Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: nefes kokusu makalesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
marln
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Konu: nefes kokusu makalesi
    Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2016 Saat 08:47
Mide de H. Pylori gastriti bulunduğunda, besinlerdeki proteinlerden gelen üre bakteriler tarafından parçalanarak amonyağa dönüştürülür. Oluşan bu amonyak kan gazı şeklinde nefese geçerek dışarıya atılır. Bu nedenle nefes kokusu ortaya çıkar.

Bağırsaklardaki aşırı bakteri üremesinden dolayı ( İntestinal over grow syndrom ) besinleri putrifiye ( kokuşturur ) eder. Yine kan gazı şeklinde nefese geçer. Kabızlıkla beraber biriken dışkıdaki kokulu bileşikler kan gazına dönüşür. Önce kana daha sonra akciğere geçerek, nefes kokusuna neden olur. Eğer ince bağırsağa bakteri girer ve aşırı bakterinin üremesine söz konusu olur ise, kan gazları yükselerek yine nefes kokusunu meydana getirir.aydinmur hanım bu sizin makalenizdenmiş.benim sorunumun yuzde yuz bu oldugunu biliyorum.acaba tedavi yontemini ne ilac içecegimi soylermisiniz.hangi doktora gitmeliyim hangi testleri yapmalıyım.
IP
asil35
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı asil35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2016 Saat 12:40
H.Pylori bir çok insan'da bulunan birşey. Üre nefes testi yaptırdığımda bende de çıktı. Doktorun verdiği 14 günlük tedavi kitini kullandım tekrar test yaptırdım yine pozitif çıktı. 1 yıl sonra aynı ilaçları tekrar ilaçlar bitince test yaptırdım yine pozitif çıktı. Ben ilaç kullanarak bu bakteriyi yok edemedim.Kefirin iyi geldğini biliyorum kullandım ama bi sonuç alamadım.Tedavi için baska bir yol bilen varsa paylaşırsa araştırıp deneyebiliriz
yorum(suz)
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2016 Saat 15:07
Bakteri taşıyan her insanın ağzı kokmaz. Annemdede bakteri var ama ağzı hiç kokmaz.
Bizde hem bakteri var hemde koku ama ben inanıyorum bu kokuyu kaybetmenin çok kolay ve beklenmedik bir çözümü var.çünkü ne ameliyat olanlar ,ilaçlar bu beladan tamemen kurtulamadı ve ya. Bizim haberimiz yok.
Ayrıca herşeyin bilimsel bir karşılığı ve kanıtlanmışlığı olmasınada gerek yok diye düşünüyorum.
IP
çağlar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı çağlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2019 Saat 11:29
Benim ağız kokum vardı sinüzit akıntısı olduğu için 3 seans akupunktur yaptırdım 1 seans da biorezonans sonra koku burnumdan çıkmaya başladı nefes kokusu var çok ağır yoğun bir koku bu konu hakkında bilgisi olan var mı doktor bey siz de birşeyler yazar mısınız
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2019 Saat 21:21
Orjinalini yazan: çağlar

Benim ağız kokum vardı sinüzit akıntısı olduğu için 3 seans akupunktur yaptırdım 1 seans da biorezonans sonra koku burnumdan çıkmaya başladı nefes kokusu var çok ağır yoğun bir koku bu konu hakkında bilgisi olan var mı doktor bey siz de birşeyler yazar mısınız

Akupunktur ile ağız kokusu arasında herhangi bir ilişki gösterilmemiştir.
Biyorezonans ile ağız kokusu arasında herhangi bir ilişki gösterilmemiştir.
Madem sinüzitiniz var, o halde bunun üzerine eğilmeniz isabet olabilir.
-M

IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2019 Saat 23:23
Orjinalini yazan: çağlar

sinüzit akıntıyı kbb danışmak yerine akunpuntu niye yaptırdınız, etkisiz çünkü burunda et varsa akunpuntu ne yapacak.

sinüzit 2 nedeni var reflüye bağlı yada burun eğriliği veya et filan varsa.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2019 Saat 19:04
https://drnemeth.com/halitosis-cure-in-detroit-michigan/ Linkii açıp izler misiniz??
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2019 Saat 10:02
Ben seyrettim yolladığınız linki
Dr bey kronik ağız kokusunu kesinlikle gideriyoruz’ diyor.
Bir de Murat hocam seyretse de sağlıklı bilgiye sahip olsak derim
Saygılar hocam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2019 Saat 21:39
Fikrimi sorduğunuz için teşekkür ederim
Verilen veb sayfasında işaret edilen videoları atlayarak izledim. Sayfanın geneline kabaca göz attım. Eğer bir şey la.ırmadıysam:
Diş eti hastalıklarının ağız kokusu üzerine neredeyse tek sebep olduğu üzerine kurgu yapıyor. Bu amaçla dişleri temizleyip bazı ürünler satıyor. Bunun %100 sonuç verdiğini ifade ediyor

https://www.badbreathhalitosis.com
Bu foruma üye olup bu hekimi sorunuz. Bakalım neler söyleyecekler. Ben söylemeyeyim, Amerika'lı katılımcıların fikirlerini kendi ağızlarından dinleyin
-M
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2019 Saat 17:33
Teşekkür ederim hocam
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2019 Saat 02:20
Murat hocam badbreathhalitosis de pkuyup da çok anlayamadığım is imler terimler oldu.
https://www.badbreathhalitosis.com/phpBB2/viewtopic.php?f=1&t=7490 bu sayfada biyositten acıdan birçok şeyden bahsediyor ne tam olarak bunlar hocam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2019 Saat 13:06
Verdiğiniz linkte 2 ekran dolusu yazı var. hepsini okuyup ne sorduğunuzu bulmak zor olur.Daha özgün sorarsanız dilim döndüğünce yanıtlamaya çalışırım
-M
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2019 Saat 13:55
Aslında ekran görüntüsü akdım ama paylaşım kısmında kabul etmedi bir türlü. Ama genel olarak "biyosidin" denen bir maddeden bahsediliyor. Antibakteriyel olduğu yemejlerden önce kullanılıp sindirime yardımcı olduğu ve tat olarak da acı olduğu ifade ediliyor. Gi haritası sonucu iyi veya kötü bakterilerin yoğunluğunun tespit edilebildiği üzerine kurulu
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu