Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Alın %90 ınıza çözüm Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
msms
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 40
Alıntı msms Cevaplabullet Konu: Alın %90 ınıza çözüm
    Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2015 Saat 00:21
Selam arkadaşlar

Yıllardır ağız hijyeninize dikkat ettiniz yine de bir çözüm bulamadınız değil mi? Alın size çözüm

Eczaneye gidiyoruz ve 6-7 tl oksijnli su alıyoruz
Bir kapak kadar oksijenli suyu bir kapak suyla sulandırıyoruz.
2-3 dk ağız çalkalayıp gargara yapıyoruz.
Sonra bunu tükürüp diş ve dilimizi fırçalıyoruz.
Bileğini yaladığında kokunun 1 günden uzun süre gelmediğini görüyor ve bana dua etmeyi unutmuyoruz
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2015 Saat 14:39
Yardimin icin tesekkurler yanliz oxsijenli suyu 1 haftadan fazla onerilmez zira kanserle iliskilendiriliyo .Yani tehlikeli bir durum onermem.Ben 3 4 gun ust uste kullandim disetlerimde hassasiyet yapti
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2015 Saat 19:33
Banada kbb doktoru vermişti bunu.pek işe yaramadı doğrusu
IP
msms
Üye
Üye

Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2015 Saat 08:02
Bu konuyu detaylı araştırmak lazım. Altı üstü formülü suya benziyor.
Benim dişeti kanamalarımı ve bileğimi yaladığımdaki kokuyu 1 günde kesti. Bir de haftada 1-2 kullanımın sakınca yaratmayacağını düşünüyorum. Vaktim oldukça yan etkilerini okuyacağım. Sonuçta bu kokuyu oksijensiz ortamda üreyen bakteriler ve candidalar yapıyor. Oksijenli su her ikisine de etkili. Belki de 1/2 değilde 1/5 -1/10 sulandırma da çok etkili olabilir. Denemek lazım.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2015 Saat 18:12
Bu oksijenli su konusunu ben daha önce doktorlarla konuştum birisi fayda ediyorsa bi üniversite hastanesi diş bölümüne git ağız kültürü aldır dedi ben boğazıda tavsiye ederim ama fazla kullanma dedi başka doktorda hiç kullanma dedi oksijenli su oksijensiz yaşayan bakterileri öldürür oksijenle yaşayanıda coşturur dedi yani eğer sorununuz bunla geçiyorsa ağız veya dil arkasında bakteri var demektir dediğim gibi üniversite hastanesine gidin ağız ve boğaz kültürü aldırın böyle şeyler sizi ilerde zora sokar bende denedim bunu sabahki iğrenç kokudan eser kalmıyor doktora gidene kadar size tavsiyem bi dil kazıyıcı alın bide Farhex gargara önce dişinizi iyice fırçalayın sonra bide gargara ile fırçalayın bastırmadan sonra gargara ile dilinizi dil kazıyıcı ile temizleyin dil köküne kadar en son ağızı iyice gargara yapın bunu devam ettirin oksijenli su ile aynı etkiyi alırsınız ama kesin üniversite hastanesi şart bu bakteri tespit edilmeli Allah yardımcımız olsun
IP
firindamakarna
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı firindamakarna Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2015 Saat 20:44
Arkadaslar yeri degil ama mide koruyucu haplar yani asidi dengeleyici haplar deneyeneniz oldu mu? Karbonat bende ise yariyor acaba bu haplar ise yarar mi?
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2015 Saat 21:17
Oxsijenli tip 1 de etkili aqiz florasina zarar verirse tehlikeli aqiz kanserine kadar yolu var.Univerte hastanesine gidip test ettirsek ne faydasi varki onlari yok edemiyoruzki ben bu bakteriler icin ozon tedavisi icin para ayarlamaya calisiyorum aklima en mantikli bu geliyo.Mantiqi dil sirtina ozon verip orada koku yapan bakterilerin yasamayacaqi bir ortam hazirlamak ne kadar basarili olur muamma baska carem yok kalici olarak simdilik cinkolu urunlerle idare etsemde kalici bi cozum ariyorum .Ben tip 1 in baqirsaklarla bi baqlantisina inaniyorum piyasada bunla alakali bi bitkisel bi kur var onu alicam kullanip yazarim .
IP
msms
Üye
Üye

Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2015 Saat 07:19
Candida tedavisi için Yabancı forum larda %35 lik olanı aşırı seyrrltip içiyorlar. Gargara nın ne zararı olsun ki
IP
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Aralık-2016 Saat 21:44
Bu çözüm artık geçerli değil galiba. İlk mesajı güncellesen mi acaba ?
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 114
Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2021 Saat 19:11
Burda da kullanıcı yorumları..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu