Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Dışkı kokusuna benzer ağız kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Naci
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı Naci Cevaplabullet Konu: Dışkı kokusuna benzer ağız kokusu
    Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2016 Saat 10:33
Merhaba arkadaşlar 24 yaşındayım ve orta okuldan beri ağız kokusu hastalığını çekiyorum. Bazen azalıyor bazen de çok ama çok kötü kokuyor. Ama hiç geçmiyor. Kötü koktuğu zamanlar daha çok haliyle. Psikolojim bir çoğunuz ile aynı durumda. İnsanlardan kaçmaya başladım artık. Mesleğimi hakkıyla icra edemiyorum. Şimdi asıl konuya gelirsek ağız kokumla dışkı kokum çok benzer hatta aynı gibi. Sizce bu neye işaret olabilir.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2016 Saat 11:13
bağırsak sorunu işareti olabilir
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2016 Saat 23:08
Yeni bir konu actim oraya bakabilirsin.

Dilinin arkasi kokuyor demi sadece? Onleri falan kokmuyor? Burnundan koku gelmiyor? Oyle ise sorunumuz ayni olabilir.
IP
pharmacy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 25
Alıntı pharmacy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2016 Saat 23:33
Evet benimde sorunum dışkıya benzer koku olması arkadaslar..Peki sizin ailenizde baska sizinki gibi hissettiginiz biri var mı? Benim babamda da ayni sorun var kendisi farkinda olmasa da..
IP
pharmacy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 25
Alıntı pharmacy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2016 Saat 23:35
Bendede aklimin erdigi kadarıyla 8-9 yasindan beri bu sorun var, belki öncesinde de vardi bilemiyorum..
IP
Naci
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Naci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2016 Saat 10:32
Ncort aynen dil kökü kokuyor. Burnumdan koku gelmiyor önleri kokmuyor. Hapşurunca elimi tutuyorum. Elime gelen zerrecikler kokuyor. Ağız tadım genellikle bozuk. Dil pasım var. Dişlerimi bazen bir şey eritiyormuş gibi gidişiyor sızlıyor.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2016 Saat 17:09
Orjinalini yazan: Naci

Ncort aynen dil kökü kokuyor. Burnumdan koku gelmiyor önleri kokmuyor. Hapşurunca elimi tutuyorum. Elime gelen zerrecikler kokuyor. Ağız tadım genellikle bozuk. Dil pasım var. Dişlerimi bazen bir şey eritiyormuş gibi gidişiyor sızlıyor.

Evet. Dis sizlamasi yok bende.

Parmagimi tam arkaya suruyorum kokuyor sonra onlere suruyorum koku gidiyor. Agzim kuru gibi. Ferah degil.

Bir de senden dedigimi yapmani istiyorum. Dilini cikar o beyazligin kokunun oldugu yere iyi bak ve dilini geri sok yavasca. Tam bogaza bakan kisminda var degil mi o? Yani tam bogaza gelen kismi kokuyor dilinin?
IP
Naci
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Naci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 14:08
O kadar görerek anlayamıyorum. Ama parmağımı dilin arka kısmına değdirince orası kokuyor. Bir de benim küçük dilimin arkasındaki duvarda sürekli sümük birikiyor o ne acaba
IP
Emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2016 Saat 01:21
Geniz akıntısı yani sinüs . Kulak burun boğaz uzmanına görün kardesim
shnn
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2016 Saat 02:16
ARKADASLAR MESELA BIRI ILE 2 3 DK KONUSUNCA DIL KURUO AGIZ KURUO YA ANLAMADIM GTTI UNIVERSITE IGRENCISIYIK FAZLA YOL KATEDEMEDIM BI TEK ENDOKSPO YAPTIRDIM ONDADA BAKTERI FELAN CIKMADI DOKTOR BANA MIDE ASITI DUSURUCU VE BENIM MIDE COK GAZ URETIO MIDE BARAAK GAZ HAPI ERDI BISI OLSUGU YOK
ARKADASLAR BEN OGRENCI OLDUGUM ICIN GENEDLE KARBONHIDRAT AGIRLIK BESLENIOM CAYA SEKER 1 YILDIR ATMIOM SEKERLI SEYLER NERDEYSE SIFIR YERIM AMA KARBONHIDAT AGIRLIK BESLENME   OLSUN EGZAMA BENDE 6-7 YILDIR VAR KARINDA FAZLA GAZ OLMASI BUNLAR BAGIRSAK MANTARI BELIRTILERI SIZCE BAGIRSAK MANTAFI OLMA IHTIMALI NEDIR BIDE BARSAK MANTARI TEDAVISI UZUN SURUOMUS HWRALDE BILGISI OLAN YAZARMI
IP
ahmetgnc
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı ahmetgnc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2018 Saat 20:21
Merhaba yaklaşık 7-8 yıldır bu hastalıkla yaşıyorum. Her türlü yolu denedim çözüm için ama nafile...
Her gün düzenli olarak dişlerimi fırçalamama rağmen bir türlü geçmek bilmedi. Ağzım kapalıyken bile her nefes aldığımda dışarı verdiğim hava bir odayı dolduracak kadar kötü (dışkı) kokusu yayıyor. Özellikle 2-3 saat bir şey yemediğimde gittikçe şiddetleniyor koku. Dişleri fırçaladıktan sonra koku 10 - 15 dakika sonra geri geliyor. Sosyal hayatım mahvoldu. İntiharın eşiğine geldim. Lütfen aynı dertten muzdarip olanlar ya da konu ile ilgili bilgisi olanlardan yardım bekliyorum...
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2018 Saat 03:41
Ters peristaltik hareket diye birşey var.sindirim sistemi organlarının olağan dışı kasılma hareketleridir. sindirim sisteminin herhangi bir yerinde bulunan maddeleri sindirimin bitiş yerinden başlangıç yerine doğru iter.

özellikle kusma refleksi, yemek borusunda meydana gelen ters peristaltik hareketin bir sonucudur. normalde ağızdan mideye itilmesi gereken besinler mideden ağza doğru itilmiş olur.

Aklıma House M.D. yabancı dizisinin 3. sezonunun bir bölümü geldi, bir hasta af buyurun ağzından büyük abdestini yapıyordu ve House bunu ters peristaltik hareket olarak açıklıyordu.
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 78
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2018 Saat 11:11
Bende de dışkı kokusuna benzer koku var koku hiç geçmiyor sadece bazı günler şiddetleniyor bır kaç metreden duyuluyor bazende okadar şiddetli olmasada koku oluyor bangırsak kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama tam olarak ne çözemedim
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu