Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Halimetre sonucu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
halimetre
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı halimetre Cevaplabullet Konu: Halimetre sonucu
    Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2015 Saat 17:15
Merhabalar,
Dün özel bir hastanede halimetre ile ölçüm yaptırdım sonuç 14 ppb VSC çıktı kağıtta 0 dan 200 e kadar bir grafik vardı benimkisi 14 çıktı doktor normal olanın 0 ile 5 arasında olduğunu söyledi. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz hocam? 14 değeri normalin ne kadar üstündedir?
Teşekkür ederim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2374
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2015 Saat 19:11
Çok değersiz bir ölçümdür.

Ağız kokusu ölçen aletler

Bir çok yerde yazdım, şimdi burada yeniden yazmayayım başlığına göz atınız.
-M
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2017 Saat 12:20
Murat hocam agiz kokusu ölçümlerini diş hekimleri mi yapıyor. Ben burda diş hekimine gittim ağız kokusu benimle alakalı bişey deil dedi. Kime gitmeliyim ne yapmalıyım. Gerçekten o cihazla kokunun kaynağını bulabiliyor muyuz? Nedir ne deildir beni aydınlatır mısınız?
Ya iyileşemezsem ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2374
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2017 Saat 16:57
Orjinalini yazan: hasta31

Murat hocam agiz kokusu ölçümlerini diş hekimleri mi yapıyor. Ben burda diş hekimine gittim ağız kokusu benimle alakalı bişey deil dedi. Kime gitmeliyim ne yapmalıyım. Gerçekten o cihazla kokunun kaynağını bulabiliyor muyuz? Nedir ne deildir beni aydınlatır mısınız?

Diş hekimleri bu hastalığın doğal sorumlusudur.

Ancak ağız kokusu tıp camiasında yok farzedildiği için biz diş hekimleri diş temizleyip gargara yazmaktan fazlasını yapamayabildiğimizi üzülerek görüyorum. Gastroenteroloji (mide ve sindirim hastalıkları) doktorlarının, bazen kulak burun boğaz hastalıkları doktorlarının ve hatta ne acayip ki kadın doğumcuların ağız kokusuna sahip çıktıklarını şaşırarak izliyorum. Zaten bizler sahip çıkmadığımız için üfürükçülerin eline düşüyor. Ağız kokusu ortada bırakılmış bir hastalıktır.

Halitometre sordunuz. Her yerde bu cihaz vardır.
Gogıl'a Halitometre yazınca bir çok kurum çıktığını görürsünüz.

Cihaz teşhis etmez. Bu iş cihaz ile olacak iş değildir.

Tansiyon aleti düşününüz.
Elinize tansiyon aletini alıp bir şahısın tansiyonuna bakıp sizin böbreğinizden tuz atılmadığı için tansiyon hastasısınız diyemezsiniz.

Gördüğünüz gibi tek başına halitometre anlamsız gereksiz faydasızdır.

-M

IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2017 Saat 20:59
Peki bu durumda ne yapacam şimdi. Bi koku olduğu %100. Ve insanların bu kokudan yani benden kaçtıkları da ortada.

Ben nasıl tedavi olacam? Doktora gidiyorum yüzüme bile bakmıyorlar.

Benim de hayallerim benim de bi geleceğim var. Şimdi ağız kokusunun başı boş bi hastalık olduğunu söylüyorsunuz. Bundan benim çıkarmam gereken şey ölene kadar bu illeti çekeceğimiz mi? Hep yalnız mı kalacaz? Hiç hayatımızı biriyle paylaşmayacak mıyız?

Murat Hocam bence sesimizi birilerine duyurmalıyız. Bakın bu kadar insan elbette birbirimize destek vereceğiz. Ama tabii ki bunu sadece sizin öndrrliğinizde yapabiliriz. Bilgilerinizi tüm doktorlara aktarmalısınız.

Bir de hocam yanınıza gelen hastaların ağız kokusunu hiç iyileştirdiniz mi? İlerde inşallah yanınıza gelmek isterim.

Ya bu illetten kurtulurum ya da bu fani dünyada 1 dk bile durmam !!
Ya iyileşemezsem ?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu