Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: hindistancevizi yagi,susam yagi ya da zey Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Masal
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı Masal Cevaplabullet Konu: hindistancevizi yagi,susam yagi ya da zey
    Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2015 Saat 19:00
Arkadaslar merhaba,
ben bu siteye yeni kayit oldum ve kayit yapmadan önce yazilanlari okudum ve gercekten cok üzüldüm. Onun icin kayit olmaya karar verdimki bildiklerimi sizlerle paylasabileyim.
bu sorunun ne demek oldugunu bende gayet iyi biliyorum ve yasadim. Denemedigim sey kalmadi ki ben Almanyada yasiyorum ve ürün bakimindan o Kadar cok sey varki piyasada sadece agiz kokusu tedavisi icin, ama hic biri ise yaramadi. sadece gecici bi süre icin ise yarayan seyler.
ama artik gercek cözümü buldum.
Yapmaniz gereken sey su:
Sabah kalktiginizda ac karna dislerinizi fircalamadan once bir yemek kasigi hindistancevizi yagi,susam yagi ya da zeytinyagiyla agzinizi 20 dakika boyunca gargara yapin. bunlar yoksa isterseniz ay cicek yagida kullanabilirsiniz. agzinizin tükrük ile doldugunu hissedeceksiniz ama dayanmaya gayret edin 20 dak. kesinlikle yapmaniz gerek. sakin bogaziniza götürmeyin yani sadece agizda gargara yapin. sonra tükürün ve agzinizi sicak suyla yikayin. dilinizin üstündeki tabakanin gittigini fark edeceksiniz ve kesinlikle farki hissedeceksiniz. sonra normal dislerinizi fircalayin, dilinizi temizleyin ve dis ipi kullanin.
isterseniz bunu Sabah aksamda yapabilirsiniz. ama kesinlikle 20 dakika yapmaniz gerek.
Ben koku yapacak seyler yediysem mesela et, balik yada süt ondan sonrada bunu yapiyorum. yani adet haline getirdim.
ben bunun yani sira misvakda kullaniyorum. misvakda agiz kokusunu önleyen bir mucize.

Umarim yardimci olabilmisimdir ve lütfen bunu deneyin cünkü fazla bir masrafi yok sadece disiplin gerekli
IP
ela eflay
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı ela eflay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2015 Saat 01:13
pekı dogustan kaynaklıysa koku ne yapacagız bu kadar basıtmı cozumu
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2015 Saat 10:59
tesekkurler fakat hindistancevizi yagini birakinca koku gelcek mi asil onemli olan bu
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2015 Saat 13:39
Sanırım 20 saniye demek istedin?
IP
Masal
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Masal Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2015 Saat 23:10
Hayir 20 dakika yapmaniz gerek.
Bu cok eski hindistandan gelen bir gelenekmis. Alman kaynaklardan okudum ve denedim. türk kaynaklarda bulamadim malesef. sadece bunu buldum
https://duygupadr.wordpress.com/2014/03/21/hic-vakit-kaybetmeden-yag-ile-gargara-yapmaya-baslamaniz-icin-5-harika-neden/

dogustan gelen kokuya tam care olurmu bilmiyorum ama denemekde yarar var.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2015 Saat 23:33
yok abi 20 dk demek istemis 2 kere yazmis :)))
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2015 Saat 19:03
Eyvallah Masal kardes ilgin ve bilgin icin cok tesekkur ederim.
IP
msms
Üye
Üye

Gönderilenler: 40
Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2015 Saat 04:59
Selam
Bu linkteki yazılar size mi ait
Teşekkürler
IP
Mağdur42
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı Mağdur42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2015 Saat 22:44
Bugun bende bile farkettim çilek kokuyu baya geçiriyor. 3,4 gündür yiyorum yedikten snra bi süre azalma oluyor hatta %90 azalıyor bilmiyorum bunu kürü falan var mı veya tıbbi bi açıklaması. Murat hocam bi bilginiz var mı ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2015 Saat 09:27
Bakterilerin dikkatini başka yöne çeken her besin maddesi ağız kokusunu bir süre geçirir.

Proteinleri parçalayıp koku üreten bakterilere daha kolay sindirebilecekleri ve daha bol enerji temin edebilecekleri bir başka besin maddesi verirseniz, yapmakta olduğu işi yarıda bırakıp, proteinden koku üretmekten vaz geçip, sizin verdiğiniz besin maddesine yönelirler.

Açlıkta ağız kokusu var iken ağzınıza şeker alınca kokunun kaybolması da bu sebepledir.
-M
IP
Mağdur42
Üye
Üye

Alıntı Mağdur42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2015 Saat 23:21
Teşekkürler hocam. Bide sizi yakalamışken birşey daha sorayım izin verirseniz. Bu suyu alkali yapma meselesine karşı çıkan çok kişi var. Karbonatla su alkali olmaz diyorlar. Diyelim ki alkali yaptık suyu veya ortamı alkali yaptık. Kurtulabilir miyiz sizce Murat Hocam
IP
msms
Üye
Üye

Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2015 Saat 06:08
Hocam başlığı açan arkadaşın bahettiği yöntem için ne düşünüyorsunuz?
Sanırım oil pulling deniliyor bu yönteme
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2015 Saat 07:04
Orjinalini yazan: Mağdur42

Bu suyu alkali yapma meselesine karşı çıkan çok kişi var. Karbonatla su alkali olmaz diyorlar. Diyelim ki alkali yaptık suyu veya ortamı alkali yaptık. Kurtulabilir miyiz sizce Murat Hocam

1) Alkali diyet başlığı altında yenilmesi teklif edilen greyfurt, brokoli, portakal, limon vesaire faydalıdır.

2) Bu besin maddelerinin hiç birisi alkali değildir. Alkali diyet başlığının yanlış kullanıldığını düşünüyorum

3) Karbonat girdiği her ortamı alkali (bazik) yapar. Mide yanması ve mide asidini gidermek için faydalıdır. Fazlası aklorhidri yapar.

4) Alkali (bazik) maddelerin hastalıklara iyi geldiği hurafe olduğunu hiç bir şeye iyi gelmediğini forumun (şimdi hatırlamadığım bir yerlerinde) yakın tarihlerde anlatmıştım söylemiştim. Arama yaparsanız yakalarsınız

5) Karbonatlı su ile ağız kokusunun iyileşmesi konusunda yazılanları merakla okuyorum. Sizlerden öğreniyorum. Dozu artırılmazsa, zararsız denemeler olarak görüyorum, masum buluyorum. Sonucu sizler bana söyleyiniz. İyi geliyor mu?
-M

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2015 Saat 17:34
Aklorhidri,nin anlamı nedir hocam?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2015 Saat 21:15
Orjinalini yazan: mahoni

Aklorhidri,nin anlamı nedir hocam?

Midemin alkali olması hastalığına aklorhidri denir
http://en.wikipedia.org/wiki/Achlorhydria
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2015 Saat 21:40
Hocam günde yarım çay kaşığı, yarım litre suda içsek bu hastalık olur mu? Çünkü insanlar senelerdir proton pompası inhibitörleri ve asit giderici şurupları kullanıyorlar. Üstüne üstlük gırtlak kanseri olma oranları çok yükseliyor. Karbonat aşırı miktarda kullanılırsa olur sanırım bu dediğiniz. Bilgilendirir misiniz çünkü kullanım miktarım günde 1 çay kaşığı kadar
IP
Mağdur42
Üye
Üye

Alıntı Mağdur42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2015 Saat 22:23
Hocam bende denemek istiyorum bunu. Aklorhidriye yakalanmamak için belirli bir dozaj söyleyebilir misiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2015 Saat 07:04
Alkali ile midenin asidini alırsanız asıl o zaman Tip 3, 4 ağız kokusunu tetiklemiş olabilirsiniz. Bu sebeple hiç bir şeyin aşırısına gitmeyin. Zaten benim söylememe gerek yok. Evrensel bir kural olarak daima belirli bir kararda durmak lazımdır.

Karbonatlı su zararsız bir oyun olarak devam ediyorsa organizma bu hatayı giderir sıkıntı olmaz. Ancak aşırıya kaçmamak lazımdır.

Karbonat oyununda tehlike sınırının yüzde kaçlık solüsyondan kaç litre/gün olduğunu bilmiyorum.

Madem karbonat diyorsunuz Neden risk almadan sadece gargara yaparak daha masum şekle getirmiyorsunuz?

-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2015 Saat 10:08
Gargara yapmak, sanırım oksijenli su etkisi yapacaktır. Benim ağız kokum antibiyotik içmişim gibi geçmiş durumda. Bir farkla; mesela antibiyotik içince acıktığım zaman dahi ağız kokusu oluşmazdı. Karbonat ise tamamen normal bir şekilde ağız kokusunu geçirdi. Siz pek gerçekçi bulmasanız da benim vücudum aneorob bakterilerin yaşam ekolojilerini bozdu karbonat ve suyla.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2015 Saat 10:13
Hocam bu arada reflü ve gastrit için kullanılan anti asit ilaçlar ilgili yorumunuz nedir? Hastalar senelerce kullanıyorlar bu ilaçları ve yukarıda dediğiniz midenin alkali olması durumu onlarda vuku bulmuyor mu? Günde yarım çay kaşığı karbonat çok da bir zarar vermez sanırım.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2015 Saat 11:39
Tesekkur ederim Hocam.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2015 Saat 15:22
Orjinalini yazan: Mehmet

Hocam bu arada reflü ve gastrit için kullanılan anti asit ilaçlar ilgili yorumunuz nedir? Hastalar senelerce kullanıyorlar bu ilaçları ve yukarıda dediğiniz midenin alkali olması durumu onlarda vuku bulmuyor mu? Günde yarım çay kaşığı karbonat çok da bir zarar vermez sanırım.

Gastrit, ülser, reflu gibi hastalıklarda midenin asidi fazla olduğu için bazik ilaçlar verilir. Aluminyum, magnezyum ve bizmut tuzları asitlik fazlası var diye verilir.

Bu ilaçların asit fazlası bulunmayan mideye her gün alınması elbette isabetli olmayabilir.

Kaç kaşık hangi aralıklarla ne etki gösterir bilemem. Kırılma noktasını veya karbonat dozunu bilemem.

-M

IP
Mağdur42
Üye
Üye

Alıntı Mağdur42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2015 Saat 00:49
Hocam birşey sormak istiyorum. Bağırsaktaki bakteri veya mantarın hemoroid ile bi alakası olabilir mi ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2015 Saat 08:01
Orjinalini yazan: Mağdur42

Hocam birşey sormak istiyorum. Bağırsaktaki bakteri veya mantarın hemoroid ile bi alakası olabilir mi ?

Böyle bir ilişki olduğu göserilmemiştir. Bu günkü bilgilerimize göre ilişki yoktur
-M
IP
msms
Üye
Üye

Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2015 Saat 16:38
Hocam Asıl konu başlığı olan oil pulling yöntemi hakkında hiç yorum yapmamışsınız
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2015 Saat 17:12
Orjinalini yazan: msms

Hocam Asıl konu başlığı olan oil pulling yöntemi hakkında hiç yorum yapmamışsınız

Evet .
Herbal (bitkisel ve doğal) katkılar konusunda daha önce karşı olmadığımı fakat hiç bel bağlamamak gerektiğini daha önce forumda bir yerlerde yazmıştım bu sebeple şimdi yeniden kalabalık etmemek için ayni şeyleri yazmadım.
-M
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2015 Saat 16:15
Sevgıli hocam http://www.yocyoc.com/dr-shiffa-agiz-kokusu-bitkisel-seti.html bu urunu buldum kullanıyorum acıklamayı okuduğumuzda cok büyük bir iddaa bu konudakı dusuncenzı bıliyoruz peki sağlık bakanlığı bu acıklamaya nasıl musade eder bizler için biri bir şey yapsın artık
IP
gökhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı gökhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2015 Saat 11:49
ARAYAN   pekı bu bitkisel setin faydasını gördünmü?
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2015 Saat 17:16
Gordum bende 200 tl ye yakin bi aqirlik vardi cebimde o gitti mesela 2 aydir hic gelmedi artik kolayca konusabiliyorum sendede 200 tl lik aqirlik varsa kullan tavsiye ederim
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu