme bile bakmayanlar var şu an bu durumdan dolayı. Ama artık iyileşeceğime inanıyorum. Beni daha önceden bilen bilir zaten.

Her neyse benim sorum evde kendi kendimize kokunun kaynağını anlayabilir miyiz? Yani şöyle koku kaynağı midemse artık dişlerimi rahat bırakayım 😂

Kbb diş hekimi gastroentorolojiye gittim. Kbb diş hekimi temiz dedi. Gastroentoroloji endoskopi yapmadı yaşım genç olduğu için (16). İdrar tahlili yaptı. Midemde biraz mikrop varmış. İlaç verdi. Reklam olsun istemem ama vereceğim. Panocer ve calidur. Kullandım 1 ay falan. Ama galiba çok etki etmemiş hala imâlar var 😒.

Küçükken de dişlerimi çekmedim korktuğum için. Şu anda çeksem de yenisi çıkmayacak. Sorun bu da olabilir (ki sanmıyorum).

Her neyse hocam ilerde Allah ömür verirse ilerde yanınıza gelirsem kaynağı bulup beni kesin olarak tedavi etme imkanınız var mı? Şu anda bir şeyler yapabilir miyim sorunu bulabilmek adına. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Biraz uzun oldu farkındayım. Yorumlarınızı bekliyorum. Hepinize geçmiş olsun..
Ya iyileşemezsem ?
IP
asivebeyaz1903
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı asivebeyaz1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2018 Saat 10:43
Hocam merhaba,

Bendeki ağız kokusunun nefes kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ne yapmamı, hangi doktora gitmemi ve tedavi yolunu seçmemi önerirsiniz
Not: Aynı şekilde anne-babamda da nefes konusunda sıkıntı olduğundan bu kadar emin söylüyorum
IP
Ab123
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Ab123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2018 Saat 20:55
Merhabalar

12. Sınıf öğrencisiyim 2019 da üni sınavına gireceğim. 8. Sınıftan beri ağzım kokuyor herhangi bir çare bulamadım. Arkadaşlarımın burunlarını kapaması, bazı insanların ben konuştuktan sonra uff bu koku ne demesinden anladım ağzımın koktuğunu. Sabah kalkınca, gün ortasında biraz kestirip uyanınca, aç ve susuz kalınca ağzımda iğrenç bir tat oluyor. Dilimin üzeri her daim dil pasıyla kaplı çay kaşığıyla temizliyorum onun üzerine diş fırçasının üzerine tuz dökerek dilimi fırçalıyorum. Fakat dilimi kazısam da tuz döksemde 1-2 saat sonra tekrar ağzımda koku başlıyor ve dilim beyazlaşıyor. Dişlerimin bazı yerlerinde küçük çürük belirtileri var fakat doktor dedi ki bunlar çürük değil sadece lekelenmişler iyi fırçalanmazlarsa çürüğe dönüşebilirler. Bademciklerimde herhangi bir taş vs. falan görmedim. Bazılarınız öksürünce ağzıma bişeyler geldi demişsiniz bende o da yok. Ara sıra stres olduğumda midem ağrımaya başlar fakat lansor içtikten sonra bikaç saat içinde normale döner. Herhangi bir çözüm bulamadım bu şey beni arkadaşlarımla sohbetten alıkoyuyor. Dışarı çıkamaz oldum içime kapandım bütün sosyal aktivitelerim sıfırlandı. Şimdiden teşekkürler
IP
Yağmur98
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Yağmur98 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2018 Saat 23:25
Iyi günler. 20 yaşındayım senelerdir ağız kokusu sorunum var ama tam olarak nasıl, ne zaman başladı hatırlamıyorum. Burda yazılanları okudum ama benim sorunum biraz farklı gibi sanki. Bi kere benim ağzımda çok fena bir acılık var kimse ondan bahsetmemiş. Hatta sabahları uyanır uyanmaz ağzımı çalkalarım midem bulanır öyle bir tat yani. Tat ne kadar kötüyse koku da o kadar çok oluyor diye düşünüyorum. Bi de ben konuşurken falan kokuyu hissetmiyorum. Ama tükürüğüm değdiği yerleri koklayınca kokuyor. Ve en önemlisi şu ki hiç bir şekilde senelerdir ağız kokum 1 dakikalığına bile geçmedi. Yani dişlerimi fırçalayınca, ağzımı çalkalayınca, çeşitli bitki çayları, mide ilaçları falan içtim bir değişiklik olursa sorunun nedenini öğrenebilirim diye ama yok hiç geçmedi. Yani sanki bişey yapışıp kalmış ağzıma o kokuyor hiç bişey etki etmiyor. Biraz diş eti sorunum vardı. Yaşadığım yer küçük bi yer. Doğru düzgün doktor falan bulamıyorum. Şehre gidince diş doktoruna gittim diş taşın var diyip temizledi ama kokuda değişiklik yok. Herhalde dişten değilmiş. Bide benim çabuk acıkma sorunum var onunla ilgili de ola bilir. Yedikten 1 saat sonra falan hemen acıkıyorum midem ağrıyor ve ağzımda acılık da artıyor. Kusura bakmayın uzun yazdım ama siz daha deneyimlisiniz daha çok uğraşmışsınız bu sorunla. Yani anlattıklarıma göre sizce sorunun kaynağı ne olabilir? Ne yapmalıyım? Çok rahatsız oluyorum bütün hayatımı etkiliyor lütfen yardım edin.
IP
merhaba123123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı merhaba123123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2018 Saat 21:26
Merhaba bendede koku problemi var ve sizin gibi aynı problemleri yaşıyorum. Böyle bir forum olduğunu görünce çok sevindim :). Arkadaşlar benim problem şu boğazımdan gelen bir sıvı var yapışkan o koku yapıyor dilimi temizleyince kısa süreli geçiyor ancak bir kaç dakika sonra tekrar başlıyor suyla dilimin üstünü çalkalayınca da geçiyor ancak bir kaç dakika sonra tekrar başlıyor önerilerinizi bekliyorum.
(mesajımı lütfen onaylayın !!!!!!!!!!:)))
IP
sifaas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sifaas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2018 Saat 23:44
murat hocam kokunun gün geçtikçe artması bize ipucu verebilir mi?(hangi tip olduğu vb.)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2018 Saat 13:47
Orjinalini yazan: sifaas

murat hocam kokunun gün geçtikçe artması bize ipucu verebilir mi?(hangi tip olduğu vb.)

Bir ipucu vermez.

IP
sifaas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sifaas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2018 Saat 00:03
hormonal değişiklikler kokuyu tamamen kesebilir mi? Böyle bir ihtimal var mı?(ergenliği tamamen bitirmek gibi)
IP
myildi3452
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı myildi3452 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2018 Saat 11:17
Merhaba kısa kesicem bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim işde çalışırken bir şey farkettim yemekden 1 saat önce ve sonra su içmemek iyi gelir diye okumuşdum bunu yeni denedim ve yemekden sonra kokunun normal seyrettiğini farkettim fakat iyice susadım ve yemekden 1.30 saat sonra su içmeye basladım ve içer içmez etrafda tarifi mümkün olmayan pis bir koku hissettim hemen ağzımı kapadım kokunun dinmesini bekledim okadar yoğunduki kendi kendimde tiskindim arkadaşlarımı anlamaya başladım yakalsık 30 dakikaya koku azalmaya normal benjm hissedemeyeceğim seviyeye indi çok az alabiliyordum yinede çikolata ve limonlu soda aldım ve onları yedikden sonra kokunun azaldığını farkettim bu anlattıklarıma dayanarak ve ağızımın temiz olduğuna emin olarak soruyorum benim sorunum nedir.(21 yaşındayım sadece diş doktoruna gittim oda temiz dedi gonderdi üşengeç ve utangaç olduğumdan fazla önemsemedim)
Hi
IP
Mathilda26
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Mathilda26 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Aralık-2018 Saat 12:39
Arkadaşlar beş yıldır bitmek bilmeyen burun akintim ve ağız kokum var . KBB doktoruna gittim burun içi egriligimin olduğunu söyledi ameliyat gerekiyor .ameliyat olursam koku geçer mi sizce ?
IP
tekyaşayan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 20
Alıntı tekyaşayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Aralık-2018 Saat 02:40
myildi3452
Merhaba kısa kesicem bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim işde çalışırken bir şey farkettim yemekden 1 saat önce ve sonra su içmemek iyi gelir diye okumuşdum bunu yeni denedim ve yemekden sonra kokunun normal seyrettiğini farkettim fakat iyice susadım ve yemekden 1.30 saat sonra su içmeye basladım ve içer içmez etrafda tarifi mümkün olmayan pis bir koku hissettim hemen ağzımı kapadım kokunun dinmesini bekledim okadar yoğunduki kendi kendimde tiskindim arkadaşlarımı anlamaya başladım yakalsık 30 dakikaya koku azalmaya normal benjm hissedemeyeceğim seviyeye indi çok az alabiliyordum yinede çikolata ve limonlu soda aldım ve onları yedikden sonra kokunun azaldığını farkettim bu anlattıklarıma dayanarak ve ağızımın temiz olduğuna emin olarak soruyorum benim sorunum nedir.(21 yaşındayım sadece diş doktoruna gittim oda temiz dedi gonderdi üşengeç ve utangaç olduğumdan fazla önemsemedim)

Mesajı yazdım bitirdim ,dönüp baktım biraz uzun oldugunu düşündüm .Okumak zahmetli olabilir kusuruma bakmayın lütfen,birbirimiz için yapabileceğimiz en güzel seyin bu forumda bu hastalıkla ilgili yaşadıklarımızı paylasmak olduğunu sizler gibi bende düşünüyorum.

Sorunun cevabı icin kendimden örnek vermek istiyorum.
2sene önce endoskopi yaptırmıstım.Midemde ödem,reflü,h.pylori mide ile yemek borusu arasında ki kardia kapağında gevşeklik vardı.
Hani bazı insanlar der ya nefes açlıktan kokar,biseyler yiymde geçsin diye.Tabi genel olarak doğru.Ben yemek yediğim zaman sürekli 30dk
45dk gibi zaman geçince daha da beter olurdu,Bunu anlamlandırmaya çalıştıkça normal insanlardan farklı bi durum ortaya çıkıyo.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki midemden koku kaynakları vardı yediğim içtiğim şeyler kokuyu sürekli besliyordu. Kronik sinüzit ,Kronik faranjit imde var ve 1,5sene kadar önce Sinüs kanalımda tıkanıklık olduğuğunu öğrenip ameliyatla genişletilene kadar geniz akıntımdan gelen kokuyu bi türlü kesememiştim.Vebu da hem boğazımı hem midemi kokuyla kaplıyordu.

Midemde koku kaynağı var iken azda yesem çokda yesem kısa bi hafiflemeden sonra koku bakterileri yediklerimi parçalamaya başlayarak koku üretmeye devam ediyor,çok yediğim zaman koku siddetli ve uzun süre oluyordu.

Mide de koku var ama yalıtımı iyi olsa gene problem yok
Kardia kapagım gevşek olduğu icin midede oluşan gazlar kolayca ağıza geliyordu.

Yemekten 1 saat önce ,sonra su icmedin ve yediğin yemekler mide sıvısıyla ve diğer koku üreten bakterilerle güzel özlü bir karışım oluşturdu ve midende kokulu gazlar oluşmaya basladı,Yemekten sonra içtiğin suyla midenin basıncını yükselterek kardia kapağında gevşek olduğu için midendeki kokulu gazın dışarı çıkmasını kolaylastırdın.çok düşük ihtimal de olsa bağırsaklardan mideye gaz gelebildiğini hatırlıyorum Sakınha tuvaleti fazla tutmak çok çok çok zararlı hepimizin bildiği gibi. yazdıklarına göre iddialı yazmak istemiyorum ama kardia kapağında gevşeklik ve helico pylori olması gerek
Dahiliye doktoruna görünmen seninde bildiğin gibi en güzeli ve midesinden şikayeti olmayıpda endoskopide h.pylori çıkan yada kardia gevşekliği çıkan arkadaşlarda var.

Endoskopi olana kadar yeme içmeme odaklanamazdım ,hiç özen gösteremezdim.Daha çok, bi türlü tedavi edemediğim nefes kokusu hastalığımın iç dünyamdaki karanlığını dağıtan ,yapabildiğim bir kaç işten birisiydi yemek içmek.Cok masum bir şeydi benim icin yemek içmek konusu.

Her insanda bağırsaklardan mideye mideden ağza çoğu zaman hissedilmeyecek oranda gaz yükseldiğini okumuştum bir yerde.Bazı insanlarda bu miktar her zaman olmamakla birlikte bazen biraz fazla olabiliyormus.

Doyduktan sonra yemeye devam etmek,mideyi şişirmek mideye bağırsaklara çok zarar veriyor ve sindirim sistemindeki kapakların, kuvvetleririnin direnclerinin azalmasına sebep oluyor.Nefes kokusunun temel sebeplerinden birinin olduğunu düşünüyorum.
Mide tedavimden sonra aclığım gittigi zaman yemeği bıraktığım,acıkmadan da hiçbirşey yemedigim zamanlarda nefes kokum kayboluyor ve fazla yemeye başlarsan kokuda oluşmaya başlıyor.

Nefes kokusunun (kendim için)genel olarak en temel sebebinin sindirim sisteminin kapasitesini aşacak yada karsılamayacak oranda yapılan yemeiçme oldugunu
yada
metabolizmanın ihtiyaç duyduğu orandan fazla yada az yemeiçme olduğunu anladım
Belli zamanlarda burun Sinüs yıkama,hergün diş dil fırcalama,agzı boğazı gargara suyuyla çalkalamayla
""" tedavilik bi durum olmadığı sürece"""
Nefes kokum %0 ile %5 arasında inşallah.

Gördüğüm tedaviler:
Kronik sinüzit
Kronik faranjit
Sinüs kanal genişletme amlyt
Burun deviasyon ameliyatı
Burun polip ameliyatı
Bademcik ameliyatı
Dişlerimde 4 tane dolgu
Mide ödemi,reflü,h.pylori,kardia kapağı gevsekliği tedavisi

24 sene sonra Allah-ü Tealaya şükürler olsun nefes kokuma kontrollü olmak şartı ile Şifa geldi.Allahü Teala hepimize hayırlı şifalar ihsan eylesin amin!

Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime

Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2018 Saat 17:00
Kardeş deviasyon ameliyatı olacaksan,
Doktorundan garanti iste.
Ben oldum ama açılması gereken delik eskisi
Gibi aynı. Yani ameliyat oldum mu olmadım mı
fark etmedi. Doktor; bir daha yapalım dedi,
Bye bye dedim. Onun için 2,3 doktora görün derin.
Çunku tıp, artık ticaret olmuş.
( istisnalar hariç)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2018 Saat 08:17
Orjinalini yazan: mahoni

Çunku tıp, artık ticaret olmuş.( istisnalar hariç)

Çok doğru.
Para için yapılan gereksiz tıbbi müdahalalerin canlı tanığıyım. Anlatamadıklarım var.
-M
IP
Fulya
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Fulya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2018 Saat 23:46
günümüzde Para için yapılmayanlardan da bahsedelim hocam. Farklı devlet hastaneler i şu anda her gelen hastaya aynı ilacı yazıyor olabilir mesela.
Ticaret e döndü demişsiniz ama devlet hastanelerinde randevu almak için bile uğraşmak ilgisiz doktorlara dert anlatmaya çalışmak rica minnet test istemek bir de azarlama vari tavırlara maruz kalmak hiç olmazsa bizim sıkıntımız için vakit kaybından başka bişey değil diye düşünüyorum geriye dönüp baktığımda. Kaç kere hastane kapısında sinirimden ağladığımı hatırlamıyorum.
İmkanı olanlar hiç vakit harcamasın parası neyse verip dişten başlasın ihmal tembellik etmesin derim, hayat kısa.
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Aralık-2018 Saat 01:53
Hocam rica etsem bir kaç örnek verebilir misiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Aralık-2018 Saat 07:53
Orjinalini yazan: Four00

Hocam rica etsem bir kaç örnek verebilir misiniz?

Bana mı sordunuz?
neye örnek vereyim?
-M
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Aralık-2018 Saat 10:19
Size sormuştum hocam.
Tıpın ticarete dönüştüğü ile ilgili bir iki tane uç örnek verir misiniz ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Aralık-2018 Saat 12:58
Orjinalini yazan: Four00

Size sormuştum hocam.
Tıpın ticarete dönüştüğü ile ilgili bir iki tane uç örnek verir misiniz ?

Çapa'dan bir beyin cerrahı ile sohbetimde şunları anlattı:
---
Özel hastahanede çalışan bir kbb hekimi sinüzit ameliyatı yaparken yanlışlıkla beyin zarını delmiş ve beyin sıvısı hastanın burnundan fışkırıp akmış ve akmaya devam ederken ambülansa koyup hastayı çapa ya yetiştirmişler. Sohbeti yapan doktor kardeşimiz beyindeki yırtığı dikmiş yama atarak deliği kapatmış. Bu sırada hastanın sinüziti bulunmadığını görmüş. Daha sonra ameliyatı yapan kbb hekimi ile hastahanenin koridorunda karşılaşmış ve sebebini sormuş. Frontal sinüs operasyonunda Yanlışlıkla beyini açan kbb hekimi şunları söylemiş:

Ben de bu hastanın sinüziti olmadığını biliyorum ama çalıştığım özel hastahanede her hafta 6 ameliyat yapmaya bizi mecbur tutuyorlar. Üstelik yorgunluktan ne yaptığımızı da bilemez oluyoruz diye konuşmuş.
----
Bu durum sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde böyledir.

Para, şöhret, kontrol arzusu, kibir şeytanın kartvizitidir. Selam olsun onlara bunlardan arınabilenlere.

-M

IP
azat
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı azat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ocak-2019 Saat 12:55
Merhaba
Çocukluğumdan beri bu rahatsızlıgı taşıyorum.Çevremde bir çok kişi ağzımın çok pis koktuğu konusunda beni uyardı.(pskolojik degil).son bir kaç yıldır bu koku ile mücadelem başladı yapmış olduğum araştırmalar ve kendimden gözledigim sonuçlara göre nefes kokumun sindirim kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Gluten içeren özellikle ekmek ve tahıl ürünlerinden şekerden bir müddet uzak durmakla beraber havuç kırmızı lahana bolca yeşillik türü gıdalar tükettikçe kokunun azaldıgını hissettim (çevremdeki insanların geri dönüşleri).Tabi bu diyeti sürekli uygulamam mümkün olamıyor çünkü neredeyse hiç bir şey yememek gerekiyor.hiç bu konuda doktora başvurmadım.Bu anlattıklarım ışıgında acaba hangi branşta bir doktora başvurmam gerekiyor.

teşekkür ederim.
IP
Üftade
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Üftade Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2019 Saat 00:55
İyi akşamlar herkese siteye bu konu hakkında araştırma yaprken denk geldim.. paylaşımlarda da epey gesindim
Benim sorum bu konuda tecrübe ettiğiniz özel ilaçlar var mı varsa nedir
IP
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu