Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Mide mi bağırsak mı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Konu: Mide mi bağırsak mı
    Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2014 Saat 07:24
arkadaşlar bazı nedenlerden dolayı doktora gidemiyorum ne için olduğunu sormayın.

dilimde bembeyaz bir pas var bazen yediğim gıdaya göre renk alıyor vede bu pas boğaza doğru dahada koyu hale gelip ağız kokusuna sebep oluyor.

benim ya midemde yada bağırsak da problemim var
2 taraf içinde kullanılan ilaçların isimlerini verirmisiniz sırayla deniyecem hangisi iyi gelir pası geçirirse ona yoğunlaşacağım.

teşekkürler
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2014 Saat 15:11
reçete gereklidir kafana göre alamazsın :)
IP
efecam131
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı efecam131 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2019 Saat 23:19
Merhabalar herkese , bundan yaklaşık 4 yıl önce ağız kokum başladı ilk başta hissedemiyordum çevremdikiler söylüyordu daha sonra 1 saat arayla ağzıma herhangi bir şey atmayım (şeker çikolata vs. gibi) hemen ağzımın tadı değişiyor ve inanılmaz kötü kokuyor bu durum git gide kötü bi hal almay başlayınca bende 1 yıl önce özel bir hastaneye gittim ve şikayetlerimi belirttim mide yanması , ağızdaki tat , ağız kokusu daha sonra mideme kamera attılar ve sonuç olarak bana midedeki kapakçığın sürekli açık olduğu söylendi bana mide asit inhibitörü düzenleyici gavıscon gibi ilaçlar yazdı ve bunları düzenli olarak kullanammı söyledi ben doktorun dediklerini uyguladım ama herhangi bir sonuç alamadım psikoljim tamamen bozulmuş durumda insanlarla iletişim kuramıyorum lütfen yardım edin
IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 20
Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2019 Saat 16:49
Eğer problem midenizdeyse şeker çikolata vs. Şikayetlerinizi daha da arttırır. Ben de de mide problemi var antral gastrit helikobakter pilori (hala var mı bilmiyorum) unlu mamuller şeker çikolata abur cubur bunlardan uzak durdudğum zaman çok rahatım.
Dünya dönüyor.
IP
efecam131
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı efecam131 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2019 Saat 16:58
Merhabalar herkese , bundan yaklaşık 4 yıl önce ağız kokum başladı ilk başta hissedemiyordum çevremdikiler söylüyordu daha sonra 1 saat arayla ağzıma herhangi bir şey atmayım (şeker çikolata vs. gibi) hemen ağzımın tadı değişiyor ve inanılmaz kötü kokuyor bu durum git gide kötü bi hal almay başlayınca bende 1 yıl önce özel bir hastaneye gittim ve şikayetlerimi belirttim mide yanması , ağızdaki tat , ağız kokusu daha sonra mideme kamera attılar ve sonuç olarak bana midedeki kapakçığın sürekli açık olduğu söylendi bana mide asit inhibitörü düzenleyici gavıscon gibi ilaçlar yazdı ve bunları düzenli olarak kullanammı söyledi ben doktorun dediklerini uyguladım ama herhangi bir sonuç alamadım psikoljim tamamen bozulmuş durumda insanlarla iletişim kuramıyorum lütfen yardım edin
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2019 Saat 19:34
Orjinalini yazan: efecam131

geçmiş olsun dostum mide ile bağlantılı olduğu şüphen düşüncen varsa mutlaka mideyi yormuyacak ve mide sağlığınada zarar vermiyecek örneğin çok sıcak yiyecekler örneğin çok acılı yiyecekler örneğin çok yağlı ve hazır gıdalar tüketmekten kaçın daha lifli ve meyve sebze yönelik beslen hayatına böyle şekil ver buna uy stres ve endişe yapma kafanı rahatlat benim bilgim bunlarla sınırlı :/ geçmiş olsun dilerim inşallah hepimiz bu kaygılarımızdan ve hastalıklarımızdan kurtuluruz
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2019 Saat 22:54
Arkadaşlar en kısa şekilde özetlemeye çalışacağım.
Endoskopi yaptırdım. Rapor şöyle, pangastrit, mide sfinkter gevşekliği, rflü , özofagus inleth patch, mide de yaralar vs.. Doktor anti asit verip başından attı beni.

Aynı ağrılarla ( asit yağmuru, iştahsızlık, Boğaz ağrısı, ses kısıklığı, halitozis) kıvranırken iyi bir hastanedeki prof beni muayene bile etmeden psikoloğa yönlendirmişti ve üstüne hastalık hastası teşhisi koymuştu.

Gastrit ağrılarına razıyım ama rflü hayatımı zindana çevirdi. Halitozis katlanılmayacak boyutta.
Daha önce de endoskopi yaptırdım. O zaman ki Dr doğru dürüst veri vermemişti antiasit verip göndermişti.
Son raporda da şimdiki Dr anti asit verdi başından savdı.
Forumda Hayvansal gıdayla ilgili şeyler yazılmış. Sadece sebze yemeği yediğim dönemler asit çok azaldığı için Hiç sorun yaşamadım. Nedeni sindirimin çok kolaylaşması midede yemeğin beklememesi. Ama öyle bile olmuyor. Bu kez kan değerlerin bozuluyor. Ve sadece 2 öğün hatta bir lokma dışına çıksan tekrar başlıyor. Geniz akıntımı takıntı etmiştim . Halbuki asit geniz akıntısı ve burun tıkanıklığı yapıyormuş.
Bunları size ışık yaksın diye anlatıyorum.

@Murat hocam
Çözüm için lnf nissen, stretta gibi yöntemler var. Şuan en garantilisi lnf deniyor. Bu cerrahileri yapan dr’lar anlata anlata bitiremiyor. Biri çok meşhur. Binlerce tecrübesi var yazıyor. Cerrah olmayanlar ameliyata burun kıvırıyor ( kendilerine faydası yok diye sanırım). Çok fazla ameliyat olan hasta varmış. Nette yan etki gösteren bir kaç hasta ortalığı velveleye vermiş. Sakın olmayın demiş.
Yan etkiler kusamama, midenin fundusu kapatıldığı için gaz şişkinlik sorunu . Bir süre yutma güçlüğü.

Hocam ben ne yaptıysam olmadı. Bu ameliyatı olmak zorundayım , geçmiyor ne yapsam etsem geçmiyor. Sorun mekanik. Bana lütfen yol gösterir misiniz ? Kusma konusunda ciddi endişelerim var. Ama sizin de dediğiniz gibi iyileşenler yazmaz. Nette hep kötü yorum var. Çok bunalmış durumdayım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2019 Saat 10:25
Sevgili effect kardeşim:
probleminizin ne olduğunu bilmeden sizi nasıl yönlendirebilirim?

Size yapmanızı söyleyeceğim her şey eksik veya yanlış olur.
Bana genel sorular sorun. Bir tek şahısı ilgilendiren soruları yanıtlamam pek mümkün değildir.

SORU: Özefajit, gastrit veya reflusu olan bireyin (tip 3) ağız kokusu olur mu?

CEVAP: Gelen kokulu gaz yüksek konsantrasyonda ve bazik ise, ağız kokusunda günler seviyesinde kesintiler ortaya çıkabiliyorsa, sırtüstü yatınca ağız kokusu kayboluyor veya azalıyorsa, buz yeyince koku kaybolmuyorsa, çirkin koku sayısı 5-10 taneden fazlaysa, ağız içinde koku yok ise, aminoasit gargarası ile ağız kokusu 10 katından daha yükseğe çıkmıyorsa, çinko solüsyonu ile ağız kokusu bastırılamıyorsa böyle bir ihtimal olabilir.

-M

IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2019 Saat 20:16
Orjinalini yazan: aydinmur

Sevgili effect kardeşim:
probleminizin ne olduğunu bilmeden sizi nasıl yönlendirebilirim?

Size yapmanızı söyleyeceğim her şey eksik veya yanlış olur.
Bana genel sorular sorun. Bir tek şahısı ilgilendiren soruları ...

Hocam haklısınız. Şuan sorunlarımızla ilgili ihtisas doktorlarına değil size güvendiğim için artık mide tedavimi de (cerrahi) size sormak istedim.
Ben mide kapakçığı konusunda tedavi olmadan iyileşmem zor.
Sizin belki hastalarınızda olanlar vardır.

@Arkadaşlar reflü için ameliyat olan var mı ? Bu konuda tarafsız bilgiye ihtiyacım var.
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2019 Saat 07:32
Arkadaşlar ağız kokusunun mide bağırsak kaynaklı olduğunu düşünerek 'şap' kullanan oldu mu? Apızdaki bakterileri yok etmede çok etkili imiş. Mikrop öldürücü özelliği bulunur diyor açıklamalarda. Ben bulamadım aktarda. İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorum. Tabi tecrübe eden oldu mu, murat hocam ne düşünür diye de merak ettim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2019 Saat 08:28
Orjinalini yazan: Unuttum

Arkadaşlar ağız kokusunun mide bağırsak kaynaklı olduğunu düşünerek 'şap' kullanan oldu mu? Apızdaki bakterileri yok etmede çok etkili imiş. Mikrop öldürücü özelliği bulunur diyor açıklamalarda. Ben bulamadım aktarda. İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorum. Tabi tecrübe eden oldu mu, murat hocam ne düşünür diye de merak ettim.

Şapın kimyasal yapısını ve bu amaçla kullanılıp kullanılmayacağını bilmiyorum. Bu konuda herhangi bir yayın
okumadım
IP
Unuttum
Üye
Üye

Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2019 Saat 08:38
Anladım hocam teşekkür ederim
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2019 Saat 05:25

Arkadaşlar ağız kokusunun mide bağırsak kaynaklı olduğunu düşünerek 'şap' kullanan oldu mu? Apızdaki bakteril...

Çok fazla araştırma yapmış biri olarak ilk kez duyuyorum. Şap’ın kullanımını okudum. Zararlı olduğu ifade edilmiş ama bilimsel bir yayın değil.

Gastriti olan varsa kudret narından ötesi yok.

Mide kapakçığı gevşekliği teşhisi konulan arkadaşlar bana özelden yazabilir mi ?
IP
Svs19
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Svs19 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2019 Saat 14:16
Öncelikle merhaba 18 yaşındayım 2-3 yıldır ağız kokusu, geniz akıntısı, ağızda yapışkanlık hissi, çok terleme ve kötü gaz kokusu problemlerim var.
Diş doktorna gittim herhangi bir sorun yok dendi, kbb ye gittim andoreks klamoks ve lansor yazdı işe yaramadı, baska bir kbb doktoruna gittim gaviscon yazdı yine sorunum devam etti, miğdeme gastro bölümünde baktılar hortum ile ve tanı olarak Mide, Antrum Mukozası: Ha bunu koydular, en son dahiliyeye gittim Rennie duo 100ml şurup ve simflat 30ftp hap yazdı reflü sebebiyle asitin bu sorunu yapabileceğibi söyledi ve 1 haftadır kullanıyorum fakat sorunlarımda bi tık iyileşme yok üstelik bi sorun daha çıktı şimdi uzanırken ve yatarken miğdem tok olsam bile gurulduyor
Yaşadıkladıklarıma benzer sorunu olup çözen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız çok mutlu olurum iyi forumlar
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2019 Saat 23:00
Orjinalini yazan: Svs19

Öncelikle merhaba 18 yaşındayım 2-3 yıldır ağız kokusu, geniz akıntısı, ağızda yapışkanlık hissi, çok terleme ve kötü gaz kokusu problemlerim var.
Diş doktorna gittim herhangi bir sorun yok dendi, kbb ye gittim andoreks klamoks ve lansor yazdı işe yaramadı, baska bir kbb doktoruna gittim gaviscon yazdı yine sorunum devam etti, miğdeme gastro bölümünde baktılar hortum ile ve tanı olarak Mide, Antrum Mukozası: Ha bunu koydular, en son dahiliyeye gittim Rennie duo 100ml şurup ve simflat 30ftp hap yazdı reflü sebebiyle asitin bu sorunu yapabileceğibi söyledi ve 1 haftadır kullanıyorum fakat sorunlarımda bi tık iyileşme yok üstelik bi sorun daha çıktı şimdi uzanırken ve yatarken miğdem tok olsam bile gurulduyor
Yaşadıkladıklarıma benzer sorunu olup çözen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız çok mutlu olurum iyi forumlar

sorunun işte reflü. yavaş yiyeceksin, yağlı şeyler cips çikolata kola bırak, kontrol altına alacaksın.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2019 Saat 20:57
Yahu doktorların çoğu ne kadarda kolay ilaç yazıyorlar!
O kadar ilaç verdiniz bu insana ve işe yaramayacağını da kesin biliyordunuz!
Hiç mi vicdan yok sizde be?
Bu bir örnek aslında!
İşe yaramayacak ilaçı neden verirsiniz? Cevap belli aslında!
Yazık ki yazık !
Birçok akademisyen çarka kapılmış gidiyor
gıkları çıkmıyor!
IP
Unuttum
Üye
Üye

Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 04:22
Murat hocam midede bakteri varise bunun noğaza sıçraması mümkün müdür? Midemden hissettiğim rahatsızlık artık boğazımda gibi. Boğulacak gibi hissediyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 07:46

Murat hocam midede bakteri varise bunun noğaza sıçraması mümkün müdür? Midemden hissettiğim rahatsızlık artık boğazımda gibi. Boğulacak gibi hissediyorum

Ağız-boğaz-mide-solunum yolu arasında mikroorganizma geçişleri mümkündür

IP
Unuttum
Üye
Üye

Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 09:18

Anladım. 1 aydır böyle. Ne yapmalıyım?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 11:52

Siz 1 aydır böyleyim diyorsunuz ama bakalım gerçekten 1 aydır böyle misiniz? Bunu bilmek gerekir. Hekimin tıbbi bir tetkik yaparak bunun gerçekten böyle olduğunu görmesi gerekir. Elimizde delil olması gerekir. Tıbbi bir kayıt gerekir. Bilimesl bir veri, test raporu gerekir. Somut bir bilgi olmadan ilaç veya uygulama yapmak faydasız olabilir.

Bu tahmininizi gerek duyulursa derinlemesine incelenmek üzere kendi hekimize tarif ediniz.
-M
IP
Unuttum
Üye
Üye

Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 19:37

Siz 1 aydır böyleyim diyorsunuz ama bakalım gerçekten 1 aydır böyle misiniz? Bunu bilmek gerekir. Hekimin tıbbi bir tetkik yaparak bunun gerçekten böyle olduğunu görmesi gerekir. Elimizde delil olması gerekir. Tıbbi bir kayıt gerekir. Bilimesl bir veri, test raporu gerekir. Somut bir bilgi olmadan ilaç veya uygulama yapmak faydasız olabilir.

Bu tahmininizi gerek duyulursa derinlemesine incelenmek üzere kendi hekimize tarif ediniz.
-M

Kbb mi yoksa gastro mu peki gitmem gereken bölüm?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 20:47

Sizin tıbbi geçmişinizi bilen bir hekim mesela aile hekiminizin sizi yönlendirmesi daha iyi olmaz mı?
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 20:57
Orjinalini yazan: Svs19

Açken ve tokken karnında bir guruldama oluyorsa bu genellikle bağırsaklarda parazitler özellikle kıl kurtlarıyla alaka bir durum kardeşim..
Tabi guruldamanın yanında; yastığa salya akması, anüste kaşıntı,çabuk acıkma vs gibi belirtilerde varsa bunun üzerine yoğunlaş derim ben
IP
Unuttum
Üye
Üye

Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 22:30

Sizin tıbbi geçmişinizi bilen bir hekim mesela aile hekiminizin sizi yönlendirmesi daha iyi olmaz mı?

Teşekkürler hocam
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu