Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Diş taşı ve diş plagı? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: Diş taşı ve diş plagı?
    Gönderim Zamanı: 06-Mart-2015 Saat 11:00
mrblar

bnm on alt iki disimin arkasnda tartar var aynada kendim gorebiliyorum onlarin yan dislerinde de daha az var tartar ve plak sizce bu koku yapar mi?

ve on iki dis etlerim sis hafif kizarik resimdeki gibi (agzim acik yattigimdan sanirim) iltihapli yani kurutulmasi mi lazim antibiyotikle? napmam lazim arkdaslar yardminiza ihtiyacim var bu arada parmaginin dis yuzeyiyle dis etlerime degdiriyorum (yukari asagi fircalar gibi) koku geliyor yani dis etim kokuyor?

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2015 Saat 11:01
bu arada parmaginin dis yuzeyiyle dis etlerime degdiriyorum (yukari asagi fircalar gibi) koku geliyor yani dis etim kokuyor?
IP
afaff
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2015 Saat 20:01
yapar tabi diş doktoruna git diş etlerinin sağlıklı olup olmadığını sor aynı zamanda gitmişken diş taşı temizliği yaptır
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2015 Saat 14:03
diş taşları koku sebebidir.ve diş etlerin pek sağlıklı gözükmüyor.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2015 Saat 16:04
bi ara dis taslarini temizletmistim yinede vardi...

bence burnumda sorun var etlerim sisiyor , dis etlerimde o yuzden sis ben oyle tahmin ediyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2015 Saat 18:30
Diş etiniz iltihaplı. Muhtemelen fırçalayınca kanıyor olabilir. Çünkü kötü veya eksik veya yanlış fırçalıyor veya pek fırçalamıyor olabilirsiniz. Size yumuşak fırçayı yasaklıyorum. Burada anlatıldığı şekilde fırçalayınız:

http://www.aydinmur.com/dis-nasil-fircalanir.html
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2015 Saat 21:34
Orjinalini yazan: aydinmur

Diş etiniz iltihaplı. Muhtemelen fırçalayınca kanıyor olabilir. Çünkü kötü veya eksik veya yanlış fırçalıyor veya pek fırçalamıyor olabilirsiniz. Size yumuşak fırçayı yasaklıyorum. Burada anlatıldığı şekilde fırçalayınız:

http://www.aydinmur.com/dis-nasil-fircalanir.html
-M

yasaginizi kabul ediyorum tesekkur ederim , acaba sert dis fircasi dil yuzuneyini daha mi iyi temizler yumusaga gore?

resmikideki dis etleri bana ait degil ama inanin o kadar yakinki nerdeyse boyle isterseniz koyabilirim resmini tesekkurler
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2015 Saat 21:35
yazmayi unutmusum evet dislerimi fircalayinca kaniyor ufak bi yanlis fircalama bile kanatiyor dis etleri iltihapli oldugu icin sisik oldugu icin

benim baska sorum var , acaba koku bu dis etlerim sis diye mi geliyor? yani iltihapli dis eti koku yapar mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 10:35
- sert fırça kullanmayın, orta sert kullanın, burayı okumamışsınız. Bu sayfayı sonuna kadar dikkatli bir göz ile tek bir satırını kaçırmadan okuyun http://www.aydinmur.com/dis-nasil-fircalanir.html

- yanlış fırçalanan değil (yeterli/hiç) fırçalanmayan diş eti kanar.

- kanamasına rağmen kanatarak fırçalarsanız ertesi gün iyileşir.

- Kanadığı için vaz geçerseniz daha çok kanar

- evet iltihaplı diş eti koku yapar. Verdiğim siteyi okuyun.

-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 16:30

- sert fırça kullanmayın, orta sert kullanın, burayı okumamışsınız. Bu sayfayı sonuna kadar dikkatli bir göz ile tek bir satırını kaçırmadan okuyun http://www.aydinmur.com/dis-nasil-fircalanir.html

- yanlış fırçalanan değil (yeterli/hiç) fırçalanmayan diş eti kanar.

- kanamasına rağmen kanatarak fırçalarsanız ertesi gün iyileşir.

- Kanadığı için vaz geçerseniz daha çok kanar

- evet iltihaplı diş eti koku yapar. Verdiğim siteyi okuyun.

-M

mrb verdiginiz siteyi dun okumustum bugunde okudum suan kullandigim dis fircasi yumusak, orta alirim olmazsa... dis eti koku yaparsa bnm sorunum bu o zaman...

bu arada bnm babamin dislerinde de sorun var genetik sanirim bu...

tas seklinde oluyor dis tartarlari ben bi ara tartarlari temizletmisim agzimin ici jilet gibiydi tartarlar yok oldugu icin (: baya keskindi dilimle degdirince ama bosluk olmustu biraz mesela alttaki 2 dislerin arasin.. dis eti var arasnda ama dis tasi ciktigi icin rahatca hava girebilirdi bosluk oldu birazcik o bosluk nasil dolacak? dis etleri kapatmadi kendi kendine o boslugu acaba iyice alttan yukari mi fircalamak lazimdi dis etlerini o boslugu doldurmasi icin
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2015 Saat 23:59
augmentin flagyl bu ilaclar dis etlerine yarari varmis geciriyormus iltihabi sanirim ne dersiniz? bilginiz var mi @aydinmur
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2015 Saat 07:49
Diş eti iltihabının tek tedavisi vardır diş hekimi tarafından taş ve plak temizliği yapılmasıdır. Bu konuda çözüm çok net olduğu için başka tedavilerin peşinde mesai, umut kaybetmeyin
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2015 Saat 13:34

Diş eti iltihabının tek tedavisi vardır diş hekimi tarafından taş ve plak temizliği yapılmasıdır. Bu konuda çözüm çok net olduğu için başka tedavilerin peşinde mesai, umut kaybetmeyin
-M

tesekkurler bu arada bisey anlatmak istiyorum size

1 hafta baska bi sebepten dolayi stresli gecirdim unideyim suan agzimda ucuk falan cikti , hatta aft ta cikti baya agriyordu enfeksiyon kapmis dedi bana rovamycine antibiyotik , farex gargara ve piraldyne oral solusyon verdi fircasiyla surcem temizlicem o iltihapli yeri suanki yazdiklarim sadece agzimda cikan aft icin kullanicam agiz kokusuyla ilgili degil tabiki

sizin fikriniz var mi bu ilaclar hakkinda ve internette rovamycine ilacinin agiz kokusu gecirdigini okumustum... hatta bu forumda da birisi yazmisti sanirim acaba diyorum benimkide iyilesir mi ilac aft i iyilestiriyim derken bakarsiniz buda kaybolur? her iste vardir bi hayir diyorum... bakalim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2015 Saat 19:53
Gürkan bey,
1- Spiramisin içeren antibiyotikler anaerop ağız bakterileri üzerine yeterince etkili değildir. Hamile kadınların düşük tehlikesi yapan toksoplazma benzeri hastalıkları için üretilmiştir.

2- Söylediğiniz antibiyotik ile ağız kokusu arasında her hangi bir ilişki yoktur.

3- Aft infeksiyon değildir. tedavisi antibiyotik değildir.

4- Söylediğiniz gargara ne afta ne ağız kokusuna uygundur.

Aft için etkili bir ilaç yoktur, uzun uyuyun, ağzınızı temiz tutun, doğru beslenin kendiliğinden geçer. Ağız kokusu için Oderol, PharmolZn, Oxyfresh falan deneyin. Elinizdeki antibiyotiği terk edin.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2015 Saat 20:52

Gürkan bey,
1- Spiramisin içeren antibiyotikler anaerop ağız bakterileri üzerine yeterince etkili değildir. Hamile kadınların düşük tehlikesi yapan toksoplazma benzeri hastalıkları için üretilmiştir.

2- Söylediğiniz antibiyotik ile ağız kokusu arasında her hangi bir ilişki yoktur.

Aft için etkili bir ilaç yoktur, uzun uyuyun, ağzınızı temiz tutun, doğru beslenin kendiliğinden geçer. Ağız kokusu için Oderol, PharmolZn, Oxyfresh falan deneyin. Elinizdeki antibiyotiği terk edin.
-M

@aydinmur size saygi duyuyorum ama ben bakkala gitmedim hocam universitedeki doktora gittim :) yani tam olarak aft gibi degil aslnda dedi bana bu ilaclari verdi... kafam karisti suan siz boyle diyince
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2015 Saat 20:58
size agiz icimin resmini gondermek isterim tabi musade ederseniz... mesaj atamadim size mesaj kutunuz dolu...

gormediginiz birsey icin boyle bisey dediniz sanirim belki gordugunuzde sizinde fikriniz degisir... tesekkurler
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2015 Saat 00:39
Gürkan beyciğim tutarlı ifadeler kullanırsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Yukarıda "aft var" dediniz şimdi "görmediniz" diyorsunuz. Yanlış mı anladım acaba? Bir fotoğraf (buraya foruma) yollayabilirseniz sevinirim.

Ağzınızda aft var ise antibiyotik etkisizdir. Bu durumda elinizdeki antibiyotiğin bir hükmü yoktur.

Farz edelim ki aft değil iltihap olsun. Bu durumda da elinizdeki antibiyotiğin ağızdaki patojen mikroorganizmalar için bir hükmü yoktur. Doğru antibiyotiği kullanıyor olsaydınız bile tedavi edici olan antibiyotik değil diştaşı ve plak temizliğidir.

-M

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2015 Saat 19:54

Gürkan beyciğim tutarlı ifadeler kullanırsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Yukarıda "aft var" dediniz şimdi "görmediniz" diyorsunuz. Yanlış mı anladım acaba? Bir fotoğraf (buraya foruma) yollayabilirseniz sevinirim.

Ağzınızda aft var ise antibiyotik etkisizdir. Bu durumda elinizdeki antibiyotiğin bir hükmü yoktur.

Farz edelim ki aft değil iltihap olsun. Bu durumda da elinizdeki antibiyotiğin ağızdaki patojen mikroorganizmalar için bir hükmü yoktur. Doğru antibiyotiği kullanıyor olsaydınız bile tedavi edici olan antibiyotik değil diştaşı ve plak temizliğidir.

-M

dedigim ilaclari kullandim dunden beri oranla azaldi

doktora gittim biraz daha var dedi zaten hemen iyilesmez dedi , ama ben kendim hissediyorum dun cok kotuydu kizarik ve agriyodu suan kizariklik yok ve agrida yok gargaranin illaki faydasi olmustur...

benim anlam veremedigim bu doktor bey neden bana bu ilaclari verdi faydasi yoksa...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 16:31

Gürkan bey,

-M

merhaba tekrardan yaklasik 6 gundur farhex gargariyi kullaniyorum sabah kahvaltidan sonra ve gece yatmadan gargara yapip yatiyorum sabah kalktigimda oranla kokunun azaldigini gordum bide onemli anektod vermek istiyorum ; onceden dislerimi tirnagimla kazidigimda beyaz bisey cikardi onada dis plagi diyorlar sanirim ama gargaryi yaptigimdan beri dis plagi yok oldu hic yok , acaba agiz da mantar varsa gargarayla azaltmis midir yada yok olmus mudur? helicobakteri mi var acaba...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2016 Saat 01:58
Arkadaşlar öncelikle bu konuyu açmama fikir veren bedlife arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum.fikri ortaya attı. Ve bana mantıklı geldi. Biraz araştırma fırsatı buldum. Biyofilm tabakası bizim dil pası ve bu pasla var olan hepimizin yaşadığı o yapışkan sıvı. .Bu jelimsi sıvının biyofilm tabakası olduğunu ve bunun dil kokumuzde koloni olusturduguna inanıyorum. Bunlarla ilgili detaylı bilgiyi açıklamak yerine link paylasacagim. .ilk defa bu kadar heyecanlandim. Sanırım sorunumuzun kaynağı bu. Inanilmaz umutluyum. Lütfen hepimiz bu konuya yogunlasip arastiralim. Murat hocam sizin de fikirlerinizi çok merak ediyorum. Ben çok heyecanliyim kurtulacakmisiz gibi hissediyorum.linki paylaşıyorum tabiki daha detaylı araştırmak sizlere kalmış arkadaşlar bu sadece bi site. Bununla ilgili pdfler var. Ayrıca bunun testi için bi ürün var. Onun da linkini atıcam. Yetkilileriyle haberlestim bu ürünü almam mumkunse alacağım.
Hadi hayırlısı :)

http://mobil.diatek.com.tr/Makale-Yontem/Mikrobiyolojik-Analiz/Biyofilm-Nedir_3317.htm

http://mobil.diatek.com.tr/Urunler/Gida-Hijyeni-ve-Guvenligi-Urunleri/Hytest-Pro_7.htm

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2016 Saat 20:13
Hocam yazımı yeni bi başlık olarak acmistim ben.yorum olarak görünce şaşırdım çünkü dış taşı ve dis plagiyla bi alakası yok içeriğin. Tekrar gözden gecirmenizi rica edecegim. .Ayrıca konu hakkinda sizinle konuşmak istiyorum.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu