Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Helicobacter pylori virüsünden kaynaklanan koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2015 Saat 17:34
Orjinalini yazan: mahoni

Bende bir bilgiyi paylasayım.
Dun check up yaptırdım ve gaita da helico baktırmak istiyorum dedim laboranta,peki dedi ve sonuc negatif.
Neden helico baktırmak istiyorsun,kaşıntı mı var dedi?
Kaşıntı yok,sadece ozel bir durum,dedim.Tamam dedi ve artık kesinlikle endoskopi yaptırmana gerek yok,cunku gaita da yoksa endoskopide de yok demektir,bunu sadece senle paylaşıyorum,kimseye soyleme lutfen dedi.Yani lutfen soyleyin kesinmi dedim evet bizim laboratuvar en son teknoloji ve ben bunu kesin biliyorum,dedi.Bende helico yok yani.Ama mantara da baktırdım.Sonuc yarın cıkacak.

Yani fazla para almak icin hastane doktorlari endoskopi yapiyor? Bir de bende kasinti var. Hemen hemen heryeri kasinir yara olur.
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2015 Saat 10:52
Internette gore de en garantisi endoskopi, ure nefes testi ve diger tahliller.yaptirabiliyorsan digerlerinide yaptir istersen kesinlik icin..
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2015 Saat 21:09
Gurkan,nedenmi soylemedim? Cunku 3 bayan vardı bulundugum oda da! Yani laborant bana heloco yok sende kesinlikle dedi.Ama eger midende bir yara yada kanser gibi birseyden supheleniyorsan,ozmn endoskopi yaptırman lazım dedi.
Cunku her tahlil kendine ozgu bir tahlildir.Helico yoksa,yara da yok anlamına gelmez dedi.Ama eger helico yu soruyorsan sende helico yok,dedi.Bu arada gaita da mantar da baktırmıştım,o da negatif cıktı.Cuma tsk ederim tavsiyelerin icin sagolasın kardesim.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2015 Saat 21:13
Ncort yazdıklarım kaşıntın konusunda sana bir yol gosterebilir.Cunku laborant bana,kaşıntınmı varki helico ya baktırıyorsun,demişti. Bu arada safra kesesi kanalı tıkalı oldugunda da heryerin kaşınır.Bunu teyzemden biliyorum.Şifalar diliyorum
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2015 Saat 22:30
Orjinalini yazan: mahoni

Ncort yazdıklarım kaşıntın konusunda sana bir yol gosterebilir.Cunku laborant bana,kaşıntınmı varki helico ya baktırıyorsun,demişti. Bu arada safra kesesi kanalı tıkalı oldugunda da heryerin kaşınır.Bunu teyzemden biliyorum.Şifalar diliyorum

Arkadaslar endoskopiden korkuyorum ve cok saglikli birsey olmadigini dusunuyorum. Sonucta agzindan midene kadar birsey sokuyorlar. Bende sunu dusundum. Koku dil pasindan kaynaklaniyor. Dil pasini ne kadar azalirsa kokuda o kadar azalir. Eger by dil pasini helikobakter pilori yapiyorsa bu bakteriyi yok eden ilaclari kullansam olmaz mi? Dil pasim giderse sorunu bulduk demektir. Flagyl agiz kokumu %100 gecirdi ama dil pasina etki etmedi. Tek basina helikobakterde kullanilmiyormus sanirim.

Biliyorum helikobakter piloride yuksek doz antibiyotik kullaniliyor ama ben 14 gun boyunca kullanmayacagim. Yanlis mi dusunuyorum sizce?
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2015 Saat 15:02
arkadaşlar s.a son durumumu paylaşıyorum..

3 tane ilacı kullanmayı kestim flagy ve diğerleri. koku hala yok. sadece pantpas adlı ilacı kullanıyorum.

bademcik taşları yok, dilim ise kırmızı yani normal beyaz tabaka ve pas yok. artık gerçekten kurtulduğumu düşünüyorum daha 1,5 ay var ama pantpas kullanmayı bitirmeme. mutluluktan ne yapacağımı şaşırdım vallahi:)

arkadaşlarımla yüzyüze konuşuyorum herhangi bir tepki yok. anneme soruyorum oğlum yok kokmuyor diyo yemin ediyo. kafam çok rahatladı üzerimden böyle koca bir yük kalktı sanki.

askere gitmeme günler kala bu konuyu çözdüğüm baya iyi oldu yoksa orası bana daha kötü gelirdi.

son durumum bu hepinize acil şifalar hoşçakalın..
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2015 Saat 20:25
Orjinalini yazan: nurka

arkadaşlar s.a son durumumu paylaşıyorum..

3 tane ilacı kullanmayı kestim flagy ve diğerleri. koku hala yok. sadece pantpas adlı ilacı kullanıyorum.

bademcik taşları yok, dilim ise kırmızı yani normal beyaz tabaka ve pas yok. artık gerçekten kurtulduğumu düşünüyorum daha 1,5 ay var ama pantpas kullanmayı bitirmeme. mutluluktan ne yapacağımı şaşırdım vallahi:)

arkadaşlarımla yüzyüze konuşuyorum herhangi bir tepki yok. anneme soruyorum oğlum yok kokmuyor diyo yemin ediyo. kafam çok rahatladı üzerimden böyle koca bir yük kalktı sanki.

askere gitmeme günler kala bu konuyu çözdüğüm baya iyi oldu yoksa orası bana daha kötü gelirdi.

son durumum bu hepinize acil şifalar hoşçakalın..

Hocam seninle benim durumum ayni sanirim. Flagyl kullaninca koku gidiyordu benim. Eski mesajlarina denk geldim seninde gitmis. Flagylden bir gun sonra koku basliyordu benim tekrar ama.

Benim dilimin arkasi diski gibi kokuyor sanki. Bu helikobakter piloride de bu koku olurmus.

Burnumdan koku gelmiyor ama. Dilimin arkasi beyaz. Onleri kokmuyor. Sadece beyaz olan arka kismi kokuyor.

Siskinlik
Yorgunluk
B12 degerim dusuge cok yakin
Istahsizlik
Normalde mide bulantisi yasamiyorum ama mesela fast food gibi yiyeceklerde midem bulaniyormus gibi olur. Cabuk bulanabilen bir midem var diyim.

Sence ne diyorsun? Helikobakter pilori cogunda asemptomikmis zaten.

Senin dilinin arkasinda ne kadar beyaz pas vardi?
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2015 Saat 20:29
Nurka, bir sorumda su; dilindeki beyaz pas tedavinin kacinci gunu tamamen gecti?
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2015 Saat 12:42
Ncort - kardeşim benimde fast food yerken midem bulanıyor uzun zamandır da yemiyorum. artık baya düzenli besleniyorum. malum bu helico bakterisinin yeniden midemde yer edinmesini istemiyorum. yorgunluk, şişkinlik bende de mevcut.

dilimin arkasında ilaç tedavisinden önce fazla beyaz tabaka yoktu. ama bizmopen adlı ilacı kullandıktan sonra dilimde siyah pas oluştu (bizmopen yan etkilerinde bu olabilir yazıyodu) ilacı kullanmayı bitirdikten 1 hafta sonra siyah pas da tamamen gitti. dilim şuan normal her insan gibi kırmızı bakterisiz gözüküyor.

Ncort şikayetlerin benimle resmen aynı gözüküyor kardeşim. bak ben 10 yıldır çekiyorum bu hastalığı hep endoskopi olucam olucam dedim bir şekilde aksadı gidemedim korktum falan. Allah bu zamana nasip etti oldum endoskopi hastalığımın kaynağını nihayet buldum.

1 aydır ağız kokusuz muhteşem, özgürlük dolu hayat yaşıyorum. geç kalmadan bu endoskopiyi olun vakit kaybetmeyin benim gibi 10 yıl beklemeyin arkadaşlar...
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2015 Saat 18:17
Endoskopi direk olmam. Kandan da anlasiliyormus ama kesin net sonuc endoskopiymis. Ilk once kana baktiracagim sonra burada varsa ure nefes testini yaptiririm o da olmadi uyutularak endoskopi olurum. Zaten anesteziyle bobregimi dalagimi kesseler hissetmem zaten o yuzden cok endise yapmaya gerek yok. :D

Ayrica suna da cevap verir misin. 10 11 yaslari civarinda haturliyorum kosarken hemen yoruluyordum ve karnim aciyodu. Sonucta ben cocugum hareketli olsam da zor yorulmam lazim. Senin boyle birsey oldu mu?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2015 Saat 22:14
Nurka cok cok sevindim kardesim.
En azından bir arkadasımız kurtuldu bu illetten.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2015 Saat 11:44

Ncort - kardeşim benimde fast food yerken midem bulanıyor uzun zamandır da yemiyorum. artık baya düzenli besleniyorum. malum bu helico bakterisinin yeniden midemde yer edinmesini istemiyorum. yorgunluk, şişkinlik bende de mevcut.

dilimin arkasında ilaç tedavisinden önce fazla beyaz tabaka yoktu. ama bizmopen adlı ilacı kullandıktan sonra dilimde siyah pas oluştu (bizmopen yan etkilerinde bu olabilir yazıyodu) ilacı kullanmayı bitirdikten 1 hafta sonra siyah pas da tamamen gitti. dilim şuan normal her insan gibi kırmızı bakterisiz gözüküyor.

Ncort şikayetlerin benimle resmen aynı gözüküyor kardeşim. bak ben 10 yıldır çekiyorum bu hastalığı hep endoskopi olucam olucam dedim bir şekilde aksadı gidemedim korktum falan. Allah bu zamana nasip etti oldum endoskopi hastalığımın kaynağını nihayet buldum.

1 aydır ağız kokusuz muhteşem, özgürlük dolu hayat yaşıyorum. geç kalmadan bu endoskopiyi olun vakit kaybetmeyin benim gibi 10 yıl beklemeyin arkadaşlar...

ben anlamadim sizin sorun neymis simdi endoskopi olunca noldu
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2015 Saat 17:36
ncort uyutularak endoskopi olmanı tavsiye ederim kardeşim ben oldum 45 dakika sonra uyandım işlem bitmişti. ağrı falanda hissetmedim.

koşunca yorulma diye bişe olmadı bende düzenli spor yapıyorum küçüklüğümden beri. ama dalak şişmesi oluyordu onun sebebi de yemekten hemen sonra spor yapmamdan kaynaklanıyormuş.

mahoni eyvallah kardeşim. daha kurtulduk mu belli değil bakalım ilerleyen zamanlar neyi gösterecek.

son durumum hakkında olanlara gelirsek;

pantpas kullanmaya devam ediyorum bu ilacın bitmesine 1.5 ay var. ağız kokusuna gelirsek sabahları koku artmaya başladı eskisi gibi olmasada var. gerçi o her insanda olur sabah ağız kokusu pek takmıyorum bunu. kahvaltıdan sonra dişleri fırçalıyorum sonra geçiyor koku sıfır oluyor. baharat, soğan tarzı şeyler yedikten sonra da koku oluyo galiba bunlara alerjim var bıraktım bu yiyecekleri de.

son günlerde farkettiğim şey bademciklerimden taş tekrar gelmeye başladı. kokluyorum taş kokuyor ama ağzım kokmuyor. geniz akıntım son sürat devam etmekte her sabah yarım saat burnumu boğazımı temizliyorum. diş ipi ağız gargarası titizlikle yapıyorum.

şuanlık eskiden daha iyiyim. insanlarla karşılıklı konuşurken ağzım kokmasa bile tedirgin oluyorum. bunca sene geri kaçarak konuştum tabi onun verdiği psikoloji travma da hala devam ediyor. yani koku hayatımdan gitse bile ömrüm boyunca aklımın bir köşesinde duracak...

diyeceklerim bu kadar allah yardımcınız olsun arkadaşlar...
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2015 Saat 21:08
Ilaclardaki gibi olmasini bekleme. Flagyl kullandigimda tukurugum hic bir sey kokmuyordu. Bildigin su gibiydi. Bence kokuyu test etmek icin annene sor. Sabah kalk hafif birseyler ye ve bogazindan yavasca hava cikararak hava ver. Kokmamasi lazim.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2015 Saat 14:27
Eyvallah kardesim bilgi paylaşımın icin tsk ederim.
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2015 Saat 12:18
gurkan33 benim sorun midemde helicobakter adında bakterinin bulunması ve endoskopi sonucumda çıkması. doktor bu bakteri ağız kokusu yapar dedi ilaç tedavisindeyim şuan
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2015 Saat 00:22
Koku hala yok mu? Lutfen kendin anlamaya calisma annene soruyordun galiba o ne diyor? Cunku az koku oldugunda anlayamayabiliriz.
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 78
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2015 Saat 15:31
iyi günler arkadaşlar ncort benimde çok koştuğumda karın bölgesi ağrıyor.dilimdeki pas zaten hiç geçmiyor,sorunlarımız aynı olabilir
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2015 Saat 16:35
arkadaşlar merhaba. bende haberler kötü ağız kokusu laneti geri geldi.2 gündür anneme soruyorum var diyo. zaten bende anlıyorum hohladığım zaman...

ama şöyle bişe var eskiden 2 metreden ağız kokum fark edilirdi şimdi çok yakın konuşunca hissediliyor. bunu da denedim evde annemle. uzaktan koku yok diyor yakından var diyo. annem beni kırmamak için yok diyodu gülerek en sonunda yemin ettirdim gerçeği söyledi :d

yani artık organlarımın benle oyun oynadığına karar verdim. bu nedir arkadaş 1 ay ne güzel mutluydum şimdi mustafa ceceliden-hüsran şarkısını dinliyorum...

kokunun kaynağını buldum. midemde,bademciklerimde, dilimde bulunan helicobakteriler...kesin ve net. fakat ilaç tedavisi olmadan bu bakterileri yok edemiyoruz. ilaçı kullansak geçse bile bıraktığımızda tekrar oluşuyo o kadar yememe içmeme dikkat etsemde gen geri geliyo bu bakteriler...

artık ne yapıcam pek bilmiyorum. koku nedenim belli ama elim kolum bağlı. askere gidiyorum 9 gün sonra orada beni zor günler bekliyor. allah yardımcın olsun artık ne diyeyim...
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2015 Saat 16:39
Olabilir ama suan oyle cok bir sikayetim yok. Hic yok bile diyebilirim.
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2015 Saat 09:55
Nurka cok uzuldum...bu yontem de sorunu cozmediyse daha ne yapalim.....
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2015 Saat 10:19
Bu illetten kurtulmak icin surekli antibiyotik kullanmamiz gerekiyor o zaman.tabi bu da mumkun degil.o zaman antibiyotik etkisi gosteren dogal seyler bulmaliyizki surekli kullanalim.uzun sureli kullandigimizda bize zarar vermesin.bunun icin arastirma yaparken PROPOLIS denilen bisi buldum arkadaslar.en guclu DOGAL ANTIBIYOTIK yaziyor.daha once duyan kullanan varmi
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2015 Saat 12:18
Nurka nereden biliyorsun helikobakterden kaynaklandigini? Zaten tedavisini gormuyor musun? Emin olmak icin test yaptir tekrar. Helikobakter cikmazsa sorun bundan degil demektir. Cunku o ilaclar sadece helikobakter piloriye etki etmiyor ki. Sadece flagyl yutsan da gecicekti koku.
IP
delux
Üye
Üye

Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2015 Saat 09:28
nurka kardes aynisi yasadim bu olayin gecen yaz antibiyotikden baska caremiz yok bizim,ama suanlik karbanotli suyu deniyorum koku %80 azaldi diyebilirim!!! gunde 3 litreye yakin su iciyorum... inan bana koku ciddi oranda azaliyor!!! sendede gastrit var kardesim miden yandigi zaman bu koku dahada fazla oluyor eminim oyledir.. ki midende hergun yanmiyordur oyle neyse 1.5 suya 1 tatli kasigi dok oglene kadar o suyu bitir..ondan sonrada aksama kadar 1.5 normal su ic.. yemek yerken kesinlikle su felan icme.. yemekden yarim saat once yemekden yarim saat sonra!!!... bunu dene insallah kokuda azalma olcagina inaniyorum..bizim sorunumuz agiz bolgesi dil,geniz felan degil direk midedeki o lanet virus kardesim... Allah yardimcin olsun
IP
delux
Üye
Üye

Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2015 Saat 09:29
sigara iciyorsan kesinlkle ama kesinlikle birakman lazim,sigarayi birakdim onunde %20 etkisi oldu buna cok eminim..yemek ogunlerini duzenli ayni saatlere denk getirmeye calis..
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2015 Saat 14:11
valla arkadaşlar benden şuanlık bu kadar. askere gitmeme 2-3 gün kaldı daha ne test yaptırırım ne de doktora giderim. bunca yıl bu ağız kokusuyla bir şekilde yaşadım 1 sene daha dayanırım napalım...

hepinize acil şifalar diliyorum. forumda artık bulunamicam uzun bir süre. girebildiğim zaman yazdıklarınızı okumaya gayret edicem.

Allaha emanet olun, asla pes etmeyin umarım hepimiz bu hastalıktan kurtulacağız bir gün...
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2016 Saat 05:16
kader arkadaşlarım s.a askere gittim geldim 5 ay bile oldu burayı unuttum sonra hatırlayınca giriyim dedim askerlik hayırlısıyla bitti çok şükür hala nasıl bitti şoktayım.

ağız kokum son sürat devam etmekte askerdeyken sakız şeker bir türlü geçiştirdim.

şimdi son bir kaç aydır bademciklerimden gelen pis kokulu taşlara yöneldim. bir kaç haftaya bademcikleri lazer yoluyla aldırcam artık yaş 24 siteye kayıt olduğum günü dün gibi hatılıyorum ne çok zaman geçmiş hala kokunun kaynağını bulamadım.

bizde bununla imtihan görüyoruz allah böyle istiyor. ama artık canıma tak etti..

allahım ya bu hastalığı benden al ya da canımı al demek geliyor içimden isyan ediyorum farkındayım ama ne yapalım be kardeşim ne yapalım...
IP
hikari10
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı hikari10 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2016 Saat 20:56
bu virüsten babamda da çıktı. Zaten uzun süren bi mide ağrısı vardı.Babam 65 yaşında . Mide rahatsizlığından çok ağız kokusu adamı rahatsız ediyor. 4-5 tane ilaç verdi doktor. Doktora sormuş bu ilaçlar ağız kokusunuda gideirir mi diye. Doktor tedavi bitene kadar ağız kokun ağırlaşır ama tedavi bitiminde hepsi geçer, sen bol bol su iç demiş. Bende araştırdım birkaç kaynakta su tavsiye ediliyor ama bana pek bilimsel gelmedi. Babam mideden daha çok ağız kokusundan rahatsız. Yapılabilecek birşey var mı? Teşekkür ederim.

http://www.5n1khaber.com/agiz-kokusuna-pratik-cozum-dogal-cozum-20161240814
IP
kerem2018
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı kerem2018 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2018 Saat 19:17

arkadaşlar bu arada 14 günlük tedavim;
bizmopen tb
tetra 500 mg
FLAGYL 500 mg
bugün itibariyle bitiyor.

tedavimin geriye kalan 60 günlük süresinde sadece ''pantpas 40 mg''' sabahları aç karnına kullanıcam.

bakteri tam gitti mi gitmedi mi bilmiyorum ama tedaviden önce ağız koku oranım %94 idi şimdi %6. yani böyle eskisi gibi şiddetli koku olmuyor kendimde anlıyorum zaten bunu.

ağız hijyenini maxiumum seviyeye de çıkardım diş ipleri, gargaralar falan bu bakterilerin oluşmasına tekrar izin vermicem. allahın izniyle kurtulucam inşallah.

dip not: bu pis kokulu bedemcik taşları da artık gelmiyor ağzıma. demek ki bu bakteri oluşturuyormuş bu taşları. gerçekten çok önemli bir nokta.

1 Ay sonra yine başlayacak koku. çözüm yok maalesef.
KEREMMMM
IP
kerem2018
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı kerem2018 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2018 Saat 19:37
Merhaba. hangi ilaçları vermiş acaba ???
KEREMMMM
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2018 Saat 07:13
Cumhuriyet Üniversitesi
Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi
Cilt:6 Sayı:2-2003 hocam bu sayfadanagiz kokusuyla ilgili bir makale okudum.yurt disinda nefes kokusu ceken bir kiza bakteri suspansiyonu uygulamislar ve gecmis.hocam bu konufa bilgi verirmisiniz.. Hastaya 3
ay boyunca günde 2 ml, patojenik olmayan E. coli
bakteri süspansiyonu (Mutaflor) ile tedavi uygulanmış
ve koku klinik olarak ortadan kalkmıştır. Yazarlar ağız
kokusu için organik sebepler ekarte dildikten sonra

IP
admin
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 10025
Alıntı admin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2018 Saat 10:49
probiyotik esaslı bir mekanizması vardır. Her vakada başarı yakalanamayabilir. Yakalansa bile bu başarı kalıcı olmayabilir.
IP
tracker
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı tracker Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2021 Saat 20:30
selam nurka
epey zaman olmuş yazalı ama umarım mesajım sana ulaşır, aynı bakteri bendede çıktı, bugün ilaç tedavimin son günü, şu an herşey iyi ama tekrardan gelmesinden çok korkuyorum, seni merak ettim, sen ne yaptın?
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2021 Saat 19:31
Ben de helicobakteri tedavisi gördüm ama ilaçlar bittikten 3 gün sonra koku yeniden aynı şiddetiyle devam etti..
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu