Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: dil arkası koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
ahmetabi123
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı ahmetabi123 Cevaplabullet Konu: dil arkası koku
    Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2014 Saat 01:44
Merhabalar bu soruyu sormak için üye oldum.

Ağız kokusu yapan çeken bilir zaten ne kadar lanet olası bir durumdur.

Dil arkasını kazıdımı elimle tırnagım ile ağız kokumun aynısı oluyor. oraya dil kazıyıcı ile özel dil fırçalama ile kazıp fırçaladımım geçiyor sonra yine oluyor kokunun kaynagı odur sizce neden ? bademcigim yok
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2014 Saat 12:46
nedenini biz de bilmiyoruz kardeşim. keşke bilsekte sana yardimci olabilsek.:)
tahminimce dil pasindan kaynakli bir sorun bu. tabi burda dil pasina neyin sebep oldugunu bulmak/ bilmek gerekiyor
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2014 Saat 22:52
Orjinalini yazan: bir hayalim var

nedenini biz de bilmiyoruz kardeşim. keşke bilsekte sana yardimci olabilsek.:)
tahminimce dil pasindan kaynakli bir sorun bu. tabi burda dil pasina neyin sebep oldugunu bulmak/ bilmek gerekiyor

Aynen bilmek gerekli benimde dil arkası var.Genizdenmi midedenmi geliyor anlamayadım
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2015 Saat 21:45
dil onunu degilde bende dil arkasini soyle parmagimla degdirdim kokuyordu cidden sanirim problemimiz ayni eger bigun olurda nedenini bulursan foruma girip cozumu buymus diye yazarsan cok mutlu oluruz bana ozel msjda atabilirsin tesekkur ederim gecmis olsun
IP
kidramoss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kidramoss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 17:33
merhaba, benim ağız kokum 2.5 ay önce başladı.. 3 ay önce sigarayı bıraktım her şey harika olacak derken ağzım apse yaptı 2 gün filan zar zor bir şey yedim. Ve iltihapla karışık kahverengimsi pembemsi bir sıvı oluyordu ağzımı uyuşturuyor ve kurutuyordu. ağız kokum yüzünden 2 tane alt yarı gömülü yirmilik dişlerimi 3 hafta arayla çektirdim ve son çektirdiğim (sol alt) dişim sanırım travmalı oldu boğazımın sol tarafı şişti 1 hafta çok ağrıdı ve çenemi eskisi gibi açamadığımı farkettim. Şuan çok az açabiliyorum. Hala esnerken bile boğazım ağrıyor. Sol alt Çenemden ses geliyor. ağzım havu yiyecek kadar bile açılmıyor. ( sol alt dişim 2 hafta önce çekildi) Ayrıca çekilen yerlerin çukuru kapanmadı. deriler kavuşmuyor moralim alt üst. ağız kokum dilimin sol kökünden geliyor. Dilimin sol köküne ve boğazıma, yani dilimin en arkasına parmağımla dokunuyorum oralarda minik sivilce gibi çıkıntılar hissettim ve elime gelen sıvı yapış yapış oluyor ve iğrenç kokuyor. Kulak burun boğaza gittim çenem açılmadığı için detaylı inceleyemedi ama kan testlerine bakacak. Hayata küstüm :( ağız kokusunun yanına çene kitlenmesi, stres, kilo kaybı sinir, bunalım her şey eklendi. Sonuç yok sanırım kurtulamayacağım.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 19:09
Arkadaşlar ağız içi ve dil kaynaklı kokuların çözümü için muhakkak ilaçlar veya yöntemler vardır.
Sadece biz doğru ilaca daha rastlayamadık veya bulamadık.Ben bunların olduğunu ve kalıcı bir çözümü de bunlardan görebileceğimizi düşünüyorum
Ancak bunları bir yana bırakırsak ve kendimde gördüğüm kadarıyla biraz uzun ve meşakatli bir çözüm olan hijyen sayesinde bunlardan kaynaklanan kokulardan kurtulabilirsiniz.bilginize. ben hijyenin bu faydasını gördüm açıkçası.

ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2015 Saat 22:18
flagyl benim agiz kokumu %100 geciriyor mesela. Agiz kokumda dil arkasi beyazliktan geliyor. Hatta bitter cikolata yiyeyim ve dilimin arka tarafindaki beyazligi tamamen kapatirsa koku gidiyor.
Simdi benim buradan yola cikarsak sorunum ne gorunuyor? Bagirsak mi? Flagyl ilaci bagirsaktaki neleri olduruyor?
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2015 Saat 11:53
Ben yutkununca bide bogazimi temizleme jesti yapinca koku belirgin sanirim en cok insanlar burnularini sey yapiyolar
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2015 Saat 17:47
murat hocama soru sormak istiyiorum benim icin deegerli verdigi cevap

dun cok susuz kaldim su alabilecegim yer yoktu sabahta dislerimi fircalakerken her zaman ki gibi dilimide fircaladim dilin sag arkasi yani dil kokunde hafif bi agri oldu? neden acaba? dis macunum sensodny ferah olan.. dis fircamda orta bide sert bastirarark fircalarim dilimi hep...acaba susuz kalinca dis macunun icindeki kimyasallar yuzunden mi boyle oldu? tesekkurler hocam
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2015 Saat 19:44
evian benimde aynı durumlarda koku belirginleşiyor..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2015 Saat 08:07
Orjinalini yazan: Gurkan33

dil kokunde hafif bi agri oldu? neden acaba? dis macunum sensodny ferah olan.. dis fircamda orta bide sert bastirarark fircalarim dilimi hep...acaba susuz kalinca dis macunun icindeki kimyasallar yuzunden mi boyle oldu? tesekkurler hocam

Dili incitmek konusunda iyi şeyler yazılmıyor. Pek mahzurlu olabilir. Fırçalarken dili incitmeyin.
Macunların bazılarını buarada listelemiştim: http://www.agizkokusu.net/cinkolu-macun.html
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2015 Saat 12:31
bu dis macunlari agiz kokusunda daha etkili diyorsunuz? cinkolu oldugu icin...

bunlari notuma ekliyorum tesekkurler sensodny ferah kullaniyordum bitince bunlardan birini alayim o zaman siz hangsini onderirsiniz orda colgate var signal var farkli farkil markalar var
IP
bad-ı saba
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 67
Alıntı bad-ı saba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2015 Saat 18:25
Peki dili fırçalarken aslında istemesek de incitmiyor muyuz? Çok yumuşak fırçalasak o tabaka kalkmıyor, biraz sert fırçalasak acıyor, dil papillaları tahriş oluyor ve kızarıyor. Aslında biz burada sürekli dil fırçalamanın önemine değiniyoruz ama dil fırçalama ile kanserleşme arasında bağlantı kuran görüşler de var. Burada günde dili 5-10 kez fırçalamaktan bahsedenlere bile tanık oldum, dille bu kadar uğraşmak ne kadar doğru,zararlı değil mi? Bazen korkuyorum koku gidereceğiz diye en sonunda başka dertler almayalım başımıza.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2015 Saat 19:38
valla napacagimizi sasirdim arkadas...

su koku gecse dis bile fircalamam ne dili ne disi... kokunun gecmesi lazim iste ilk burundaki konkalar sisiyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2015 Saat 19:42
Ben o konuyu inceledim.
O haberin kaynağını aldığı çalışmayı okudum makalenin yazarını (Dr. Odajima) buldum ve konuştum. Ağız kokusu kitabının 126 ıncı sayfasında detayları ile yazdım.

Biraz abartılan bir konudur.
Dil fırçalamanın kanserleşme yaptığına dair elimizde yeterli delil yoktur
-M
IP
Ethic
Üye
Üye

Gönderilenler: 54
Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Temmuz-2017 Saat 23:14
Hocam dil kökündeki anaerob bakterilerin ozon tedavisi ile tedavi edildiği yerler var ve bu kişiler diş hekimi.. Bu konu hakkında ne diyorsunuz. Ben denemeyi düşünüyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2017 Saat 20:50
Ozon uygulamasının Tip 1 ağız kokusu üzerine saatlerle ölçülebilecek kadar kısa bir süre için fevkalade faydalı ve olumlu etkisi vardır. Saatler sonra herşey eski durumuna geri dönüyor.
-M
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2017 Saat 09:01
Arkadaşlar bu aralar daha bir yoğunlaştım ben ve sürekli gruba yazıyorum, mide, boğaz vs ne kaynaklı ise onu da çözsek geçemeyecek çünkü dilimizin üzerinde o biofilm oluştu onunla birlikte etken olan faktörün kaldırılması önemli ve ben en çok sinüzit den şikayet ederken tomografi sonucuma göre onun da tertemiz çıktığını öğrendim ve şunu düşünüyorum artık neden sürekli devam eden bir şey olmayabilir. Geçirilen bir pnömoni ya da başka bir rahatsızlık dilin üzerinde bu yapının oluşmasına neden olmuş olabilir ortam nemli olduğundan bu yapı beslenir durur ki farketmişinizdir yıllar geçtikçe dil üzerindeki beyazlıklar artıyor. Bu fiofilm. Tabakasını yoketmenin çaresine bakıcam ve bunda sadece enf hastalıkları ile mikrobiyolog lar yardımcı olabilir diğerlerinde emin olun (tip 1)dışında etkeni ortadan kalırsanız dahi geçmeyecektir. O sebeple ben lazer denemeyi planlıyorum bilen varsa yaptırılabilecek bir yer lütfen yazsın ben deneyip sonucu paylaşabilirim.
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2017 Saat 21:14
Bir de hocam sürekli dil fırçalama dilin üzerindeki boşlukların daha da açıklamasına ve daha fazla bakterinin tutulmasına mantıken neden olabilir. Günde 3 kez fırçalıyoruö ve dilim gerçekten artık açıyor o sebeple arkadaslara ağız bakım cubuğu öneriyorum tahriş etmeden onunla temşzlsyebilirsiniz bence.. Ve fırçalamanın karserleşme yaptığına dair kanıt olmadığı gibi, yapmadığına dair kanıt da yok.. O sebeple bence dikkatli olunmalı..
IP
aydan uzaya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aydan uzaya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2017 Saat 23:23
Yaklaşık 2 yıldan fazla süredir dilim fırçaladıktan 1 2 saat sonra üstünü yeşil bir tabaka kaplıyor . Fırçalayıp çay kaşığıyla aldığım o tabaka kötü kokuya sahip . Yarın sorun midemde olabileceği için gastrolojiye gideceğim ama midemde hiçbir ağrı yanma gibi bir durum da yok . Neden olabilir bir türlü anlamıyorum . Dişlerimde de sorun yok . Bu soruna sahip olan var mı ya da nedenini bilen ?
IP
Salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Salim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2018 Saat 13:53
Ethic
Lazer tedavisi demişsin bencede doğru benimde gitmediğim doktor kalmadı lazerle dildeki tüyleri yakıyorlar diye biliyorum bende onu araştırıcam. Murat hocam sizin bu konuda fikriniz nedir.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2018 Saat 20:56
Orjinalini yazan: Salim

Ethic
Lazer tedavisi demişsin bencede doğru benimde gitmediğim doktor kalmadı lazerle dildeki tüyleri yakıyorlar diye biliyorum bende onu araştırıcam. Murat hocam sizin bu konuda fikriniz nedir.

Evet doğru. Böyle bir uygulama var. Tip 1 ağız kokusu için isabetli bir tedavi olabileceğini düşünüyorum
-M
IP
Salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Salim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2018 Saat 00:14
Murat hocam lazer tedavisi için nereyi önerirsiniz?
İstanbul da
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2018 Saat 07:33
Orjinalini yazan: Salim

Murat hocam lazer tedavisi için nereyi önerirsiniz? İstanbul da

Bilmiyorum
Türkiye'de bunu uygulayan var mı?
IP
Salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Salim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2018 Saat 00:04
İlginiz için teşekkür ederim hocam.
IP
Göreceli1
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Göreceli1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2018 Saat 18:09
Arkadaşlar dil yüzeyini komple kaplayan beyaz bir pas ve çevremden duyduğum alkol mu içtin kullanmadığım alkolün kokusunu çevremdekiler çekiyor olması ve dile gelmesinden yakınıyorum aynı benim sorunundan olanlar burda mı
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2018 Saat 18:12
Lazer yaptırdım arkadaşlar fakat sorununuz başka ise hiç girişmeyin, lazer sonrası (1 hafta) tekrar oldu ve ağzınızdaki o tadı bilirsiniz o hiç kaybolmamıştı.. meğer sorun defalarca kbb doktoruna gitmeme rağmen bademcik taşı imiş..
IP
Bikkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Bikkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mart-2018 Saat 01:32
Inanmiyorum yaa nasil yani bademcik tasi belirtilerini hic gostermeden sorunun nasil bu oldugunu anladin peki iyilestinmi? Eger oyleyse senin icin cok sevindimmm
IP
enough
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı enough Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ağustos-2018 Saat 19:44
Dil sırtı lazerini nerede yaptırdınız?
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2018 Saat 00:19
Sırt lazerini İstanbul’da yaptırdım, bademcik ameliyatıymışsın yaş vardı evet ama koku geçmedi..hala çok kötü..ve giderek artıyor..
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2018 Saat 20:28
ne beter hastalıkmış ya tek zararı psikolojik
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2018 Saat 23:43
Görsel ekleyemiyorum ama arkadaşlar boğazımdan yaklaşık her saat bazen beyaz bazen şeffaf sümükümsü sekresyon( salgı) alıyorum, ağız bakım çubuğu ile.. ve alırken farkettim bu salgılar Boğaz’da dil arkası kısımda yoğunlukta.. muhtemelen biriktiği için orada enfekte ve dilde kaplama oluyor.. fikri önerisi olan varsa??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2018 Saat 17:13
Orjinalini yazan: Ethic1

Görsel ekleyemiyorum ama arkadaşlar ....

Herhangi bir mesajı ALINTI düğmesine basarak yanıtlarsanız fotoğraf ekleme düğmesi çıkacaktır. Resim 50 kb tan küçük olmalıdır

Düzenleyen aydinmur - 15-Ağustos-2018 Saat 17:14
IP
merhaba123123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı merhaba123123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ağustos-2018 Saat 21:07
Orjinalini yazan: Ethic1

Görsel ekleyemiyorum ama arkadaşlar boğazımdan yaklaşık her saat bazen beyaz bazen şeffaf sümükümsü sekresyon( salgı) alıyorum, ağız bakım çubuğu ile.. ve alırken farkettim bu salgılar Boğaz’da dil arkası kısımda yoğunlukta.. muhtemelen biriktiği için orada enfekte ve dilde kaplama oluyor.. fikri önerisi olan varsa??

Bendede aynı sorun var Murat hocam ne düşünüyorsunuz ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2018 Saat 14:14
Kirlilik olabilir. Temizlik kusuru olabilir.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2018 Saat 19:28
Hocam bu benim için mümkün değil, dil, diş ve ağız bakımı konusunda hassaslığım sayesinde her saat baktığım için farkettim bunu.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2018 Saat 17:34
Nice bakımlı olduğunu iddia edenler gördüm yumuşak fırçayla 15 saniye fırçalayan.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2018 Saat 17:42
Bir insan her saat dişlerini nasıl fırçalıyor olabilir ki?
Sizin hassaslığınız ve her saat başı diş fırçaladığınızı söyleyince çağrışım yaptı.

Sizden çok daha iddialı olan ve ağız bakımının kendisinin yaptığından daha iyi yapılamayacağını, kendisinin en mükemmel ağız bakımı yaptığını iddia eden bireyleri muayene ederken şunları gördüğüm olmuştur:

Elektrikli diş fırçası kullanıyorlar
3 dakikadan kısa fırçalıyorlar
Yumuşak fırça kullanıyorlar
Oral B ve benzeri pahalı fırçaları iyi fırça zannediyorlar.
Dilini fırçalamıyorlar
Gövdesi kapalı Köprü kullanıyorlar
---
Bunların hepsi ağız kokusu sebebidir ama şahıs muayene olmaya gelmeden önce öyle iddialı konuşuyor ki ağızı gerçekten masum görünüyor.

Siz en iyisi şuraya bir göz atın

http://drmurataydin.com/dis-nasil-fircalanir.html
IP
Makaveli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı Makaveli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2020 Saat 11:04
İstanbul'da nerde yaptirdiniz?
Derdi veren dermanını da verir
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Kasım-2020 Saat 20:22
Murat hocam bilginiz varsa lütfen yazın bize;
Bu dil temizleme çubuğu diye birşeyden bahsediyordu ethic adlı arkadaş.
Bu çubuk hakkında, lazer, ve ozon hakkında bilgilerinizi günceller misiniz lütfen ?
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu