Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Geniz Akıntısından Dolayı Ağız Kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
ŞekerG7
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı ŞekerG7 Cevaplabullet Konu: Geniz Akıntısından Dolayı Ağız Kokusu
    Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2014 Saat 19:43
arkadaşlar benm geniz akıntısı nedeniyle agız kokum var aslında çok fazla değil ama beni rahatsız ediyor BANA YARDIM EDİN-TEŞEKKÜR EDERİM
é!'^^+%&/()=?
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2014 Saat 00:00
Benim geniz akintim cok fazla. Daha dlgrusu fazlalasti . Ramazandan kaynaklandiginu dusunuyordum onceleri ama ramazan bitti hala asiri derecede akinti var ve muthis mide bulantisi yapiyor. Oyle bir boyuta ulastiki bogazimdan kan geliyir artk o deree tahris etmisim sanirim. Kokuda gittikce artiyir. Sanki cozumler bitti hersey bitti sona geldim ve cikisim kalmadi gibi.. Doktora gidiyorum farankitten diykr faranjitte geniz akintisi olur bununla yasamayu ogrenmelisin diyor diyet veritor.. İyi de ben zaten o diyeti yillardir uyguluyorum.. Soguk sicak asitli vs bisey yiyip icmem.. Arkadaslar inanin kokuyu bike gectim su akinti beni cok bunaltti.. Nasil azaltirim neyle ne sekulde yardimci olabilirseniz cok sevinecegim..
IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2014 Saat 14:29
sifa burda biri burnuna çörek otu yağı damlattığını ve iyi geldiğini söylüyor ancak benim diğer konuda belirttiğim gibi geri dönüş yapmadığı için tamamen geçti mi yoksa hala aynı sorundan şikayetçi mi bilemiyorum sen belki bunu denedin bile bilemiyorum ama ''Arkadaslar inanin kokuyu bike gectim su akinti beni cok bunaltti'' yazdığın için bunu paylaşmak istedim inş işe yarar

http://sagliklibirey.net/geniz-akintisi-icin-dogal-cozum.html
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2014 Saat 18:43
Aff cok tesekkur ederim corek otunu kullanmistim ama yag seklinde burnuma degil. Birde boyle deneyeyim haber veririm.. Cok tesekkur ederim insaAllah azaltir..
IP
Fresh
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı Fresh Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2014 Saat 22:34
Peygamber Efendimiz (Sallallahüaleyhivesellem)çörek otu ölümden başka her derde davadır buyuruyor, inşaALLAH.. faydası olacaktır, çörek otu yağının orijinal olanları var her yerde orjinali satılmıyor... istersen özelden link atabilirim...
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2014 Saat 16:09
arkadaşlar bende de geniz akıntısı var ramazanda daha da artmıştı sürekli elimde peçeteyle geziyordum.bayramda ve devamındada aynı şiddetteydi ta ki tatile gidene kadar. ben karadenizde yaşıyorum egeye gittim ve kaldığım 4-5 gün boyunca sadece bi kez balgam geldi sabahları yoğun olurdu ama orada hiç olmadı. sadece sabahları bile 6-7 kez balgam çıkarırdım gün içindede devam ederdi ara ara. acaba geniz akıntısının iklim şartlarıyla alakası var mı diye düşündürttü bu durum beni. bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2014 Saat 12:59
şifa senin durumuna gerçekten üzülüyorum.. cenabi hak yardimcn olsun inş. umarim güzel günlerin, güzel zamanlarin da olur.
allahtan umut kesilmez.
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
Josephine
Üye
Üye

Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2014 Saat 22:40
arkadaşlar geniz akıntısı normalde koku yapmaz. her insanın günde bilmemkaç litre genzinden akıntı akar. Herkesin ağzı mı kokuyor? Bir düşünün.

Kötü kokulu geniz akıntısı, genizde boğazda burunlarda sinüslerde vs. bir bakteriyel yada fungal enfeksiyondan kaynaklanır. Akut veya kronik. Hergün ve 24 saat koku var ve yıllardır geçmiyor diyorsanız kronikleşmiştir enfeksiyon. Boğaz kültürü ve burun kültürü yaptırın. Türlü türlü bakteri var, staphilokok, streptokok, klebsiella, candida mantarları.....
Antibiyotikle koku geçmiyor hatta artıyor olabilir. Direnç kazanmıştır yada mantar oluşmuştur.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2014 Saat 01:09
Fresh bir aktardan aldim corekotu yagi bir haftadir kullaniyorum ise yaramadi. Sanirim haklisin orjinali degil belkide. Burdan link atabilirsin herkese yardimci olmask acisindan dedim. Genizakintisindna muzdarip cok arkadasimiz var..
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2014 Saat 16:01
Benim burun etlerim büyük olduğu için akıntı yaşıyorum. doktor bu büyüklüğün yapısal olduğunu söylemişti.
Burun etlerini küçültmek sonuç sağlamıyor çünkü yeniden büyüyorlar. geniz akıntısı mide sorunlarına neden oluyor. mide yarası ve gastriti tetikliyor. reeflüye zemin hazırlıyor.
burun etlerini kalıcı olarak küçültecek bir yöntem arıyorum ne zamandır.
IP
Fresh
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Fresh Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2014 Saat 22:06
Orjinalini yazan: sifa

Fresh bir aktardan aldim corekotu yagi bir haftadir kullaniyorum ise yaramadi. Sanirim haklisin orjinali degil belkide. Burdan link atabilirsin herkese yardimci olmask acisindan dedim. Genizakintisindna muzdarip cok arkadasimiz var..

kardeş bu çörek otu yağının etki etmesi için hem natürel olması hemde rafta 3 aydan fazla beklememiş olması gerekiyormuş.

aşağıda linkini verdiğim yağın orjinalliğine ve verdiği faydasına binaen çok şey duydum, diğer sitelerde satılanların durumu hakkında bir bilgim yok, sizlerede faydalı olmasını niyaz ediyorum...

http://lalegulnesriyat.net/lalegul-carsi/corek-otu-yagi-misirdan
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ağustos-2014 Saat 14:33
Cok tesekkur ederiz fresh. Hemen alip deneyecegim etkisini belirli araliklarla yazarim..
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2014 Saat 00:12
Bu corek otu yagindan cok memnun kalanlar varmis geniz akintisi icin. Ama corek otu yaginin orjinak ve soguk pressle uretikmis olmasi gerekitormus. İsil islemle uretilenlerin aycicek yagindan farki kalmiyormus. Dikkat edelim alirken. Fresh senin verdigin adresi aradim sordum soguk press dediler siparisi verdim insaAllah ise yarar bakalim
IP
Fresh
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Fresh Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2014 Saat 10:40
inşaAllah işine yarar kardeş. kullandıktan bir hafta sonra flan sonucu bizlerle paylaşırsan seviniriz, bu süre zarfında az da olsa birşeyler değişir heralde...
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2014 Saat 12:40
çörekotu yağı kullandım ben arkadaşlar. soğuk pres aldım yukarda dediğiniz adresten. faydalı evet ama iyileştirmedi maalesef. bu tür şeylerle iyileşecek olsak çoktan olurdu.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2014 Saat 22:47
Arkadaşlar bişey buldum. nette bir doktor konka hipertrofisi için bir yazı yazmış. bu konuda uygulanan yöntemlerden bahsetmiş.

http://www.bariscakir.com/makaleler/160-burun-nefes-problemleri.html

burun eti küçültme yöntemlerinden rf lazer vs tarzı işlemlerin kalıcı olmadığından bahsetmiş. Doktorun son cümlesini yazıyorum.

"Son cümlelerimi bir doktor olarak değil bir hasta olarak yazacağım. Allerjik olan burun etlerime, sırayla koter ile yakma, radyofrekans (iki defa), konka içi steroid enjeksiyonu, İğneli Akupunktur, elektrikli akupunktur ve en son konka SMR uygulandı. Konka SMR öncesi tedavilerde sadece zaman kaybettim."

En son doktora gittiğimde bana bu yöntemi önermişti.
Kalıcı olduğu söyleniyor. SMR hakkında bilgi toplayalım arkadaşlar. konka sıkıntısı çekenler için kalıcı bir çözüm olabilir.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2014 Saat 23:25
Burda da özetlenmiş

http://www.kulakburunbogaz.info/GenizAkintisi.html
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2014 Saat 20:43
Başka bir doktora daha gittim. Durumu hemen anladı (geniz akıntısını takıntı yaptığımı söyledi). Durmadan doktor değiştirdiğimi farketti konuşmamdan. Doktor doktor gezerek bu işi çözemezsin dedi.

BU arada konka küçültme SMR değil endoskopik konka redüksiyonu olacakmış adı.

Benim sorunumdan çok sürekli dr dr gezmeme bozuldu resmen. Tedavi şöyle yapılabilir şundan şundan olur nedeni şu olabilir filan hiçbişey yok. Sadece ameliyat yapalım diyorlar. E sonuç ne olur? cevap yok.
burun etlerinin maşallahı var dedi. şuan tek derdim bu etleri küçültebilmek. çok faydası olacak biliyorum. hatta kesin çözüm. ama tekrar büyümemeleri lazım. Üstelik kıkırdak ameliyatlarında burun etlerine düzgünce müdahale edilip küçültülmezse ameliyatın da bi anlamı yokmuş. ben boşa çekmişim onca acıyı.. Deliler gibi araştırıyorum kalıcı konka küçültme yöntemlerini. Üstelik korkum ameliyat olmak da değil. Ailem müsaade etmez.
IP
karamsar
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı karamsar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2014 Saat 20:50
arkadaşlar dershane başladı üniversiteye hazırlanıyorum sizden ricam bi kaç saatlik kısa çözümde olsa bildiğiniz uyguladığınız şeyleri yazarmısınız lütfen şimdiden teşekkürler
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2014 Saat 03:10
Arkadaslar corekotu yagini kullanali yaklasik 10 gun oldu. Genizakkntimda ciddi bir azalma var diyemem ama sabah kalktigimda bogazimda birikip beni cileden cikaran o akinti cok azaldi ama sonra gun icinde tekrar fazlalasiyor yinede sunu diyebilirim li eskisi kadar midemi bulandirmiyor. Sise bi bitsin bakalim twkrar yazarim..
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2014 Saat 10:58
Arkadaşlar böyle geçici çözümlerle ne kadar yaşayacağız daha, maskeleme ile yaşamak daha kötü, net sonuca ulaşıp vakit kaybetmeden tedavi olmalıyız, burda topikte yazan arkadaşların çoğunun kbb sorunu var. geniz akıntısı sorunumuz var, konka sorunu, vs.. bunu nasıl iyileştiririz buna bakmamız lazım. sürekli araştırıp kalıcı çözümleri burda sıralamaya çalışıyorum, ama bakıyorum burda sadece günübirlik iyileşme için sürekli yardım isteniyor. günübirlik çözümler için milyon kez yazı yazıldı, forumu okuyabilirsiniz, tekrar tekrar aynı soruları sorarak okuyucuda da bir bıkkınlık yaratmayalım bence.
Bu şekilde sanıyorum bende foruma yazmaktan vazgeçeceğim. Çünkü foruma heyecanla giriş yapıyorum ama her seferinde hayal kırıklığına uğruyorum.
kendimden örnek verirsem geçici çözümü aramak sorun hakkında beni daha da saplantılı hale getirdi. gece-gündüz sürekli farklı şeyler deneyip, durmadan aktara eczaneye, para saçtım. harcadığım paraların haddi hesabı yoktur.. onu da deneyim bunu da deneyim derken ipin ucu kaçıyor, bir deliye dönüşüyor insan. bunu kendimize yapmayalım.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2014 Saat 11:12
Murat Hocam merhaba

Biliyorum bunları kbb doktorlarına sormamız gerek ama, özel hastanenin tonla para verip gittiğim prof doktorlarının ağzından cımbızla laf alıyorum. anlatmıyorlar , üstelik benim bilgili olmam onları rahatsız ediyor, ne derlerse tamam dicek cahil hasta istiyorlar.
Endoskopik konka redüksiyonu hakkında araştırıp öğrendiğim mukozaya zarar vermeden konkanın kesilip içindeki kemiğin alınması. sonucun işe yaraması için kemiğin büyük olması gerekiyormuş ki konka yeterince küçülsün.

Bu konuda sizin yorumlarınızı da alabilir miyim hocam?

konka küçültme konusunda en etkili yöntem ne diye sordum doktora, mucize arama dedi :))
sanırsın kansere çare arıyoruz. Töbe yarabbim dedim içimden.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2014 Saat 22:56
Ne yöntem ile konkanın küçültüldüğü konusunun çok önemli olduğunu düşünmüyorum. İster koter, ister radyofrekans, ister cerrahi teknikle olsun, değişen çok bir şey yoktur. Ben bunun hastanın koşullarına ve hekimin eğilimine bağlı olarak değişebilen bir detay olarak görüyorum.
-M
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2014 Saat 00:52
Effect tamam haklisinda ne yapabiliriz. Yillardir ugrasiyoruz pes etmeden kalici cozum icin. Bizede hos gelmiyor aktarlara o kadar para yatirmak gecici cozumlere umut baglamak. Bizde bikiyoruz bunalrla gecmeyecegini sadece yardimci eleman onlar. Hafifletmek adina. Yoksa bizde su hayali kurmuyoruz corektou yagi kullaninca keisn akintim bitecek.. Bitti deyip kullananlar varsa bike inanmiykruz.ki artik.. Kalici couzumler uretiyoruz sankide biz denemiyoruz.. Yillarca ugrastik hepimiz hep ayni cozumler ondada.. Bana arkli bi kalici cozumden bahset.. Bademcik tasi aldir konka kucult mide icin helipak kullan kbb ameliyat ol. Bumlari zaten biz denemedik dimi.. Foruma bakiyorum zaten bunlarda hep ayni.. Sadece tedavi sekli dgisik.. Yani biz keyfimizden almiykruz yardimci elemam kalici cozum degil tabiki.. Bunu anlayacak kadar cok ugrastik bu hastalik icin..
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2014 Saat 01:00
Bide isteyen istedigini kullanir. Ben belki bpyle.mutluyum iyi geliyor bana doktor doktir gezip asagilanip iki ilacla gonderilmektense corek tou yagini kullanmak inan psikolojime daha ii geliyor. İnanmak istiyorum belki ya.. Umudum olmasada inanmak.istiyorum her sabah lomonlu su icip birkac saat maskalemek istiyorum belki. Burda herkes herseyin farkinsa forumdaki yazanlari ezberledik artik satirlarca.. Sen yazdiklarini bilmedigimizi zannettin.. Bizi uyarmak istedin.. Sagok cok yararli oldu gercekten moralimi bozdun.. Forumda uzunca kalanlar sanirim artk hicbiseye sabredemiyor. Benimde tahammul edemedigim yorumlar oluyor ama burda hepimizi hastayiz kirmamaliyiz birbirimizi..
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2014 Saat 19:38
Sifa kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok, kimsenin çözüme dair önerisine de karışamam, hatta bu çözüm önerileri çoğunun çok işine yaramıştır, ama forumu okumadan pat diye girilip sadece ne yapmalıyım diye sorulmasına kızıyorum. bu kadar basit cevap verilecek olsa biz bu kadar zaman geçirmeyiz burda. Ayrıca evet sabredemiyorum artık çok mutsuzum ve çaresizliğin dibindeyim. Ciddi bir hastalığım olsa en azından ailem eşim dostumla paylaşırdım. Paylaşıcak kimsem yok bu sorunu ve bu forum bu konuyu konuşabildiğim tek yer. O yüzden ben şunu şunu kullandım faydası oldu gibi de aslında olmadı ama oldu gibi sanki şeklinde yorumlar okumaktan sıkıldım açıkcası. Ciddi sonuçları paylaşmalıyız diye düşünüyorum. Ki herkes olaya bu şekilde yaklaşsın ve forumu mesaj çöplüğüne çevirmeyelim.

Aidin salih gerçek tıp isimli kitabı çok fayda sağladı bana. Bende hem mide rahatsızlığı hem geniz akıntısı var. ama anladım ki geniz akıntısı alerjik. konkalarım normalden büyük olsa da alerjik bir durum söz konusu gibi.kitaba göre yediklerime dikkat ettiğimde geniz akıntım azaldığı gibi mide şikayetim de azalıyor. agız kokusu şikayetide tabi.

geniz akıntısı mide sorunlar arasında bağlantı var. bu iki rahatsızlığı birden çekenler varsa buna dikkat etmelerini öneririm.

Murat Hocam

Cevabınız için teşekkürler, ancak yöntemin önemi bazı yöntemlerin kalıcı olmaması yönünde değişiyor.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2014 Saat 00:58
sabahları sirke ve zeytinyağı karışımı (sirke ev yapımı olacak. aktardan alınabilir) reflü kaynaklı ağız kokusunu kesiyor. reflü diyeti de yapıyorum.

akşamları sarmısak soyup ezerek yutmakta inatçı geniz akıntımı bir nebze rahatlatıyor.
bu ara nerdeyse kusturacak kadar çok koyu geniz akıntısı hissettim. yediğim şeylerde tetikliyor bu durumu.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2014 Saat 19:58
Arkadaslar bende uzun zamandır gırmıyordum foruma.
Ama bu arada yasadıgım tedavıyı aktarmak ıstedım sıze.
KBB dr una gıttıgımde bana 10 gunluk nıdazol verdı ve kullandıgım sure ıcınde kokudan eser kalmamıstı.
Ilac bittikten sonra tekrar basladı.Daha sonra bogaz mantarı tahlılı ıstedı.Yaptırdım ve temız cıktı.Bazı kan tahlıllerı de temız cıktı.Sımdı de dr bana 2 aylık nıdazol verdı.Ama bu sefer gunde 1 tane al dedı.Daha once 2 tane alıyordum gunde.Ayrıca burun tomografısınde burnumun sol delıgınde et cıktı ve ayrıca kucuk kucuk bırkac tane kıst cıktı.Daha 2 aylık nıdazole baslamadım.Dr once ılaclarla kurutmaya calısalım-olmassa en son amelıyat dedı.Durumum bu yonde
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Eylül-2014 Saat 19:37
Geçmiş olsun mahoni. burunda kisti ilk kez duyuyorum.
KBB doktoru neden nizadol verdi anlamadım. Nizadol bağırsak sorunları için veriliyor bildiğim kadarı ile.
Geniş spektrumludur belki, ondandır.

İnşaallah ilaçla iyileşirsin, yan etkileri konusunda nasılsın, çok ciddi sıkıntıları var deniliyor,

IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2014 Saat 21:11
Burun etlerini küçültme sorununu hala araştırıyorum.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2014 Saat 17:29
Saol Effect.
Dr hem Nidazol kullan hemde burun kitiyle burnunu temizle dedi 2 ay. Ama ben daha baslamadım buna. Evet kistler var burnumda ve koku yapabilirmis. Ben bu ara agzımdan bogazıma kadar katkısız sirkeyle gargara yapıyorum ve koku azaldı.Yani bayaa azaldı.Daha erken belki ama paylasmak istedim. Bakalım gorucez
IP
bilginog
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı bilginog Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2014 Saat 17:07
Orjinalini yazan: Josephine

arkadaşlar geniz akıntısı normalde koku yapmaz. her insanın günde bilmemkaç litre genzinden akıntı akar. Herkesin ağzı mı kokuyor? Bir düşünün.

Kötü kokulu geniz akıntısı, genizde boğazda burunlarda sinüslerde vs. bir bakteriyel yada fungal enfeksiyondan kaynaklanır. Akut veya kronik. Hergün ve 24 saat koku var ve yıllardır geçmiyor diyorsanız kronikleşmiştir enfeksiyon. Boğaz kültürü ve burun kültürü yaptırın. Türlü türlü bakteri var, staphilokok, streptokok, klebsiella, candida mantarları.....
Antibiyotikle koku geçmiyor hatta artıyor olabilir. Direnç kazanmıştır yada mantar oluşmuştur.

Evet Geniz akıntısı sağlıklı bir insanda koku yapmaz ancak,sinüslerin tıkanmasından dolayı göz altı ve çevresinde biriken sıvı bakteri yuvasına dönüyor.Toplu halde bakteri ve mikroplarla meydana gelen akıntıda sonuç olarak pis ağız kokusuna sebep oluyor.
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2014 Saat 16:37
biliginogun bahsettiği boğaz kültürü ya da burun kültürünü nerde yaptırabiliriz acaba?
IP
uzgun
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı uzgun Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2014 Saat 07:57
arkadaslar burundan gelen kokuyu net hiss edebiliyormusunuz ben cok zor hisediyom ama siddetli koku var
IP
chocalate
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 68
Alıntı chocalate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2014 Saat 17:48
Uzgjun bende neredeyse hiç hissedemiyorum ama koku olduğuna emin gibiyim.seninle bi deneyimimi paylaşıyım
- mesela otobüsteyim otobüsten inmeye yakın (10-15sn) kadar nefesimi tutuyorum otobüs içinde otobüsten inince nefesimi burnumdan bıraktığımda sanki böyle kokuyorum gibi bi his oluşuyor sendede böyle oluyo mu ? Veya böyle birşeyin olması nefes kokusunun var olduğunu kanıtlarmı Murat hocam ?
IP
asil35
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı asil35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2014 Saat 19:32
Bende burnumdan çok fazla koku geldiğini hissediyorum, her akşam burnuma tuzlu su çeksemde sabahları hep burnum tıkalı uyanıyorum,rontgende de sinüzüt çıkmıyor.. Nasıl çözücez bu konuyu bilmiyor..um
yorum(suz)
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2014 Saat 20:40
Bogaz kulturunu herhangi bir kızılay da yaptırabilirsiniz.
Ben bogaz kulturu yaptırmıstım temiz cıkmıstı.Ama burun kulturunden haberim yoktu yoksa onu da yaptırırdım.Yine de yaptırabilirim bi bakiim
IP
uzgun
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı uzgun Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2014 Saat 06:58
chocalate ben 100 kokduguna eminim cunki metroda sadece bir durak gidiyorum hemen iniyorum
IP
chocalate
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 68
Alıntı chocalate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2014 Saat 17:38
Bıktım artık bende dahiliyeye gidecem bide oda fayda etmese artık yapacak bişey kalmıcak galiba
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2014 Saat 14:18
"Written by Barış Çakır.
nefes problemleri, burun estetiği istekleri genelde birlikte olmaktadır. Çünkü eğri burun hem şekil problemi hem estetik problem oluşturur.

Burnumuz solunum sistemimizin başlangıç bölgesidir. Burnun, havayı nemlendirmek ve havadaki yabancı maddeleri süzmek gibi bir görevi vardır.

Neden iki burun deliğimiz var?

Genzimizden itibaren, trakea ile akcigere kadar havayolumuz tek bir kanaldan olur. Peki, havayolu neden iki ayrı yava yolu ile başlar? Atmosfer havasını direkt akciğerlerimize çekmiyoruz. Havayı, ısıtmamız ve tozunu süzmemiz gerekir. Elektirikli süpürgenin, arabanın polen, yada hava filtresininde birikmiş toza şahit olmuşsunuzdur. Peki akciğerlerimizi ömrümüz boyunca, bu tozdan koruyan sistem nedir?

Burun delikleri çift silindir motora benzetilebilir. Delikler sırayla çalışırlar. Çoğu insan, bunun farkına dahi varmazlar. Bazı hastalarım septum deviasyonunu tedavi ettikten sonra, bana hep bir delik daha açık, ikiside aynı anda çok iyi nefes almıyor demektedir. Önceden hep bir delik tıkalı olduğu için normalin bu olduğunu bilmemektedirler. Deliklerin nefes alma sırası 1-6 saat arasında değişmektedir.

Hava delikten geçerken, tozlar burun etleri tarafından yakalanır, ve hava ısıtılır. Bir süre sonra burun eti soğur ve üzerinde yabancı maddeler birikir. Burun etinin içindeki süngerimsi dokuların damarları, genişler ve burun eti kan ile dolmaya başlayarak şişmeye başlar. Bu sırada bu delikten hava akımı azalmış olur. Kan ile şişen burun etinden, sümük salgısı artar ve tutular tozlar sümük ile atılmaya başlar. Tüm bu dinleme aşamasında diğer delik çalışır.

Havayolumuz küçük tüycükleri bulunan mukoza hücreleri ile kaplıdır. Bu tüycükler sayesinde havadaki yabancı maddeler sürekli dışarıya doğru taşınırlar. Mukozaya, ameliyatlar sırasında zarar vermemeye gayret etmekteyiz.

Solunum fizyolojisi ile ilgili daha detaylı bilgiler, internette araştırılabilir.

Septum deviasyonu

Septum kıkırdaki burun boşluklarını, ayıran en büyük burun kıkırdağıdır. Burun çok sık darbe alan bir organdır. Çocukken, burun üzerine düşersek, septum kıkırdağı kolayca yerinden kayabilmektedir. Septumdaki kırılma yada kaymalar septumun büyüme merkezlerini uyarmaktadır. Septumda aşırı büyüme, kemerli bir burna sahip olmanıza neden olabilir. Ailemde herkesin burnu düzgün birtek benim böyle kemerli diyen hastalarımın genelde çocukken bir burun yaralanması bulunmaktadır. SEPTUM KIKIRDAĞI DÜZELTİLMEDEN BURUN DA DÜZELMEZ. Simetrik bir burun için için simetrik bir septum gereklidir. Bu nedenle, burun ameliyatı septoplasti ile başlar. Septoplasti ameliyatı, rinoplasti ameliyatının bir parçasıdır ve şahsi fikrim, rinoplasti cerrahı tarafından yapılmalıdır. Septum, burnun temelidir ve aşırı kıkırdak çıkartılması burnun düşmesine sebep olur. Ben sadece nefes ameliyatı oldum ama yıllar içinde burun ucum düştü diyen yüzlerce hasta beni ziyaret etmiştir.

Septoplasti ameliyatında, mantık, “eğri olan tüm kemik ve kıkırdakları çıkart” yaklaşımı zamanla yerini; kıkırdakları düzelt ve yerinde bırak mantığına yerini bırakmaya başlamıştır. Burun ameliyatından sonra, elinize bir dolu kıkıdak verildiyse, değişmeye başlayan düşünce tarzıyla ameliyat oldunuz demektir. Burnuzda çökme meydana gelirse, septum hakkınızı kaybettiğiniz için kulak yada kaburgadan kıkırdak alınması gerekebilir. Sekonder cerrahilerde kıkırdak ihtiyacı olduğu için, hastalarımızın septumunda, mümkün olduğunda kıkırdak miktarını korumaya çalışıyoruz.

KONKA HİPERTROFİSİ (et büyümesi)

Burun septumu, bir tarafa eğri olunca, diğer tarafta oluşan boşluğu burun eti şişerek doldurmaktadır. Septum deviasyonu düzeltilip, büyümüş ete müdahale etmeyince, bu seferde diğer taraf tıkanabilmektedir. Bazende iki burun etide, allerjik sebeplerden büyümüş olabilir. Bu hastalarda burun etlerine müdahale etmek gerekir. Burun estetiği ameliyatı eğer hava yolunu daraltacak ise, koruyucu amaçlı, düşük miktarda et küçültmesi yapılması gerekebilir.

Yukarda değindiğimiz gibi çok özellikli bir sisteme nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmaldır.

Burun etlerinin mukozaları değil, içlerindeki süngerimsi doku şişmektedir. Mukoza sadece alttaki yapılara uyum sağlamaktadır. Tedavi edilmesi gereken, aşırı şişmiş yada aşırı reaktif süngerimsi dokudur.

Koter, lazer yada başka bir cihazla mukozanın yakılarak tedavi edilmesi inanmadığım bir tedavi yöntemidir. Tozları dışarı atan tüycükler içeren mukoza dokusunun yakılması, solunum fizyolojisini negatif etkilemektedir. Yanık iyileşirken, sürekli burun içinde kabuklar oluşmaktadır. Bu kabuklar, yanık yarasına bağlıdır. Burun etlerinin koterle yakılmasının, 20-30 yıla kadar terk edilecek bir tedavi yöntemi olduğuna inanıyorum.

Radyofrekans: Mukoza dokusunun, korunarak süngerimsi dokunun kontrollü yakılmasıdır. Bu aletlerin mucize yaratmadığını söylemeliyim. İşe yarıyor ancak etkisi geçici. Burnumdan nefes alamadığım için ameliyat olduğum zamanlarda çıkan bu aletler ile iki defa burnuma radyofrekans yapıldı. 6 ay sonra eski halime döndüm.

KONKA REZEKSİYONU: Burun etlerinin tamamen çıkarılmasıdır. Terkedilmeye başlamıştır. Burun etlerinin bir görevi olduğunu anlatmıştık. Size ne tedavi yapılacağını iyice öğreniniz. Burun etlerinizi aldırmanızı tavsiye etmem.

Kısmi konka rezeksiyonu: Burun etlerinin bir kısmının çıkartılması işidir. Bir süre bu tedaviyi uyguladım. Etin yarısını alma işlemi oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak burun içerisinde dikiş atılması gereklidir ve zor bir tekniktir.

KONKA SMR: (submüköz rezeksiyon): Mukozanın korunarak altındaki dokuların çıkartılması işlemidir. Genelde bu işlemden anlaşılan burun etinin içindeki kemiğin çıkartılmasıdır.

KONKA submüköz kavernöz doku rezeksiyonu: Burun etlerinin büyümesinin sebebi, mukoza yada kemik değil, mukozanın altındaki süngerimsi dokudur. Septum deviasyonuna bağlı kompansatuar hipertofi bu dokuda olmaktadır. Bu dokunun hacminin azaltılması, OTRİVİN; YADA İLİADİN sprey etkisi yaratmaktadır. Bu spreylerin içindeki adrenalin sünger dokusunun damarlarını büzerek etleri küçültmektedir.

Nasıl Yapılır: Konkanın içine öncelikle adrenalinli solüsyon verilerek, kan damarlarının büzüşmesi sağlanır, İzotonik enjekte edilerek, süngerimsi doku şişirilir. Konkanın girişine 1 cm lik bir kesi yapılır ve burun etinin içinden koni şeklinde, ihtiyaca göre belirlenecek miktarda süngerimsi doku çıkartılır. Bu yöntemde mukoza hiç çıkartılmamış olur. Kesik, eriyen dikiş ile yapatılır. Böylece kanama ve kabuklanma olmaz. 3-4 dakika sürer.

Son cümlelerimi bir doktor olarak değil bir hasta olarak yazacağım. Allerjik olan burun etlerime, sırayla koter ile yakma, radyofrekans (iki defa), konka içi steroid enjeksiyonu, İğneli Akupunktur, elektrikli akupunktur ve en son konka SMR uygulandı. Konka SMR öncesi tedavilerde sadece zaman kaybettim."
IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu