Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Köprü Protezi Sonrası Ağız Kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Konu: Köprü Protezi Sonrası Ağız Kokusu
    Gönderim Zamanı: 10-Mayıs-2015 Saat 21:38
İyi geceler Murat Hocam. Özelden yazamadım. mesaj limitiniz doluymuş buraya konu açmak istedim. Ben 4 ay önce sabit köprü protezi yaptırdım. Protez takıldıktan 1 ay sonra şiddetli bir ağız kokusu başladı.(Dişlerimi fırçalamama rağmen). son 3 aylık süreçte farklı diş hekimlerine gitmek zorunda kaldım. genelde dişlerini fırçala, diş ipi kullan geçer deyip olayı ciddiye almadılar. kbb ye gittim ve kullandığım bazı ilaçlar neticesinde bir miktar kıllı dil oluşmuş. kıllı dil ameliyathanede kazındı ama koku gitmedi. Kendi kendime kızdım köprüyü söktürdüm fakat koku yine var. Şu anda köprünün altındaki kesik dişleri kullanıyorum koku duruyor. bi yakınıma sordum koku hissetmediğini söyledi.(yaklaşık 1 metre mesafeden). internette araştırma yaparken size ulaştım ve beni muhatap alacağınızı düşünerek yazmaya karar verdim. Sitenizden yaptığım araştırma neticesinde bazı durum tespitleri yaptım.
1. Bu kokunun dilimin arka tarafı ile boğazıma doğru olan kısımdan geldiğini hissediyorum.
2.Ağzım kapalı iken koku yok ama ağzım kapalı iken yutkunup yine ağzım kapalı halde nefes verince en net şekilde kokuyu hissediyorum.
4.Afedersiniz ama geğirince bu koku gelmiyor. en son ne yediysem onun kokusu geliyor.
5.Yemek yiyince ve diş fırçalayınca tamamen kaybolmuyor ama yarım saat kadar oldukça azalıyor.
6. şekerli yiyecekler tüketince de yarım saat kadar ciddi anlamda azalıyor.(gofret, çikolata vb.)
7. koku hep aynı koku ama şiddeti bazen artıp bazen azalıyor.(konuşurken biraz artıyor)
   Hocam sizin bilginiz ve tecrübeleriniz doğrultusunda bu hangi tip kokuya benziyor. Yorumunuz nedir? Gerekirse ben gelip ölçüm yaptırmayı da düşünüyorum. ölçüm yaptığınızda kokunun kaynağı net tespit ediliyor mu? ben öğretmenim ve bu durum ciddi anlamda psikolojimi bozmaya başladı. doğru düzgün ders anlatamaz oldum. yardımcı olursanız sevinirim hocam. iyi geceler.
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mayıs-2015 Saat 10:40
Forumdaki arkadaşlar da görüş belirtirlerse memnun olurum. Belki benzer belirtiler yaşadığım birileri vardır
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mayıs-2015 Saat 10:47
Doktor bey bir çok kez belirtti koku ölçümü kokunun kaynağı hakkında kesin bilgi vermez diye. Bence ilgili bir diş doktoru bulup, bütün sıkıntınızı anlatınız. İlgili diş doktoru bulmak en zoru. Allahtan benim diş doktorum çok iyi de o yönden sıkıntı yaşamıyorum.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mayıs-2015 Saat 19:03
abi zaten kendin demissin o kopru protezindenmis?

kopru protezin yerine baska bisey yapilamaz mi?
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mayıs-2015 Saat 23:35
Mehmet kardeşim forumda yeniyim. Murat hocanın söylediği bazı şeylerden haberim olmayabilir. Benim en büyük sıkıntım ilgilenecek diş hekimi bulamıyorum. 7, 8 dişçiye gittim. Hepsi de maalesef klasik diş fırçala, diş ipi kullan cümleleriyle geçiştirdiler. Ben zaten bunları yapıyorum.
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mayıs-2015 Saat 23:38
Gürkan33 maalesef protezin dönüşü yok. Boş dişin yanındaki dişlerim kesildi. Araya implant yapılsa bile yine üstüne protez yapılacak.
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2015 Saat 11:42
Okuyan arkadaş varsa şöyle bi şey sormak istiyorum. Benim protez öncesi 3 dişime kanal tedavisi yapıldı. Dolgu kanal yaptırıp da kokuya maruz kalan var mı. Yani dolgu koku yapabilir mi
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2015 Saat 12:18
Murat hocam, anladığım kadarıyla oldukça yoğunsunuz. Bu derdin uzmanından da bi şeyler duymak istediğim için foruma üye oldum. Hocam rica etsem müsait olduğunuzda bi şeyler söyler misiniz.
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2015 Saat 12:48
Ben konunun ağız içi kaynaklı olduğunu düşündüğüm için pharmol zn siparişi de verdim. Henüz elime ulaşmadı. Umarım pharmolla kokumu azaltırım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2015 Saat 16:12
Her yazılanı imla kurallarına varıncaya kadar okuyorum. Kimlerin özel isimleri apstrof ile ayırdığını kimlerin cümleye büyük harf ile başladığını bile takip ediyorum

- Konuşulmuş ve fikrimi açıkça yazdığım bir konu hakkında soru sorulduğunda nakarat yapmamak için,

- Hurafe, dedikodu, bilimsel olmayan bir konu açıldığında ve bu konuya ilişkin soru sorulduğunda konuyu değersiz bulmanız için,

- Birisinin özel durumunu tasvir eden, sadece o şahısa özel bir soru sorulduğunda şahısı yanlış yöne sevk etmemek için

mümkünse sessiz kalıyorum.

Siz köprüden sonra ağız kokunuzun ortaya çıtığını yazdınız ve bazı özel durumları tasvir ettiniz. Sizin sorunuzun cevabını daha önceden resimlerle anlatmıştım. Forumda arama fonksiyonu ile arayabilir kolayca neler anlatıldığına ulaşabilirsiniz.

Köprüyle ilgili bazı ilave açıklamaların bu sitede bulunduğunun linkini forumdaki eski konuşmalarımızda verdiğimi anımsıyorum: http://www.agizkokusu.org/agiz-kokusunda-ilk-ne-yapilir.html

Ayrıca forumun girişinde basit temel bilgilerin yer aldığı bilgilendirme kılavuzunu ağız kokusu kitapcığını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Orada da köprü ve ağız kokusu ilişkisi ele alınmış olabilir diye anımsıyorum.

Yardımcı olabileceğim bir konu olursa lütfen sorun.
-M

IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2015 Saat 09:48
Sağolun hocam, galiba yeni üye olduğum için bazı konularda bilgi eksikliğim var. Belirttiğiniz açıklamaları da okuyacağım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2015 Saat 11:30
Buraya bir göz atınız:
http://www.aydinmur.com/agiz-kokusu-kopru-govdesi.html
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2015 Saat 08:54
Teşekkür ederim hocam ilginiz için. Kitapçığı da indirip okudum. Köprülerim yeniden yapılıyor. Gövde altını açık istedim. Köprü temizliği için de süngerli diş ipi siparişi verdim. Bütün bu tedbirlere rağmen koku devam ederse kbb ve dahiliyeye gidip diğer olası sebepler için detaylı tetkikler yaptırmayı düşünüyorum.
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2015 Saat 23:36
İyi geceler murat hocam, benim köprüme ayak olan dişlerden birisi malesef çekime gitti. Dişimi kaybettim. Yeniden sağlam diş kestirmek istemediğim için boş olan dişlere tek tek implant yaptıracağım. Ayak olan diğer diş ise kaplama yapılacak. Hocam, benim önceki köprü gövdem kapalı yapıldığı için koku sorununu yaşamış biri olarak tereddüde düştüm. İmplant firmalarının broşürlerini inceledim ve implantın protezi de diş etine bitişik yapılıyor ve anladığım kadarıyla altını diş ipiyle temizlemek imkansız gözüküyor. Gövde altı kapalı köprü de olduğu gibi implant protezi de kokuya sebebiyet verebilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2015 Saat 09:23
Sorunuzun birinci kısmını kapatıp ikinci kısmına cevap veriyorum: Temizlenmeyen her yüzey ağız kokusu sebebi olabilir.
-M
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2015 Saat 09:56
Teşekkür ederim hocam.
IP
pelin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı pelin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2015 Saat 15:57
Yeni konu başlığı atamadığım ici buraya yazıyorum dişteki köprüler in koku yaptığını nasıl anlarız .bir yakinimin köprü yaptırdığı dış etinde sürekli kanama ve iltihap oluyordu köprüyü çıkartinça koku gitmişti.aceba kanama ve iltihap gibi sorun olmayan köprülerde koku yapar mi
IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2015 Saat 21:30
pelin aşağıdaki linkteki yorumları oku cvp bulacaksın
http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1617
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Temmuz-2015 Saat 23:17
Pelin hanım, benim köprü protezim varken herhangi bir diş eti kanaması ya da iltihap yoktu. Ama ciddi anlamda bi koku vardı. Sebebi ise köprülerin altının kapalı yapılması imis. Dis eti ile köprü arasına yiyecek kaçıyor ve zamanla koku yapabiliyor.
IP
pelin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı pelin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2015 Saat 19:51
Ayazagaa kKöprüyü çıkarınca ağız kokunuz geçti mu peki
IP
Ayazagaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Ayazagaa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2015 Saat 02:16
Evet, köprüden kaynaklı benim de hissettiğim o kötü koku yok oldu. Ama benim doktorların sigara kullanımından oldugunu söylediği kıllı dil sorunum da oluşmuştu. O bazen düzeliyor bazen artıyor. Arttığında koku oluyor ama altı kapalı protezin kötü kokusu cok daha baskındı ve protezler sökülünce kayboldu.
IP
İSMİGÜL
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı İSMİGÜL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2018 Saat 13:27
MERHABA HAYIRLI GÜNLER YENİ YAPTIRDIĞIM KAPLAMALARIMIN ALTINDA UFAK BİR BOSLUK VAR BELLİ BELİRSİZ VE SİZDE AÇIK KALMASININ KOKUYUYU GİDERDİĞİNİ BELİRTMİŞSİNİZ LAKİN DAHA YENİ OLMALARINA RAĞMEN HAFİF HAFİF ŞİMDİDEN BAŞLADI KOKU YAPMAYA ALTI AÇIK BIRAKILACAĞINA BUNUN DOLGU VS. BİRŞEYLE BİR ŞEKİLDE TAMAMEN HİÇ BOŞLUK KALMAYIP İÇİNE BİRSEYLER KAÇAMAYACAK ŞEKİLDE DİŞ ETİNİN İÇİNE GİRMESİ SAĞLANAMIYORMU    
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2018 Saat 16:25
Orjinalini yazan: İSMİGÜL

MERHABA HAYIRLI GÜNLER YENİ YAPTIRDIĞIM KAPLAMALARIMIN ALTINDA UFAK BİR BOSLUK VAR ....

Böyle geniş bir boşluk kalırsa ağız kokusu yapmaz.

http://drmurataydin.com/agiz-kokusu-kopru-govdesi.html
IP
MertDu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı MertDu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2019 Saat 23:23
Murat Bey merhabalar benim 2 tane sorum var. Birincisi bademcik ameliyatı olmama ve arasından uzunca zaman geçmesine rağmen sadece bakmak istediğim için boğaz bölgeme baktığım da tekrar bademcik taşlarını buldum bir buna ne kadar şaşırdığımı tahmin edebilirsiniz.

İkincisi ise diş köprüsü yaptırdım boş dişimin yanında ki iki dişin kafası kesilerek yapıldı yani diş ipi ile köprünün altına inebiliyorum. Diş Doktorum ile diş köprüsünün altının boş olması konusunu konuştuğumda haklı olduğumu öyle yapılması gerektiğini söyledi.Fakat operasyondan sonra benim köprümün altının boşluğunun bana göre çok kısa olduğunu farkettiğim de diş hekimim bir problem olmayacağını koku yapmayacağını söyledi köprümün.Ama sizin resimlerinizde ki gibi değil inanılmaz kısa bir boşluk var yinede bir gıda takılmıyor gıdalar ve tükürüğüm bir diğer tarafa geçebiliyor.Diş ipi ile de altını temizleye biliyorum.Ama dilimle bir müdahale yapamıyorum. Köprü eski amalgam dolgumun üstüne yapıldı.Köprüden sonra sanki az da olsa ağzımda bir koku hissediyorum bu anlattıklarım la bir alakası olabilir mi acaba ? Özellikle köprü ile.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mart-2019 Saat 06:54
Mert bey, Bademciklerin ağız kokusu sebebi ile alınmasından sonra değişen pek bir şey olmadığını görüyordum. fakat yeniden taş geliştiğini bilmiyordum yollayabilirseniz fotoğraf görmek isterim.

Köprü gövdesi için en geniş boşluk, en az ağız kokusu riski demektir. Boşluğun azaldığı oranda ağız kokusu riski artar.

Bu sayfada bazı fotoğraflar bulacaksınız:
http://drmurataydin.com/agiz-kokusu-kopru-govdesi.html
-M
IP
Ggggg
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
Alıntı Ggggg Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2023 Saat 14:14
Merhaba Murat hocam,
Daha öncede bu konuyla ilgili soru sormuştum size. Benim kaplama yaptırdıktan sonra ağız kokum ortaya çıktı ancak kaplamamın altı kapalı şekilde yapılmış. Sizin kaplama ile oluşan ağız kokusu yazınızı ve görsellerini inceledim orada altı kapalı fotoğrafta ve diş kökünün baskı uyguladığı resimde ki gibi benimde kaplamam aynı o şekilde burdaki 5-6. resimde ki gibi. Şimdi farklı bi doktora gidip kaplamamı değiştirmek istiyorum. Kokunun ordan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü onu yaptırdıktan sonra başladı. Yeni olan kaplamayı nasıl yaptırmalıyım? Birde bi önceki yaptırdığım yer kök olduğu için kapalı yapıldı diye söyledi. Bunun için bişey yapılamıyor mu.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2023 Saat 20:16
hiç bir sebep köprünün gövdesinin altının kapatılmasını geretirmez. ihmal veya önemsemiyor olmak sebebi ile kapalı yapılmatadır.

veya 1-2 kişi altının kapalı yapılmasını istemmiş diye b undan sonra altını kapalı yapmaya alışmış olmak sebebi ile kapalı yapılmaktadır.

Bu konuda daha detaylı şekilde açıklama yaptığım bir videoyu bi yerlere yükledim ama nereye yolladığımı hatırlamiyorum.
IP
Ggggg
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ggggg Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2023 Saat 23:20
Hocam gövdenin altının açık şekilde yapılması için eski diş kökünün çekilmesi mi gerekiyor
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2023 Saat 19:53
Orjinalini yazan: Ggggg

Hocam gövdenin altının açık şekilde yapılması için eski diş kökünün çekilmesi mi gerekiyor

eski diş kökü nedir*
IP
Ggggg
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ggggg Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2023 Saat 21:57
Hocam dişim kanal ve dolgu ile kurtarılamadığı için dişin içi temizlenerek diş kökünün üstüne kaplama yapıldı. Yaptırdığım diş hekimide altta diş kökü olduğu için kaplamanın altı kapalı şekilde yapıldı dedi.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2023 Saat 20:04

Hocam dişim kanal ve dolgu ile kurtarılamadığı için dişin içi temizlenerek diş kökünün üstüne kaplama yapıldı. Yaptırdığım diş hekimide altta diş kökü olduğu için kaplamanın altı kapalı şekilde yapıldı dedi.

Bunlar gerçekle örtüşmüyor. Bir şeyelri yanlış anlamışsınız. Bu sebeple yorum yapamıyorum

Kanal tedavisi ile kurtulamıyorsa neden kaplanmış? Bir Kök nasıl kaplanır? Dişin kökü kaplanamaz, kuron kaplanır. Kanal tedavisi ile temizlenemiyor ama kökün   içi temizlenmiş diyorsunuz?

Neyse. Şunu hep hatırlayın: hiç bir sebep bir köprünün altını kapalı yapmayı gerektirmez.
Çok nadiren pirinç gibi minicik dişler kaplanacağı zaman köprünün altı kapanamayabilir. Bunun dışında "arzu edildiğinde" bütün köprülerin altı açılabilir.

IP
Ggggg
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ggggg Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2024 Saat 22:35
Murat hocam merhaba.Bende yaklaşık 5 yıl kadar önce tek bir dişime kaplama yaptırdım. Yaptırdıktan 5-6 ay sonra koku başladı. Dişin bulunduğu yer aynı sizin kendi sitenizde bulunan fotoğraf gibi kapalı yapılmış. Ben yaptırdığım yere gidip konuyu anlattım ancak onu yapamayacaklarını söylediler. Kurtulamayacak çürük dişin üzerine kaplamayı yaptıklarını ve diş kökü bulunduğu için altının açık olamayacağını söyledi. Ben kokunun bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü elimle dokunduğum zaman ordan çok yoğun bir koku geliyor. Şimdi İstanbul da beni anlayacak bir diş hekimine gitmek istiyorum sizin önereceğiniz biri var mıdır. Ben bu kaplamayı söktürüp altı açık olacak şekilde yaptırmak istiyorum. Ancak yine olmaz yapamayız deyip geri göndermeye çalışabilirler. O nedenle size sormak istedim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2024 Saat 21:32
Tek diş kaplamanın altı açılamaz.
Dişsiz bir yere takılan 2 ve daha fazla sayıda kuronlarda gövde altyından bahsedilebilir.
Köprü gövdeleri şu şekilde olursa koku yapmaz

https://www.drmurataydin.com/agiz-kokusu-kopru-govdesi.html

Düzenleyen aydinmur - 02-Ocak-2024 Saat 21:34
IP
Ggggg
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ggggg Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2024 Saat 22:50
Peki bu durumda ne yapmam gerekiyor hocam.Koku ordan geliyor. Kaplama olan diş aynı sizin eklediğiniz görseldeki gibi kırmızılık oluşturmuş ve dokunduğum zaman koku geliyor.Nasıl bir yol izlemem gerekiyor sizce.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2024 Saat 20:41

Peki bu durumda ne yapmam gerekiyor hocam.Koku ordan geliyor. Kaplama olan diş aynı sizin eklediğiniz görseldeki gibi kırmızılık oluşturmuş ve dokunduğum zaman koku geliyor.Nasıl bir yol izlemem gerekiyor sizce.

Söktürün.
2-3 gün o kuron ağzınızda olmadan dişler boşta kalsın
Bu dönemde Kokuyu test edin.
Koku kayboluyorsa ağız kokusu konusunda daha titiz olan bir meslektaşıma durumu anlatıp yardım isteyebilirsiniz.
IP
Ggggg
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ggggg Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2024 Saat 20:53
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi deneyeceğim hemen.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2024 Saat 21:13

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi deneyeceğim hemen.

Sonucu bize de yazarsan sevinirim. İnşallah ondandır sorun da kurtulursun.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2024 Saat 13:55
Gggg bir yıl önce de aynı sorunu yazmışsınız. Bu süre içinde bir şeyler denediniz mi?

Implant yaptıracaksanız şu resimdeki gibi altı açık yapılabilir mesela. Ben altı açık gibi gördüm.Eğer fotoshop falan değilse tabii. Bir diş hekimi Instagram hesabında yayınlamış:

https://hizliresim.com/upload-success
IP
Ggggg
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ggggg Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2024 Saat 15:45
Bugün gittim ancak kaplamayı çıkartırsak dişte onunla beraber çıkar ve oraya implant yapılması gerekir dedi. İmplantta da altta açıklık olmuyormuş. Onun haricinde dişlerinizde kokuya sebebiyet verecek birşey görünmüyor dedi. Kaplama koku yapmaz dedi. Yani yine sorun çözülmedi. Hiç önemsenmiyor. Söktürüp implant mı yaptırmam gerekiyor bilmiyorum doğrusu.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2024 Saat 16:17
Ben de koku kaynağı olduğu şüphesiyle bir implant kaplamasını değiştirteceğim. Yeni kaplama, diş eti çizgisi konturu gibi bir şeye göre ayarlanacakmış. Eski implantlar yapışkanlıymış yenileri takmalı şeklinde bir şeymiş.

Implant bir yana on binlerce insanın ön dişleri zirkonyum vs kaplama ve kaplamalarının altında açıklık yok. Buna rağmen ağız kokuları da yok. O yüzden kaplama-koku konusunda çok umutlu değilim. Doktor önerdiği için yine de
yaptıracağım.

Kaplama konusunda önümdeki en somut örnek annem. Dişlerini kaplama yaptırdıktan sonra konuştu mu odayı dolduran cinsten çok ağır bir koku vardı. Sonra ne yaptırdı bilmiyorum koku gitti. Üstelik neredeyse hiç diş fırçalamıyor. İnşallah, çok umudum olmasa da bende de işe yarar.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu