Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Nedenini Bulamadım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
BahtsizzBedevi
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı BahtsizzBedevi Cevaplabullet Konu: Nedenini Bulamadım
    Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 17:36
Merhaba.
Bendeki ağız kokusu lağım bildiğiniz. Ve senelerdir koku var.
Kokuyu ağzımda hissediyorum öğğk diyorum resmen. Dilimde sarı pas var neredeyse 4/3 ü sarı pas ve parmağımı dilime attığımda parmağımdaki tükürük lağım kokuyor. Hapşırınca da ağzımdan tükürük çıkınca kokuyor o tükürükler.
Mesela çikolata, süt ve et kokuyu azdırıyor yedikten sonra ağzımda iğrenç bir tat oluyor. Sabah çeyrek ekmek yesem akşama kadar bir şey yemesem ağzımda saman tadı oluyor ve iğrenç.
Kbb uzmanına gittim ilaç verildi 3 tane. Antibiyotik, mide ilacı ve ağız spreyi. Bunları kullanıp kontrole gelmem istendi. Kullanım sırasınca ve bitiminde koku hiç azalmadı. Doktora gittiğimde bademciklerini alalım sorun orada olabilir ama emin değiliz dediler. Düşünürüm dedim çıktım.
İç hastalıklarına randevu aldım gittim. Böbrekler kan testi vb temiz çıktı dişçiye git dediler.
Dişlerim kötü sol alt çenedeki azı dişim dolgulu ama dolgusu açıldı açılacak. O dişim dolguyu geç sağlamkende ağzımda koku vardı. Üst sol azı dişim çürük ama seneler boyunca çürük olarak kalamaz koku bundan da değil. Diş etlerimden şüphe edeceğim ama sanmıyorum mide kaynaklı olabilir.

Araştırırken candida diye bir şey gördüm testini yaptım bende olduğunu gözlemledim. Diyet falan var acaba tüm sorunum candida ile ilgili mi fikriniz nedir çünkü hem nefes hem tükürüğüm kokuyor.

Şimdiden okuyup cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2015 Saat 00:07
Arkadaslar kendi sorunumdan bahsediyim bana yaridmci olun nolursunuz tel no veya mail de yazabilrisiniz konusuruz sorundeil

arkadslar 19 yasindayim 7 yildir felan var bu durum olayi sole ozetliyim
Dislerimi hergun sabah ole aksam fircaliyorum 7 yildir duzenli sekilde dislerde curuk yok denecek kadar az dilim de pas az oluo ama farkli yemeklere gore pas yuksek olabilio arkadaslar disleri fircaliyorum 10 dk sonra tekara gelio koku sabah kalkiorum koku var agizda kuruluk var
arkadaslar seker sakiz da biyere kadar artik agizdan kaynakli olmadigina karar verdim   mide bagirsak burun veya bogazdan kay akli olabilir ama ben nereye gidicegimi bilmiorum bu konuda yani dahiliye felan derken birazdaha acabilirmisiniz konuyu ve kbb ( yalniz devlet kbb si heralde faydali olmuomus klasik turk insanni anlatirsin anlamaz ozele mi gtmek lazm ) atkadslar 19 yasindayim ama yoruldum lutfen bana bi yardimci olun tel veya mail sorun deil gorusuruz yazin buraya lutfen .....ama arkadslar aktarlardan kullanabilecegim biside varsa bildiginiz yazarmisinizartik yoruldum lutfen
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2015 Saat 23:48
Aqiz kaynakli olmadiqina karar verebilmen icin çinkolu urunleri kullanman lazim .Kullandinmiki?Kullan ise yaramazsa aqiz kaynakli deqil dersin ok.
IP
bozkır
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı bozkır Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 14:43
Merhaba,
Ortaokul yıllarımda başladı bende ağız kokusu, o zamanlar ara sıra oluyordu, gittiğim pratisyenler sadece antiseptik gargara verip gönderdiler. İleriki yıllarda sabah kalktığımda tükürük salgım çoğalıyor ve ağzımda iltihap artmaya başladı. Yaşım 25'i geçtikte sonra özellikle akşam yemeğinden sonra bir şey yersem sabah ağız kokusuyla uyandım, haftada 1 gün ara veriyor ama her gün aynısı oluyordu, çay ağacaı yağı gibi denemediği şey kalmadı, gitmediğim diş hekimi, gastro'cu, endokrinci ve cildiyeci kalmadı. (diyeceksiniz ki ne alaka) ağzımda olan inatçı koku, tüm vücuduma yayılıyor ve giydiğim kıyafetler kokuyor. Her gün 2 defa duşa lıyorum, bu koku öyle inatcı ki, eve siniyor, arabama siniyor. Candida'dan tutun da troidlere kadar yaptırmadığım test kalmadı. Dişlerimi düzenli fırçalarım, bazen ağzımda spontan kuruma başlıyor, diş etlerim çekilmeye başlıyor ve iltihaplanma başlıyor, sabaha da ağız kokusuyla beraber ağzımda uçuk çıkıyor. Endoskopi yaptırdım temiz, gıda intöleransı yaptırdım çok fazla bişey yok, ama ağız ve bunu tetikleyen vücut kokusundan kurtulamadım. Flagy, Nexium gibi ilaçlar bile kar etmedi. Hangi derdime yanayım bilmem. Akşam yatarken iyi, sabaha yakın ağzımın içi çok kötü kalkıyorum. Kokuyla beraber uçuk çıkma döneminde testislerimde ağrı ve uyuşma da oluyor, ağız floram bozuluyor ve gribal enfeksiyon döneminde hissedilen ağzımda tat bozukluğu oluşuyor. ne yapacağımı şaştım, lütfen yardım edin !!
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2016 Saat 20:31
Merhaba ben Mehmet isimli kişinin deneyimlediği KARBONAT kürünü uyguuyorum 4 gün oldu a101 marketten aldım.Ilk gün inanılmazdı dilimdeki pas gitmişti.4 gün olmasına rağmen iyi gidiyor ve vücut kokum gitti değişiklik var sizde yapın derim.Face kemal milar sayfasında gördüm faydaliymış günlük duş almaktan kurtulurum bari.Pas var ama az daha iyi gibiyim tavsiye ediyorum Ayrıca Mehmet arkadaßa tesekkürler
Tükenmişlik
IP
pelin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı pelin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2016 Saat 05:19
Normal karbonat mi
IP
denizz123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı denizz123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2016 Saat 19:07
iyi akşamlar.
Daha önce de yazmıştım buraya. O zaman yarı gömülü yirmilik dişimden şüpheleniyordum ve o dişi çektirdim ama koku geçmedi. Endoskopi oldum reflü başlangıcı çıktı ama benim mide şikayetim koku oluşturacak kadar yok. Sabahları olan ağız kokusu normal sayılır deniliyor ama benim sabah ağız kokum normal bi koku değil çok yoğun bir koku. Ben kokuyu sadece sabahları hissediyorum, günün diğer saatlerinde bi koku duymuyorum. KBB doktoru senin bademciklerin küçük bunlarda taş olmaz dedi ama haftada bir bademciklerimden taş çıkıyor. evet internette gördüklerim kadar büyük değil çıkan taşlar ama yine de var ve iğrenç kokuyolar. Bademciğimde ki taşları temizliyorum tamamen, uğraşıyorum o anda daha fazla çıkmıyor ama diğer sabah uyandığımda koku hala oluyor. Eğer koku bademcik taşından kaynaklıysa temizlediğimde yeniden oluşana kadar en azından kokunun gitmesi gerekmez mi? 4 yıl önce bi sabah uyandığımda kokuyla uyandım ve bir daha her sabah öyle uyanmaya devam ettim. Buna benzer bir şey yaşayan var mı? Bademcik taşı ya da reflü az da olsa koku yapar mı?
IP
efsane25
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı efsane25 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2016 Saat 22:35
merhaba arkadaslar 2 dakika okuyup yardım ederseniz sevinirim sıkıntım 4 aydır var ve daha 18 yaşındayım bademcik hastalığım var birde her 2 ayda 1 hastanedeyim çok balgam olduğu için oksuruyorum durmadan bagcilarda oturuyorum burda 12 yaşında sigara ya başlamak iyi bir şeymis gibi başladık ve birakamiyorum deli gibi sigara içiyorum halen de aynı devam ediyorum sonradan midemin mahvolmasiyla ödüyorum acılarını dediğim gibi her ay hastahanedeyim ve bana verdiği en büyük hastalikta ağız kokusu bir alisveris merkezinde çalışıyorum ve günde bin kişiyle muhattap oluyorum ama ağzım çok kötü sürekli sakız alıyorum ama dayanamayıp atıyorum yine geliyor olayda şu direk midemden geliyor tespit ettim bunu ışte yazmışlar maydonoz ye yiyoz biseye yaramıyor şu iç sürekli iciyoz biseye yaramıyor ben harbi iceme delirdim kafama sikmama az kaldı yardimci olun bu mideden balgam yüzünden olusan gaz yüzünden gelen kokuyu en kısa sürede nasıl kaybedegecegim arkadaslar saolun şimdiden
Efsne
IP
Emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2016 Saat 14:49
Kafana sıkacak bir silah bulursan benide haberdar et
IP
Poyrazkarayel
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Poyrazkarayel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2016 Saat 15:42
Hocam koku ağzımda 7 çürük var sebebi bu olabilir ama koku ağzım kapalıyken burnundanda yayılıyor ... böyle olabilirmi çürüklerin kokusu burundan çıkabilir mi ?

Ortamlarda (her yerde) kendimi kastigimdan bu sefer de karnimda şişlik hissediyorum

17 yaşındayım ve ciddi olarak intihar etmeyi düşünüyorum . . .
ALLAH RIZASI İÇİN LÜTFEN YARDIM EDİN , ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYORUM AMA BU İLLETTEN KURTULAMAZSAM İNTİHAR EDİCEM , BÖYLE YAŞAYAMAM
Lütfen yardım edin
IP
aysen
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aysen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2016 Saat 18:09
merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır bu nefes kokusunu çekiyorum ağzım kapalı olduğunda bile duyuluyor ve odaya yayılıyor.sanki kışın veya biraz üşüttüğümde daha da artıyor ve yoğunlaşıyor.çürük yumurta kokusu gibi.sizce neden kaynaklıyor?yardım edin lütfen...
IP
trouble
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
Alıntı trouble Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2016 Saat 22:12
Çürük dişlerin koku yapıyor olabilir tabi ki ,kokuyu tetikliyor olabilir ilk olarak ağız bakımın tam olması gerek.Bundan 3-4 yıl önce ağızımın kokusu şuan ki kokunu 2-3 katıydı diyebilir çürüklerim çekildi dolgular yapıldı günde 1 kere diş fırçalıyorum ve özellikle diş ipi çok önemli diş ipi kullanıyorum koku müthiş azaldı bunun verdiği rahatlık muhteşem.
IP
efsane25
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı efsane25 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2016 Saat 22:16
Merhaba hanım lar beyler ağız kokusu yüzünden 3 aydır sıkıntı yaşıyorum bunu anlaticam ama gülmek yok tıbbi kelimeleri bilmem şimdi yaklaşık 4 ay önce başladı bir gece ağır olarak diş acısı çektim sonra ki gün aynadan dişlerime bir baktım arkalardaki dişlerin içi siyahlasmis sonra boğazımda hani o sallanan şey varya ondan onun sol tarafında ur gibi bisey çıkmış neyse ben takmadım ama 1-2 gün sonra ağız kokusu başladı 4 aydır aynı her ilacı denedim yok çaresi derken bugün aynada bi ağzımı açtım az önceki dediğim ye gibi olan şey halen orada duruyor büyümüş birazda sonra düşününce kokuyu bunun yapabileceği geldi aklıma çünkü dişlerimi fircaliyorum ve dislerimdeki siyahliklarda gidiyor yani ama çok ağır bu koku şu kardeşimize yardımcı olun satış danismaniyim musteriden kaçıyom işten atilcam napayim ben ?
Efsne
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2016 Saat 04:17
Arkadaşlar, sürekli soru soruyor yardim bekliyoruz..Anket2016 isimli başlığa bir göz atabilirseniz, neyin ne olduğunu anlamamızı kolaylaştırabilecek bir anket bulabilirsiniz. En azindan hangimizin hangi nedenli ağız kokusuna maruz kaldığımızı anlayabiliriz. Böylelikle aynı nedenli kisiler daha yogun diyaloga girebilir. Mesela burun bogaz nedenli birisinin dindirim sorunlu birisinin denedigi seylerle vakit kaybetmez. Katilsaniz, bir süre sonra mutlaka hangi guruba hangi belirtilerin ait oldugunu anlayabiliriz. Eger yaptigimiz tek sey arada bir buraya göz atip yerimizde pineklemek olursa, daha cok sorariz ayni sorulari!
Mümkünse önce sirf anketi dolduralim ve bir kac anket olustuktan sonra bilgi alisverisinde bulunalim, yoksa anket arka planda kalacak. Ne yazìk ki bunlarì konusabilecegimiz, ankete ek olarak acmak istedigim ikinci bir başlık nasip olmadi, rica etmeme rağmen. Bu yüzden Anket açıklamasında yazdigim son bilgiyi dikkate almayin. Anket 2016 Sonuclari diye bir baslik acilamadi. Sonuclarin degerlendirmesi de maalesef anketin bulundugu baslikta olacak bu yüzden.
IP
will.i.am
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı will.i.am Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2016 Saat 22:07
Merhaba.
Bende mesela dislerimi fircaladiktan 30-40 dk sonra ayni aclikta olusan kokudan oluyor. Farkli discilere gittim dislerimde herhangi bir sorun olmadigini soylediler.
Nefes kokusu degil de agiz kokusu oldugunu dusunuyorum. Bogazimdan bi koku geldigini hissetmiyorum. Ayni oruc tutarken yasadigimiz koku gibi. Efor yapinca geciyor. Bogazimda surekli balgam oluyor, ayrica dilimin ustunde surekli beyaz bi tabaka var.
Sizce nedendir bu koku?
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2016 Saat 10:52
Arkadaslar elek elektronik muhend. 2. Sinif ogrencisiyim artik stres sikinti mide ve barsaklara vurdu tok olsam bile gurulduo ilac kullaniorm   ayrica suan bu mesaji yazdigim saat 12 00 matemTik dersim var ama sird bu yyzdwn grmedim derse ne kadae ii dimi biz bunlari hakediomuyuz yaaaaa aklimi cildiricam
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2016 Saat 17:55
Arkadaslar bide ben cogu seyi kafaya takan bi yapidayim en ufak seyleri bile kafama takabiliorum buda mide ve bagirsaklarima vuruo nasil yani sole mide ve bagirsak biliosunuz ki duygu heyecan stres gibi durumlardan %1000 etkilenen yapilar    bu agizkokusu yuzunden birilerinin yaninda nefesimi tuttugumdan veya stres skinti yaptigimdan mide ve barsak gazi olustu bu yil bende doktor miden cok hareketli dedi dinleyip mide asiti dusuren ilac yazdi ve mide barsak gazi ilaci yazdi ama fazla bi etkisi yok agizkokusu ustune bide bu eklendi ya arkdslarimin yaninda guruldama bi dert koku bi dert yaza ramazan var bide yazokuluna kalcam heralde derslerimide etkiledi bu oruc tutmam heralde ama tutmkta istiom yazokuluna gtmesem seneye kalcak ooffff offff HAYATIM RESMEN CIKMAZA GRMIS DURUMDA   ONERILERINIZ VARMI ARKDSLAR
IP
Qwerty
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Qwerty Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2016 Saat 17:07
Merhabalar herkese. Oncelikle gecmis olsun demek istiyorum.
Benim sorunum aslinda bi koku var mi yok mu anlayamamam. Sabahlari uyandigimda bi koku oluyor ben bunu farkediyorum. Herkes de olur diyorlar ama bence bende fazla oluyor. Sonra kahvalti yapinca gidiyor tabiki. Sonra gun icinde koku hissetmiyorum kendim ama dilimin arkasina dokunup koklayinca koku duyuyorum.bi rahatsizligim yok geniz akintisi sinuzit reflu gibi. Sadece gunun belli zamanlarinda her zaman degil bogazimda bi yanma hissediyorum ve surekli su icmek istiyorum. Boyle oldugunda koktugunu daha cok dusunuyorum ama bu kokuyu ben alamiyorum ne yazikki ama agizimi ferah hissetmiyorum o yuzden oyle dusunuyorum. Kronik farenjit mi acaba? ama surekli bi yanma yok.kronik farenjit olsa surekli bi koku olmasi gerekmiyor mu? Bide nidazol kullandigim zaman sabah bile ferah hissediyorum agzimi. Bu bogazla ilgili bi sorun mu var demek oluyor
IP
Clean
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı Clean Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2016 Saat 23:32
Merhaba arkadaşlar
Bende senelerdir ağız kokusundan kurtulmak isteyen ve türlü yollar deneyen biriyim. Ağız kokusu ölçüm testi yaptırmak istiyorum. Kokunun kaynağını yada tipini öğrensem bir başlangıç noktam olacak, sanırım bu ölçüm cihazlarına halitometre deniliyor.
Bu testi İstanbulda nerelerde yaptırabilirim bilginiz var mı?
Lütfen yardımcı olun.
Murat hocam sizin bilginiz varsa bizimle paylaşabilirmisiniz
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2016 Saat 20:34
Evet arkadaşlar sizce ağız kokunuzun başlama sebebi nedir sorum bu lütfen gören herkes kendi düşüncelerini yazsın

Benim kendi düşüncem
1:Yemekleri çok hızlı yemem(çiğnemeden yutma dahil)
2:içecekleri hızlı içmem (kafama dikerek yemek borusuna zarar verdiğini düşünüyorum)
3:Sabahları kahvaltı yapmazdım birşeyler yemezdim.
4:Sabahları aç karnına sadece buz gibi pastörize süt içerdim (mideye ve bağırsaklara zarar vermiş olabilir)
Benimki bunlar arkadaşlar ağız kokumu tanımama geliyim şimdi
İlk olarak okulda arkadaşım söyledi ağzın kötü kokuyor diye kendimde kokladım evet kokuyor dilimi dişimi fırçaladım başta geçti sevindim ama bi süre sonra geri başladı tabi ben niye derken boğazımda koku olduğunu farkettim yutkunurken böyle reflü olan insanda asidin kokusu olurya ona benzer boğaz tahriş olmuş gibi koku var neyse onuda Antepsin şurup ve mide koruyucu ile çözdüm ama ağız kokusu gitmedi daha sonra ortamda koku yok ama burnumda koku var gittim dedim doktora böyle böyle diye dedi enjeksiyon yapmış bi sprey felan verdi oda geçti hatırlamıyorum ilacı ama ağız kokusu gene var bende düşündüm bu ağız kokusu kesin yemek borusunun tahriş olmasından kaynaklanıyor ordada bi bakteri ortamı var bu bakteri olayını çözmem aile hekiminin bademcik şüphesiyle verdiği bi ilaçla çözdüm Biteral Anaerobik bakteri öldürüyor havasız ortamda yaşayan bakterileri ben şahsen bu bakterilerin yemek borusu kaynaklı olduğunu düşünüyorum arkadaşlar.
Sizde düşündüğünüz sebepleri yazın ortak sebeplerimiz çıkacakmı merak ediyorum.
BİRDE sizdede bazen akşama doğru kokuda azalma oluyormu boğaz temizleme varmı acaba sürekli boğazın temizlenmesi sonucu azalıyor ama uyuduktan sonra sabah kalkınca artırıyormu buda uyurken boğaz temizleme olmadığı için bakterilerin daha rahat ağıza ulaşması olabilirmi?
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2016 Saat 23:17
Arkadaşlar yokmu ağız kokusunun başlamasına sebep olduğunu düşündüğünüz bişeyler ayriyetten yeni konu açmıştım mesaj buraya gelmiş o yüzden kimse görmedi heralde.
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2016 Saat 21:46

Selam Amazon,
beni düsündüren şey şu:
Bu yazdiklarini Türkiye ve Dünya genelinde yiginla insan yapiyor.
Yeme icme aliskanligi daginik olan, gece gece tika basa yiyen, salatasinda diri sogan, sarimsakli yemekler tüketen, et, süt vs. tüketen ve fakat agzi kokmayan onca insan taniyorum.
Bu demek degil ki biz yeme aliskanligimizi degistirmeden devam edebilir ve kokuda azalma olmasini bekleyebiliriz. Elbette bununla da alakasi var..Ben de bu konuyla cok ilgilendim ve bir ara glutensiz, hayvani proteinsiz, yagi azaltarak, 'iyi' yaglara yogunlasarak ve sekersiz beslendigimde düzelme farkettim. Evet, düzeldi ama gitmedi. Hala vardi.
Mesela bende laktoz intoleransi cikti, süt ürünlerine dokunmasam da farketmedi.
Hepimizin yasadigi sonuc ayni, ama nedenleri cogumuzda muhtemelen birbirinden farklidir. 
Birisinde bademciklerde iltihap vardir, digerinde farenjit, sinüzit, dis eti iltihabi, agiz ici iltihaplar, kistler, burunda ve genizde patojen bakteriler, diste çürük,disin altinda kist, reflü, gastrit, kulak icinden akan iltihapli sivi, bagirsak iltihabi, sistemik/metabolik hastaliklar, yapisal özellikler vs. vs. vs. 
Zaten derdimiz de bu.
Saymakla bitmeyen olasi nedenleri elemek. 
Hepimizin dönüp durdugu çıkmaz bu.
Bazimiz -ben dahil- bir cok nedene baglayabiliyor.
Ama hangisi kokunun kökünde yatiyor, mesele bunu anlamakta. 
Tekrar ediyorum simdi ama yazmakta fayda var yine de; bu yüzden bir anket hazirlamistim..
Herkes belirtilerini ifade etsin, en azindan ortak noktalari bulalim, azicik da olsa kategorize edebilelim diye.
Ama üzülerek farkettim ki buraya bunaldikca yaziyoruz.
Iki üc belirti yazarak çözüm umudu tasiyoruz..Keske bu kadar kolay olsaydi.
Bir iki paylasimla sorunun kökünde yatan nedeni bulmamiz imkansiz.
Bu yüzden yine yaziyorum:
Ilgisi olan Anket2016 yazan basligi arayip cevaplayabilir. Biraz birikse sonuc cikacagina inaniyorum.
Cekinen baska isimle kaydolup cevaplayabilir.
Kimin hangi kontrole ihtiyaci oldugunu belirleyebilsek bile büyük bir adimdir diye düsünüyorum.
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2016 Saat 13:47
BezginBetül benim bunları yazma nedenim öncelikle bütün herşeyin boğazımda yemek borumda başlaması önceden koku fazla yoktu burnum kapalı değildi sinüzit halsizlük çekmezdim ben şahsen bütün herşeyin başlangıcının boğaz reflüsü olduğunu düşünüyorum
Diğer yandan herkesin vücudu aynı değilo düzensiz beslenenlerde olmayablir koku ben endoskopi yaptırmaya gittiğimde başka hasta vardı ondada bendede Gastrit çıktı ama o adamın ağzı kokmuyordu.
Birde KBB doktoruna gittiğimde ses tellerime baktı sende yoğun reflü var dedi.
Gastroya git dedi gittim bidaha endoskopi oldum doktor bişey yok dedi sesimde halen problem var kısık çıkıyo bazen hani başta dedimya önceden burun tıkanıklığı sinüzit felan yoktu diye araştırdım boğaz reflüsü Sinüzit burun tıkanıklığı orta kulak iltihabı gibi hastalıklara yol açıyor ve bunların sonradan gelişmesi beni bu bulgulara itti sizlerinde şikayetleri bu yöndemi onu merak ettim ben şahseç yemek borusuna yoğunlaştım çoğu kişide bademcik alınması fayda etmiyor bu yüzden bana göre sorun yemek borusu
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 14:25
Evet Amazon,
haklisin bazi insanlarda reflü' den dolayi basliyor bu belirtiler. Hasta farketmeden asitli mide suyu ta yukariya kadar cikiyor ve hatta bogazi ve genzi rahatsiz ediyor. Irite oldugunda sisme vs olabiliyor ve hava alamayabiliyor kisi. Alerjinin de bu durum tarafindan tetiklenebilecegi konusunu bilmesem de tahmin edebiliyorum.
Sürekli bogazda gicik varmis gibi o klasik sesi cikarmak da (bogazi temizleme istenci) bu durumun bir belirtisi olabilir. 
Gecenlerde istanbulda bir hastanenin cerrahi bölümünde calisan bir uzman hekimin sayfasina denk gelmistim. 
Reflü, antral gastrit, alkalen reflü gastrit, safra suyunun bagirsaktan mideye dönüsümü vs. gibi konulari cok iyi aciklamisti. Iste o sitede alt ve üst mide kapakcigi ameliyati hakkinda detayli bilgiler vardi.
Eger istanbuldaysan bir baktir o hekime derim. 
Soy İsmi Calikusu idi. 
IP
Oskan06
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Oskan06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ekim-2017 Saat 09:39
Orjinalini yazan: BahtsizzBedevi

Merhaba.
Bendeki ağız kokusu lağım bildiğiniz. Ve senelerdir koku var.
Kokuyu ağzımda hissediyorum öğğk diyorum resmen. Dilimde sarı pas var neredeyse 4/3 ü sarı pas ve parmağımı dilime attığımda parmağımdaki tükürük lağım kokuyor. Hapşırınca da ağzımdan tükürük çıkınca kokuyor o tükürükler.
Mesela çikolata, süt ve et kokuyu azdırıyor yedikten sonra ağzımda iğrenç bir tat oluyor. Sabah çeyrek ekmek yesem akşama kadar bir şey yemesem ağzımda saman tadı oluyor ve iğrenç.
Kbb uzmanına gittim ilaç verildi 3 tane. Antibiyotik, mide ilacı ve ağız spreyi. Bunları kullanıp kontrole gelmem istendi. Kullanım sırasınca ve bitiminde koku hiç azalmadı. Doktora gittiğimde bademciklerini alalım sorun orada olabilir ama emin değiliz dediler. Düşünürüm dedim çıktım.
İç hastalıklarına randevu aldım gittim. Böbrekler kan testi vb temiz çıktı dişçiye git dediler.
Dişlerim kötü sol alt çenedeki azı dişim dolgulu ama dolgusu açıldı açılacak. O dişim dolguyu geç sağlamkende ağzımda koku vardı. Üst sol azı dişim çürük ama seneler boyunca çürük olarak kalamaz koku bundan da değil. Diş etlerimden şüphe edeceğim ama sanmıyorum mide kaynaklı olabilir.

Araştırırken candida diye bir şey gördüm testini yaptım bende olduğunu gözlemledim. Diyet falan var acaba tüm sorunum candida ile ilgili mi fikriniz nedir çünkü hem nefes hem tükürüğüm kokuyor.

Şimdiden okuyup cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum
Oskan
IP
Oskan06
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Oskan06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ekim-2017 Saat 09:40
Sorununuzu cozebildiniz mi acaba yazdiklarinizi okuyunca beni tarif ettiginizi gordum de
Oskan
IP
Another--
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı Another-- Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2017 Saat 01:32
Herkeste aynı sorun bende büyük ihtimal mide kaynaklı oldugunu düşünüyorum   Banada h.pilori tehşisi kondugunda 3lü antibiyotik kullandım diyet yaptım dilimdeki tabaka kurudu üst bölgesi eski rengini almaya baslamıştı ki ilaçlar bitti ilerleyen zamanlarda yine antibiyotik kullandım geçmedi büyük ihtimal vücut antibiyotiğe karsı bağışıklık kazandı
IP
yasemin3406
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yasemin3406 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2017 Saat 11:26
Çürüklere kanal tedavisi ve dolgu yaptırdıktan sonra koku filan kalmaz
IP
Yig1t
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2023 Saat 09:28
Arkadaşlar ben bu forumda yeniyim aklımı bir şey kurcaliyo sormak istedim cidden dişteki çürükler o geçmeyen bir ağız kokusu yapabilir mi yani üstünde mikrop kalmayana dek fircaliyorum ama yinede koku başlıyo ne yapmam lazım bilmiyorum fikri veya deneyimi olan varsa geri dönüş yapabilir mi?
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2023 Saat 16:34
Yapabilir. İyice muayne olup tedavi olun. Diş etlerinize de baktırın. Eğer koku geçmezse bağırsak mide bademcik buruna yönelin. Ağız kokusunun birçok nedeni olabiliyor
IP
Yig1t
Üye
Üye

Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2023 Saat 21:03
Teşekkür ederim yarın özel hastaneye gidicem yinede
IP
subib
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 25
Alıntı subib Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2023 Saat 22:43
hicbir sey yapmadan kesilip baslayan kokunun kaynagı ne olabilir kendim almıyorum kokuyu
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2023 Saat 23:10
Rica ederim. Gelişmelerden bizide haberdar edin 😊
IP
Yig1t
Üye
Üye

Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2023 Saat 11:54
Mâlesef ağır derecede hemoroid yaşadiğim için gidemedim ama şunu farkettim kola şeker vb.bıraktigimdan beri ilk kez bu kadar iyiyim meyve sebze yiyince sahada iyi oldum ama hemoroid geçince kesinlikle gidicem
IP
Cihangir
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Cihangir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2023 Saat 12:00
Yarı gömülü 20 lik dişim 4 tane çürük ve diş taşlarım vardı çürük olanlara dolgu yapıldı diş taşları temizlendi 20 lik dişim çekildi yine de koku devam ediyor inşallah ilk fırsatta kbb gidicem
IP
Yig1t
Üye
Üye

Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2023 Saat 13:31
Koku hala eskisi gibimi yoksa azaldı mı?
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2023 Saat 20:01
Bana Murat Aydın, Fatih Vural hoca tip-1 teşhisi koydu. Ama koku geçmiyor. Yani nedenini buldum ama çözümünü bulamadım. Halitosil kullandım işe yaramadı. Nasıl tip-1 anlamadım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2023 Saat 20:49
Orjinalini yazan: Kelime

Bana Murat Aydın, Fatih Vural hoca tip-1 teşhisi koydu. Ama koku geçmiyor. Yani nedenini buldum ama çözümünü bulamadım. Halitosil kullandım işe yaramadı. Nasıl tip-1 anlamadım.

Madem benim teşhisimde bir hata olduğunu düşünüyorsunuz veya öyle olabilir diyorsunuz, o halde isminizi buraya yazınız. Ben sizin kayıtlarınızı bulup, Ağzınızda ölçtüğüm kokulu gazların konsantrasyonlarını ve muayene sırasındaki tespitleri buraya yazayım, forum içinde sizin durumunuzu hep birlikte değerlendirelim eğer arzu ederseniz ve izin verirseniz.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2023 Saat 17:02
Kişisel bilgilerimi neden paylaşayım? Üstelik yıllardır foruma üyeyim, bu yazdıklarımı daha önce de yazdım. Eleştiriye açık değilseniz forumu kapatın.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2023 Saat 21:56
Yazılı izni olmadan hiç kimsenin tıbbi bilgileri açıklanamaz elbette.
Madem benim teşhisimden bu kadar tereddütünüz var isminizi bana özelden bildirirseniz sizin ölçümlerinizi özelden yeniden inceleyelim, görüşelim.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu