Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Ve olay bitmiştir... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2015 Saat 20:57
Biraz saçma bir soru olacak ama candida diyeti ile kötü bakteriler ölüyorsa iyi bakteriler niye ölmüyor onlar neyle besleniyor?

İyi bakterileri yerine koymak için mide asidine dayanıklı, ömrü uzun bakteriler de bulmanız lazım. Bir ara ben de bu konuyu kafaya takmıştım. Ben reflor gibi bir ilaç kullandım. Biraz araştırma yapınca onun bile pek işe yaramadığını öğrenmiştim.

Şimdi düşünüyorum da midede zararlı bakteriler artmışsa mutlaka bir hastalık, iltihap yapması lazım. Ne bileyim mikroplar ağızda boğazda yara yapıyor diste çürük yapıyor midede sadece ağız kokusu yapması mantıklı gelmiyor.
IP
kimki
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 23
Alıntı kimki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2015 Saat 11:38
Hafif derecede gastrit yaptiklarinda hissedilmeyebilir sanirim. Ama ülsere kadar da gider.
Probiotikler hakkinda hap seklinde olmasinin daha yararli oldugunu (kapsül müydü, bilmiyorum) okumustum. Ama su var, az miktarda herkeste bulundugu icin, patolojik derecede cikmasi lazim diskidaki orani..Ayrica diskida asiri derecede candida ciktiginda, probiotikten önce vücudun direnc durumunu analiz ettirmek de önemli..Özellikle farkedilmemis otoimun hastaliklar konusu. Ayrica gastroenterolojik rahatsizliklarin temeli olabilecek organik nedenler. Karaciger, dalak,safra kesesi, mide..Sonra bir de yogun vitamin v.b. eksiklikler..Ardindan candida tedavisi de yapilir, ama daha saglikli sonuc alinir. Ki öncesinden hydro colon tedavisi de yapilirsa iyi gelebiliyormus..Ama tüm bunlari yapabilmek icin gökten para yagmali:) Yani bilemiyorum.

Konu ile alakali degil:Bu arada msj kutulari dolu bazi arkadaslarin.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2015 Saat 12:42
Mehmet hala koku yok mu? Kullandigin sure boyunca bir rahatsizlik falan yasamadin degil mi? Son care ben de bunu kullanacagim artik.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2015 Saat 12:42
Hala koku yok. Günde sadece bir bardak sabah kalkınca içiyorum. Bir gün boyunca koku falan olmuyor. Herhangi bir zararı da yok. Bu arada karbonatın testosteron artırıcı olduğuna dair (workout öncesi içilecek takviye gibi) referanslarıyla bir yazı;

http://www.testshock.com/the-secret-behind-baking-soda-as-a-testosterone-booster/
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 08:18
vay be kac ay gecti 2-3 ay gecti sanirim bu 3 ay icinde hic koku olmadi mi? hergun mu icmek lazim biraktin mi 2-3 gunde olsa?
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 09:54
MEHMET ÖNCE Kİ YAZISINI GÖREMEDİM. SABAHLARI KARBONATLI SU İÇEREK Mİ KOKU GEÇTİ SENDE? BUNU BENDE DENEDİM AMA İŞE YARAMADI BİR DE AKSİNE DİLİMDE KARARMA OLDU BİR HAFTA SONRA BIRAKTIM.. KARBONATLI SU GEÇİRİYORSA SEN D EKİ KOKUYU, SORUN MİDE DEDİR DİYEBİLİR MİYİZ?
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 11:22
Body mi calisiyorsun mehmet?
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 14:22
Ayrica mehmet, ben de direk sabah kalkinca 1 bardak icerek baslasam olmaz mi? Her yemekten once 30 dk beklemek, su icmemek vs ugrastirir :)

Sicak su isini yapmasak olmaz mi? Direk karbonata su eklesek?
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2015 Saat 09:43
@gurkan33

Bu 3 ay içerisinde kürü bıraktığım zamanlar oldu, yaklaşık 48 saat sonra kötü koku tekrar beliriyor. Diğer türlü koku sıfır

@sifa

Bunu diyebilecek kişi ben değilim. Ancak bir doktorun fikir yürütmesi uygun olur ama sadece kendi düşüncem şu; Anaerobik bakterilerin oksijensiz ortamını yok ediyor hücre seviyesinde...

@ncort

Sadece evde beden eğitimi hareketleri yapıyorum, şınavdı mekikdi vs.

Diğer soruna cevaben; ben sadece tecrübe ediyorum. Şu an ki duruma göre günde bir bardağında işe yaradığını görmüş vaziyetteyim. Sıcak su koymadan da içtiğim oldu ondan da etki gördüm ama kaynar su dökünce üstüne iyice çözünüyor karbonat etkisi mutlaka daha da artıyordur!!!

Bu arada yemeklerden 30 dk önce su içmek, yada yedikten sonra 1,5-2 saat su içmemek artık sıradanlaşıyor belli bir süre sonra. Bu tamamen sizin sağlığınızla alakalı bir durum.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2015 Saat 15:22
Ben sadece sabah kalktigimda karbonata az sicak su dokuyorum sonra uzerine normal su. Bugun 2 bardagin hepsini icemedim hatta birazini doktum. Yarim saat bekliyorum kahvalti icin.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2015 Saat 18:01
reklam degil kesinlikle dunyanin en bazik suyu sakadir birisi saka suyu deneyip sonucu yazabilir mi? karbonat kullanmak istemeyenler vardir alin size dogal su : saka su ph tam tamina 8.33 olmasi lazim en bazik su piyasadaki
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2015 Saat 13:03
Sadece sabah kalkip bir bardaga yarim cay kasigi karbonat dokup iciyorum. Tabi sicak su dokuyorum once. Dilimin arkasinin ortasindaki diski kokusunda azalma mi var ne, tam anlayamadim. Eskiden parmagimi degdirdigimde koklamak bile istemezdim simdi koklayabiliyorum o igrenc kokuyu :D Ilerleyen zamanlarda daha netlesir ise yariyor mu yaramiyor mu.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2015 Saat 17:32
Bu sular doğal yoldan PH ları bazik olan sular mı yoksa içine sodyum bikarbonat mı atıyorlar? Sanırım içine karbonat koyuyorlar. Evde zemzem var baz oranı yüksek ama herhalde iki bardak sek içsem annem öldürür zaten az :D
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2015 Saat 09:14
beyler size bisey dicem barda calisiyorum kisa sureligine ise girdim barda da tesadufen saka suyu vardi ph i 8.33 yani baya iyi

surekli su ictim 2 L icmisimdir sanirim zaten calisanlara ucretsiz gece eve 3 te geldim disimi bile fircalayamadim yorgunluktan simdi kalktigimda agiz kokumda baya azalma gordum hatta kokmuyor sanirim

ama emin olmak icin bugunde bara gitcem yine saka su icecem bazik oldugu icin bakalim yarin sabah nasil uyanicam
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2015 Saat 11:09
evet sonuc yine ayni yine disimi fircalamadim gece yatmadan sabah kalktigimda koku yoktu :))))

abi bu ise yariyor gercekten dun bardaydim yine 2 Litre su ictim saka su 8.33 ph var bikarbonat olayina girmek istemiyorsaniz ugrasmayim direk su iceyi diyorsaniz saka su alin en bazik su

gercekten hayret verici bi olay agizda koku yok beyler su icin bol bol...

peki sorum su mideden kaynakli bi koku mu bizimki eger bazik su icince geciyorsa?

murat beye ve mehmet beye sorum
IP
firindamakarna
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı firindamakarna Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2015 Saat 14:04
arkadaşlar normal su içmeyecekmiyiz sadece karbonatlı su mu içeceğiz birde yarım çay kaşığını bir bardağa mı dökeceğiz nasıl yapacağız :)
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2015 Saat 23:57
Orjinalini yazan: Gurkan33

evet sonuc yine ayni yine disimi fircalamadim gece yatmadan sabah kalktigimda koku yoktu :))))

abi bu ise yariyor gercekten dun bardaydim yine 2 Litre su ictim saka su 8.33 ph var bikarbonat olayina girmek istemiyorsaniz ugrasmayim direk su iceyi diyorsaniz saka su alin en bazik su

gercekten hayret verici bi olay agizda koku yok beyler su icin bol bol...

peki sorum su mideden kaynakli bi koku mu bizimki eger bazik su icince geciyorsa?

murat beye ve mehmet beye sorum

bol su içtigin için olabilir yada mide kaynaklıda
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2015 Saat 11:01
Ağzındaki koku flagly nidazol gibi antibiyotiklerle geçen arakadaşlar Anaerobik bakteriler oluyomuş bunlar havasız ortamda yaşarmış havayı görünce geberiyolar senin içtiğin suda PH değeri yüksek Alkali demekki o bakterilere ulaşmış olması lazım İnşallah hepside tamamen ölür.
IP
karo01
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı karo01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2015 Saat 14:24
İnternette bişey gördüm bi doktor cidden benim durumumu anlatıyor ağız kokusunda halsizlik falan filan yapar diyor
bitkisel ürünler satıyor murat hocam bi bakarmısınız sizce doğrumu almak gerekirmi Dr. un ismi ibrahim gökçek internette videoları var. Bana çok gerçeksi geliyor sizin fikirleriniz neler ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2015 Saat 16:50
Soruyu ve linki net verirseniz yardımcı olmaya çalışırım
-M
IP
karo01
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı karo01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2015 Saat 00:31
https://www.youtube.com/watch?v=2m8TX6WJ6dQ burdan biraz siz araştırırmısınız ben kendi ağız kokumu %90 şeker ve hamur yaptığını düşünüyorum çünkü çok cok aşırı tüketiyordum Dr. un diğer videolarında filan baya beni açıklıyor http://www.bitkiseltedavi.com/index.php buda sitesi biraz araştırırmısınız veya kullanan biri varmı ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2015 Saat 07:57
Önemli bir konuyu işaret ediyorsunuz zannetmiştim.

Videodaki beyefendinin ticaret yaptığı, para kazanmak için çeşitli senaryolar uydurduğu açıkça belli oluyor. Videonun ikinci yarısını izlemeye gerek duymadım. Bu içi boş senaryolarla ilgilenmeyiniz.

Bilim desteği göremedim.
-M
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2015 Saat 11:53
İbrahim Gökçek denen şahıs her hastalığı bağırsak mantarına bağlar ona görede ürünlerini satar :)
IP
karo01
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı karo01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2015 Saat 14:05
Ya bu sene sınava çalışacam lise son şuan o kadar kötü durumdayımki anlatamam herkes birbiri için biraz dua ederse güzel olur ben tek kurtuluşu dua da görüyorum.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2015 Saat 20:06
beyler suna bi bakin derim bazilari bazik suyun ter kokusunu bile iyi yonde etkiledgini soylemis ne kadar dogru blmiyorum

https://eksisozluk.com/entry/36223067

valla ben sabah kalkinca 1 bardak su

kahvaltidan 1.30 - 2 saat sonra 3 bardak su

aksam yemeginden once 2 bardak su

aksam yemekten sonra 2 bardak su ve gece yatarken 2 bardak su iciyorum

yani anlicaginiz baya su iciyorum disimi bile fircalamiyorum artik dislerim curuyecek :))) saka bi yana gece yatarken mutlaka 2-3 bardak su icin

bence bizim sorun mideden geliyor ben bigunde baya su ictigimde sasiyorum sabahlari valla...
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2015 Saat 12:03
Anaerobik bakterilerin ekolojisini bozuyor bazik su. Ama bir nedenden oksijensiz ortam oluşuyor. Tekrar baik su içiyorsun ve geçiyor. Buna neden olan şey nedir? Birinci neden belki alerjiktir. İkinci neden sistemik bir bozulma olabilir. Bununla ilgili uzunca bir yazı okumuştum. Çok aklımda değil ama hatırladığım kadarıyla; tiroit hormonunun yeterli çalışmaması ( tabi hormanlar birbirleriyle bağlantılıdır) bu da vücut metobolizma hızının düşmesine neden oluyor. ( halsizlik yorgunluk) sonra laktik asit, hücre mitokondrisi falan bir şeylerden bahsediyordu ama hatırlamıyorum :)
IP
pharmacy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 25
Alıntı pharmacy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2015 Saat 00:50
Merhaba arkadaslar :)).karbonatlı suyu mehmet bey önerdikten sonra o dönem okul dönemine denk geldigi icin 1-2 defa zamandan fırsat yaratıp denemistim..Ancak suanda tatil dönemini de fırsat bilip Gürkan33 arkadasımızn önerisinden sonra bende basladım devamlı olarak kullanmaya ve işe yarıyor..:)) Benim en cok faydasını gördügüm tarafı ise sabah uyandıktan sonra agızda olan agır tat ve koku minimum seviyeye indi..Biliyorum Murat hocanın her zaman savundugu sabahki agız kokusu normaldir diye;ancak hocam emin olun ben kardesimden de biliyorum bizim ki diger saglıklı insanlarınkinden kat kat mide bulandıracak siddette oluyo yani en azından benim ki öyle..Ama karbonatlı su kullandıktan sonra buna cözüm olduguna eminim diyemem ama en azından öyle hissediyorum..Deneyin arkadaslar ben eminim cogumuza bir derecede olsa fayda saglayacak..Bu arada ben saka su aradım ama bulamayınca ingiliz karbonatını suya karıstırıp iciyorum..
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2015 Saat 14:34
Karbonatli suyu bende denedim.saatlere dikkat etmeyerek ve normal evde bulunan karbonatla.pek bi faydasini gorememistim acikcasi.fakat 3 gundur ingiliz karbonati kullaniyorum.sonuc harika.sabah kalktigimda ve gun icerisinde olan diski kokusunu kesti..denemeye devam edicem bakalim faydasi kalici olacakmi..
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2015 Saat 19:47
Orjinalini yazan: cuma

Karbonatli suyu bende denedim.saatlere dikkat etmeyerek ve normal evde bulunan karbonatla.pek bi faydasini gorememistim acikcasi.fakat 3 gundur ingiliz karbonati kullaniyorum.sonuc harika.sabah kalktigimda ve gun icerisinde olan diski kokusunu kesti..denemeye devam edicem bakalim faydasi kalici olacakmi..

Nasil deniyorsunuz? Soguk suya karbonati atip direk iciyor musunuz? Yani gun icinde saatlere dikkat etmeyerek normalde ictiginiz suya karbonat atiyorsunuz sade ce degil mi?
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2015 Saat 23:44
Once mehmet in dedigi gibi yarim cay kasigi karbonati bardaga koyup uzerine kaynar su ilave ediyorum.karbonat fokurdayarak eriyor.sonra soguk su karistiriyorum.yarim litrelik pet siseye koyuyorum bu karsimi.ve gun icerisinde sadece yarim litre karbonatli su icmis oluyorum.normal su da iciyorum tabi gun icinde.yalniz biraz siskinlik yapti bende bugun sadece 1 su bardagi karbonatli su ictim ac karnina.iyiyim koku fln yok simdilik..
IP
derdnz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı derdnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2015 Saat 02:43
Geçenlerde bir doktora gittim.Geçirdiğim süreçleri anlattım. Sorun olarak bizim burada bahsettiğimiz bakterilerden kaynaklandığını söyledi.Bunun tedavisinin olmadığını yalnızca bazı dışadan etkilerle azaltılabileceğini söyledi gargara vs. Sanırım karbonatta bunlardan biri. Bu bakterilerden tamamen kurtulmak mümkün değil ki sindirim sisteminde vs sorunlar olurmuş bu şekilde. Bu yüzden etkiyi azaltacak şeylere yönelmeliyiz.

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2015 Saat 13:10
Gittigin doktorun uzmanlik alani neydi derdnz
IP
firindamakarna
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı firindamakarna Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2015 Saat 21:52
dünden beri yaptım konuyu açan arkadaşın dediği gibi yarım çay kaşığı ingiliz karbonatını su bardagına koyuyorum 2-3 karış kaynar su yada sıcak su koyyourm karıştırıyorum sonra soğuk su koyuyorum sabah öğle akşam yemeklerden 30 dk önce içiyorum 2. günüm denettiğimde çok temiz güzel bi nefesimin olduğu söylendi harika. Fakat bunu ömür boyu kullansak nasıl olacak?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2015 Saat 21:53
Orjinalini yazan: pharmacy

Merhaba arkadaslar :)).karbonatlı suyu mehmet bey önerdikten sonra o dönem okul dönemine denk geldigi icin 1-2 defa zamandan fırsat yaratıp denemistim..Ancak suanda tatil dönemini de fırsat bilip Gürkan33 arkadasımızn önerisinden sonra bende basladım devamlı olarak kullanmaya ve işe yarıyor..:)) Benim en cok faydasını gördügüm tarafı ise sabah uyandıktan sonra agızda olan agır tat ve koku minimum seviyeye indi..Biliyorum Murat hocanın her zaman savundugu sabahki agız kokusu normaldir diye;ancak hocam emin olun ben kardesimden de biliyorum bizim ki diger saglıklı insanlarınkinden kat kat mide bulandıracak siddette oluyo yani en azından benim ki öyle..Ama karbonatlı su kullandıktan sonra buna cözüm olduguna eminim diyemem ama en azından öyle hissediyorum..Deneyin arkadaslar ben eminim cogumuza bir derecede olsa fayda saglayacak..Bu arada ben saka su aradım ama bulamayınca ingiliz karbonatını suya karıstırıp iciyorum..

sevindim hocam valla bende de yok cok cko azaldi

onemli olan alkali su ve cookk su icmek...

surekli su icin beyler gunde en az +2 L yi gorun
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2015 Saat 18:51
Direk karbonati az bir suyla icsek olmaz mi? Karbonatli su icmek kusturacak beni neredeyse.
IP
derdnz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı derdnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2015 Saat 13:54
Orjinalini yazan: nahide

Gittigin doktorun uzmanlik alani neydi derdnz

KBB doktoruydu.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2015 Saat 16:53
Sadece ben de işe yaramıyormuş demek ki. Düzgün kullanıldığında işe yaradığı bir çok kişide kanıtlandı. Murat Hocam bu konuda ne düşünüyorsunuz?

IP
derdnz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı derdnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2015 Saat 15:13
'' Ağız kokusu dil sırtındakibakterilerin çoğalmasından,solunum,sindirim yolu problemlerinden kaynaklanır.Ozon gazı ile dil sırtındaki oksijensiz ortamda yaşayan anaerob bakteriler öldürülür.Ozon gazının oksitleyici bu etkisi sonucu ağız kokusu engellenir.Ağız kokusu tedavisinde ozon gazının kullanımı ve dilin fırçalanması yada dil üzerindeki beyazımsı sarımsı tabakanın fırçalanması çok önemlidir.Dil sırtı fırçalandıktan sonra diş hekiminin yazacağı bazı antiseptik solisyonların kullanımı sonucu yeniden ağız kokusuna sebep olacak bakterilerin oluşması engellenir.''

''AĞIZ KOKUSU VE OZON GAZI İLE TEDAVİSİ'' başlıklı makalenin tüm hakları Dt.BEtül Yurteri'ye aittir ve makale yazarı tarafından Tavsiyediyorum.com kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bir bilginiz var mıdır bu ozon tedavisiyle igili?
Murat hocam sizin bu konuda söyleyecekleriniz var mıdır?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2015 Saat 16:54
Estagfurlah. Fikrimi sorduğunuz için teşekkür ederim.
Bir yerlerde bu ozon olayına bir kez daha temas etmiştik.

1- Ozonu dil sırtına uygulamak nerdeyse imkansızdır
2- fevkalade çirkin kokuludur, koklayanı perişan eder.
3- Ağızın içine sokulursa bireye ömrünün sonuna kadar unutamayacağı bir çirkinlik yaşatır.
4- Evet doğru bir kaç saat Tip 1 ağız kokusunu yok edebilir.
5- Yağ içinde çözüp uyguladığımızda da yine kısa bir fayda belki sağlanabilir.
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2015 Saat 20:46
ozon gazı oksijenli su gibi bir şey mi? Okisjenli suyu normal su ile karıştırın ve gargara yapın. Bende 4-5 saate kadar etkisini gösteriyordu. sonra sonuç gene hüsran.
IP
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu