Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Cogumuzun sebebi belli Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: Cogumuzun sebebi belli
    Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2015 Saat 13:10
arkadaslar dedigim gibi bence herkesin sorunu belli , ya kemik egriliginiz vardir tam nefes alamiyorsunuzdur

yada alerjiniz vardir benim gibi akara , polene o da geceleri tikiyor bnurmuzu ve agizdan nefes alip verdgmiz zamnda koku kacilnilmaz oluyor...

%90 i bence burundan yani bu 2 nedenden kaynaklanir , %10 lik kisimda diger sebepler mide gibi organlardan kaynaklanir

niye cozemiyoruz bildgimiz halde? Turk kafasi iste herkesin isi gucu var isini birakip hastaneye gidip alerji testi yaptiramiyoruz cunku yogun oldgumuz için :) haksız mıyım arkaşlar bazılarının okulu var digerlerinn işi o yuzden zamanimiz yok , aslinda var ama ustune dusmuyoruz belkide :)

bu arada diger konuda yazmistim allergodil nazal spreyini kesinlikle kullanmanizi oneriyorum sıktıgınız an spreyi burun etleri anında iniyor ve rahat nefes aliyorsunuz ama ilaci maksiumum 5 gun kullanin , ilac anti histamin iceriyor cok güzel başarılı bir ilaçtır...
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2015 Saat 08:09
kardeşim burnunda mimar sinanın yaptıklarından daha üst teknolojili kemerlerle dolaşan bir sürü insan vargel gör ki onlarında çğunun ağzı kokmuyor.benim en yakın arkadaşım ağır sinüzit ve sıfır koku alıyor.burnu her zaman tıkalı.ama nedense onun da hiç kokmaz.yani senin saydığın sebebler %90 falan değil bence.
IP
zeynep
Üye
Üye

Gönderilenler: 64
Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2015 Saat 09:44
sayısız doktora gittik hiç biri ilgilenmediği için bizde nerden başlayacağımızı bilmiyoruz bence ama en yakın zamanda alerji testi yaptırcam sanmıyorum alerjinin kokuya neden olacağını ama bakacaz
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2015 Saat 16:27
Komple taramadan gectim.yillardir tedavi olmaya calisiyorum.onlarca rinoskopi,iki kez fibroskopi mide, birkez fibro akciger ve bronslara,birkezda kalin bagirsaklara koloskopi.gogus,sinus,kafa,akciger,vs vs scanerleri irm ler gectim sayisiz kan tukruk bogaz ve burun sivi testi idrar diski vs testleri,alerji hpolori testleri iki sinus ameliyati,bademcik ve gomuk dis ameliyatlari.onlarca ilac neler neler dogal otlar onun sapi bunun koku yaglar urunlerde urunler . Iste ve diger ortamlarda cok zor bir durum halitos Allah yardimcimiz olsun. Sidik torbasindan pankreasa mide bagirsak vs vs tum organlar scanerden gecti hersey normal tum bakimlar iyi.sadece sol tarafta burnumda mukoz kalinlasmasi ve sinuzit cikti birde kanda sigara kullanmayanlarda 5.0 Icenlerde 10.0 ng/ml olmasi gereken A.c.e 78ng/ ml cikti.tekrar kan tahlili tukruk mukoz tahlili yaptilar.tekrar scaner cektiler gogus scani koloscopi yaptilar.bagirsaklar mide normal yemek borusu falan filan normal akciger ve broshlar normal koku hic gitmiyor yesem icsem fircalasam hic tinlamiyor cok mahcup ediyor insani
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2015 Saat 22:10
Orjinalini yazan: zeynep

sayısız doktora gittik hiç biri ilgilenmediği için bizde nerden başlayacağımızı bilmiyoruz bence ama en yakın zamanda alerji testi yaptırcam sanmıyorum alerjinin kokuya neden olacağını ama bakacaz

valla soyle soyleyim alerji ien buyun nedenlerden birisi mesela akara alerjisi olan biri her gece burnu tikanir akara alerjimiz yoktur aslinda akar diskilarii birakir insan vucududa tepki verir boylece burun etleri siser yani nefes alamaz agizdan nefes alir koku olur...

Orjinalini yazan: evian

Komple taramadan gectim.yillardir tedavi olmaya calisiyorum.onlarca rinoskopi,iki kez fibroskopi mide, birkez fibro akciger ve bronslara,birkezda kalin bagirsaklara koloskopi.gogus,sinus,kafa,akciger,vs vs scanerleri irm ler gectim sayisiz kan tukruk bogaz ve burun sivi testi idrar diski vs testleri,alerji hpolori testleri iki sinus ameliyati,bademcik ve gomuk dis ameliyatlari.onlarca ilac neler neler dogal otlar onun sapi bunun koku yaglar urunlerde urunler . Iste ve diger ortamlarda cok zor bir durum halitos Allah yardimcimiz olsun. Sidik torbasindan pankreasa mide bagirsak vs vs tum organlar scanerden gecti hersey normal tum bakimlar iyi.sadece sol tarafta burnumda mukoz kalinlasmasi ve sinuzit cikti birde kanda sigara kullanmayanlarda 5.0 Icenlerde 10.0 ng/ml olmasi gereken A.c.e 78ng/ ml cikti.tekrar kan tahlili tukruk mukoz tahlili yaptilar.tekrar scaner cektiler gogus scani koloscopi yaptilar.bagirsaklar mide normal yemek borusu falan filan normal akciger ve broshlar normal koku hic gitmiyor yesem icsem fircalasam hic tinlamiyor cok mahcup ediyor insani

valla korkuttunuz beni yillarca derken kac yil ugrastiniz? disinizi fircalasaniz bile gecmiyor mu cok mu kotu kokuyor yani?

arkadaslar ben geceleri yani yatmadan once disimi fircaladigimda sabah kalktigimda koku cok cok az oluyor yani gece fircalamamim etkisi cok buyuk! ama diyorum ki bazi insanlar senede 1 kere disini fircaliyor agzinda 1 gram koku yok neden ben gece fircalayim sabah kokmamasi icin? o yuzden fircalamiyorum geceleride , cok nadir geceleri fircalarim... bnde alerji testi yaptircam bakalim neye alerjim var acaba
IP
zeynep
Üye
Üye

Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2015 Saat 17:31
ya ben lise sona kadar gelmiş ve hiç dişini hemde hayatında bir kez fırçlamamış insan tanıyodum ağzı kokmuyodu. bizim nedenimiz ne bilmiyorum ama doktor ağzınıza bi bakteri yerleşir ve geçene kadarda kokutur dedi biliyodamı konuşuyo beni görmekten bıktıda başındanmı savdı bilmiyorum ama bazen tüm umudumu kaybediyorum iyice yanlız kaldım çünkü
IP
zeynep
Üye
Üye

Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2015 Saat 17:32
son kez bir daha kbb ye gitcem ve alerji testi yaptırcam geçerse yazarım buraya ama bazen lanetlenmişiz gibi hissediyorum
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2015 Saat 21:05
bende deri testi yaptiracm bnm ozeldeki doktorda alerjik rinit demisti neye alerjim var cok merak ediyorum

alerjim varsada o da kotu aslinda cunku uzak durmam gerecekcek ben polenden nasil uzak durayim arkadas? cozumu basit maske takin diyorlar bende nasil takiyim arkadasim maskeyi? hci sevmem oyle
IP
bahtsız adam
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı bahtsız adam Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2015 Saat 21:41
valla ben 7 senedir çekiyorum dişlerim pırıl pırıl ama sorun ne hala bulunmadı kimse de Murat Hocamız gibi duyarlı değil maalesef bu türkiye gerçeği parasız bu kadar tedavi ben alıştım heralde buna :) ölünce geçecek diyorlar :D
IP
zeynep
Üye
Üye

Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2015 Saat 09:57
oldu valla zaten nefes almamaya çalışıyoruz psikoloji gitmiş bide maskeyle dolaşalım insanlar bizi iyice hastalıklı sanıp yanımızdan uzaktalar zaten iyice uzaklaşsınlar. ayrıca polene alerjimiz varsada bunun ağız kokusuyla alakası yoktur. öğrendiğimizle kalcaz zaten nefesimiz tıkanıyo diye ağzımız kokuyosa polen kışın olmuyo o zaman niye ağzımız kokuyo
IP
zeynep
Üye
Üye

Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2015 Saat 09:59
murat hoca tam olarak nasıl bi tedavi uyguluyo bilmiyorum hiç gitmedim ama haziranda gitmeyi düşünüyorum.hem ağızdan hem burundan koku geldiğini ve yayıldığını zaten biliyoruz etraftakilerden umarım nedeninin bulabiliyordur
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2015 Saat 10:31
ya simdi soyle bisey var hic 1 hafta bile agiz kokun olmamissa o zevki anliyorsun cok mutlu oluyorsun ama 1 hafta bile yasamamissan yani dogdundan beri hep agzin kokuyorsa umudunu kaybedebilirsin

ama ben cok uzluyorum 2 ay ben agiz kokusuz gezdim simdi boyle olamsi canimi cok sıkıyor
IP
zeynep
Üye
Üye

Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2015 Saat 10:57
valla benim sonradan oldu 3 yıldır falan var ama sonradan olanların nedeniyle doğuştan olanların nedeni aynı olabilirmi bilmiyorum
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2015 Saat 22:43
Orjinalini yazan: zeynep

... doktor ağzınıza bi bakteri yerleşir ve geçene kadarda kokutur dedi ...

Evet, doktora kesinlikle katılıyorum. Çok doğru söylemiş. Herkeste böyledir demiyorum ama bu konuda kendimi örnek olarak gösterebilirim.
Ve eminim ki çoğu kişi de doktorun dediği böyle bir durumdan muzdariptir. Hem de azımsanmayacak çoğunlukta.
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2015 Saat 22:52
Bence senin problem iyi bir tedaviyle gecer Zeynep hnm.
Ama hangi tedavi,dersen,onu bilmiyorum.
Cunku 3 sene olduysa demekki daha once koku olusturacak etkenler yokmus. Ne oldu da koku gelişti?
araştırmacı bir doktor bulursan bulunur problemin kaynagı.
IP
zeynep
Üye
Üye

Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2015 Saat 10:59
olabilir ama ağıza yerleşen bir bakterinin sadece ağızı kokutması gerekmiyomu burundan neden koku gelsin ki? ve ağıza yerleşmişse o kadar diş fırçalıyoruz geçmiyo gargaralar falan da kullanıyoruz bu bakteri ölmez mi yani?
IP
zeynep
Üye
Üye

Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2015 Saat 11:00
o araştırmacı doktoru bir bulsam zaten:) bir daha peşini bırakmıcam. tüm doktorlar hiç bişeyin yok diyor hatta biri maşallah dedi:)
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu