Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Nereden Başlamalıyım? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Güçlü
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı Güçlü Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2019 Saat 18:34
Öncelikle ben bi soru sormak istiyorum boğazda yanma hissi agiz kokusu sebebi midir
IP
alttr1
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı alttr1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2019 Saat 12:59
bir iki yıl önce kanal tedavisi yapılmış dişimdeki dolgunun uzun süre sonra çıkmasıyla ağız kokumu konuşurken ve toplu ortamlarda hissetmeye başlamış ve ağız kokusuyla muzdarip olanlar arasına girmiş biri olarak karşınızdayım öncelikle. dolgu yenilenip bir iki gün koku gitmesine rağmen diş taşları temizlenmesine rağmen bir değişim olmadı malesef. tabi bundan sonra kokunun dil pası sebebiyle şiddetini aldığını farkettim böyle bir sorunla da yeni tanışmış olarak dil temizliğine de başladım. tabi dil temizlenince koku bir süre gidiyor. ama normal diş fırçalaması kokuyu genelde arttıyordu.

neyse bu sıralar şunu farkettim. geceden dilimin bir kısmı sarıya yakın pasıyla kaplı şekilde, şiddetli kokuyu hohladığımda veya konuştuğumda hissettiğim halde ve bir fırçalama yapmamama rağmen uyuyunca sabah da kalkınca bir koku hissetmiyorum bazen sanki koku tamamen yok oluyor dilimde pas durmasına rağmen ve bu şekilde sürüyor. uzun süre birşeyler yedikten birkaç saat koku oluşuyor eskisi gibi. bu biraz garip geldi normalde sabah olan koku dahi hissedilmiyor garip bir şekilde.

sebebi ne olabilir acaba.

sorunuma çözüm önerecek arkadaşlara da müteşekkir olurum. şimdiden teşekkürler.
IP
Özgür
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Özgür Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2019 Saat 20:15
Hocam merhaba benim çok fena ağız ve boğaz kuruluğum var yanıyor boğazım hatta ağız kokusu ağzım ve boğazım kuru olunca oluyor su içersem veya yemek yersem sakız çiğnersem gidiyor bunun için ne yapabilirim? Bide bademcik taşlarım var bademcikler delik delik
Bı yazınızı okudum bademciklerin üzerini salya kaplamazsa koku yapar demissiniz benim büyük ihtimal kaplamadigi için koku oluyor bademciklerden kurtulsam ve ağız kuruluğu için tedavi görsem sorun sizce ortadan kalkar mı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2019 Saat 07:29
Orjinalini yazan: Özgür

.... bademciklerden kurtulsam ve ağız kuruluğu için tedavi görsem sorun sizce ortadan kalkar mı?

Bilmiyorum
IP
yaşamsıkıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 19
Alıntı yaşamsıkıntı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2019 Saat 00:35
hocam bademciklerimiz dil arkası kokusu yapabilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2019 Saat 10:46
Orjinalini yazan: yaşamsıkıntı

hocam bademciklerimiz dil arkası kokusu yapabilir mi?

evet tabi
IP
yaşamsıkıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 19
Alıntı yaşamsıkıntı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2019 Saat 00:28
hocam mesela ağzıma birşey atmayınca koku dilimin arkasından ortasına kadar geliyor. bademcik bunu yapabilir mi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2019 Saat 21:30
Orjinalini yazan: yaşamsıkıntı

hocam mesela ağzıma birşey atmayınca koku dilimin arkasından ortasına kadar geliyor. bademcik bunu yapabilir mi

Dil sırtı koku için tek başına yeterlidir. Bademciklerin işin içine karışmasına gerek olmadan

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2019 Saat 10:09
Hocam dün diş taşlarımı temizlettirdim.
Tabiki ağız kokum yükseldi ilk etapta
Çünkü kanlar diş etleri falan derken koku artıyor.
Diş etlerinin iyileşmesi için sizin gargarayı kullanabilirim değil mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2019 Saat 10:59
Diş taşlarınızı temizletince koku mu oluyor?
Bu beklenen bir şey değil
Koku varken veya yokken Halitosil gargara (ticari olarak benim gargaram değildir) kullanabilirsiniz.
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2019 Saat 11:24
Orjinalini yazan: aydinmur

Diş taşlarınızı temizletince koku mu oluyor?
Bu beklenen bir şey değil
Koku varken veya yokken Halitosil gargara (ticari olarak benim gargaram değildir) kullanabilirsiniz.
-M

hocam tam tersi bunları temizleyince asıl koku kaybolur değilmi?
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2019 Saat 19:40
Diş taşlarının varlığı ağız kokusunu artırır. Bu sebeple temizlenmeleri ağız kokusunun azalmasına yardımcı olur.
IP
gezgin
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı gezgin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2019 Saat 23:23
Herkese selamlar. Murat hocam selamlar. Benim de bir çok arkadaş gibi yıllardır devam eden ağız kokusu problemim mevcut.
2 kere endoskopi oldum, kbb'ye gittim diş hekimine gittim   ne yazık ki bir çözüm bulamadım.
Geçen ay 2 hafta boyunca flagy kullandım, neredeyse koku tamamen geçti ama ilaç bittikten bir kaç gün sonra aynı koku geri geldi. Dilimin üzerinde çok fazla beyaz tabaka olurdu, flagy kullandıktan sonra bu tabaka çok azaldı artık eskisi gibi olmuyor ama koku olduğu gibi duruyor.

Sabah uyandığım zaman koku oldukça az, kahvaltıdan sonra ve diğer öğünlerden sonra tüm güne yayılan dayanılmaz bir koku kaplıyor ağzımın içini, ta ki ertesi sabah tekrar uyanıncaya kadar.

Bademciklerimi sürekli şişmesinden dolayı küçükken aldırmıstım. Bademcikle ilgili bir problemim yok onu eleyebiliyorum direkt. Mide olduğunu düşünüyorum ama onda da elle tutulur bir veri yok elimde. Yıllar önce olduğum ilk endoskopide doktor mide kapakçığımın tam kavramadıgını söylemisti, 2 sene önce endoskopi olduğum doktor ise böyle bir sorundan bahsetmedi.

Evde candida mantarı testi yaptım pozitif çıktı. Bundan kaynaklı bir koku olabilir mi acaba? Ya da bazı besinlere alerjim mi var? Murat hocam sorunu sizce nerede aramalıyım ?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2019 Saat 11:32
Arkadaşım merhaba
Evde candida testi nasıl yapılır merak ettim?
Ve sağlıklı bir tespit mi?
IP
Winners20
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı Winners20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2019 Saat 10:21
Ağzımda dışkı kokusu var arkadaşımla otururken konuşurken sen mi saldın diyor kim yaptı diyorlar kafayı yicem. Anlamadığım zamanda yada yemekten yarım saat 1 saat sonra oluyor tahminimce.bi kez de sabah uyanınca olmuştu lütfen yardım
Qwerty
IP
muratbuğra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı muratbuğra Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2019 Saat 13:24
Merhaba
Öncelikle 18 yaşındayım ve yıllardır ağız kokusu problemim var.
Geçen senelerde ağız kokusu diyince ilk akla gelen dişleri kontrol ettirdim ve bi kaç dolgu vs. İşlemi yapıldıktan sonra dişlerden kaynaklanan bir koku olmadığı söylendi.
(Diş hekiminden sonra doğru fırçalama teknikleri ile günde 2 kez dişlerimi fırçalamaya başladım.)

Daha sonra araştırdığımda kbb uzmanının bademcik taşı koku yapabilir demesi üzerine bademcik taşı kontrolüne gittim ve bişey çıkmadı..

En son mideme baktırdığımda reflü olduğu söylendi ve nefes kokusu problemim olduğu saptandı.
2-3 tane mide asit düzenleyici gibi ilaçları uzun süreli kullandım fakat hiçbir etkisi olmadı.

Aç veya tok hiç farketmiyor nefes kokusu problemim var. Sürekli Naneli sakızla felan geziyorum artık ama insanlarla yüzyüze konuşamıyorum sürekli elimle ağızımı perdeliyorum. İşin kötü yanı çoğu zaman fark edemiyorum koku olduğunu..

Benimle aynı durumda olup artık iyileşmeye inancım kalmadı fakat azaltmaya yardımcı olacak çareler varsa lütfen yazın.
Teşekkür ediyorum herkese iyi forumlar..
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2019 Saat 00:55
Yılma
Vardır bir çaresi bir yerlerde olmalı
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2019 Saat 22:17
Orjinalini yazan: muratbuğra

Merhaba
Öncelikle 18 yaşındayım ve yıllardır ağız kokusu problemim var.
Geçen senelerde ağız kokusu diyince ilk akla gelen dişleri kontrol ettirdim ve bi kaç dolgu vs. İşlemi yapıldıktan sonra dişlerden kaynaklanan bir koku olmadığı söylendi.
(Diş hekiminden sonra doğru fırçalama teknikleri ile günde 2 kez dişlerimi fırçalamaya başladım.)

Daha sonra araştırdığımda kbb uzmanının bademcik taşı koku yapabilir demesi üzerine bademcik taşı kontrolüne gittim ve bişey çıkmadı..

En son mideme baktırdığımda reflü olduğu söylendi ve nefes kokusu problemim olduğu saptandı.
2-3 tane mide asit düzenleyici gibi ilaçları uzun süreli kullandım fakat hiçbir etkisi olmadı.

Aç veya tok hiç farketmiyor nefes kokusu problemim var. Sürekli Naneli sakızla felan geziyorum artık ama insanlarla yüzyüze konuşamıyorum sürekli elimle ağızımı perdeliyorum. İşin kötü yanı çoğu zaman fark edemiyorum koku olduğunu..

Benimle aynı durumda olup artık iyileşmeye inancım kalmadı fakat azaltmaya yardımcı olacak çareler varsa lütfen yazın.
Teşekkür ediyorum herkese iyi forumlar..

nefes kokusu olduğunu kim saptadı. reflü hastalığının üzerine git. cola, cips, çikolatayı vs kes.
IP
muratbuğra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı muratbuğra Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2019 Saat 17:59
Abur cubur ve gazlı içecekler ile hiç aram yoktur,minumum seviyede tüketirim.
Ağızdan kaynaklanan bi koku olmadığı için nefes kokusu gibi belkide yanlış bir ifade kullandım fakat mideden geldiğine eminim

Kuruyemiş,domates gibi şeyler yiyince,
Çay,kahve gibi içecekler içtiğimde koku kayda değer bir şekilde artıyor. Bunları da mimumum seviyeye çektim. Hala koku var bi daha gideceğim dahiliyeye..
IP
Chivas
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Chivas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2019 Saat 18:10
18 yaşındayım geceleri ağızdan nefes alarak uyuyorum burnumda sıkıntı var ameliyat olacağım, 4 yıldır nefes kokum var gitmediğim Kbb kalmadı ama sorunumu çözemedim, her ortam da ben girdiğimde kötü kokular yayılıyor camlar açılıyor vs. kendim de hissediyorum kokuyu beni cidden mahvediyor bu durum bende ki belirtiler şu şekil de,
- Terleme
- Kötü nefes kokusu
- Ayaklarda üşüme
- Ağızda kuruluk
- Saç dökülmesi
- Ağızda hep bi ağır tükürük kötü kokulu
- Uzanırken karında gurultu (aç/tok farketmiyor)

Gastroentoroloji bölümüne gittim mideme bakıldı ve birşey olmadığı söylendi, cips çikolata vs çok sık tüketmemem için uyardılar sadece.
Diş doktorum diş etlerim de sorun olmadığını söyledi.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2019 Saat 23:00
Orjinalini yazan: Chivas

18 yaşındayım geceleri ağızdan nefes alarak uyuyorum burnumda sıkıntı var ameliyat olacağım, 4 yıldır nefes kokum var gitmediğim Kbb kalmadı ama sorunumu çözemedim, her ortam da ben girdiğimde kötü kokular yayılıyor camlar açılıyor vs. kendim de hissediyorum kokuyu beni cidden mahvediyor bu durum bende ki belirtiler şu şekil de,
- Terleme
- Kötü nefes kokusu
- Ayaklarda üşüme
- Ağızda kuruluk
- Saç dökülmesi
- Ağızda hep bi ağır tükürük kötü kokulu
- Uzanırken karında gurultu (aç/tok farketmiyor)

Gastroentoroloji bölümüne gittim mideme bakıldı ve birşey olmadığı söylendi, cips çikolata vs çok sık tüketmemem için uyardılar sadece.
Diş doktorum diş etlerim de sorun olmadığını söyledi.

ağız kuruluğundan yola çık, dahiliyede test yaptır. şeker testi vb.
IP
Dizanfo
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Dizanfo Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Aralık-2019 Saat 23:29
4 kere doktora gittim hepsi farklı şey söylüyor birisi 20 şikler birisi diş eti çekilmesi birisi kesik dişlerin birisi mideden geliyor diyor herkes kafasına göre takılıyor ama ben bu konuda çok rahatsızım hergün kaç tane sakız çiğniyorum belli değil sabah kalktığımda çok ağır bir koku oluyor yemek yedikten sonra sanki o yemekler dişlerime yapışıyor ve kötüleşmeye başlıyor ağzımda kötü bir koku bırakıyor
Lütfen yardım edin
IP
hololoy112
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hololoy112 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2020 Saat 22:16
Arkadaşlar ve Murat hoca selamlar saygılar.
20 yıldı buldu sanırım bu illetle boğuşmam. Olabildiğince maskeleye maskeleye geçen bu sürede sayısız dişçi, gastrocu ve son olarak kbb ci ile görüştükten sonra son dönemde farkettiğim sorun üzerine tekrar bir tur çözüm arayışına başlamadan fikirlerinizi almak istedim.

* yutkunmada zorlanıyorum, boğazımda sürekli balgam hissi var ve kolay kolay atamıyorum. Atsam bile küçük miktarlarda gidiyor kedinlikle tamamen boşalıp rahatlamıyor.
* burnumda tıkanıklık hissediyorum.

Bı iki hususu yakın dönemde farkına vardım ve açıkçası çözüm odağı olarak denemediğim tek yerler buralar kaldı.

Nezle olduğumda koku olmuyor. Yukarıda ki parçalarıda birleştirince açılçası çözüme burada ulaşacağımı hissediyorum.

Onun dışında, klasik reflü, helikobakter teşhisleri ve tedavilerini dönem içinde olsamda herhangi bir sonuç vermedi.

Bı konuda fikir paylaşabilirseniz sevinirim.

Herkese selamlar ve geçmiş olsun..
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2020 Saat 13:06
Orjinalini yazan: hololoy112

Arkadaşlar ve Murat hoca selamlar saygılar.
20 yıldı buldu sanırım bu illetle boğuşmam. Olabildiğince maskeleye maskeleye geçen bu sürede sayısız dişçi, gastrocu ve son olarak kbb ci ile görüştükten sonra son dönemde farkettiğim sorun üzerine tekrar bir tur çözüm arayışına başlamadan fikirlerinizi almak istedim.

* yutkunmada zorlanıyorum, boğazımda sürekli balgam hissi var ve kolay kolay atamıyorum. Atsam bile küçük miktarlarda gidiyor kedinlikle tamamen boşalıp rahatlamıyor.
* burnumda tıkanıklık hissediyorum.

Bı iki hususu yakın dönemde farkına vardım ve açıkçası çözüm odağı olarak denemediğim tek yerler buralar kaldı.

Nezle olduğumda koku olmuyor. Yukarıda ki parçalarıda birleştirince açılçası çözüme burada ulaşacağımı hissediyorum.

Onun dışında, klasik reflü, helikobakter teşhisleri ve tedavilerini dönem içinde olsamda herhangi bir sonuç vermedi.

Bı konuda fikir paylaşabilirseniz sevinirim.

Herkese selamlar ve geçmiş olsun..

2 belirti reflüye işaret ediyor zaten. endoskopi oldun m u? sigara içiyor musun ?
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2020 Saat 19:56
Geçmiş olsun Hololoy112, özellikle yutkunma sorunun reflü belirtisi gibi duruyor. Bende de aynı sorun başladı, sadece yutkunma değil nefes alamıyormuş gibi olma göğüs sıkışıklığı da var. Yemek yerken de boğulacak gibi oluyorum. Kbb uzmanı profesöre gittim, özofajitsiz gastro-özofajial reflü ve faranjit teşhisi koydu. Raneks diye bir ilaç ve antibiyotik yazdı. Biraz düzeldi ama hafta içi bir de gastroenteroloji uzmanına gideceğim. Yutkunma meselesi sıkıntı yaratıyor.

Murat hocam, reflüde mide asidi boğaza geliyorsa ağız kokusu mutlaka olması gerekmiyor mu? Bir de bu yutkunma sadece yeme zorluğu mu yaratır yoksa yiyeceklerin nefes borusuna kaçma ihtimali var mıdır veya bu ihtimal artar mı?

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2020 Saat 21:08
Orjinalini yazan: Kelime

Murat hocam, reflüde mide asidi boğaza geliyorsa ağız kokusu mutlaka olması gerekmiyor mu? Bir de bu yutkunma sadece yeme zorluğu mu yaratır yoksa yiyeceklerin nefes borusuna kaçma ihtimali var mıdır veya bu ihtimal artar mı?

Soru için teşekkür ederim
Geğirmek ile ağız kokusu duyulmuyorsa midedeki reflu ağız kokusu yapmaz.

Refflu ile yiyeceklerin nefes borusuna kaçma ihtimali pek azdır
-M
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2020 Saat 18:45
Cevabınız için ben teşekkür ederim hocam. Reflüde sonuç olarak mide kapakçığı gevşiyorsa neden her zaman koku yapmıyor, bunun başka bir sebebi var mıdır yoksa şans meselesi mi? (Herhalde hepimizin aklına bu sorunun benzeri gelmiştir: Adamın dişleri sapsarı, fırça yüzü görmemiş ama ağzı kokmuyor niye acaba?)

Bir konu başlığında, buluşma yapacak arkadaşlar vardı, ne yaptılar? Mersin, antep, adana, maraş çevresinde konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak isteyen arkadaşlar varsa ben gelebilirim. Daha uzakta olanlarla da ortada bir yerde buluşabiliriz.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2020 Saat 19:41

Reflüde sonuç olarak mide kapakçığı gevşiyorsa neden her zaman koku yapmıyor,

Kapakta gevşeklik varsa midenin havası ağıza yükseliyorsa kokunun ortaya çıkabilmesi için midenin kokuyor olması şarttır. Mide kokmuyorsa kapak sızdırsa bile kokusuz bir hava ağıza yükselecektir.

Geğirince kokmuyorsa Tip 3 ağız kokusu aramamak lazımdır

-M

IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2020 Saat 16:58
Sağ olun hocam. Şu anda yutkunma sorunum koku belasını geçti. Yutkunma deyince basit anlaşılıyor, yutamıyorum boğulacak gibi oluyorum. Meyveli yoğurt yerken bile zorlanıyorum. Kkb doktoru bir cihazla boğazıma baktı "a" de, "i" de falan diyerek inceledi. İlaçları kullandım ama pek etki etmedi. Bu sorunun kesin teşhisi nasıl yapılır?

Cuma günü endoskopi yapılacak, orada net bir sonuç alınır mı, Gastroentroloji doktoru endoskopi sırasında boğaza da bakar değil mi? Çünkü bende bu yutamama ve göğüs-sırt ağrısı dışında mideyle ilgili bir şikayet yok. Bir de doktora sormayı unuttum, endoskopi cuma günü; perşembe günü raneks(ppi) içmem bir sorun olur mu?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2020 Saat 22:51

Sağ olun hocam. Şu anda yutkunma sorunum koku belasını geçti. Yutkunma deyince basit anlaşılıyor, yutamıyorum boğulacak gibi oluyorum. Meyveli yoğurt yerken bile zorlanıyorum. Kkb doktoru bir cihazla boğazıma baktı "a" de, "i" de falan diyerek inceledi. İlaçları kullandım ama pek etki etmedi. Bu sorunun kesin teşhisi nasıl yapılır?

Cuma günü endoskopi yapılacak, orada net bir sonuç alınır mı, Gastroentroloji doktoru endoskopi sırasında boğaza da bakar değil mi? Çünkü bende bu yutamama ve göğüs-sırt ağrısı dışında mideyle ilgili bir şikayet yok. Bir de doktora sormayı unuttum, endoskopi cuma günü; perşembe günü raneks(ppi) içmem bir sorun olur mu?

doğru sonuç için 1 hafta önceden proton pompalarının kesilmesi lazım.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2020 Saat 16:07
Bir hafta önceden olmaz, zaten doktor bir gün sonraya yazmıştı endoskopiyi; işim var diye iki gün sonraya aldırdım. Bence zaten hasar orada duruyor yutkunmam hâlâ sorunlu. İnşallah, doktor bakınca sorunu görür. Olmadı manometre, ph ölçme, baryum kapsülü gibi testler varmış, onları da yaptırırım. Dua edin arkadaşlar.

IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 27
Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ocak-2020 Saat 23:24
Sevgili Murat hocam ve arkadaşlarım, halitosis'i yalnızca 4 dakikada ve kokunun nereden kaynaklandığını saptayarak ortaya koyduğu iddia eden bu testi bilen ve yaptıran var mı acaba? İstanbul içi yaptırabileceğim bir yer mevcut mudur?
tonsillektomi /check
IP
Halitosid
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Halitosid Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ocak-2020 Saat 02:31
Merhaba Sayın Aydın ve forum üyeleri. Dilerseniz hikayemi paylaşmanızda sıkıntı yok. Videolarınızı izledim ve benim problemim nörolojik olabilir.
Ağız kokusundan ziyade nefes kokusu olarak tanımlayabilirim çünkü dişlerimde bir problem yok. Yakın çevrem koku problemim olmadığını söylüyorlar fakat ben yaklaşık 5 yıldır kendimi ikna edemiyorum çünkü nadiren bu kokuyu başka kişilerde de hissedebiliyorum. Hatta bu kokuyu başkasında hissettiğimde tabiri caizse, aura gibi katman oluşturan bir koku oluyor hissettiğim. Ekşi asidik bir koku. Alkol alımı sonrası kişilerdeki nefes kokusuna benziyor asidik yönüyle. Tenimde böyle bir problem yok hatta tenimin kötü koktuğu pek olmamıştır.
Belirti olarak genzimde gırtlağımda ve ağzımda yanma hissediyorum. Bu hissettiğim yanma ve kuruma kokuyu hissettiğim zamanlarda daha da artıyor sanırım. Fakat reflü vb mide problemim yok. Gözlerim nedenini bilmediğim şekilde kırmızı. Gözlerim konusunda muayene oldum fakat bir sorun görmedi doktorum.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Tedavi olmasa bile hiç değilse teşhisi bile mümkünse çok sevinirim. Bilirsiniz ki bu problem insanı sosyal hayatta yoğun bir şekilde baskılayan bir problem. Umarım bir gün kurtuluruz.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2020 Saat 00:49
Orjinalini yazan: Halitosid

Merhaba Sayın Aydın ve forum üyeleri. Dilerseniz hikayemi paylaşmanızda sıkıntı yok. Videolarınızı izledim ve benim problemim nörolojik olabilir.
Ağız kokusundan ziyade nefes kokusu olarak tanımlayabilirim çünkü dişlerimde bir problem yok. Yakın çevrem koku problemim olmadığını söylüyorlar fakat ben yaklaşık 5 yıldır kendimi ikna edemiyorum çünkü nadiren bu kokuyu başka kişilerde de hissedebiliyorum. Hatta bu kokuyu başkasında hissettiğimde tabiri caizse, aura gibi katman oluşturan bir koku oluyor hissettiğim. Ekşi asidik bir koku. Alkol alımı sonrası kişilerdeki nefes kokusuna benziyor asidik yönüyle. Tenimde böyle bir problem yok hatta tenimin kötü koktuğu pek olmamıştır.
Belirti olarak genzimde gırtlağımda ve ağzımda yanma hissediyorum. Bu hissettiğim yanma ve kuruma kokuyu hissettiğim zamanlarda daha da artıyor sanırım. Fakat reflü vb mide problemim yok. Gözlerim nedenini bilmediğim şekilde kırmızı. Gözlerim konusunda muayene oldum fakat bir sorun görmedi doktorum.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Tedavi olmasa bile hiç değilse teşhisi bile mümkünse çok sevinirim. Bilirsiniz ki bu problem insanı sosyal hayatta yoğun bir şekilde baskılayan bir problem. Umarım bir gün kurtuluruz.

sinüzitten göze vurabilir, kbb detaylı baktı mı ? burun eti filan, sinüzitin var mı ya da bademcik taşı vs.
IP
soak
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı soak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2020 Saat 13:38
Merhaba,

Foruma yeni üye oldum. Fikir alabilmek adına yazıyorum. Yaklaşık 10 senedir ağız kokusu yaşıyorum.Kronik sinüzitim var. Karnımdan ara ara - tok olduğumda bile - gurultu ve su sesi geliyor. Ağız kuruluğu da yaşıyorum.

İstanbul'da ikamet ediyorum. Dentaydında, halitosis testinin yapıldığını gördüm. Daha önce orada test yaptıran var mı? Tavsiye eder misiniz? Teşekkürler.
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2020 Saat 14:18
etmem bana evet kokun var dediler sprey gargara yazmıslardı ben kokum oldugunu bilmiyormuş gibi malesef nereden kaynaklıgındığını bulamıyorlar
Belki birgün
IP
Dnzdnz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Dnzdnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2020 Saat 22:50
Herkese merhaba ben uzun yıllardır kokudan şikayetçiyim annem eskiden derdi ağzın kokuyor diye çocukken yni şimdi evlendim eşim söylüyor ağzın kokuyor diye ağzımda sürekli acı tat var ve sürekli geniz akıntım alerjim olduğundan burnumda tıkalı ne yapacağımı şaşırdım dişlerimde sorun yok düzenli fırçalarım ama dilim sarı beyazdır sürekli lütfen bana yardımcı olun
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2020 Saat 02:22
dostum yapacağın ilk şey eczaneye gidip sinüs rinse kit almak kitin içerisinde tuzlar var karıştırıp burnuna çekiyorsun ayrıca uzun vadede tekrar almak istemezsen evdede çeyrek çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı karbonat koy ve günde 2 kez burnuna çek youtube da nasıl yapman gerektiğini öğreten videolar var. yaptıktan sonra sakın uzanma su kulağına gider başın ağrır 2 saat uzanma . günde 2 kez yapmakla hem geniz akıntin sıfıra yakın olucak hemde eğer geniz le ilgili kokuysa bu gecicek.geniz akıntısı istemiyorsan yazın bol bol yüz takla at mümkünse yüzme biliyorsan tabiki. suyla sinüslerini iyice temizle deniz suyu mucizedir bida ağız kokun olmaz diğer seneye kadar yada tamamen gider.doktora git yasin 24 ten büyükse ve burun kemiği egriligin varsa ki var ise burun etlerinde sismistir ameliyat ol kemiği düzeltsinler burun etlerinde küçüktürler 24 yaşından küçüksen olma kemik gelişimi 24 e kadar devam ediyor erkeklerde.
2. olarak bir dil fircasi al kesinlikle.
tung dil fırçasını öneririm bende kullanıyorum memnunum biraz öğürtüyor ama olsun :)) dil pasını kolayca çözmek için gliserin al benim önerim internetten alman ben 1litresini 30 liraya almıştım bir kere al 5 6 ay götürür bitkisel gliserin olcak bu arada bunu dil fırçasını dokuceksin goz kararı fırçanın her tarafına değsin 2 çay kaşığı kadar ortalama miktarı sana kalmış aslında pas çok ağırsa artır zararı yok.once ön ve orta dilini temizle ilk olarak dairesel hareketlerle pası yumuşat sonra arkadan öne bi 10 saniye temizle fırçayı suya köy tekrar temizle gliserin dilinde kalsın sonra tükür tekrar gliserin koy fırçana dilin en arka kısmı önemli olan yer orası ne kadar arkaya gidersen o kadar iyi onuda aynı şekil once dairesel sonra arkadan öne iyice temizle kontrol et aynaya yakınlas az bisi tortu kaldıysa ıslat fırçayı temizle sade fırçayla ekstra gliserine köy fark etmez sana kalmış zamanla öğrenirsin. ekstra temizlik istiyorsan 1 damla çok değil karanfil yagi koy bu biraz yakar dili ama ben uzun vadede bi sorunla karşılaşmadım.
3. kesinlikle ince bir dış ipi al eczaneye sor zaten onlar öneri verir benim dış araları biraz dar seninkini bilmem sabah akşam dış ipi kullan ama fırçalamadan sonra değil fırçalamadan hemen once yap önemli nokta bu.nasıl dış ipi kullanılır internette videolardan öğren belkide yanlış yapiyorsun coook önemli.

4.dislerini sadece dairesel fırçalama üstün körü. uzatmamak adına video linki bırakicam izlersin çok önemli bu
https://youtu.be/Xg6SLVlYPJ0

5.orta bi fırça al banat orta fırçalar çok iyiidir para bayılmaya gerek yok markalı ürünlere

6. diş macunu çok önemli Oral B Diş Macunu Professional Diş Eti ve Diş Minesi Pro Onarım dış macununu öneririm . dışın ne kadar sağlam olursa mermer gibi düşün bide bakteriler kolay kolay tutunamaz aşındıramazda özellikle çürük başlangıcı varsa bu dis macunu ve probiyotik beslenmeye dikkat edersen curugu durdurur hatta disi eski güçlü haline çevirirsin bu senin elinde. benim dişlerim ve dış etim sağlam diyeceğini tahmin ediyorum değil kardeşim buna emin olabilirsin benim kipkirmizyidi baya kannatim sonra beyaz oldu sabah akşam fırçalardım dış ipiyle bazen dış etimi kanatirdim kötü kokardı fark ederdim ne zaman probiyotik beslendim özellikle yogurt
laktossuz al bulursan ve kendi capimda bi gargara yaptim doktor tavsiyesiyle dış etim kanayınca bazen sabah kalktıgimda bile devam ederdi şuan kesildi gargarayi bu son başlıkta anlatıcam
7.gargara için çok basit 200 yada 250 ml kaynamis suyu bir bardaga dök 1 2 tutam ada çayı koy 7 8 dakika demlensin . süz bunu ceyrek çay kaşığı kaya tuzu koy mineralli olması önemli bulamazsan sofra tuzu koy tatlandırmak için stevia bitkisi var tozunu bulursan aktarlarda yada internetten al ondanda kendi ayarında koyarsın ne kadar tatlı olmasını istersen artik stevia dis curuklerinide onler alkolsuzdur.
en az 1 dakika agzinda calkala 20 saniyede gargara yapgunde 2 kez veya 3 bunu 15 gün yap dış etin dış ipiyle bile olsa kanamicak kanatsan bile kokmicak çok uzun kullanma ama kanamayı durdurma etkisi çok kuvvetlidir adaçayının.biterse tekrar denle hazırla 15 gün yap. 15 gün sonunda yeşil çaylı bi gargara hazırla uzatmamak için bir dış doktorunun hazırladığı gargaranin linkini atıcam

https://youtu.be/QIhxYMLQLZ8

8. diyelimki mide reflu şikayetin var yada bagirsak ama sen bilmiyorsun günde 1 kez tuvalete çıkmıyorsan bağırsakların düzgün değildir kardeşim bu net. ben sorun yok sanıyordum fark ettimki 2 günde 1 3 günde 1 çıkıyorum büyük tuvalete ilk başta hızlı bi karar aldim ve geleneksel yöntem biraz kayısı kurusu 6 7 adet iyice cignedim üstüne 800ml su ictim bu ara eskiden su içmezdim suan günde 2 litre içiyorum ve günde 1 kere en en geç 2 günde 1 çıkıyorum kabız olmuyorum kayısı geçici çözüm tabi kayisiyi günde 1 2 defa ye bol suyla bunu 3 gün tekrar et bol su iç 2 litre içmediysen bi günde bisi bekleme suyu yemekten once içme yemekten en az 2 saat sonra ic porsiyonları azalt ogunleri arttir yogurt tüketimini arttır yanına lifli şeyler ye lifli gidalari araştır internetten zeytin yağı tüketimini az bisi arttır yani günde en az 1 2 yemek kaşığı iç yada yogurda ekle sabah yerden daha iyi çok uzatıyorum ama bir kere yazmak istiyorum kurtulup kurtulmamak senin elinde sebze tüket özellikle maydonoz dere otu semiz otu bunlar altın besinler bunları bolca ye bağırsağın için diyorum fakat bu sebzeler dış ve dış etinede en az dış macunu kadar faydalı.bi ekstra kakule olayı var hem ağzı ferahlatıyor hemde yemekten hemen sonra yersen sindirimi hızlandırır rahatlatır.gunun her hangi bi saatindede çiğneyebilirsin ayrıca çürük olusumunu önler.
9.diyelimki ağız kurulugun var ve üstüne duraklarin catlaksa kakao veya hindistan cevizi yağı sur nemlendir iyilesir uğraşmam dersen eczaneden su bazlı dudak nemlendiricisi al zencefil tüket zencefil tükürük miktarını arttırır ve sindirimi hızlandırır. zencefili abartmadan ceyrek cay kasigi yeterli . misvak kullan curugu onler agzi temizler oda tukurugu arttiyor . . narenciyeler de arttirr ama çok fazla yeme asitli cunki dişlere zarar hemde fazla yersen kalsiyum emiliminide bloke ediyor be en önemli şey su iç tabiki su ağız kurulugun hastalığın yoksa az su icmektendir dehidrasyon yüzünden.
10. eğer durumun varsa soğuk sıkım hindistan cevizi yağı al bunla oil piling yap internetten araştırırsın nasıl yapılacağını soğuk sıkım olcak yoksa çöp alma bile
evinde probiyotik kapsül varsa onuda bi kullanımlık 1 çorba kaşığı yağ al üstüne serp ve çalkala sakın yutma gargara yapma internetten nasıl yapılacağını araştır.
tavsiyelerim bu kadar faydalı olduysam ne mutlu bana baya uğraştım yazana kadar
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2020 Saat 02:23
ayrıca beyaz ekmeği hayatından çıkar tam buğday veya kepekli ye
IP
BlackSea58
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı BlackSea58 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2020 Saat 00:27
Selam,
Bende yaklaşık 4/5 yıldır bu koku var, hem ağız kokusu hem birden peydah olan bir koku, şikayetlerim şöyle ki: burnum hiç akmaz, geniz akıntım var, aşırı terlerim, ağzım kurur, karın ve boğazım guruldar garip bir ses çıkıyor, ara sıra makat ağrısı, odam cam açılmadığı zaman sabahları aşırı iğrenç kokuyor sabahı da geçtim arkadaşlarla arabada gidiyoruz kim osurdu afedersiniz kım s*çtı tarzı muhabbetler dönüyor evde de aynı şekilde gaz çıkartmadığım halde ailem söylüyor ne koktu gibisinden.
Sizce benim sorunum nerede olabilir veyahut nereden başlamalıyım?
IP
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu