Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Pharmol burun spreyi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Konu: Pharmol burun spreyi
    Gönderim Zamanı: 19-Ağustos-2015 Saat 23:53
Murat Hocam size sormuştum pharmolu burun spreyi olarak kullansak diye. Bi deneyin bakalım demiştiniz. Kullandım ve çok etkili olduğunu gördüm. Sürekli kullanmayı düşünüyorum.
Arkadaşlara bilgi vermek istedim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2015 Saat 07:12
Zeki ve yaratıcı insanlarsınız.
:-)
-M
IP
blanche
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı blanche Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2015 Saat 23:50
Eğer gerçekten etkiliyse bu harika bi haber..:) :) bende yarin sabah bir kutu Pharmol alıp deneyeceğim.sonucu buradan paylasirim..cok tesekkurler :)
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2015 Saat 21:38
Sorunun burundan kaynaklanip kaynaklanmadigini anlamanin bir yolu olabilir mi? Burun icin bir damla olur mesela bakterileri olduren... Eger agiz kokumuz geciyorsa sorun burun kaynakli demektir?

Var mi boyle buruna damlatilan bir antibiyotik cinsi birsey?
IP
bad-ı saba
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 67
Alıntı bad-ı saba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2015 Saat 23:34
Ben de Murat Hocanın çinko buruna devamlı uygulanmaz, uygulanırsa hasar oluşturur dediğini hatırlıyorum. Ben mi yanlış hatırlıyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2015 Saat 08:10
Evet doğru. Fakat kalıcı bir hasar değil.
Ayrıca koku reseptörünün duyarsızlaştırılması gerektiği durumlar varsa o hasar tedavi olur.
Mesela retronasal olfaksiyon (genizden koku alma durumu) için düşünülebilir.

Konsantrasyonu düşürülürse değişik alternatifler belirir. Yurt dışında soğuk algınlığı için çinkolu burun spreyleri var. Bir kısmı konsantrasyonu fazla geldiği için kaldırılmış, bir kısmı devam ediyor.
Zn li burun damlası masada kalması gereken bir seçenek olabilir. Seçenek cebimizde durmalı.
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2015 Saat 08:19
Daha önce bahsettiysem ikinci kopya oluyorsa bağışlayınız fakat burunda şöyle acayip bir durum var:

Biz biliyoruz ki, ansiklopedik bilgilerimize göre, aminoasit (protein) ağıza girdiği zaman ağızdaki bakteriler bunu parçalar ve çirkin koku ortaya çıkar. Zaten protein gargarasını ağıza koyduğumuz zaman her sağlıklı bireyde odayı dolduracak çirkin koku oluşur. Bu normaldir.

Ayni protein gargarasını buruna damlatınca HİÇ koku yapmıyor !!!

Bu çok sıradışı bir durumdur. Yıllardır uykularımı kaçıran bir paradokstur. Ayni bakteri burunda da var, ağızda da var. Ayni protein. Ayni organizma. Fakat sadece ağızda koku oluşuyor.

O halde ağızda bakterilerin protein parçalayarak koku yaptıkları gerçeğini yeniden sorgulamak gerekir.

Başka bir şey var ki ağızda koku yapıyor. O şey gözümün önünde duruyor ve ben görmüyorum, göremiyorum, yıllardır bulamıyorum. Bunun gibi bir başka paradoks daha var. Sırası gelirse anlatırım.

Sizler çinko buruna damlatılır mı diye sorunca çağrışım yaptı birden. Burunda suni olarak kükürtlü koku oluşturamadığım için deneyemiyorum.
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2015 Saat 21:07
Hocam çinkoyu ağız yoluyla tablet olarak aldığımızda neden kokuya karşı etkisiz kalıyor?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2015 Saat 07:08
Biliyorsunuz koku dil sırtında oluşuyor. Çinko temas ettiğinde kokuyu çöktürüyor. Tablet formunda yutarken ilaç dilinizin sırtına yeterince uzun bir süre boyunca temas etmediği için kokuyu engelleyemiyor
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2015 Saat 12:50
Koku başka yerden kaynaklı olabilir. Belki nefes kokusu olduğu için burundan çıkıyordur. O zaman burun spreyi işe yaramayabilir. Bence ilk başta kokunun kaynağını tespit etmek lazım.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2015 Saat 12:51
Hocam bi ilac soyleyin deneyeyim? Burun antibiyotigi gibi birsey yok mu buruna sikabilecegim?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2015 Saat 08:27
Orjinalini yazan: ncort

Hocam bi ilac soyleyin deneyeyim? Burun antibiyotigi gibi birsey yok mu buruna sikabilecegim?

Şu anda yasal olarak piyasadan temin edebileceğiniz sadece sinüs rinse kit önerebilirim.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2015 Saat 19:20
pharmolzn gördüğüm kadarıyla şu anda en ucuz eczane.com.tr'de var.

O sitede "listerine pocketpaks" diye bir ürün daha var. Şerit şeklinde sakıza benziyor, Türkiye'de başka sitede yok. Diş fırçalayınca sakız atınca koku geçiyor, diyen arkadaşlar o ürünü de deneyebilir. Daha pratik ve etkili olabilir.

Pocketpaks'ı deneme amaçlı sipariş verdim ama benim kokunun içerilerden bir yerden geldiğini düşündüğüm için etki edeceğini sanmıyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2015 Saat 09:07
Listerine pocketpaks'ın yapısını incelemiştim. Aüız kokusu için sakıncalı buluyorum.
----
Pullulan, Flavors, Menthol, Aspartame, Potassium Acesulfame, Copper Gluconate, Polysorbate 80, Carrageenan, Glyceryl Oleate, Eucalyptol, Methyl Salicylate, Thymol, Locust Bean Gum, Propylene Glycol, Xanthan Gum, FD&C Green No. 3.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2015 Saat 18:23
listerine pocket packs'i kullandım, ağzı yakan naneli bir şey. Çok aşırı ince, 0,1 mm falan heralde ağza attığım anda eriyip gidiyor. İki üç tane atınca burnumdan ateş fışkırıyor sanki, tipik listerine. Koku üzerindeki etkisini tam bilemiyorum, on on beş dakika kokusu ağızda kalıyor. Bence tekrar sipariş vermeye değmez. İşin kötüsü tekli bitmişti üçlü sipariş vermiştim. Böyle kullanmadan atıyoruz günaha giriyoruz.

Hocam, Pharmol zn de kullanıyorum ama şu dikkatimi çekti: Cam şişedekini kullandığımda ağızda bayağa bir buruk tad bırakıyor, plastik şişedekini kullanınca buruk tad hiç yok, şekerli bir tat kalıyor. İçeriğinde mi bir fark var yoksa plastikteki bozulmuş olabilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2015 Saat 18:37
Valla bilmiyorum ki?
Firması gliserin ayarını değiştirdim demişti bana bilgi vermişti. Belki gliserin yüzdesi bu farkı yaratmış olabilir.
-M
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2021 Saat 23:11
Hocam ilk mesajdaki burun spreyi konusunu soracaktım, kullanalım mı? Üstüne de şuradaki ikinci paradoksu merak ettim:

"Başka bir şey var ki ağızda koku yapıyor. O şey gözümün önünde duruyor ve ben görmüyorum, göremiyorum, yıllardır bulamıyorum. Bunun gibi bir başka paradoks daha var. Sırası gelirse anlatırım."
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2021 Saat 20:56
Orjinalini yazan: Kelime

Hocam ilk mesajdaki burun spreyi konusunu soracaktım, kullanalım mı? Üstüne de şuradaki ikinci paradoksu merak ettim:

"Başka bir şey var ki ağızda koku yapıyor. O şey gözümün önünde duruyor ve ben görmüyorum, göremiyorum, yıllardır bulamıyorum. Bunun gibi bir başka paradoks daha var. Sırası gelirse anlatırım."

Yeni kitabımın 63.üncü bölümünü bu tür konulara ayırdım. Ağız kokusu hakkında bilinmeyenler, keşfedilmesi gerekenler, tuhaflıklar falan.
Yukardaki satırlatımda bahsettiğim paradoksu allah bilir hangisiydi. Muhtemelen burunda kükürtlü gaz üretilemediği olabilir.

Ağıza amino asit solüsyonu verince bakteriler bunu parçalayıp kokulu gazlara dönüştürüyor. Bu olay çok iyi bilnen bir özelliktir. Ayni aminoasit buruna damlatılınca koku meydana gelmiyor. Ağızda bulunan aynı bakteriler burunda da var. neden burunda koku yapmıyor? Hani kokuyu bakteriler yapıyordu ? Neden aynı bakteri ağızda koku retyiyor burunda üretmiyor. ??
Bunu ben çözemedim.
Daha başka çözülememiş tuhaf şeylere de rastladım. Koyun dili deneyi, kahve fincanında ağız kokusu üretmek falan filan...
Sadece bu tuhaf olaylara kitabımda koca bir bölüm ayırdım

Ağız kokusu zannedildiğinden daha karmaşıktır, hiç bir şey bilmiyoruz. Bildiğimizi zannediyoruz. Emin olun.

IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Aralık-2021 Saat 12:39
Arkadaş jel lavabo açıcı almış, tıkanmış lavaboya döküyorsun açıyor. Üzerinde de şunlar yazıyor:

.Kötü kokuları yok eder.
.Tıkanıklığı açar.
.Hijyen sağlar.

Bunlar tam da bizim isteğimiz olan şeyler.

Şeytan diyor çek burnuna sen de kurtul kokudan da kurtul Tabii sonu kesin tahtalı köy olmasa yapardım. :)
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Aralık-2021 Saat 20:26
SOL ÜST ÇENEMDEKİ 20LİK DİŞİM ÜZERİNE BASTIRDIĞIMDA VE DİŞ İPİ SOKTUĞUMDA AĞRIYOR. YEMEK YERKEN O DİŞİMLE BASTIRINCA AĞRIYOR. ÇÜRÜK, AMA DOKTOR ÇOK ÇÜRÜK DEĞİL KOKU YAPMAZ BU ÇÜRÜK DEDİ. SİZCE YAPAR MI
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu