Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: neler kaybettiniz Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
chocalate
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 68
Alıntı chocalate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 17:26
yaşım 16 olduğundan dolayı burunla ilgili hiçbir işlem yapmıyorlar maalesef.burun kemiğim eğri burun etlerim şiş nefes alamıyorum,sinüzitim var her halt var bende ama +18 olmadığım için müdahele edemiyorlar.bakalım 18'e kadar dayanabilirsek belki kökten kurtuluruz.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 18:29
Sevgili kardeşlerim sizin durumuz için aklıma iki şey geliyor..
yukarıda dediğim gibi tıbbi şeyler denemenizde daha fazla yarar göreceğinizi düşünüyorum. Nedense sizin sorununuzun "Sinüs" içinden kaynaklandığı gibi bir düşünce içerisindeyim.
Huyum kurusun ki yine kendimden yola çıkarak sizde de böyle bir şey olabilir kanaati içerisindeyim nedense:))
şimdi, aklıma gelen ve çoğumuzunda yaptığını bildiğim doktora gidip sizde sinüzit mevcut olduğunu öğreneceksiniz ve doktor birkaç burun spreyi(spreylerden en iyisi deniz suyu gibi) ve antibiyotik verir/vermiştir.
Ancak bu spreylerden çoğunu kullanmış biri olarak pek fayda göreceğinizi düşünmüyorum. Belki sizde faydası olabilir tabi. Veya geçici çözümleriniz arasında yer alabilir bu spreyler onu bilemeyeceğim.

Benim size önereceğim şey ise, galiba burda da kullanan kişilerin olduğunu söyleyenler vardı. tam hatırlamıyorum.
Ve bunu daha önce kullanmadığımı/denemediğimi söylemek istiyorum önce. ancak şuan keşke geçmişte kullansaymışım diyorum kendime. Belki sizlere daha net bilgi verebilirdim bu konuda.
Neyse tavsiyem şu: " Sinüs temizleme/yıkama kitleri" var eczanelerde. Bunların hem daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum hem de içindeki kimyasallar şuan geçici çözümler olarak kullandığımız maddeler içeriyor( tuz,deniz suyu, sodyum bikarbonat..) olması açısında daha iyi gelebilir sizlere sanki.
Bu kitle birlikte tazyikli oluşu sebebiyle burun ve sinüs içinde o envai çeşitteki pislik ve balgamı güzel bir şekilde temizleme imkanı elde edebilirsiniz.

ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 18:40
Tekrar söyliyim bunu kullanmadım daha önce ve dolayısıyla nasıl kullanıldığı ve kullanılmasıyla faydası var mı yok mu bilemeyeceğim. Ancak iyi bir şeye benziyor ve etkili olacak bir şey gibi sanki.
En azında bu kullandığınız sirkeden daha iyi gibi duruyor:)

ikinci tavsiyem ve benim de aslında demek istrdiğim şeyse Daha Da Tıbbi Bir Yol veya Kalıcı Bir Çözüm düşünün derim arkadaşlar:) Ancak bu konuda lütfen benim tesirimde kalmayınız. Karar sizindir! Sorumluluk almıyorum! Bilginize...

Veya bir diğer tavsiyem ise(3. tavsiye oldu bu:) ezcanelerde satılan merhem veya damla şeklinde olan mentollü ilaçlar var. Bunu eskiden birkaç defa denemiştim. Yapılıp kullanışı nedeniyle havaya yaydıkları buram buram mentol sayesinde (gerçekten çok keskin bir koku mevcut oluyor) burnunuz anlık veya birkaç saat te olsa inanılmaz bir şekilde açılıyor ve rahat nefes almanıza olanak sağlayabiliyor bu hava akımı.
Hatta bu ferahlık ve rahatlık sadece burnunuzla da sınırlı kalmıyor, genzinizde, soluk borunuzda ve ciğerlerinizde bunun etkisini hissedebiliyorsunuz. Buz gibi soğuk ve serin bir hava akımı ciğerlerinizdeki alveollere kadar hissedebiliyorsunuz.
Belki bunu da deneyebilirsiniz arkadaşlar ancak bu ve spreyle geçici çözümlerden ileriye gitmez. Yada belki gerçekten sizlere fayda sağlayabilir de arkadaşlar, onu bilemeyeceğim.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 18:56

Yalnız şu burun açıcı mentollü ilacı bir kez bile olsa kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Özellikle grip ve nezle olduğunuz zamanlarda kullanın. Zaten doktorlar bunlar için yazdırıyorlar bu ilacı.

Şimdi de bunun nasıl kullanıldığından biraz bahsedeyim;
Ufak bir kap içine sıcak su koyuyorsunuz ve eğer merhem şeklinde olan ilacı alacaksanız
bir veya iki çay kaşığı/damla olandan da bir iki damla (kaptaki suya göre ayarlıyorsunuz) kaptaki sıcak suyun içine atıyorsunuz
ve karıştırıp içinde çözünmesini sağlıyorsunuz.
İlaç su içinde çözündükten sonra o kapa eğilir vaziyette üzerinizi hava sirkülasyonu olmaması için bir örtüyle kapatıyorsunuz.
Örtü altında ilk dakikalar acayip etkileniyorsunuz mentollü havadan. Öyleki resmen ağlayabilirsiniz. Gözlerinizden yaş geleceği kesin ama:)
tabi gözlere bir zarar gelmemesi için de örtü altındayken kapatmayı sakın unutmayın!
Aslında bunları tam hatırlamıyorum ama zaten eczaneci arkadaş size nasıl kullanacağını söyler. damla şeklinde olanın adı: buğumentol.
Ortalama 5-6 liraydı galiba. Kullanmak isterseniz doktor tavsiyesiyle kullanın lütfen.

IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 18:59
Burnu dolayısıyla sinüsü neden bu kadar takıntı yaptığımı ise yaklaşık 1 sene evveldi yanılmıyorsam. Bir hafta boyunca burnumun içinden sinüslerden gelen çok affedersiniz balgam, sümük karışımı bir akıntı geliyordu ve bu nerdeyse her gün her an gelen bir pislikti.
Bu balgam boğazdan gelmiyordu burnumun içinden tam 1-2 hafta boyunca çıkmaya devam etti
ve inanır mısınız bu durum bittikten sonra bende acayip bir rahatlama oldu.
Özellikle göz altlarımda ve yanak bölgelerimde büyük oranda hafifleme hissettim.O haftadan sonra da bir daha o derece yoğun ve büyük balgam akıntısı görmedim şimdiye kadar.
Ve bu durumun sinüslerimde olan pislikler dolayı olduğunu düşünüyorum. Şuan sinüslerimin çok temiz olduğunu düşünüyorum ve doğal olarak burnumdan rahatım şükürler olsun.
Sizde de belki böyle bir durum mevcut olabilir diye düşündüm.
IP
chocalate
Üye
Üye
Simge

Alıntı chocalate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 22:01
Sinüs rinse kit denedim ama yarım saat burnu açık tutuyor ondan sonra gine tıkanıyor hemde eskisinden daha fazla bi işe yaramadı bende yani
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2015 Saat 17:44
Orjinalini yazan: chocalate

Sinüs rinse kit denedim ama yarım saat burnu açık tutuyor ondan sonra gine tıkanıyor hemde eskisinden daha fazla bi işe yaramadı bende yani

Yaa birşey sorcam sinüzitde burun tıkalımı olur benim hiç tıkanmıyor ama sinüzit diyorum kendi kendime biraz anlatırmısın sinüzit şikayeti nasıldır
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2015 Saat 18:20
1.Arkadaslar benim koku olayımı en yakın olan aile bireylerime sordum,koku yok dediler. Yani sadece bir kişiye sormadım koklatmadım.Emin olmak icin farklı zamanlarda bir kac kişiye sordum bunu ve koku yok yada birazcık sigara kokusu dediler.
2.KBB oldugunu nerdenmi anladım? Cunku daha once de dedigim gibi,sirkeyi burnuma ve bogazıma alıyordum ve bu deneyim iyi geldi ve kokuyu nerdeyse bitirdi.Mantıgım,bunun KBB kaynaklı oldugunu soyluyor.Mantık işte!
3.Ben ilk 15 gun yogun uygulamıstım sirke olayını.Ama ilk 15 gunden sonra,3 aydır belkide toplam 4 kere tazelemişimdir sirkeyle temizleme olayını.Ve sirkeyi coktandır kullanmadıgım halde kokuda geri donus yok.
Umarım her soruya cvp verebilmişimdir.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2015 Saat 18:29
Bu arada Bir Hayalim Var arkadasıma selamlar sevgilerimi yolluyorum.Onerilerini mutlaka dikkate alın ve bir deneyin.
IP
chocalate
Üye
Üye
Simge

Alıntı chocalate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2015 Saat 21:17
Valla benim bi burun deliğim gün içinde 20 saat kapalıdır.arada baş ağrısında yapıyor ama okadar fazla etkilemiyor beni ağız kokusu dışında
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2015 Saat 07:57
Orjinalini yazan: aydinmur

Burnunuzu önerilenden başka madde ile yıkamayınız. Sadece tuz ve soda gibi maddeler önerilmektedir.
Sirke asetik asitten ibarettir. Buruna sirke çekerek, mukozayı kimyasal yanık ile duyarsızlaştırıyorsunuz. Aslında koku almaz hale geliyorsunuz ve koku geçti zannediyorsunuz. Buruna sirke çekmek sureti ile bir tedavi gerçekleştiğini zannetmiyorum.
Kendinize zarar vermeyiniz

- Rinopanthen Burun damlası
- Sulfarhin burun pomadı

Sirkeden çok daha zararsızdır. Mukozayı tahriş etmeden yüzeyi kapatır. Sirkenin yaptığını yapar. Yani koku alma duyusunu yavaşlatır/engeller.
-M

Düzenleyen aydinmur - 11-Mart-2015 Saat 07:57
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2015 Saat 11:50
Orjinalini yazan: mahoni

Bu arada Bir Hayalim Var arkadasıma selamlar sevgilerimi yolluyorum.Onerilerini mutlaka dikkate alın ve bir deneyin.

Mahoni abi senin burnudan sirkeyi kullanınca kurumuş büyük parçalar geliyormuydu
IP
umit
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı umit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2015 Saat 09:35
Burun tıkanıklığı olmadığı zamanlarda nefes alırken burun içinde soğuk hava teneffüs ediyormuş gibi soğukluk hissediyor musunuz? Bunun nedeni burun içinin kuru olması mıdır?
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2015 Saat 12:45
Orjinalini yazan: chocalate

dostum bu tip şeyler bende işe yaramadığı gibi tabiki sende de işe yaramaz. Sen benim 2. tavsiyemi dinle:)
bu arada kötü bir öneri olacak ama seneye de ameliyat olabilirsin. bilgin olsun. ( özel hastanede bir iki senenin lafını yapmazlar.( bazıları tabi) )
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2015 Saat 12:54
Orjinalini yazan: umit

Burun tıkanıklığı olmadığı zamanlarda nefes alırken burun içinde soğuk hava teneffüs ediyormuş gibi soğukluk hissediyor musunuz? Bunun nedeni burun içinin kuru olması mıdır?

bu durumla ne kadar alakalı bilmiyorum ama hamdolsun 5 vakit olmasa da namaz kılmaya çalışan bir insanım. dolayısıyla burnumun abdest alma sayesinde hep kuru kalması önleniyor gibi hissediyorum. ben böyle bir faydasını görüyorum sanki. tamam burda şimdi tuğçe kazaz(kulakları çınlasın:) gibi ibadeti sırf sağlığa bağlayacak biri değilim ancak böyle bir durumu da aktarmak istedim sadece.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2015 Saat 15:01
Aslında ağıza su almak yetmez, günde 5 defa diş ve dil fırçalaydı ne güzel olurdu
-M
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2015 Saat 16:03
Arayan kardes bende kurumus cok kucuk parcalar oluyor ama sabahları.Ama cok cok kucuk ve az.
Umit kardes eger soruyu bana sorduysan,nefes aldıgımda soguk hava almısım gibi olmadı bende.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 17:31
Orjinalini yazan: bir hayalim var

arkadaşlar bir şey demek istiyorum da.
" bunu düşünemedik mi be kardeşim " diyeceğinizi bildiğim için çekinerek söyleyecem yine de:)

Arkadaşlar madem kullandığınız sirke veya herhangi bir bitki burnunuza ve dolayısıyla kokunuza iyi yönde etki ediyor.
Neden burunla ilgili kalıcı olacak şekilde tıbbi bir yardım almıyorsunuz?
ne yapalım veya nasıl yapalım? demeyin. ben de bilmiyorum. Ancak burnunuzla ilgili bir sorununuz olduğu belli. özellikle sinüslerinizde!!

@Bir hayalim var
çok güzel sormuşsunuz da aylardır yazıp çiziyoruz. Söylenecek her şey söylendiği için (kendim için söylüyorum) ben artık konuşmuyorum.

%90 ı prof olan yüzlerce 1. sınıf hastanenin kbb doktoruna göründüğümüzü çok kez belirttik burda.

Bademcik ve burun ameliyatı oldum ben. Ramak kala mideden bile olacaktım.

Neden tıbbi yardım alıyorsunuz sorunusu bence, kendini insan üstü gören kbb doktorlarına ' Neden tıbbi yardım vermiyorsunz' şeklinde sorabilirsiniz.
Çok komik ama uzay çağında halen konkaları küçültemiyorlar. Sorun bu. Tekrar büyüyormuş. RF smr lazer vs bir sürü yöntem var. işe yaramıyor. tekrar büyüyormüş. üstelik bu işlemler burun mukozasına zarar verdiği için her bir işlem geriye dönüş anlamına da geliyor. Ameliyatı yapan doktora gittim. Bence artık cerrahi müdahale yapmayalım dedi. Burun fonksiyonlarını bozar dedi.

Yapıcağı işlemi anlatırken resmen, yaptırmasan daha iyi mesajı veriyorlar.

Burun spreyleri komedi.

Murat Hocamın bahsettiği dil arkasına lazer işlemini yaptırabilsek belki bakteri tutma azaldığından sorunumuz harkulade azalacak. Ama yok. İzin yokmuş.

Önerin varsa seve seve dinleriz.

Diğer konu, temizlikle ilgili bir şeyler yazmışsın. Kendi açımdan benim çok gücüme gitti açıkçası. Dişlerini fırçalarsan geçer diyen biriyle senin temizlik şart demen aynı şey bence.

diş problemi vs yüzünden sorun yaşayan acemileri saymazsak, temizlik konusu söylenecek en son şey bana kalırsa.

@burnuna sirke çeken arkadaşlar. siz ciddi misiniz?

IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 20:22
murat hocam gnde 5 defa diş fırçalamak biraz sıkıntılı diğil mi acaba?
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 22:07
effect, kardeşim kusura bakma, sizleri üzmek gibi bir amacım kesinlikle yok.
ben de biliyorum ki hepimiz elimizden geleni sonuna kadar yapıyoruz.
ne yapmamız gerekiyorsa hepsini yapmaya çalışıyoruzdur. Yapmışızdır da.

haklısın, böyle bir durumda olmamızda bizim bu durumumuzu göremeyen, bilmeyen doktorların ne yazık ki rolü büyük.

Teknoloji ve uzay çağında yaşıyor olmamıza rağmen biz sanki bu çağın gerisinde, arkalara itilmiş bu dünyaya ait olmayan yabancı kimseler gibiyiz ne yazık ki.

Tekrar söyliyim kardeşim, benim kesinlikle sizleri incitmek gibi bir niyet içerisinde olmadım. Böyle bir durum beni üzeceğini biliniz lütfen. Bilmeyerek sizi üzdüysem affedin.

ben açıkçası hijyenin faydasını çok gördüm. Ve size sadece hijyen yapın deseydim. Belki burda ne demek istediğimi anlamayabilirdiniz.
Daha doğrusu hijyenden kasttımın ne olduğunu ve benim ne tür bir hijyen uyguladığımı bilmenizi istedim sadece.

belki bu deneyimimin birilerimize de faydası dokunabilir diye düşündüm. O yüzden bu kadar üzerinde durdum.
Şayet benim gibi birileri varsa onların da ileriki zamanda iyileşebileceklerine inandığımdan böyle her şeyi uzun ve ayrıntılı yazıyorum.

Hepimize her daim dua ettiğimi bilin. Burda bir şeyler yazmaktan elimden başka bir şey gelmiyor kardeşim.
Umudunuzu yitirmeyin lütfen. Tekrar söyliyim ben bir gün hepimizin bu beladan kurtulacağına inanıyorum.
Allah hepimize şifa versin inş.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2015 Saat 19:57
Orjinalini yazan: bir hayalim var

effect, kardeşim kusura bakma, sizleri üzmek gibi bir amacım kesinlikle yok.
ben de biliyorum ki hepimiz elimizden geleni sonuna kadar yapıyoruz.
ne yapmamız gerekiyorsa hepsini yapmaya çalışıyoruzdur. Yapmışızdır da.

haklısın, böyle bir durumda olmamızda bizim bu durumumuzu göremeyen, bilmeyen doktorların ne yazık ki rolü büyük.

Teknoloji ve uzay çağında yaşıyor olmamıza rağmen biz sanki bu çağın gerisinde, arkalara itilmiş bu dünyaya ait olmayan yabancı kimseler gibiyiz ne yazık ki.

Tekrar söyliyim kardeşim, benim kesinlikle sizleri incitmek gibi bir niyet içerisinde olmadım. Böyle bir durum beni üzeceğini biliniz lütfen. Bilmeyerek sizi üzdüysem affedin.

ben açıkçası hijyenin faydasını çok gördüm. Ve size sadece hijyen yapın deseydim. Belki burda ne demek istediğimi anlamayabilirdiniz.
Daha doğrusu hijyenden kasttımın ne olduğunu ve benim ne tür bir hijyen uyguladığımı bilmenizi istedim sadece.

belki bu deneyimimin birilerimize de faydası dokunabilir diye düşündüm. O yüzden bu kadar üzerinde durdum.
Şayet benim gibi birileri varsa onların da ileriki zamanda iyileşebileceklerine inandığımdan böyle her şeyi uzun ve ayrıntılı yazıyorum.

Hepimize her daim dua ettiğimi bilin. Burda bir şeyler yazmaktan elimden başka bir şey gelmiyor kardeşim.
Umudunuzu yitirmeyin lütfen. Tekrar söyliyim ben bir gün hepimizin bu beladan kurtulacağına inanıyorum.
Allah hepimize şifa versin inş.

@Bir Hayalim var söylediklerinize kırılmadım, aksine siteye girdiğimde yeni birşeyler yazılmış olması beni tahmin edemiceniz kadar sevindiriyor. Yalnızlık hissim azalıyor bir nebze. Sizinle konuşuyor olmak çok şey benim için. Söylediklerim sadece seviyeli yapıcı bir tartışma niteliğinde. Herkes aynı fikirde olursa hiç yol alamazdık. Ben bu siteden öğrendiklerimle %500 olan kokuyu % 30 lara indirdim.

Ben sirkeyi sık sık kullanan ve bu sorunu rüyalarıma girecek kadar derinlerde yaşayan biri olarak, temizliğin önemini çok iyi kavradığımdan belki de garip geliyor bu konu. Ama haklısınız da.. dişini 10 sn fırçalayan çok kişi var çevremde. Birgün benim dişimi fırçaladığımı gören biri, bu sana 1 ay gider heralde demişti.

dilim kesik kesik yapıda olduğu için bakteri tutma durumu da daha fazla sanırım. o nedenle dil ve diş temizliğine çok dikkat ediyorum.

paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Eminim birçok kişiye yol göstermiştir. Ben de öğrendiğim bir şeyi burda paylaşmak için sabırsızlanıyorum her zaman. sevgiler.

IP
allahkurtarsın
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı allahkurtarsın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2017 Saat 22:23
Çok kısa süre içinde öyle görünüyor ki canımı :)
IP
Haklar bilimi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 13
Alıntı Haklar bilimi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2017 Saat 19:43
Öncelikle sosyal hayatınızı bitiriyor.
Asosyal değilsiniz ama sizi sanki görünmez kelepcelerle olduğunuz yere bagliyorlar.
Arkadaşlarınızla buluşmaktan kaciniyorsunuz .
Sizce arkadaşlarıyla buluşmaktan kaçınan birisi yeni arkadaş edinebilir mi bu rahatsızlık yuzunden?
Ailenizden birisiyle oturup karşılıklı rahatça konusamiyorsun.
Bulunduğun ortamın hiçbirinde rahat degilsin.

Lisede öğrenim görürken büyük bir sorun değil gibi görünüyor ama üniversitede insanı bezdiriyor.heleki okuduğunuz bolum sosyal ilişkilerle ilgiliyse.
Herhangi bir yurtta kalıyorsun ve çok sevilen birisinin ama insanlarla kantinde oturup iki lafın belini rahatça kiramiyorsun.
Resmen kaçak aranan birisi gibisin.insanlar seni görünce nerelerdesin diyor.

Hoşlandığın bayana sırf bu yüzden acilamiyorsun...
Daha neler var neler
İnsan uzun süre bunla beraber yaşayınca kaybettiği bircok şeye alışıyor.
Kaybettiğiniz şeylerden arta kalanlari kazanmış olmanıza seviniyorsunuz.
Saygılar .
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2017 Saat 12:04
Orjinalini yazan: Haklar bilimi

Öncelikle sosyal hayatınızı bitiriyor.
Asosyal değilsiniz ama sizi sanki görünmez kelepcelerle olduğunuz yere bagliyorlar.
Arkadaşlarınızla buluşmaktan kaciniyorsunuz .
Sizce arkadaşlarıyla buluşmaktan kaçınan birisi yeni arkadaş edinebilir mi bu rahatsızlık yuzunden?
Ailenizden birisiyle oturup karşılıklı rahatça konusamiyorsun.
Bulunduğun ortamın hiçbirinde rahat degilsin.

Lisede öğrenim görürken büyük bir sorun değil gibi görünüyor ama üniversitede insanı bezdiriyor.heleki okuduğunuz bolum sosyal ilişkilerle ilgiliyse.
Herhangi bir yurtta kalıyorsun ve çok sevilen birisinin ama insanlarla kantinde oturup iki lafın belini rahatça kiramiyorsun.
Resmen kaçak aranan birisi gibisin.insanlar seni görünce nerelerdesin diyor.

Hoşlandığın bayana sırf bu yüzden acilamiyorsun...
Daha neler var neler
İnsan uzun süre bunla beraber yaşayınca kaybettiği bircok şeye alışıyor.
Kaybettiğiniz şeylerden arta kalanlari kazanmış olmanıza seviniyorsunuz.
Saygılar .

haklı
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bedbahtadam
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı bedbahtadam Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ağustos-2017 Saat 13:50
Neler kaybetmedim ki... En başta özgüvenimi kaybettim insanlarla özür diler gibi konuşmak sürekli depresyon hali hoşlandigin kiza acilamamak (onun da senle ilgisi olduğunu ögrenmene rağmen) iyi bir üniversitede okumama rağmen asosyallik.. Bomboş gecmiş bir lise hayati bomboş gecen bir universite hayati ve korkarim bomboş gececek bir ömür yani yaşanmamis hiç olmamiscasina bir ömür... Yine de hamdolsun dünya fani ya kalici olsaydi hayat? Duayi duaya katiyorum 10 yildir icimi yavas yavas cürüten bu eziyetten kurtulmak için..
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu