Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Kaplama ağız kokusu yapıyor. Yaptırmayın..! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2015 Saat 13:40
Orjinalini yazan: asdf

Hocam, köprünün altı boş bırakılsa bile ona destek olan yandaki dişler de kaplama yapılmıyor mu? O koku yapmaz mı?

Haklısınız fakat destek dişlerin kaplamalarının çevresinden gelebilecek kokular için yapacak pek bir şey yok.

Ön dişlere sadece kaplama yaptırırsak nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

Ön dişlerde estetik hakimiyet arzu edilir. Bu sebeple genç ve bayan olan bireylerde ön diş köprüsü yapılırken gövde altının açık olması kuralından taviz verilebiliyor.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2015 Saat 18:06
peki hocam, bu kaplama işini 200 -250 tl'ye yapan diş teknisyenleri var. Doktor işini biz hallederiz diyorlar. Dolandırıcı olduklarını düşünmüyorum çünkü verdikleri adresler, çalıştıkları yerler labarotuvar. Peki nasıl oluyor da böyle yarı yarıya bir fiyata bu işi yapıyorlar ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2015 Saat 20:41
Porselen kaplamanın fiyatı 150 liradır.

Neden yetkisiz insanlara sağlığınızı teslim ediyorsunuz?

Bazı arkadaşlar biraz daha farklı fiyat uyguluyor olabilirler. Porselen kaplamanın liste fiyatı zaten kdv dahil 290 lira falan civarındadır. Madde 4.23'e bakınız
http://tdb.org.tr/tdb/v2/ekler/AUT_2014/1.Grup_iller-31.12.2013.pdf

-M

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2015 Saat 22:11
Hocam verdiğiniz listede alt notta " değerli metal fiyatı hariç" diyor. Belki onu ekleyince 400-500 ediyordur. Ben bulunduğum ilde ve internet yoluyla bir çok şehirde dişçilere fiyat sordum. Hemen hepsi altı diş için 3 bin tl istedi. Bu fiyat zirkonyum kaplama için. Bahsettiğim teknisyenler diş telini de 2500 tl'ye yap(t)ırıyorlar. Diş teli sadece İstanbul veya Ankara'da yapılıyor. İnternetteki dişle ilgili bir çok sitede insanlara ulaşıyorlar. Bence en büyük risk, bir sorun çıktığında (sağlık-fiyat-estetik) hiçbir hak iddia edemeyecek olmanız.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2015 Saat 17:12
Bu forumun muhtelif bölümlerinde konuşulduğu üzere:
Zirkonyum terk edilmiş olduğu halde az gelişmiş ülkelere satılmaya devam ediyor. Zirkonyumun diş hekimliğinde her hangi bir hükmü kaldığını zannetmiyorum. Üzerine ücret ödeseler kendi ağzıma zirkonyum koymam.

Porselenin metali değerli metal sınıfına girmez. En az 33 yıldan beri değerli metal sınıfına hiç girmedi.

6 porselen kaplama diş 900 liradır. Bazı meslektaşlarım 3-5 yukarı veya aşağı yapıyor olabilirler.

Diş teli çapraşık dişleri düzeltmek için uyguılanır, ülkemizin neredeyse her şehrinde ortodontistler tarafından en az 33 seneden beri uygulandığına tanığım

Lütfen aklınıza takılan bir şey varsa sormaya devam edin.
-M

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2015 Saat 19:28
Eksik anlattım hocam, diş telini 2500 tl'ye sadece Ankara ve İstanbul'da yapanlar bahsettiğim teknisyenler. Diş hekimleri 4000 - 5000 tl'ye yapıyorlar. Farklı uygulamalarda fiyat oldukça artıyor. ( İlgilenen arkadaşlar için kısa bir bilgi vereyim: E-cligner, İnvisalign gibi şeffaf plak uygulamaları var. Ancak bu uygulamalar diş çekimi gerektiğinde uygulanamıyormuş. Bir diş hekimi şeffaf plakların diş kökünde yeterli hareket sağlamadığını bu yüzden normal tel kadar başarılı olamadığını söylemişti. Diğer tellere göre de pahalı bir uygulama. Öte yandan, dişleriniz aşırı bozuk değilse, maddi yönünü de karşılayabilirseniz çok kullanışlı bir yöntem.)

Siz porselen derken metal destekliyi kastediyorsunuz sanırım. Öyleyse ön dişlerde güzel bir görüntü olmayacağını düşünüyorum, görüyorum. Full porselen oldukça pahalı. Zirkonyum konusunda yazdıklarınızı okumuştum, biraz araştırma yaptım sağlığa zararı konusunda bir yazı görmedim. Ancak full porselen kaplama fotoğraflarına baktım da verilen paraya değer duruyor. Sanki tamamen gerçek bir diş gibiler.

Çoğu diş hekimi tedavi fiyatlarını yayımlamamız yasak diyor ama İstanbul'da dent group tüm fiyatlarıyayımlamış.

http://www.dentgroup.com.tr/etiket/empress-dis-kaplama-fiyati/
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2015 Saat 16:46
Malesef dişimin yarısı kırıldı ve çürükmüs diş böyle kötü kokuyor bellidi.%30-40 lik kısım var kaplama insallah olur sizce koku yaparmı ? görüntü bakımdan ön diş oldugu için kötü gözüküyor.Yarın doktora gidecem .
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2015 Saat 12:24
Hocam, Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, kaplamayı birkaç saatte bitiren bir uygulama bulmuş. Teknik kısmını anlamadım, anlattıkları uygulama tüm kaplamalar için mi yoksa sadece metal kaplamalar için mi acaba? Üniversite hastanelerinde porselen, zirkonyum gibi pahalı uygulamalar yapılıyor mu?

http://m.aktifhaber.com/cukurova-tipin-dis-protezindeki-yeni-yontemi-dunya-literaturunde-1215927h.htm
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2015 Saat 15:59
Oradaki arkadaşlara sordum bu haber nedir diye. cevap gelirse ve unutmazsam aşağıya yazarım.

Valla biliyorsunuz bir haber gazetecinin eline düştüğü zaman yörüngeden çıkar :-)

Bir gün ropörtaj verdim gazetecinin birine. Yayınlamadan önce son onay için yazıyı bana yolladılar. Aman allahımmm !!. Ben göya ağız kokusu kalp hastalığı bile yapar demişim. !! Ağız kokusu her çeşit hastalık yapar demişim!! Ağız kokusu çağımızın aids'i demişim. ! Yahu meğerse ben neler demişim öyle :-))

Silin dedim benim yazımı.
Sildiler
Allah bilir ya, şimdi bu da basit bir cihazın tanıtımı duyurusudur. Muhtemelen iş güzar bir gazetecinin karısıyla kavga ettiği bir güne isabet etmiştir. Dur bakalım öğreneceğiz :-)
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2015 Saat 21:33
Alttaki bölümü okuyunca benim de aklım karışmıştı zaten. Hem ilk diyor hem birkaç fakülteden biri diyor.

"... klinik uygulamada tamamen tabakalı üretime geçen Türkiye'deki ilk birkaç fakülteden biri olduğu bildirildi. "
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ağustos-2015 Saat 09:40
Bilgisayar ile dişin fotoğrafı çekiliyor. Veya kamera ile kesilmiş dişin görüntüsü ekrana alınıyor. Görüntünün çukur tümsek yerleri dijital ortamdan minyatür bir torna tezgahına aktarılıyor. Torna tezgahı bir porselen kütlesini tabaka-tabaka kesiyor ve fotoğrafı çekilen malzemeyi kaplayacak bir kaplama yapıyor. Siz de bu kaplamayı dişin üzerine yapıştırıyorsunuz. Yaklaşık 10 yıldan beri bilinen ve uygulanan bir tekniktir. Buna Cad-cam sistemi adı veriliyor. Bu tezgahlardan bir tane fakülteye satın alınmıştır. Öğrencilere de bu şekilde kaplama yapılması imkanı sunulmuştur. Eğitimde güzel bir ilerleme. Kutluyoruz. Diğer diş hekimliği fakültelerine de öncülük etmesini temenni edelim
-M

Düzenleyen aydinmur - 19-Ağustos-2015 Saat 09:41
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2015 Saat 12:56
Aydınlattığınız için teşekkür ederim hocam.

Fakültelere biz de bir tane ağız kokusu ölçen cihaz hediye edelim. Hiç olmazsa genç dişçiler, bu sıkıntıyı çekenleri görürse ileride daha duyarlı olurlar. Bunun sadece kozmetik bir sorun olmadığını "aynel yakin" kavrarlar. Ne de olsa ağaç yaşken eğilir.
IP
Bsrk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Bsrk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2017 Saat 16:15
Arkadaşlar ben bu sorunu yaklasik 1.5 yıldir yaşiyordum çok illet ve igrenc bi durum insanin öz güveni zedeleniyor ve felaket bir psikolojiye sahibim artik ve sonunda soruna cözüm buldum .kesinlikle agiz kokusunun kaplamayla hic bir alakasi yok yaklasik 10 tane kaplamam var ve agiz kokusu nedeniyle bikacini degistirdim ondan kaynaklaniyor diye. Ama hic bir degisme olmadi aksine zamanla dahada kotu oldu. Ve dis eti şismelerim oluyordu internetten deli gibi arastirmalar yapiyordum ve dis eti ilthabimn oldugunu ögrendim doktor antibyotik verdi ama bi boka yaramadi sadece sisligi indi. Tvlerde ot reklami yapanlara karisimlara vs hic inanmazdim tesadüfen ibrahim saracin narin dis eti ilthabina iyi geldigi videosunu izledim zaten herseyi denemistim ve bildigimiz nar yani deneyim dedim ibrahim sarac narin posasini çikartip gargara yapilmasini soyledi ama ben narida arastirmaya aldim ve asil mucize narin beyaziymis hem posasiyla gargara yaptim hemde dış narin dış kabugunu diş etlerimin üzerini tamamen kapatacak sekilde koyarak yarim saat beklettim. Ve 1 günde gecti kokusu ama hala ilthap var sisliginden anlasilabiliyor ve denemeye devam edecegim. Paylasmak istedim cunku kimsenin benm yasadigim psikolojiyi yasamasini istemem
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2017 Saat 19:45
Benim annemde de son yıllarda ağır bir ağız kokusu vardı, resmen dışkı. Dişlerine kaplama yaptırdı koku yok oldu. Ben de uzun süredir erteliyorum koku yapar diye. Kokudan kurtulamıyoruz bari dişler güzel görünsün...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2017 Saat 02:30
Berk peki ağız kokun nasıldı ? Dil pasin varmiydi mesela ? Benim de dış eti iltihabim var da Nar i nasıl kullandın sonucu ne kadar sürede aldın ?
IP
yaşar22
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yaşar22 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2018 Saat 12:27
Ağız kokusunun sebebi diş kaplaması olması kuvvetle muhtemel.
hiç ihtiyacım yokken dolgu isteyen bir dişe "kaplama yapmamda bir sakınca olmadığı"nı söyleyen bir dişçi ye inanıp kaplama yaptırdım.
O protez, yanında temas ettiği dişleri çürüttü. bu defa 3 lü kaplama yaptırdım.
alttaki dişler zamanla çürümüş, bu defa kanal tedavisi yaptılar.
kaplama kenarındaki diş etlerim mordu her zaman yani diş etlerimin bir memnuniyetsizliği isyanı söz konusuydu.
En sonunda bunlardan ümidi kesip kaplamayı söktürdüm, o dişler yarım halde yaşamıma devam ediyorum. en azından ağzım kokmuyor ve diş etlerim rahatladı pembeleşerek kendi rengine döndü.
maalesef tıbbın diş konusunda çok yetersiz olduğunu düşünüyorum. implant hakkında ise hiçbir fikrim yok.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2018 Saat 19:23
Orjinalini yazan: yaşar22

Ağız kokusunun sebebi diş kaplaması olması kuvvetle muhtemel.
hiç ihtiyacım yokken dolgu isteyen bir dişe "kaplama yapmamda bir sakınca olmadığı"nı söyleyen bir dişçi ye inanıp kaplama yaptırdım.
O protez, yanında temas ettiği dişleri çürüttü. bu defa 3 lü kaplama yaptırdım.
alttaki dişler zamanla çürümüş, bu defa kanal tedavisi yaptılar.
kaplama kenarındaki diş etlerim mordu her zaman yani diş etlerimin bir memnuniyetsizliği isyanı söz konusuydu.
En sonunda bunlardan ümidi kesip kaplamayı söktürdüm, o dişler yarım halde yaşamıma devam ediyorum. en azından ağzım kokmuyor ve diş etlerim rahatladı pembeleşerek kendi rengine döndü.
maalesef tıbbın diş konusunda çok yetersiz olduğunu düşünüyorum. implant hakkında ise hiçbir fikrim yok.

Söylediklerinizi ve bir o kadar da söylemediklerinizi anlıyorum, size yerden göklere kadar hak veriyorum
-M

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2018 Saat 13:52
Hocam kaplama derken; eger zirkonla kaplatırsak, yine de koku yaparmı ?
Yani kokuyu yapan metal mi acaba' diye düşündüm.
Ne dersiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2018 Saat 16:49
Zirkon gereksiz ve fazla kullanım alanı olmayan, geri kalmış ülkelere satılan bir metaldir. Hiç bir durumda hiç bir amaç ile kullanılmasına gerek olacağını sanmıyorum.

IP
kaknus
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kaknus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2018 Saat 21:45
Konuyu okurken dört yıl önce kendi yazdıklarımı görünce duygulandım. Dört yılda kokuda pek bir değişme yok ama eskisi gibi takmıyorum. Bademcik ameliyatı, burun ameliyatı, diş çekimleri, h. pylori tedavisi vs bu sıkıntıyı yaşayan herkesin geçtiği veya geçeceği yollardan geçtim. Maalesef bu durum için net ve garanti bir çözüm yok. Deneme yanılma yolu ile kurtulan kurtuluyor gerisi uğraşmaya devam.

Kaplama konusuna gelince keşke yıllar önce yaptırsaymışım, şimdi yeniden uğraşmaya başlıyorum. Fiyatlar dehşetli bir şekilde değişken, bir dişçinin verdiği fiyat ile öbürü arasında uçurum var(Tek bir 20 yaş dişi cekimi için 600 lira verdim. Sorunsuz normal çıkmış bir dişti. Doktor beş dakikada çekti dikiş bile atmadı. Normal çekimden farkı yoktu ama 600 aldı.)

Forumlarda kaplama için fiyat araştırıyorum orada bile reklamcı dişçi veya teknisyenlerden dolayı bilgi kirliliği var. Tercihim zirkonyum kaplama olacak maalesef metal kaplama sorunlu ve çağ dışı.
Ya içindesindir çemberin ya dışında.
IP
admin
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 10025
Alıntı admin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2018 Saat 10:51
1- Zirkon en iyi değildir.
2- Kokuyu yapan köprünün metali değildir
3- Doğru ve yanlış yapılmış köprü örnekleri bu sayfadadır

http://drmurataydin.com/agiz-kokusu-kopru-govdesi.html
IP
Fulya
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Fulya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2018 Saat 22:36
Tükürük bezini çalıştırma konusunu hiç anlayamadım ve başaramadım detaylı anlatmanız mümkün mü Hocam veya yapan arkadaş.
Bende hiç su çıkmadı üstelik fırçadan gelen macun tadı oldu mecburen tükürdüm yani yutamadım.
IP
Doktor91
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Doktor91 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2018 Saat 20:26
Aynen öyle
Süleyman erdem
IP
Gözdee
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Gözdee Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2021 Saat 20:50
Murat hocam merhaba yoğun şekilde ağız kokusuna sahibim. Bir dişime kaplama yapıldı aynı sizin fotoğraftaki gibi altı kapalı şekilde yapılmış. Kaplamam sağlam şekilde duruyor ama aşırı derece de ağız kokusu var . Ne yapmam gerekiyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2021 Saat 07:57
Orjinalini yazan: Gözdee

Murat hocam merhaba yoğun şekilde ağız kokusuna sahibim. Bir dişime kaplama yapıldı aynı sizin fotoğraftaki gibi altı kapalı şekilde yapılmış. Kaplamam sağlam şekilde duruyor ama aşırı derece de ağız kokusu var . Ne yapmam gerekiyor.

Ya kaplama sökülebiliyorsa gövdenin altı kesilerek açılıp yeniden yerine yapıştırılır veya köprü kesilerek sökülür ve yenisi yapılır. İkinci seçeneğin maalesef bir masrafı olabilir. En baştan köprünün altının açık yapılması isabetli olurmuş.

Halkımız uzun yıllardan beri köprü gövdesinin altının kapalı yapılması yolunda diş hekimlerine ciddi bir baskı uyguladığı için diş hekimleri artık soru bile sormadan köprü gövdesinin altını kapalı yapmaya başladı. Sorun budur.

Köprü gövdesinin altını açık yapınca abartılı şekilde red eden, parasını geri isteyen ve köprünün altının kapatılmasını talep eden, hatta bu sebeple diş hekimine ithamda bulunan insanlar oluyormuş. Meslektaşlarım böyle söylüyorlar.

IP
Gözdee
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gözdee Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2021 Saat 11:03
Teşekkür ederim hocam.Çok sağolun
IP
Gözdee
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gözdee Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2021 Saat 18:19
Diş hekimi ile görüştüm. Benim dişime altı açık kaplama yapılamazmış çünkü altta diş köküm olduğu için bu tür kaplama uygun değil dedi altı açık kaplamalarda diş kökünün olmaması gerekiyor dedi. Kaplama olan dişime hava tuttu ve ordan çok yoğun şekilde koku geliyordu. Diş ipi ile arayüz fırçası kullanın diye söyledi yani pek bir sonuç alamadım
IP
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2021 Saat 07:38
Selam Gözde, Oral-B nin üstünde pro-onarım yazan diş macunu kaplama altındaki kokuya iyi geliyor. Benim de kaplamalarım var, o diş macununu kullanınca ağzımı çok ferah hissediyorum. Sen de dene bi bakalım.
IP
Gözdee
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gözdee Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2021 Saat 10:36
Selam merhaba , alıp deneyeceğim . Tavsiyeniz için teşekkür ederim. İşe yarar umarım.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu