Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: dil arkası koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Kasım-2020 Saat 20:44
Orjinalini yazan: mahoni

Murat hocam bilginiz varsa lütfen yazın bize;
Bu dil temizleme çubuğu diye birşeyden bahsediyordu ethic adlı arkadaş.
Bu çubuk hakkında, lazer, ve ozon hakkında bilgilerinizi günceller misiniz lütfen ?

Soru için teşekkür ederim

Dil temizleme çubuğunun şekli nedir? Fotografı veya linki var mı? Dil kazıyıcısından mı bahsediyoruz?

Laser derken dile laser uygulamak mı?
Ozon derken gaz olarak ağızın içine dile ozon uygulamak mı sordunuz yoksa damardan kan alarak uygulanan ozonu mu sordunuz?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2020 Saat 20:25
Ethic
Üye
Üye

Gönderilenler: 54
Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2017 Saat 21:14
Bir de hocam sürekli dil fırçalama dilin üzerindeki boşlukların daha da açıklamasına ve daha fazla bakterinin tutulmasına mantıken neden olabilir. Günde 3 kez fırçalıyoruö ve dilim gerçekten artık açıyor o sebeple arkadaslara ağız bakım cubuğu öneriyorum tahriş etmeden onunla temşzlsyebilirsiniz bence.. Ve fırçalamanın karserleşme yaptığına dair kanıt olmadığı gibi, yapmadığına dair kanıt da yok.. O sebeple bence dikkatli olunmalı..

Yukarıda ethic adlı arkadaş yazmıştı bir kaç sene önce, ağız bakım çubuğu diye. Merak ettim nedir bu çubuk, nerede bulabiliriz? Var mı bir bilginiz?
Ayrıca hem ağız kokusuyla ilgili uygulanan,hem de kandan verilen ozonla ilgili görüş ve tavsiyelerinizi merak ediyorum.
Dil yüzeyine uygulanan lazer hakkında güncel durum bilginiz var mı merak ettim?
Sorularım çok mu kalabalık oldu hocam? 🙏🏾🙏🏾
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2020 Saat 11:35
Mahoni kardeşim siz her zaman isabetli sorular sorarsınız

Dil temizleme çubuğu nedir bilmiyorum.
Dil kazımaya yarayan bir plastik çubuk olabileceğini tahmine diyorum ve doğru bulmuyorum. Kirliliği papillerin arasından çıkarmaz, bulunduğu yere gömer.

Sürekli fırçalama ile dili kanatmamak lazımdır. Kanamaya meğil veya ağrı oluşursa iyileşinceye kadar ara vermek gerekir.

Kandan verilen ozon gazının tip 1 ağız kokusunda bir hükmü olamaz. Ağzıniçine ozon gazı verildiğini düşünürsek : ozon gazından açığa çıkan kötü kokuya tahammül etmiş olsak bile ozon gazı dil yüzeyinde saatler boyunca redüksiyon potansiyelini yükseltecek ve saatler sonra herşey eski haline dönecektir.

Laseri uygulayan meslektaşımı bilmiyorum. Bi ara ben denemek istemiştim. Hatta bu amaç ile laser bile yaptım. Fakat öylece kaldı. Daha önemli başka şeyler girdi araya.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2020 Saat 20:59
Hocam zaman ayırıp cevap İçin çok teşekkür ederim.
Sorularımla sıkmadığımı söylemeniz, ayrıca rahatlattı beni🙏🏾
Kandan verilen ozonun genel sağlığımız İçin olumlu sonuç verdiğini düşünüyor musunuz?   Bunu koku harici sordum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2020 Saat 08:23
Uygulamayı yapan bir arkadaşım var. Her gün ozon yapıyor fakat hiç merak edip sen ne yapıyorsun diye sormadım. Zannedersem koldan kan alıyorlar. İçine ozon karıştırıp damardan geri veriyorlar.
Burada çeşitli çekincelerim var:

1- ne gerek var ? Neden ozona ihtiyaç duyalım ki?

2- Diyelim ki gerek var, ozona gerek olmayan dokularda ozonun etkisini önceden kestirmek mümkün değil. Yani insanın kulağınza fayda, prostatına zarar veriyorsa bunu önceden nasıl kestirebiliriz?

3- Ozon ile kanımızda oksijen radikalleri açığa çıkıyor. Peki yaşlanmayı artırmıyor mu?

4- Ozon ile elde edilmesi beklenen fayda her ne ise aynısını başka türlü elde edemiyor muyuz?

vesaire.

IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2020 Saat 17:40
Ağız bakım çubuğu o dil temizleme çubuğu değil internete yaz çıkıyor eczanelerde 100 lük 20-30 lira ama sünger o bildiğin bir anlamı yok. Lazer ise İstanbul’da bir diş hekimi akademisyen aynı zamanda lazer diye tararsanız çıkar. Biz tek seans yaptık o yüzden etkili olmamış olabilir. Daha detaylı deneyen olursa lütfen güncellesin.. yurtdışında bu şekilde tedavi yöntemi uygulanıyor ancak tip 1 için.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2020 Saat 19:11
Hocam sorularıma, sorularınızla cevap vermeniz hoşuma gitti.
Ben bilgilendiğimi hissettim, teşekkür ederim 🙏🏾
Sizin bu önemli sorularınızı birgün ozon uygulayan bir hekime sorarım👍👍
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2020 Saat 10:43
Arkadaşlar merhaba, YouTube da yosef krespi adında bir hekim var. Videosunu izler misiniz??hekim su lazeri kullanıyor, ben co2 lazer denemiştim. Bu tedavinin etkili olacağını düşünüyorum, çünkü hekim kbb uzmanı ve sadece dil sırtına değil tonsil(bademcik) lere de uyguluyor ve biyofilm tabakasını yoketmeye çalışıyor, videosunda da öyle ifade ediyor. Su lazeri olan bir hekim bulup iletişime geçmemiz gerekiyor.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2020 Saat 10:46
Bir de yabancı bir forumda xylitol diye bir maddeden bahsediliyor şu sakızlara koyulan, ondan sipariş edip bir kaşık ağzında eriten biri kurtulduğunu ifade etmiş. Kötü bakterileri öldürdüğünü iyilere zarar vermediğini de yazmışlar. Murat hocam siz ne düşünüyorsunuz bu madde hakkında??
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2020 Saat 10:52
Bu Arada ben ozonu damardan denedim ağız kokusunu tabiki faydası Yok, ancak sinüzit için burundan da uygulama yapılıyor hatta Ankara’da bir yer uyguladığını söylemişti. Ancak o da oksijen gibi geçici bir çözüm Murat hocamın dediği gibi etkisinin uzun süre olacağını kesinlikle düşünmüyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2020 Saat 15:24
Orjinalini yazan: Ethic1

Bir de yabancı bir forumda xylitol diye bir maddeden bahsediliyor şu sakızlara koyulan, ondan sipariş edip bir kaşık ağzında eriten biri kurtulduğunu ifade etmiş. Kötü bakterileri öldürdüğünü iyilere zarar vermediğini de yazmışlar. Murat hocam siz ne düşünüyorsunuz bu madde hakkında??

Soru için teşekkür ederim
İyi bakteri / kötü bakteri yoktur. hepsi kötüdür.
Xylitol bir alkoldür ve ağızda alkolü pek tercih etmeyiz
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2020 Saat 10:26
Duyduğum kadarıyla damardan ozon almak, halsizliği gideriyor ve zinde hissetiriyor. Bir nevi takviye diye duydum.
Bu arada Ethic kardeş, şu dil temizleme çubuğundan sen bahsetmiştin sanırım; nasıl bir alettir bu merak ettim?
Yukarıda yazdıklarınla ilgili de araştıracağım. Bakalım bu doktor hangi ülkede görevini yapıyor...
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2020 Saat 19:38
Dil temizleme çubuğu diye bir şey Yok. Ben bahsettim evet. Bahsettiğim şey ağız bakım çubuğu, ucu süngerli çubuk bizim bir işimize yaramıyor, ona takılmayın. Doktor newyork’ta, YouTube da videoları var. Ben Türkiye de su lazeri kullanan bir diş hekimi bulmaya çalışıyorum şu an bulursam konuşucam, lazer ile ağız kokusunun nasıl yapıldığına ilişkin bir çok makale var. Önemli olan cihazla çalışan bir hekim bulmak.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2020 Saat 19:39
Murat hocam neden bir proje yapıp almıyoruz su lazer.. çok zor bir şey olmasa gerek. Hiç Yök mu ünv akademisyen diş hekimi bir bap yapılsa.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2020 Saat 20:32
Orjinalini yazan: Ethic1

Murat hocam neden bir proje yapıp almıyoruz su lazer.. çok zor bir şey olmasa gerek. Hiç Yök mu ünv akademisyen diş hekimi bir bap yapılsa.

Siz elim(iz)de laser yok mu zannediyorsunuz?
Benim kendi yaptığım laserim var.
http://www.halitor.com/laser/
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2020 Saat 20:47
Aytuğ Altundağ'a muayeneye gittiğimde dilimin uç kısımını sargı bezi gibi bir şeyle tutup "dil basacağı" denilen tahta ile dilimi kökünden ucuna kadar sürekli ve hızlı bir şekilde kazıdı. Dilde kanama olmadı. Sonra dilimin üzerine bir şeyler sürdü. Yıllardır ilk defa dilimi öyle temiz gördüm, ki bende aşırı dil pası yok buğulu gibi bir yüzeyi var. Yine de orada ağzımın içinin ferahladığını hissettim doktor da o anda kokuyu almadığını söyledi.
(Dil basacağı, KBB doktorlarının dilimize bastırıp " aaaa de bakalım." dedikleri tahta.)

Murat hocam "dil kazımak zararlı." diyorsunuz biliyorum ama arada bir, mesela on veya on beş günde bir böyle uygulama yapmanın zararı olur mu
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2020 Saat 20:52
Dil kazımayı uygun bulmuyorum
Fırçalamak daha isabetli olur
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Kasım-2020 Saat 09:16
Ben var olan bir lazer cihazından bahsetmiştim hocam, peki sizdeki bu cihazın kullanım durumu, deneysel çalışma hakkında Bilgi verir misiniz??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Kasım-2020 Saat 20:33
Literatürde laserin dil üzerine uygulamasının hayvan çalışması bulamadım. Yani insanların diline uygulamak için ruhsatlandırılmış değil bildiğim kadarıyla
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2020 Saat 10:16
Nasıl olur hocam lazer ile ağız kokusu tedavisine ilişkin makaleler var. Benim merak ettiğim siz geliştirdiğiniz lazer cihazı ile ne yapacaksınız?
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2020 Saat 15:42
Arkadaşlar herkese merhaba, bir kaç gündür son çarem olan lazer hakkında detaylı bir tarama yaptım ve bileğilerimi sizinle paylaşıyorum. Literatürde, co2 ve su lazeri kullanılmış. Su lazeri ile yapılan çalışmada (Krespi, 2020), tedavi sonrasında anlamlı şekilde ağız kokusunda azalma görülse de 1 ay gibi bir sürede tekrar artışa geçmekte. Aynı şekilde 2016 yılında yürütülen bir çalışmada tedaviden bir hafta sonra iyileşen ölçüm ortalama 2 katına çıkmış. Demem o ki lazer de tamamen etkili bir yöntem değil ki zaten henüz Türkiye’de Yok. Ben feci bir durumdayım artık fırçalarken bile koku var, ağzım resmen acıyor ve yanıyor bilmiyorum bakalım ne olacak ama daha da artacağına eminim. Hepinize kolay gelsin.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2020 Saat 11:37
Su lazeriyle bir ay boyunca yok oluyorsa koku, iyi haber ozaman.
Yani bu tedavinin ne kadar zaman aldığı önemli!
Eğer 10 dakika ya da 1 saat alıyorsa, ve her ay yaptırmakta sağlık açısından hiçbir risk yoksa, iyi bence 👍
Bu konuda bir Bilgi var mı Ethic kardeş? Bu arada çabaların İçin teşekkür ederim 🙏🏾
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2020 Saat 23:15
İşlem maksimum 20 dakika sürüyor makaleler öyle yazmış. Kalıcı bir çözüm olmadığı için benim pek dikkatimi çekmedi. Tabi bir de uygulayan hekim yok Türkiye’de. Ülkemizde diş hekimleri diyor lazer kullanıyor. Bir de kbb doktorlarının uygulaması daha mantıklı olur tip2 ler için bademciklerin olduğu bölgeye uygulama yapılıyor ( Dr paulose var YouTube da badbreath yazıp doktorun adını yazarsanız videoları mevcut. Benim hedefim şimdilik lazer uygulayan kbb doktoru bulmak ki Türkiye de bunu ağız kokusu için değil ama cerrahi girişim için kullanan bir kaç kbb doktoru var. Bir de pandeminin geçmesini beklemek tabi.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2020 Saat 23:16
Diyor değil diyot lazer olacak 😉
IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 28
Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2020 Saat 10:36
Arkadaşlar merhaba. Dil üzerini dil macunuyla fırcaladigimizda ya fa sirkeli su ile temizledigimizde koku kisa bir sureligine de olsa yok oluyor sonra geri geliyor. Acaba bizim ulasamadigimiz dilin arkasindan da ilerde mesela yemek borusunda kolonize olmuş koku yapan kötü bakteriler mi var? Eger durum böyleyse nasıl çözüm bulunabilir ki, orayı temizlemek de mümkün değil. Murat hocam siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2020 Saat 13:48
Orjinalini yazan: Guest

Arkadaşlar merhaba. Dil üzerini dil macunuyla fırcaladigimizda ya fa sirkeli su ile temizledigimizde koku kisa bir sureligine de olsa yok oluyor sonra geri geliyor. Acaba bizim ulasamadigimiz dilin arkasindan da ilerde mesela yemek borusunda kolonize olmuş koku yapan kötü bakteriler mi var? Eger durum böyleyse nasıl çözüm bulunabilir ki, orayı temizlemek de mümkün değil. Murat hocam siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Valla hep böyle diyorlar sonra geldiklerinde gözlerimle görüyorum ki dil 3/3 kaplama ile örtülü. Temizlediklerini zannediyor olabiliyorlar. Aksi halde tip 2 falan düşünmek lazım. Tam bilemiyorum.

IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2020 Saat 17:56
Hocam yanıtınız için teşekkürler. Ben kendi tecrübemi paylaşayım önce dişlerimi sert fircayla fircaliyorum sonra sizin onerdiginiz ürün olan dil macunuyla fircalayip ayni markanin gargarasini yapıyorum. Koyu pembe oluyor dilim,ne koku var ne bir sey. Ama yarim saat sonra başlıyor artmaya. Yanı insan şu aşamaları her yarim saatte bır yapamaz ki gündelik hayatında. Hem böyle bir zorunluluk olsa yakınımda 3 gün dişini fırçalamayıp asla ağzı kokmayan insanları nasıl açıklayacağız?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2020 Saat 00:22
guest genız akıntın kokulu mu yutarken kötu tad alıyor musun
IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2020 Saat 08:59
Geniz akinti problemim hiç olmadı ama herhangi bir koku veya kötü tat olmuyor yutarken. Ne olur ne olmaz diye nasal rinse de denemiştim sonuç değişmedi.

Yanı şunu demekteyim hocam dil pası hastalık değil semptom benim çıkarımım. Kök sebebi bulamıyoruz bir türlü. O yüzden de ne kadar temizlesek de pas bir süre sonra tekrar oluşuyor.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2020 Saat 21:50
Yemek borusunda olabilir, boğazında olabilir sinüslerdeki olabilir hepsi mümkün.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu