Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: boğazdan gelen koku...? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Fresh
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 20
Alıntı Fresh Cevaplabullet Konu: boğazdan gelen koku...?
    Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2014 Saat 20:32
arkadaşlar ağız kokusu malumunuz bizleri psikolojik açıdan yıpratan ama asla yenik düşmemize neden olmaması gereken bir hastalık... ALLAH hepimize şifa versin diyerek başlıyorum,

bu konu hakkında çok makaleler okudum gözlemler yaptım, yöntemler denedim ve önceden beri farkında olduğum fakat ağız kokusunun nedeni olduğu yönünde dikkatimi bugünlerde daha çok celbeden bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim, belki bir arkadaşada faydalı olur...

arkadaşlar biliyorsunuz bademcik taşları ağır kokuya neden olabilmekte, ara ara ağızımdan çıktığında ve kendi gayretimde çıkarabildiğimde boğazımda inanılmaz bir ferahlama oluyor ve ağız kokumun o an için geçtiğini düşünüyorum...

yaptığım bir test esnasında sürekli bademcik taşı kokusu alıyorum bu test sizlerdede aynı etkiyi oluşturacak mı merak ediyorum...

öncelikle çenemi öne doğru itip, ağızım kapalı vaziyette başımı olabildiğince yukarı doğru kaldırıp boynumu gergiye getiriyorum ve burnumdan derin derin nefes alıp veriyorum bu esnada boynumdan burnuma gelen hava akımında bademcik taşına benzer bir koku alıyorum... bu koku baş normal pozisyonda iken gelmiyor, bunun nedenini ve ağız kokusunun boğazda bir yerde biriken bademcik taşlarından mı geldiğini anlamış değilim...?

bu konuda Murat Hocamın değerli yorumlarını almak isterim kendisine bizlere faydalı hizmetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim...   
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2014 Saat 11:48
kardeşim bademcik ameliyatını yeni olmuş biri olarak söyliyim.ameliyattan çok memnunum.ağız kokumun yoğunluğunda ciddi anlamda azalma oldu.ama asıl koku sebebi de o değilmiş ben de nitekim koku tamamıyla geçmedi.AMA şunu söyleyebilirim:bendeki asıl koku kaynağının gücüne 1 dersek bademcik taşları koku seviyesini en az 3-4 çekiyordu.
IP
mmervve
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2014 Saat 22:25
Merhaba Bu bademcik ameliyatini bende olmayi dusunuyorum Yakin zamanda doktor sorun yok diyo AMA arada geliyordu tas.ve kokunun bogazdan bademcik bolgesinden geldigini dusunuyorum.ameliyat cokmu zor ve kokuda plan degisiklee nasil mesela sabah uyandiktan sonra olusuyormu agiz kokusu
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2014 Saat 12:39
ben önce devlet hastanesine gittim.az var tai çok sorun oluşturmaz dedi doktor.sonra özele gittim kamerayla baktı.ağız kokundan kurtulmak için ameliyat alman gereken bir adım dedi.ameliyat olduktan sonra doktor kamerayla gördüğümden daha fazla taş çıktığını söyledi.ameliyat çok basit.ameliyat sonrası ilk 3 gün biraz sıkıntı oluyor.hele benim gibi iştahlı biriysen daha zor çünkü puding yiyip duruyon.biraz da agrı oluyo tabi.koku konusunda sabah uyandığımda koku oluyo ama zaten o koku hani değerlendirilmeye alınmaması gereken bi koku.onun dışında ağzımda hala sürekli bir koku var ama hiçbir zaman o leş kokuya dönüsmüyo.inşallah bu son koku parçacıklarından da kurtulurum ve sen de kurtulursun.ACİL ŞİFALAR

IP
bad-ı saba
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 67
Alıntı bad-ı saba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2014 Saat 18:52
Bademcik ameliyatı olunca koku tamamen geçecek diye bir garanti yok. Ben oldum, geçmedi. Sorununuz sadece bademcik taşıysa faydalı olabilir, değilse belki kokuya neden olabilen bir faktörü daha elemiş olursunuz ama koku tamamen geçmeyebilir.
IP
mmervve
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2014 Saat 21:15
Tesekkur ederim arkadaslar bilgilerden dolayi.bu bademcik tasi nerdeyse bir aydir gelmiyor.sanirim onumizdeki hafta disciye gitcem.agzinda 3 dolgu var ve onlarin aralarinin koktugunu farkettim.Ama o kucuk set agzimda oyle buyk bir kokuya sebep olurmu onu bilmiyorum artik haftaya belli olacak
IP
ebrulii44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı ebrulii44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2015 Saat 13:25
Bende de bundan 1 yil once bademcik tasi vardi.Gecen ay cesaret edip bademcigimi aldirdim fakat bogazima parmagimi soktugum zaman parmagimda igrenc bir koku kaliyor kendimden resmen tiksiniyorum.Sizce bu koku nasil gecer gercekten pskolojim bozuldu bosuna ameliyat olup aci cektigim icn
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2015 Saat 18:02
ameliyatı bir ay önce olduysan acele etme.ameliyat yaralarının tamamen iyileşmesi için en az üç aya ihtiyacın var.dolayısıyla bundan iki ay sonra kokuda hiç azalma olmazsa o zaman tekrar danışabilirsin.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2020 Saat 01:14
dişinizi dilinizi ıyıce fırçaladanız yutkunduktan hemen sonra dişlerinizi birleştirp hohladığınızda bı koku oluşuyorsa anlık bu koku tip 2 dır sınuit ve nedeni olan geniz akıntısı tedavisi çok basit arkadaşlar ben iyileştim nedenim buydu. özellıkle su için ıctıkten hemen sonra bı koku olusur dıslerınızın arasından cıkar hah ıste o .
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2020 Saat 19:10
Siz nasıl kurtuldunuz? Süreci anlatır mısınuz lütfen?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu