Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: bademcik ağız kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
mmervve
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 42
Alıntı mmervve Cevaplabullet Konu: bademcik ağız kokusu
    Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2014 Saat 23:18
Arkadaşlar bademcik tası yyzunden ameliyat olup kokudan kurtulan varmı.birde dilde beyaz tabaka bademcikler alındıktan sonra geciyormu
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2014 Saat 02:00
ben ameliyat oldum.kokuda bir azalma oldu.ama kokunun büyük kısmı yerinde duruyor.dildeki paslanma da durmadı.
IP
mmervve
Üye
Üye

Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2014 Saat 23:50
Teşekkür ederim cevap için peki sürekli bademcik tası geliyormuydu ben tüm testleri yaptırdım geriye bir bademcik kalıyo
IP
Teşekürler
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Teşekürler Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2014 Saat 02:02
Evet kurtuldum
IP
mmervve
Üye
Üye

Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2014 Saat 17:11
Biraz bilgi vereblirmisin bize.mesela ne zaman oldun ameliyatı ve öncesinde nasıl bir koku vardı
IP
xauke7
Üye
Üye

Gönderilenler: 51
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2015 Saat 12:17
ağız kokumun bademcik kaynaklı olduğunu düşünmüyorum fakat yinede aldırsam bi problem olurmu yada gereksizmi sizce ? bu konuda bilgisi olan varmı
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2020 Saat 19:25
Merhaba arkadaslar ben yeni üyeyim öncelikle bu forumu hazırlayan ve bilgilerini bizimle paylaşan herkese cok teşekkur ederim... sizlerle aynı sorunu yaşayan biri olarak üye olmak istedim.2 yıl once bademcik taşi şikayetiyle ameliyat oldum ve hicbi sekilde koku kesilmedi halâ taslarin oluştugunu hissediyorum ve ek olarakda ağiz kurulugu sorunum meydana geldi tüküruk bezlerimin tıkandığını düsünüorm tâslarla acaba tüküruk bezlerine sialendoskopi yaptıran oldumu yada bu tahminim ne kadar doğru sizce ~araştırdım tüküruk bezi taslarida ayni bademcik taşlari gibi şikayetlere sebep oluo~
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2020 Saat 21:39
Orjinalini yazan: Belinda

Merhaba arkadaslar ben yeni üyeyim öncelikle bu forumu hazırlayan ve bilgilerini bizimle paylaşan herkese cok teşekkur ederim... sizlerle aynı sorunu yaşayan biri olarak üye olmak istedim.2 yıl once bademcik taşi şikayetiyle ameliyat oldum ve hicbi sekilde koku kesilmedi halâ taslarin oluştugunu hissediyorum ve ek olarakda ağiz kurulugu sorunum meydana geldi tüküruk bezlerimin tıkandığını düsünüorm tâslarla acaba tüküruk bezlerine sialendoskopi yaptıran oldumu yada bu tahminim ne kadar doğru sizce ~araştırdım tüküruk bezi taslarida ayni bademcik taşlari gibi şikayetlere sebep oluo~

bademcik alındı ise, tekrar oluşması imkansız. bende ameliyat oldum,yuvarlak et gibi şeyi alırsan, geriye duvar kalır. bademcik tekrar çıkmaz, burun eti gibi. bende de ağız kuruluğu sorunu vardı, vitamin kullanarak çözdüm sorunu.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2020 Saat 08:14
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

bademcik alındı ise, tekrar oluşması imkansız. bende ameliyat oldum,yuvarlak et gibi şeyi alırsan, geriye duvar kalır. bademcik tekrar çıkmaz, burun eti gibi. bende de ağız kuruluğu sorunu vardı, vitamin kullanarak çözdüm sorunu.

BAdemcik dokusu yerinden alınırken bir kısmı geride kalırsa, alınamayacak durumda ise ve yerinden alınmazsa, yeniden kalınlaşabilir, yeniden büyüyebilir.

Burun içerisindeki konkalar da böyledir. Yeniden kalınlaşabilir.

BAdemcikelrin alınması ile ağız kokusunun tamamen düzelmesini fevkalade seyrek olarak görüyorum.

-M
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2020 Saat 09:34
Vitamjnlerim yerinde tüküruk bezlerimin tikali oldugunu düsünuorm ama firsatim olupta muayene olamadm ~bende cok az gordm bademcigini aldiripta kurtulani zaten bn aldirinca ilk 1 ay koku azalip gecmisti tekrar basladi vücudumuzn savunma sistemi bademcik aldirdigm icn cok pismanm tavsiyem kimse aldirmasın o taşlar bademcikte birikmese bobrekte birikecek safra kesesinde birikecek vücudumuzda bi sekilde kalsifikasyon oluo ona yogunlasmak gerek bence çünkü bademcigimi aldırinca beynimde kalsifikasyon basladı goz kurulugu agiz kurulugu bu kanallar birbirine baglantili sanirim tukuruk bezlerin tikann ca goz yasi da azalio
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2020 Saat 15:22
Orjinalini yazan: Belinda

Vitamjnlerim yerinde tüküruk bezlerimin tikali oldugunu düsünuorm ama firsatim olupta muayene olamadm ~bende cok az gordm bademcigini aldiripta kurtulani zaten bn aldirinca ilk 1 ay koku azalip gecmisti tekrar basladi vücudumuzn savunma sistemi bademcik aldirdigm icn cok pismanm tavsiyem kimse aldirmasın o taşlar bademcikte birikmese bobrekte birikecek safra kesesinde birikecek vücudumuzda bi sekilde kalsifikasyon oluo ona yogunlasmak gerek bence çünkü bademcigimi aldırinca beynimde kalsifikasyon basladı goz kurulugu agiz kurulugu bu kanallar birbirine baglantili sanirim tukuruk bezlerin tikann ca goz yasi da azalio

Tükrük ebzleri veya tülrük kanalı tıkalı olursa yemek sırasında çene altınız balon gibi şişer ve ağrı duyarsınız.

Bademcik taşları ile böbrek ve safra taşları arasında herhangi bir ilişki bulunmamaktadır. Beyniizde kireçlenme veya göz yaşı kanalınızda kireçlenmeye ve göz yaşı salgınızda azalmaya sebep olmaz

IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2020 Saat 18:06
Tek taraflı bi şişlik hissediorum bogazmda dahiliye dr una salgi bezlerim çalısmayı birakti die gitmistim ona anlattim durumu ve tikanmis olabilir dedi kbb ye yonlendrdi ama kismet olmadı gitmek ve goz yasi kanalinn calismamasini beyindeki kireclenmeye baglamistim bunu ogrendigim iyi oldu hocam tesekkur ederm♡♡♡♡
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2020 Saat 12:30
Belinda, göz ve ağız kuruluğun bademciklerini aldırınca başladıysa KBB nin alanına giren bir sorunun olabilir, bademciklerini aldırmadan öncede varsa sjögren adında bir hastalık var, ilk belirtileri göz ağız boğaz burun kuruluğu oluyor onu bir araştır istersen.
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2020 Saat 21:08
Nisa bademciklerimi aldırinca oldu daha önceden yoktu sjögren sendromunun nedenide salgi bezlerinin tıkanıkliğı olabilir belki
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu