Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: misvak yada misvak tozu kullanmanın önemi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
certel57
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı certel57 Cevaplabullet Konu: misvak yada misvak tozu kullanmanın önemi
    Gönderim Zamanı: 09-Aralık-2015 Saat 23:48
Arkadaslar yıllardır agız kokusunun nerden geldigini arastıran biriyim
Önce dişlerden basladim curukleri doldurttum dis tası temizliklerini yaptirdım koku azalir gibi oldu ama yine basladı
Sonra mide de problem arastirdim bisey cikmadi
Kbb de alerji cikti ilaclar kullandim koku aynen devam etti
Burnun kapalı dediler ameliyat lazimmis ameliyat oldum yine koku gitmedi
Disciye gittim tekrar temizlettim 2 gun sonra yine basladi
Senin dis etinde problem var dedi ama care yok
Listerin kullan dedi dis ipi kullan dedi onlardan biktim ama fayda etmedi
Burda bir yorum okudum rovamcine tanflex ve flagy diye ilaclarla gecmis o arkadasinki bende aldımkullandım
Ilaclar bitti sevinmistim 1 hafta sonra yine basladi
Kokunu ust azı diskerinden geldigini hissediyordum ama care bulamiyordum agiz gargaralarida fazla etmiyordu
Karbonat dahi kullan dis etlerimi mahvetti
Dil pasida vardi bende bu arada
Karbonatın faydalarını araştirirken
Bir yorumda misvak tozunsan bahsetmiş ve cok faydasıni gormus
Bende internetten siparis verdim ve geldi dis fircasini islariyorsunuz ve misvak tozuna bandiriyirsunuz dislerinizi fircaliyorsunuz ilk aksam fircaladim ve sabah agzim kokmuyordu sasirdim
Birde sonrasin destek amaclı karanfil cignemeye basladim dil oasımda gitti hayatım normale döndü
Birde misvak sapı aldim ayriyettende arada onunla fircaliyorum saglikli bir agıza kavusmuş oldum gunde 3 4 kere firrcaliyorum diş macunu kullanmiyorum artık
Sizlerede tavsiye ederim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Aralık-2015 Saat 08:22
Misfak bir ağacın gövdesinde su taşımak için kuıllandığı kanalcıklı boru yapısında lifler içerir.

Yani her misfak kılı büyültüldüğü zaman 5-10 mikron çapında boru veya hortum gibidir. İçerisinde sayısız bakteri, mantarlar çoğalır. Bir defa kullanıldıktan sonra mikrop yuvasına dönüşür.

Misfak ağacının özünde bulunan kimyasal maddeler diş eti sağlığına uygun olabilir fakat misfak fırça anlamında sağlıklı olmayabilir.

Bir başka problem makaslanmış odunsu lif uçlarıdır. Bunlar bisturi gibi keskindir. Diş etini fırçalarken mikro çizikler açar ve bu çizikler bakteri istilasına sebep olabilir. Ayrıca sement gibi 20 um kalınlığındaki diş örtülerini zamanla keser.

Misfak yerine Banat orta sert diş fırçası alınız. Bakkaldan. 1.5 liradır.

Efendimiz hayatta olsaydı emin olun mikrop tutması zor, ıslanmayan, suyu tutmayan, içi dolu, uçları yuvarlatılmış hijyenik bir diş fırçası tavsiye ederdi muhtemelen.

Dişlerinizi böyle fırçalayınız:
http://www.murataydin.org/dis-nasil-fircalanir.html
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu