Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Diş macunu kullanmadan fırçalama Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
msms
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 40
Alıntı msms Cevaplabullet Konu: Diş macunu kullanmadan fırçalama
    Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2014 Saat 12:29
Dün Dr A. Rasim Küçükusta diş temizliğinde fırça,dişipi ve suyun yeterli olduğunu söyledi. Ağızdaki bakteri dengesini bozmamak için çürüğü olmayan kişilerde bu daha mantıklı olabilir.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2014 Saat 21:00
Dişlerimizi macun ile fırçalamalıyız
-M
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2014 Saat 21:09
helal diş macunu diye ürünler var. spumy kullanıyorum ben, diğer diş macunlarındaki o aşırı ağır keskin nane florür vs yok, memnunum ben.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2017 Saat 11:10
Hocam çok merak ettiğim bir konudaha var , daha önce burada görmüştüm ama bulamadım bi türlü , Diş fırçalarken macun kullanmanın bir zararı yoktur değil mi? varmıdır ağız kokusu yaparmı? eğer zararsız ise macunlardaki ppm florür rakamı bize neyi ifade eder fazla veya az olması örneğin evde 2 adet macun var 2 side aynı marka ama 1. macun 140ppm flörür iken 2. si 1000 ppm flörür arada dağlar kadar rakam var açıklık getirirseniz çok memnun olurum , saygılar.
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2017 Saat 11:54
Diş fırçalarken diş macunu kullanmak faydalıdır, gereklidir.

ppm = part per million (milyonda bir oranında) anlamına gelir. Konsantrasyon birimidir.

Diş macunları içerisinde Flor ne kadar fazla ise o kadar faydalıdır.

(İnternette dolaşan flor zararlıdır zehirlidir dedikodularına inanmayınız.)
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2017 Saat 15:57
sağ olun hocam , 1000 ppm olanı kullanıyorum bitmek üzreyken yenisini almış ailem yenisine baktım 140 ppm 2 side aynı marka farklı çeşit niye böyle yapıyorlarsa az flör olunca malzemedenmi çalıyolar acaba ucuzamı getiriyorlar :D arada 860 ppm fark var şaşırdım
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2017 Saat 16:59
sükse , para ve prestij amacı ile bir balon uçurdular. Flor zehirlidir dediler. Çünkü satacak yeni bir ürün yaratmak istediler : Florsuz macun. Böylece para kazanacak yeni bir musluk açtılar.

Ücret karşılığı videolar hazırlatıp internete sürdüler. Sözümona dünya savaşında flor zehirli gaz olarak kullanılmış diyerek cahil insanları florun zehirli olduğuna inandırmaya çalıştılar

Bizlerden de kandırabildikleri oldu. Bazı hekimler flor aleyhine bilim desteği olmaksızın yazdı çizdi konuştu. Para alıp almadıklarını bilemeyiz.

Şuraya göz atınız:
http://blog.aydinmur.com/genel/florsuz-dis-macunu-eksiktir.html

Artık 3 açılı fırça, 12 saat etkili macun veya 7 etkili macun palavlaraına milletin karnı doyduğu için nitelikli yalan söylemeleri gerekiyor. Cahil halk bile anladı ki en ucuz macun ile en pahalısı arasında hiç fark yok.

Sonunda florsuz diş macunu hurafesini uydurdular.
Epey para kazanmış olmalılar. Diş eti kanamasına iyi gelen diş macunu da benzer kategoriden aldatmacalardır. Hiç bir macun diş eti kanamasını durduramaz.

Fırçanın ulaşamayacağı yerlere ulaşan gargara da benzer kategoridendir. Vesselam
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2017 Saat 17:26
sanki böyle yaparak ağız kokusunu toplumda artırıp ekstra ürünlerinide yamalama gibi bi projeleri olabilir dediğiniz gibi hocam bu işi paraya döküyorlarsa lanet olsun onlara insanların hastalıklarından para kazanmak nekadar aşağılık birşey..
IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2020 Saat 20:46
Merhaba, Murat hocam sizin yazmış olduğunuz ağız kokusu kitabında diş macunu ile ilgili bölümü okudum ve bir diş macunu seçmekte çok zorlanıyorum birçok diş macununun içindekiler bölümünü okudum ve hepsinde olmamasını düşündüğünüz maddeler var,sayenizde en iyi ağız bakım suyu olan Halitosili kullanıyorum ve ağız kokusu için en doğru diş macununu'da kullanmak isterim,teşekkürler.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2020 Saat 12:03
Çok özel 1-2 tanesi hariç kimyasal yapıları tamamen benzeşir. Tatalandırıcı veya renkelndirici veya değersiz bir kaç kimyasal katkı maddesini değiştirip sanki mucize etkileri varmış gibi tv reklamı veriyorlar. Salak yerine konuluyor olduğumuzu hayret ve ibretle izliyorum. Bizden hiç kimse ses çıkarmıyor. Hatta alkış tutanlarımız var. Tv reklamlarına aldanmayınız.

Bütün diş macunları hemen-hemen birbirinin aynisidir.
En ucuz diş macununu satın alınız.
Powerdent kullanıyorum.

-M
IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2020 Saat 12:44
Kesinlikle katılıyorum, keşke birde diş çalışmanız olsa. Bu arada Bactoblis adlı içerisinde 1 milyar streptecocus salivarius k12 adlı oral probiyotik mikroorganizma var (yurtdışında s.salvarius m18 olanı ile beraber satılan larıda var) , bu ürünü eczaneden aldım ve 15 gündür tavsiye edildiği gibi kullanıyorum, açıkçası bir faydasını gördüm diyemem, sizce nasıl bir ürün, mutlaka bir faydası varmıdır?

Uzun tutmak istemem ama son sorum sizin kullandığınız ürünler veya ağız kokusu için aldığınız tedbirleri bizimle paylaşırmısınız?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2020 Saat 13:03
Probiyotiklere inanmıyorum. Herhangi özel bir önlem almıyorum
-M
IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 28
Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2020 Saat 01:00
Orjinalini yazan: Pcsm100

Kesinlikle katılıyorum, keşke birde diş çalışmanız olsa. Bu arada Bactoblis adlı içerisinde 1 milyar streptecocus salivarius k12 adlı oral probiyotik mikroorganizma var (yurtdışında s.salvarius m18 olanı ile beraber satılan larıda var) , bu ürünü eczaneden aldım ve 15 gündür tavsiye edildiği gibi kullanıyorum, açıkçası bir faydasını gördüm diyemem, sizce nasıl bir ürün, mutlaka bir faydası varmıdır?

Uzun tutmak istemem ama son sorum sizin kullandığınız ürünler veya ağız kokusu için aldığınız tedbirleri bizimle paylaşırmısınız?

Bactoblis 1 ay kullandım hiç etki etmedi. Disaridan alınan Hicbir Probiyotik bana gore kolonize olamiyor ne ağız için olanlarda ne de bağırsak için olanlarda. Nedenini bilmiyorum belki suni olduklarından belki de gerçekten şişirilmiş balon olduklarından.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu