Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Antibiyotik ile geçiyorsa ! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 30
Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Konu: Antibiyotik ile geçiyorsa !
    Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2015 Saat 13:26
Antibiyotik ikullanınca geçiyorsa ve mide sorununuz var ise ayrıca dilde pas var ise sorun çok büyük oranda mide ve mide asidi kaynaklıdır. Yapmanız gereken ilk şey mide detoksu. Yani mideye zarar veren şeylerden uzak durmak, mide asidi dengeleyici gıdalar tüketmek. Ben doktor reçetesiyle lacombi diye bir ilaç kullanıyorum. Midem ne kadar sorunsuz ise koku o kadar kayboluyor. Mide Kaynaklı olduğunu anlamak zor değil. Bol kahve için, sigara için mide asidini arttırın koku çoğalıyorsa sorun belli olur. Midenize iyi bakın koku azalıyorsa sorun belli oldu demektir. Mide rahatladığında dildeki pas azalmaya başlıyor. Biraz daha mücadele ederseniz yokluyor. Ismini verdiğim ilacı uzun vade kullanmanız gerekiyor. Dr bana 6 ay süreyle kullan dedi. Şu an 3. Ay ve geçti. Bazen dikkat etmiyorum ve midemi zorluyorum. Hafif bir koku oluyor. Murat hocamdan ricam mide ile ilgili tavsiyelerini aktarırsa konuya daha Kapsamlı çözüm üretilmiş olur. Herkese sağlıklı kokusuz hayat dilerim.
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2015 Saat 20:37
Antibiyotik faydadan çok zararı var bana ne zaman içsem hastalanıyorum kokuda zerre kadar değişme olmuyor kafayı yemek üzereyim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2015 Saat 21:22
Orjinalini yazan: Akyıldız

Antibiyotik ikullanınca geçiyorsa ve mide sorununuz var ise ayrıca dilde pas var ise sorun çok büyük oranda mide ve mide asidi kaynaklıdır.

neden böyle düşündünüz? Yani böyle bir şeyi bilebilir miyiz?

Orjinalini yazan: Akyıldız

Murat hocamdan ricam mide ile ilgili tavsiyelerini aktarırsa konuya daha Kapsamlı çözüm üretilmiş olur.

Bilmiyorum.
-M

Düzenleyen aydinmur - 22-Temmuz-2015 Saat 21:23
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2015 Saat 00:15
Midemle cok sikintim yok. Ve boyle kesin konusanlara uyuz oluyorum. Seninki mide kaynakli olabilir ama herkes ayni degil.

Bende bagirsaklardan supheleniyorum mesela. Ama herkesin boyledir demiyorum.

Ilk defa Benexol B12 vitamini kullandigim zaman dil pasi, fircalamayla birlikte %70 azalmisti. Agiz kokusu da oyle. Ama sonra etki etmedi.

Bu tur seyler cok onemli aslinda. Mesela b vitamini neden boyle yapti? Neye yaradi?

Neden dil pasim, yasim ilerledikce cogaldi?

Neden dil pasi, agiz kokusu 5-6 yasindayken basladi?

Aslinda saglam arastirmalar yapilsa bu konu üzerine hepimiz kurtuluruz bence.
IP
delux
Üye
Üye

Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2015 Saat 12:37
Seninle ayni sorunu yasiyorum tam birebir ayni sorun ncort kardes.. Bu ilac antibiyotikmi yoksa mide gazi engelleyeci ilaclardan birimi pantpas tarzinda? Ozeldende yazdim seninle konusmam gerek acil
IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2015 Saat 14:31
Kesin midedendir demiyorum. Bende mide hassasiyeti var. Mideye Azrail bişey tüketince koku artıyor, yararlı Şeyler tüketince azalıyor. Bu benim kendi keşfim. Rotayı belirleyerek doktora gittim derdimi anlattım. Doktor benimle aynı fikirdeydi. Ona göre ilaç verdi. Şu an durum stabil. Yaşadığımız deneyimleri paylaşmazsak forumun ne anlamı kalır.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2015 Saat 16:17
Orjinalini yazan: delux

Seninle ayni sorunu yasiyorum tam birebir ayni sorun ncort kardes.. Bu ilac antibiyotikmi yoksa mide gazi engelleyeci ilaclardan birimi pantpas tarzinda? Ozeldende yazdim seninle konusmam gerek acil

Hangi ilac? Ozel mesaj gelmedi.
IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2015 Saat 22:02
Delux mesaj attım sana, kutun dolu.
IP
delux
Üye
Üye

Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2015 Saat 11:54
Yanlislik oldu cok pardon akyildiz beye sormusdum..bende doktora gittim ve ayni seyleri yasiyorum borsa gibi midem eyer mideme dokunmayacak seyler yersem bol su icersem koku %50 azaliyor bunu hissediyorum..bu ilaci bende kullanmak istiyorum tabikide doktora danismadan baslamiyacagim tek merak ettigim bu antibiyotikmi? Ilacdan kac gun sonra kokunun azaldigini hissettiniz? Hissedilir derecede koku azaldimi?tabiki duzenli beslenme mideye dokunmayan seyler yemek bununda cok buyuk payi var 100%100 mide kaynakli koku yasadigim icin bunlari soruyorum size kisa bir bilgi verirseniz sevinirim
IP
hilal
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı hilal Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2015 Saat 16:55
Merhaba
Nidazol ve flagly recetesiz alinabiliyor mu ?
IP
gökhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı gökhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2015 Saat 19:49
endoskopı yaptıgımda doktor mıdemın cok kotu durumda olsugunu soylemıstı.. bende asırı sekılde gaz da oluyo.. ayrıca gaıta da cok kotu kokuyo herkesden farklı olarak..mesela sızınde boyle oluyomu?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu