Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: nefes kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
marln
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Konu: nefes kokusu
    Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2016 Saat 14:33
burnumdan verdigim nefes kokuyor.bi adayı saracak şekilde.hemde agzım kapalı iken.doktorlar burnuma cok baktı ama bişey demedi ben bakınca et gibi bişey gordum .acaba et koku sebebi olabilirmi.koku gaz kokusuna benziyor bu sebeble bagırsaktanda kaynaklandıgını duşunuyorum.aranızda aynı şikayeti olan varmı
IP
fenerbahce20
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı fenerbahce20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2016 Saat 00:07
diğer konularda sizin probleminizle ilgili birçok hikaye var,diğer konuları mutlaka okumanızı tavsiye ederim.Tek tek herşeye baktırın.Geçmese bile pes etmeyin ve kötü şeyler düşünmeyin.Bu süreçte geçici çözümler bulmaya devam edin ve gerçekten nacizane tavsiyem bu konuyu bi yakınınızla veya ailenizle paylaşın.Psikolojiyi derinden etkilediğini bildiğim ve bu yöntemi insanı gerçekten rahatlattığını düşünürekten tavsiye ediyorum bunu.
Ve bilin ki(kaynağı ne olursa olsun)asla yalnız değilsiniz.Allah yardımcınız olsun.
IP
mehmet289
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı mehmet289 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2016 Saat 08:45
Hocam ben de 12-13 senedir ağız kokusu çekenlerdenim bir sürü insan ağız kokusundan şikayetçi var ağız kokularının bulunamamasından veya tedavi edilememesinden dolayı hayattan umudunu kesmiş durumda ve ben de öyleyim insanlar doktor doktor geziyorlar ve hiçbir sonuç ilerleme kaydedemiyorlar sizce bunun sebebi nedir ?
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2016 Saat 09:25
bente tip 4 agız kokusu var.yani konuşmasamda bi odayı dolduracak sekilde nefes verirken koku oluyor.hasta olmadıgımı sananlar banyo yapmadıgımı sanır.

ben aynada kendimi incelerken burnumda et oldugunu farkettim acaba et koku sebebi oluyormu ? daha once kbb ye gittim ama bişey demedi.sinüs var dedi gonderdi. sınus var dedi ama hiç sınus belirtisi tasimiyorum.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2016 Saat 17:46
tip4 oldugunuzdan eminmisiniz Marln?
Mesela sinuzit vardır sizde ama başınız agrımayabilir!
Belirti yok derken,bunu mu kastettiniz Marln?Yani sinuzler doludur ama başınız agrımayabilir!
Ayrıca gastroya gittinizmi? Bence burundaki etin şiş olması yeterli nefes alamamak ve bunun neticesinde ust solunum yollarının yeterli oksijen alamaması demek oldugundan,koku yapabilir,diye dusunuyorum.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2016 Saat 18:31
Orjinalini yazan: marln

bente tip 4 agız kokusu var.yani konuşmasamda bi odayı dolduracak sekilde nefes verirken koku oluyor.hasta olmadıgımı sananlar banyo yapmadıgımı sanır.

ben aynada kendimi incelerken burnumda et oldugunu farkettim acaba et koku sebebi oluyormu ? daha once kbb ye gittim ama bişey demedi.sinüs var dedi gonderdi. sınus var dedi ama hiç sınus belirtisi tasimiyorum.

burun eti koku yapar sinüzitte yapar. nefes kokusu hele birde burundan geliyorsa %95 sinüzit ve burun ile alakalıdır.

sinüs rinse kiti alın eczanede 20 tl ilaç değil tuzlu su yani videoları var nefes kokunuz gitsin tabi düzenli yapacaksınız. 3 saatte 1 defa.
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2016 Saat 08:24
evet onu kastetmiştim başım agrımıyor ve burun akıntım yok tıp 4 oldugundan eminim
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2016 Saat 19:44
Yani sinuzler dolu oldugu halde baş agrısı yaşanmayabilir,
diye biliyorum.Yine de bu konuyu bir doktora sormak lazım.
Ahmet beyin dedigi sinus rince olayını bi kullanın sanırım koku azalırsa ozaman demekki ust solunum yollarındandır diye dusunulur.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2016 Saat 01:18
Mahonni ben kullandim 2 3 kez bisi olduhu yok benim problem bademcik veya mide-bagirsak cunku antibiyotik veya karbonatli su ictigimde agizkokusu gidio bakteri kaunakli karbonatli su ictigimde dilde pas neredeysr sifir oluo pasi yapanda bagirsak veya mideden gelen bakterilerdir kokuyada bunlar sebev olur COK KOTU BI ILLET YAAA elimden geleni yapicam ve yencem seni insallh kotulukya resmen
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2016 Saat 16:19
Ama bende antibiyotik kullandıgımda koku sıfırlanıyordu.
Fakat benimkinin kaynagı buyuk ihtimalle kbb kaynaklı.
Benim koku nerdeyse artık % 100 bitti.
Sevgili arkadaslar egerki agız kokunuz kbb kaynaklıysa,
sizlere yardım etmek isterim.Çozum bazen tesaduflerde olabiliyor.Bende aklıma gelenleri deneyerek çozumu buldum.
Tabiki bu fikirleri aklıma getiren inanıyorumki Tanrımdır ve sukurler olsun Rabbime.
IP
Türk34
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Türk34 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2016 Saat 19:30
Merhaba 17 yaşındayım lise 3 ogrencisiyim bu hayatımızı olumsuz etkileyen nefes kokusu bendede var ve uzun zamandır..
6.sınıftaydım cok kötü hasta olmuştum birgün sonra aile saglik ekimine başvurmuştuk ve "sinüzit" tanimini kullanmıştı ve ilerlerse cok kötü sonuçlar olacağınida bilmiyordum 8.sinifin başlarında farkettim nefesimdeki o pis kokuyu burnumdan ve konustukca nefesimden gelen işte o koku eğitim hayatımı herşeyimi etkiledi sosyal birisiydim şimdi asosyalim derslerim cok kötü sınıfta kaldım ve durumu kimseye aciklayamiyorum..
Ve bu sorunu hep sinüzit hastalığına bağladım bu senede midemde cok kötü ağrılar felan hissetmeye başladım belkide önceden vardı ama bukadar değildi doktora başvurdum midemde reflu hastalığı tanimi koydu daha sonra farkettimki gün geçtikçe daha kötülesiyor nefesimdeki koku yarın okul var ve sadece en azından 1 aylığına felan idare edecek bir çözüm yolu onerirmisiniz lütfen daha sonra endoskopi denilen bir sağlık tedavisine gireceğim o sırada doktora bahsetmeyi düşünüyorum yardımcı olmazlar ise(çoğu kisi yardimci olmadiklarini belirtiyor)universiteler veya özel hastanelere başvuracağım sadece 1 aylığına benim nefes kokumu engelleyecek doktor reçetesi olmadan alinan bir ilac veya organik karışım önerin neolur hayatımı cok kötü etkileyen bu şeyi birgün yenecegim inaniyorum..

Not: Bu durumu okadar kafama taktimki saçlarımda saç kıran ortaya çıktı..
Cok utanıyorum nereye kime basvurabilirim lutfen yardim edin değerli abilerim,ablalarim,dostlarım,kardeşlerim ☺
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 78
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2016 Saat 19:14
Ne diye biliriz ki kelin ilacı olsa başına sürerdi😀 ama nidazolu kullan istersen reçetesiz satılıyor bana fayda etmedi ama belki ise yarar murat hacaya danis ilaç kötü gelir bişey olur papaz olmayak
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2016 Saat 23:33
Hocam nefes kokusunda kan gazlarından bahsedıyosunuz yani bazı anormallıklerde koku sebebi olduğuna dair ve ben eski tahlillerime bakarken kan gazları tahlıllerı yapılmış vücudumda po2 yanı benim anladığım kadarıyla yanlışsam düzeltin lütfen kanda oksijen düşüklüğü çıkmış 75-100 arası olması gerekirken 29 çıkmış ve buna benzer düşük sonuçlar var bunu doktora göstermemiş olma durumumda var ve yeniden tahlil istiycem kan gazları tahlili, bu tahlıller ağız kokusuyla ilgili bilgi verir mi hocam yani bu kan gazı düşüklüğü şundan dolayı koku yapabilir gibi ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2016 Saat 17:32
Düzeltmeye şurdan başlayayım:
pO2 = Oksijen kısmi basıncı anlamına gelir. Nefes kokusu ile ilişkili değildir.

Binlerce gaz içinden ismi bilinmeyen kan gazlarını kan tetkikleri ile tespit etmek mümkün değildir. Etseniz nefes kokusu yapıyor anlamına gelmez. Zaten böyle bir test yoktur. Zaten böyle bir teste ihtiyaç da yoktur. Zaten böyle bir test yapılıyor olsaydı nefeste kokulu gazların varlığını göstermezdi.

Kan gazlarının tamamını listelemek diye bir tetkik yoktur.

Kan gazı düşüklüğü diye bir hastalık yoktur.

Daha önce yaptırdığınızı söylediğiniz kan gazı tahlilleri, aslında sizin olduğunu düşündüğünüz şey değildir.

-M
IP
mehmet27
Üye
Üye

Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2016 Saat 13:02
Agiz kapaliyken koku var bende agzim acikken,konustugum zaman daha da artiyor bu durumda olan varmi acaba
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2016 Saat 20:50
ben düzenli olmasa dişlerimi fırçalayan ve yılda bir kez mutlaka diş kontrolüne giden biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ağzım kokmuyor. konuştuğumda gelen kokuda nefes kokusu çünkü agız kokusunu almak için çok yakın durmak gerekir. ayrıca konuşmasanda kokuyor ve bir süre sonra bulundugun mekana yayılıyor ama nedense hiç bi şekilde kokuyu ben alamıyorum. ve hala bir çözüm bulabilmiş değilim. pahalı parfümler alıp kokuyu kapatmaya çalışıyorum ve sakızda bitkilerde ameliyatlarda bi işe yaramıyor
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2016 Saat 06:43
Orjinalini yazan: selda zeynep

ben düzenli olmasa dişlerimi fırçalayan ve yılda bir kez mutlaka diş kontrolüne ....

Düzensiz temizlik yapınca ağız kokundan yakınmak için haklı sebeplerimiz olmayabilir.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2016 Saat 07:16
agzım kokmuyor hocam bundan eminim sadece konuşurkende nefes verdiğim için agzımdanda koku çıkıyor. bu ağız kokusu değil nefes kokusu diye düşünüyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2016 Saat 10:54
Bu fobik motiftir.
Tip5 psikojenik ağız kokusunun birinci basamağıdır.

Temel düşünce bu fikir etrafında oluşur=

"Benim ağzım kokmuyor ama ya kokuyorsa ?"

Şuraya bir göz atın:
http://www.agizkokusu.org/psikolojik-agiz-kokusu.html

İngilizce ile aranız iyi ise, veya arası iyi olanlar şunu okuyabilir:
http://murataydin.org/halitofobi.pdf

Ayrıca ağzınız kokmadığı için mi ağzınıza eksik temizlik yapıyorsunuz, ağız kokusu olunca mı tam olarak temizlik yapacaksınız ? :-)
Hemen bu gün ağzınıza doğru ve eksiksiz temizlik yapmaya başlayınız. Siz kazanırsınız.
-M

-M

Düzenleyen aydinmur - 25-Eylül-2016 Saat 10:57
IP
mehmet27
Üye
Üye

Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2016 Saat 11:07
Ruh hastaligina gittim gençenler tranko buskas ilacini yazdı daha once kullanan varmi bu ilaci
IP
bas belasi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı bas belasi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2017 Saat 12:00
merhaba arkadaşlar.

ortaokuldan beri bu sıkıntıyı çekiyorum. özellikle son birkaç yıldır katlanılmaz oldu. bazı zamanlar ağzımda "galiba asidik" yakıcı bir nefes oluyor. onun dışında koku hep var. dişimi fırçaladığımda belli bir müddet yoğunluğun azaldığını hissediyorum, tamamiyle gitmiyor.

havaların soğumaya başladığı şu günlerde bir şey dikkatimi çekti. soğuk havalarda insanların nefes buharı gözle görülür. geçen sabah dikkatimi çekti; hava o kadar soğuk değilken benim nefes buharım gözle görülüyordu, diğer insanların görünmüyordu. yani benim nefesim diğer inlarınkine oranla daha sıcak geliyor. sizce bu kokunun kaynağı hakkında fikir verebilir mi?

bir diğer gözlemim de bu dertten muzdarip olan çoğu kişiden; "dişlerimde hiçbir sorun yok, sapasağlamlar," gibi cümleler duyuyorum. acaba mideden veya başka yerden kaynaklanan bu sorunun bir şekilde dişlere olumlu etkisi var mı? varsa hangi kimyasal etki ediyor ve bu kimyasalı oluşturan kaynak nedir?

murat hocam, siz de fikir yürütürseniz memnun olurum.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2017 Saat 23:05
Orjinalini yazan: bas belasi

merhaba arkadaşlar.

ortaokuldan beri bu sıkıntıyı çekiyorum. özellikle son birkaç yıldır katlanılmaz oldu. bazı zamanlar ağzımda "galiba asidik" yakıcı bir nefes oluyor. onun dışında koku hep var. dişimi fırçaladığımda belli bir müddet yoğunluğun azaldığını hissediyorum, tamamiyle gitmiyor.

havaların soğumaya başladığı şu günlerde bir şey dikkatimi çekti. soğuk havalarda insanların nefes buharı gözle görülür. geçen sabah dikkatimi çekti; hava o kadar soğuk değilken benim nefes buharım gözle görülüyordu, diğer insanların görünmüyordu. yani benim nefesim diğer inlarınkine oranla daha sıcak geliyor. sizce bu kokunun kaynağı hakkında fikir verebilir mi?

bir diğer gözlemim de bu dertten muzdarip olan çoğu kişiden; "dişlerimde hiçbir sorun yok, sapasağlamlar," gibi cümleler duyuyorum. acaba mideden veya başka yerden kaynaklanan bu sorunun bir şekilde dişlere olumlu etkisi var mı? varsa hangi kimyasal etki ediyor ve bu kimyasalı oluşturan kaynak nedir?

murat hocam, siz de fikir yürütürseniz memnun olurum.

bende fark ettim. geçen soğuk havada duman çıkıyordu ağzımda. millette o kadar çıkmıyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2017 Saat 07:01
Nefesinizden buhar görüntüsü elde etmek için nefes ile atmosfer havası arasında ölçülen sıcaklık ve nem farkının artması lazımdır.
Nefeste %6.5 su vardır. Havada ise daha fazla olur (%10-60). İnsan nefesi 35 , atmosfer sıcaklığı daha farklıdır (+-50).

Her an, her keste, her dakika ve her koşulda değişen sıcaklık ve neme bağlı bir fizik olayını ağız kokusu veya nefes kokusuna bağlamayalım isterseniz, bu bir fizik olayıdır diyelim.
-M
IP
bas belasi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı bas belasi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2017 Saat 12:46
bariz normal olmayan bir durum. bizler uzun müddet bu mevzuyla uğraştığımız için ister istemez kendi derdimizden sinyaller arıyoruz. zaten bir yerden sonra hepimiz tip 5'iz. ağız veya nefes kokusuyla alakalı olmayabilir elbette. ancak burada bir anormallik var. muhtemelen hiç alakası olmayan başka bir nedeni vardır. @ahmetmehmet1'in dışında da bu olay başına gelen varsa yazsın, o zaman biraz daha üzerine gidtmek için elimizde yeterince donemiz olur.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu