Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: DİLDEKİ PAS [RESİMLİ] Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Bahtsız31
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı Bahtsız31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Nisan-2018 Saat 13:16
Herkese selam. Arkadaşlar bende yaklaşık 1 senedir dudaklarımın içinde ve dilimde ( dilimde daha az) hiç geçmeyen beyaz yuvarlak halka şeklinde ilk çıktığında kücük olup saatler sonra büyüyüp patlayan beyaz lekeler var. İlk zamanlar aft sanmıştım 3 ay geçmeyince doktorları gezdim hiçbiri ne olduğunu çözemedi rahat 10 tane cildiye dahiliye doktoru gezmişimdir. Kbb bile gittim ama herkes behçetten şüphelendi fakat çok şükür öyle değilmişim. Sonunda profesöre gittim ve o baktı hiçbişey olmadıgını ve genetik oldugunu söyledi. (Buarada hiç ağrı sızı olmuyor cok sükür yani ağrısız lekelerdi bunlar aft şeklinde.) Ne zaman geçer bilemeyiz ilaç tedavisi yok yemene içmene dikkat et biraz ama geçecek dedi. Neyse uzatmayayım eve geldim 3-4 ay geçti rahat ettim fakat tekrar araştırdım bu hastalık olan kişilerinki geçiyomuş tekrarlıyomus ama benimki hiç geçmiyor ve dudağımda . Herkesinki dilde cok oluyormuş. Bi araştırma yaptım mide suyunun gelmesiyle falan olur diyolar. Cocuklugumdan beride her sabah kalktıgımda sarı tükürürdüm ve yaklasık 1 senedirde her gece tükürmek için kalkıyorum uyku düzenimide bozdu acaba sarı tükürükten dolayımı dudağımdakiler oluyor? Mide suyumu geliyor. Bunun gibi sarı tükürük durumu yaşayanınız oldumu?
Herkese geçmiş olsun. Rabbim sifa versin..

Okumaya üşenen arkadaşlar son kısmı okusanız bile yeterli ..
IP
Gercektıpcarear
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Gercektıpcarear Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2018 Saat 21:23
Kötü koku yoksa boşver sorun yapma insanlar içinde konusabılıyorsan bu en büyük özgürlüktür
IP
expert
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı expert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2018 Saat 00:08
Merhaba.
32 yaşında erkeğim. Şu ana kadar böyle bir sorunum hiç olmamisti. Bu da bir kaç gündür mevcut.
Resimdeki dil pasimidir. İnternete bağırsak mantarı kolon kanseri karaciğer sorunu yazmislarda yazmışlar.
Arka kısımları hafif tüylü sert gibi olmuş bu yüzden damağımda değdiği için fark ettim.bilgilendirirseniz sevinirim.
https://ibb.co/bAyXVd
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1460
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2018 Saat 07:28
Orjinalini yazan: expert

Resimdeki dil pasimidir. İnternete bağırsak mantarı kolon kanseri karaciğer sorunu yazmislarda yazmışlar.
https://ibb.co/bAyXVd

Bu dil pası veya diğer ismi ile dil kaplamasıdır. Mantar ile, kolon ile veya karaciğer hastalıkları ile veya kanser ile hiç bir ilişkisi yoktur. Böyle hurafe ilişkilendirmeler yapan siteler gün geçtikçe artıyor sizin gibi sayısız insanın kafasını karıştırıyor

Elinize orta sert bir diş fırçası alın dilinizi arkadan öne doğru süpürür gibi fırçalayın, kaybolduğunu göreceksiniz.
-M
IP
expert
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı expert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2018 Saat 04:36
Teşekkürler.
Evet maalesef bilgisizce ziyaretci cekmek para kazanmak adina kopyala yapistir saglik sitesi cok fazla.
Neyseki erken fark etmişim.
Ağız hijyeni daha az kahve daha az sigara bol su içmek gerekiyor sanırım.
bir sitede bu sekilde bir dilin altına hiperkeratoz teşhisi konulmus. dilin üst düzeyindeki yeterli dökülme olmaması kaynaklı midir sorun. sebep buysa neler etken olabilir. herhangi bir sağlık sorununa işaret edebilir mi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1460
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2018 Saat 11:42
Orjinalini yazan: expert

Ağız hijyeni daha az kahve daha az sigara bol su içmek gerekiyor sanırım.

Ne kadar su içerseniz için ağızdaki salya miktarını zannettiğimiz kadar artıramayız. Pek az artar.

Kahvenin ve sigaranın ağız kokusu yaptığına ilişkin her hangi bir delilimiz yok

bir sitede bu sekilde bir dilin altına hiperkeratoz teşhisi konulmus. dilin üst düzeyindeki yeterli dökülme olmaması kaynaklı midir sorun. sebep buysa neler etken olabilir. herhangi bir sağlık sorununa işaret edebilir mi

Silin sırtında savunma reaksiyonu olarak keratin isimli kahverengi bir protein birikebilir. Hiperkeratoz bu şekilde oluşur. Fırçalayınca uzaklaşır. Bir hastalık değildir. tahriş edicilere karşı dilin kendisini savunmasından ibarettir.

dirseğimizi masaya yaslamak suretiyle dirsek derisi incitmeyelim diye deri kendisini savunmak için nasıl kalınlaşıyorsa, dil de tahriş edici mikrop, sigara, alkol ve diğer zararlılara karşı kendisini bu şekilde savunur.

-M

IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir. İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Sık sorulan sorular ve cevapları buradadır:

Ağız kokusu gargarası PharmolZn
Ağız kokusu spreyi