Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Klorofil ve aktif kömür tedavisi.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bad-ı saba
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 67
Alıntı bad-ı saba Cevaplabullet Konu: Klorofil ve aktif kömür tedavisi..
    Gönderim Zamanı: 25-Ocak-2016 Saat 17:53
Hocam bazı yabancı forumlarda beden, dışkı, idrar, ter ve nefes kokusu için klorofil ve kömür tabletlerinin kullanıldığını okudum.Bu ilaçların TMAU hastalığında da destekleyici tedavi olarak kullanıldığını biliyorum. Peki bizim bu tarz ilaçları denememizde bir sakınca var mı? Faydası olur mu? Bu ilaçlar ülkemizde yaygın olarak her yerde bulunabilir mi? Bu ilaçlar ne kadar süre kullanılabilir ve uzun süreli kullanımı herhangi bir zarara sebep olur mu? Bu konudaki fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ocak-2016 Saat 22:22
Fikrimi sorduğunuz için teşekkür ederim. Fakat ben herbal grup tedaviye uzak duruyorum. Bitki tedavisine karşı değilim, zararlı bulmuyorum, fakat üzerine düşmediğim için fazla bilgim yok maalesef. Arzu ediyorsanız aşırı umutlanmadan kullanınız, zarar göreceğinizi zannetmiyorum.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2016 Saat 21:13
Siz denediniz mi acaba ? Çünkü maydanoz nane dereotu bunlarda hep yüksek klorofil var ve cok iyi geliyor ağız kokusuna.klorofil tablet bana mantıklı geldi
IP
pharmacy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 25
Alıntı pharmacy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2016 Saat 22:13
Merhabalar..Son zamanlarda bende baya araştırdım ikisini daha cok aktif karbonu,hatta aktif karbonu kullandım bir müddet (2 hafta kadar) ancak sonucunu tam emin olamadıgım icin paylasmamıstım..
Aktif karbonun yurtdısında yaygın kullanımı olduğunu gördüm, yanılmıyorsam şuan detox ürünü olarak marketlerde meyve suyu tarzında satılıyor yurtdışında, instagramda bununla ilgili deneyimlerini paylaşan birkaç kisiyide bulmustum hatta..Etkisi nasıl oldu diye sorarsanız, yani evet kokunun azaldığını hissediyordum kullanınca ama ara verince tekrar geliyordu koku ve uzun sureli kullanımı kabızlıga neden oldugu icin bırakmıstım,ama halen aklımın bir kösesinde bu konu hatta bu sene tez konum olarak aktif karbonu arastırmayı bile düsünebilirim..
IP
Mkkk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı Mkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2016 Saat 00:49
Beyler hemen ağız kokusu var die TMAU yapistirmayin
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 14:10
Klorofil faydali olabilir.
Hatta günde 5-7 hap kullanilabilir, zarari olmaz.
Aktif karbon'u ise kabizlik sorunu yasayanlar ve agiz kokusunun kabizlikla alakali olabilecegini düsünenlere tavsiye etmem pek.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2016 Saat 19:38
tedavi ne abi , tedavi olması için önce hastalık olması lazım şimdi hastalık ağız kokusu tedavisi bu ilaçlarmı e diyosunuz ilacı bırakınca koku geliyo ozaman neyin tedavisi masgeleme diyip başlık açın insan ümitleniyo tedavi lafını görünce ne tedavisi bu forumdakilerin çoğu çıldırmış tip5 vakası bence ustam bi gidin tip2 tipüç tip4 tip1 kontrol edin eğer hepsi mükkemmel olduğu halde koku varsa yaşamayın daha iyi bune böyle ya illaki bi hastalığın eseri bu koku oluşuyo hangi insan doğduğunda nberi ağız kokusu olurmuş biride konu açmış doğdunuzdan beri kokusu olanlar el kaldırsın eehehe güldüm çok güldüm çılgın insanlar....
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2016 Saat 19:39
şayet doğuştan bu rahatsızlığı olanlarnda doğuştan varolan engellilik gerektiricek iç organ hastalıkları bulunan kötü doğum gerçekleşen kardeşlerimizde olabilir ki bu soruyu soranda muhtemelen sapa sağlam biri...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu