Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Gastroya gittim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
firindamakarna
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı firindamakarna Cevaplabullet Konu: Gastroya gittim
    Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2015 Saat 17:15
Merhaba arkadaslar bende de agiz kokusu var ve sirasiyla dis doktoru ve ic hastaliklara 3 4 kere gittim sonuc yok ben pyloriden supheleniyorum fakat kan testinde cikacagini soyluyolar demekki yok o bakteri bugun gastroda endoskopiye girdim hersey normaldi doktor parca aldi incelemek icin mikrop bakicaz dedi sizce ne mikrobundan bahsetti? Pylori kanda gozukmuyor mu ? Kafam karisti ne mikrobu ariycak buda olmazsa gidecek bolum kalmiyo..
IP
firindamakarna
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı firindamakarna Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2015 Saat 11:38
Bide sunu eklemek istiyorum arkadaslar zamanin da 15 mglik bi proton pompasi mi ne oluyor o tarz bi antibiyotik kullanmistim 14 gun galiba kokuyu 1-2 ay falan uzaklastiriyordu yok ediyordu. Bu boyle yaptiysa helipak gibi agir bi hap tamamen yok eder diye dusunuyorum ama endkskopim temiz cikti parca aldilar onu bekliyorum..
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2015 Saat 02:14
Orjinalini yazan: firindamakarna

Bide sunu eklemek istiyorum arkadaslar zamanin da 15 mglik bi proton pompasi mi ne oluyor o tarz bi antibiyotik kullanmistim 14 gun galiba kokuyu 1-2 ay falan uzaklastiriyordu yok ediyordu. Bu boyle yaptiysa helipak gibi agir bi hap tamamen yok eder diye dusunuyorum ama endkskopim temiz cikti parca aldilar onu bekliyorum..

biyopside çikar
IP
firindamakarna
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı firindamakarna Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2015 Saat 14:14
belki işinize yarar arkadaşlar zamanında ORNISID FORT diye bir ilaç kullanmıştım kokuyu 1-2 ay uzaklaştırıyordu fakat geri geliyordu.. Hocam okursanız eğer bu ilaç ne için kesiyordu kokuyu bir bilginiz var mı? 500 mg 14 tablet günde 2 tane kullanıyordum. Hocam ben bu ilacı 10 kere falan kullandım 5 sene içerisinde kafama göre kokuyu geçiriyor diye malesef.. son 2-3 senedir kullanmıyorum biyopsi sonucumu bekliyorum. Bu ilaç sizce neden kesmiş olabilir kokuyu?
IP
dertli
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı dertli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2015 Saat 21:37
ORNISID FORT antbiyotikdir.sizde kr farenjit var.kokuya o neden oluyor.bu forumda görüyorum ki çoğu kişi antibiyotik kullandıktan sonra kokuları azalmış.demek oluyorki bu kokuların nedeni kr farenjit.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2015 Saat 13:01
Kronik farenjit koku yapar ama hemen hemen bütün öğretmenlerde kronik farenjit vardır. Niye bütün öğretmenlerin ağzı kokmuyor?

Aslında ana sorulardan biri bu: x hastalığı bir sürü kişide var neden onların ağzı kokmuyor?
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2015 Saat 11:11
Normalde doktorlar faranjiti önemsemiyor bile gargara verip gönderiyor hatta bana karbonatla gargara yapsan geçer diyen bile oldu ama geçmiyor işte bu bakteri çok ilginç biz ne yaptıkta bu bakteriye zemin hazırladık
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 11:40
bir de hastalık teşhisi yaparken kokunun sizde ne zaman ortaya çıktığıyla o hastalığın ne zaman ortaya çıktığını karşılaştırın. belki sizde farenjit vardır ama koku sebebiniz bu değildir. Ben de de faranjit, larenjit, alerjik rinit, saman nezlesi, gastrit vs bir sürü hastalık var ama hepsine uyguladığım tedaviler sonuçsuz kaldı sonra düşündüm bu hastalıklar sonradan çıktı bende halbuki bu koku kendimi bildim bileli var.. en çok ta 15 yaşımdan beri hissediyorum.. sonra bağırsaklarıma yöneldim onunla ilgili de çok sorunum vardı ama baskılayabiliyordum yada hiç hastalık olabileceğini düşünmedim. Şimdi ona yönelik kendimce diyet yapıyorum eğer işe yararsa demekki bağırsaklarımdan kaynaklanıyormuş diyeceğim.. bu tanıya varmamın nedeni de benim bağırsak sorunlarımın o yaşlardan itibaren ortaya çıkması.. ikisi çok örtüşüyor..
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 11:43
Bir de ilaçlardan uzak durmanızı tavsiye ederim . her duyduğunuz ilaci sırf baskılamak için bile olsa kullanmayın. Bu tarz ilaçlar vücudunuza çok zarar verir.. Sonra mide ve bağırsak sorunlarınız da başlar.. iyileşeyim derken daha farklı hastalıklara kapı açarsınız.. ilaçların asla tedavi edeceğine inanmayan biriyim artık bir sürü antibiyotik kullandıktan sonra.. sadece baskılıyor sonra tekrar başlıyor.. baskılamak içinse bitkisel çözümler kullanın en azından sağlığınızdan olmazsınız..
IP
firindamakarna
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı firindamakarna Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 17:47
arkadaşlar biyopsi sonucum böyle ben anlamadım belki anlayananız olur

-MİDE ANTRUM ENDOSKOPİK BİYOPSİ
-KRONİK AKTİF GASTRİT
-PMN lökosit: (+++/+++)
-Mononükleer iltihabı hücre infiltrasyonu :(+++/+++)
-H.pylori: (++/+++)
-Atrofi, intestinal metaplazi, displazi: (-)

Yorum

Yapılan PAS+AB ve musikarmin boyamalarında yüzey ve gland epiletinde goblet hücresi görüldü. Yapılan Giemsa boyamasında yüzey ve gland musini icerisinnde H.pylori saptanmadı.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2015 Saat 00:37
Orjinalini yazan: firindamakarna

arkadaşlar biyopsi sonucum böyle ben anlamadım belki anlayananız olur

-MİDE ANTRUM ENDOSKOPİK BİYOPSİ
-KRONİK AKTİF GASTRİT
-PMN lökosit: (+++/+++)
-Mononükleer iltihabı hücre infiltrasyonu :(+++/+++)
-H.pylori: (++/+++)
-Atrofi, intestinal metaplazi, displazi: (-)

Yorum

Yapılan PAS+AB ve musikarmin boyamalarında yüzey ve gland epiletinde goblet hücresi görüldü. Yapılan Giemsa boyamasında yüzey ve gland musini icerisinnde H.pylori saptanmadı.

H.pylori yani ağız kokusunu süphe edebilecek bakteri saptanmamıs geri kalanda ilginç bir şey bir uzmanı göster
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2015 Saat 10:12
H. pylori var diye anladım ben de. Sanki, midenin başka bir yerinde yapılan incelemede o bölgede h.pylori görülmedi diyor. Çünkü h pylori (+++) diye göstermiş.

Sonuçta gastrit var, doktor asit bastırıcı mide koruyucu falan vermiştir. Onları kullan bir süre, hayırlı olur inşallah.
IP
firindamakarna
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı firindamakarna Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2015 Saat 13:32
doktor ilhitap var dedi h.pylori mi diye sordum evet dedi ve helipak verdi sadece kokuyu geçirdi ama tekrar eder mi bilemiyorum..
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2015 Saat 20:00
insallah geri gelmez de bari bir arkadasımız kurtuldu,deriz.
IP
firindamakarna
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı firindamakarna Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2015 Saat 16:59
geçti demiştim ama tam anlamıyla geçmemiş ama çok ağır kokuyu bastırmış koku var dilimde beyazlık oluşuyo fırçalayıp denettiğim zaman koku yok diyorlar.. Acaba sorunum bademcik veya faranjit olabilir mi? helipak geçici bile geçirmediyse sorunum virüs değil herhalde? Birde ağız kokusu 10 senedir var belki ama sonradan 4-5 senelik bi geniz akıntım oluştu yani sabahları lavobadan cıkamıyorum balgam atmaktan gündüzleri de 5 10 dkda bi illa balgam çıkartıyorum.. Nabıcagımı sasırdım
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ekim-2017 Saat 15:32
Mide sorunları ne derece ağiz kokusu yapar hocam? Hangi mide rahatsızlıkları agiz kokusu yapar? Mide rahatsızlıkları endoskopi olunmadan anlaşılması mümkün mü?
Ya iyileşemezsem ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ekim-2017 Saat 07:47
Orjinalini yazan: hasta31

Mide sorunları ne derece ağiz kokusu yapar hocam? Hangi mide rahatsızlıkları agiz kokusu yapar? Mide rahatsızlıkları endoskopi olunmadan anlaşılması mümkün mü?

Mide sorunları fevkalade nadiren ağiz kokusu yapar. Sık ve şiddetli mide yanması ve geğirmekle kötü koku yayılması, ağrı, ağıza acı su gelmesi gibi şikayet olmadan ağız kokusu yapmaz.
Keşke bunu herkes okusa.
-M

IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2017 Saat 11:42
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: hasta31

Mide sorunları fevkalade nadiren ağiz kokusu yapar. Sık ve şiddetli mide yanması ve geğirmekle kötü koku yayılması, ağrı, ağıza acı su gelmesi gibi şikayet olmadan ağız kokusu yapmaz.
Keşke bunu herkes okusa.
-M

helikobakter pyloride buna dahilmi hocam yani midedeki hypilori de nadiren koku yapanlar arasına dahilmi ayrı bi sınıfta ve önemli faktör olarakmı görüyorsunuz

sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2017 Saat 07:26
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

helikobakter pyloride buna dahilmi hocam yani midedeki hypilori de nadiren koku yapanlar arasına dahilmi ayrı bi sınıfta ve önemli faktör olarakmı görüyorsunuz

H pylori üzerine çok sayıda yayın okudum. Mide öz suyunda 8 ppm H2S gazı yapar diyen bir makaleyi şu anda zihnimde canlandırdım ve daha düzinelerce makale biliyorum hepsi koku yapar diyor. Ama ben pek görmüyorum. Demekki ben yanılıyor olabilirim veya bana rast gelmemiş olabilir.

Mide probleminin ağız kokusu yapması için yukarıdaki mesajımda tasvir ettiğim şiddetli şikayetlerin meydana geldiği felaket tablosunun bulunuyor olması gerekir. Bu benim bireysel deneyim ve düşüncemdir, bazı tıp yayınları beni desteklemiyor olsa bile.

-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu