Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Agız kokusu ceken kalmayacak ! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
bilginog
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı bilginog Cevaplabullet Konu: Agız kokusu ceken kalmayacak !
    Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2016 Saat 21:52
4 YIL Boyunca surekli olarak cektigim agiz kokusuyla ilgili sikintimi aştım.Ancak agiz kokusunun bir cok cesidi oldugundan dolayi buraya detayli olarak yazmak cok zor.Kokunun tum cesidini malesef cekdim.Daha once yazmisdim tek tek ama malesef hepsini anlatacak kadar vaktim olmadi.

Aranizdan her kim bu illeti yasiyorsa 1 gun icerisinde kurtulacakdir.Hicbir maddi talebim yok zaten durumum allaha sukur cok iyi.3 disini kaybetmis en az 10 dktor gezmis biriyim. ssarac1986@gmail.com a e mail atin.ister telefonla isterseniz email ile sorucagim sorulara vericeginiz cevaplarla ertesi gune super uyanacaksiniz.

Kesinlikle Utanmayin Cekinmeyin !

7 den 77 ye / Bayan erkek tum abi ve kardeslerime yardimci olmak,boyle bir pisligi ve cehennem azabini dunyada cekmis biri olarak iyilesmesi icin elimden gelen herseyi yapmak benim gorevim.

Şimdiden herkeze Allah sifa versin

IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2016 Saat 10:55
Buradan yazsak olmuyor mu? Benim dil arkasi beyazlik ve diski kokusu var. Burnumdan koku gelmiyor. Fazla yaklasmiyorum insanlara. Muhtemelen kimse agiz kokumu anlamamistir. Umarim anlamamistir.

Meyvelerle aram iyidir. Ama arasira mide bulantisi cekiyorum. Ozellikle cok yemek yersem. Yagli, sagliksiz seyleri cok yeyince oluyor genelde. Ama sık degil.

Sol burnumda da konka sisik. Sanki o burundan bir tuhaf nefes aliyorum.

Simdi benim sorunum ne?
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2016 Saat 10:56
Ha bu arada. Flagyl agiz kokumu tamamen geciriyor.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2016 Saat 14:02
Iyi hosta kardrdim senle gorustugumdr bana meyve ye su bitkisel ilaci kullan diceksen hic aramayayim bana birazdaha acik konussaydin ilacmi onercen yoksa karisim felan mi
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2016 Saat 15:56
konu içi cevap soru yazsanız daha iyi olur millet okuyacaktır.
IP
bilginog
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bilginog Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2016 Saat 22:48
Burda yardimci olmaya calisiyorum.yok sunu oneririrsen yok bunu oneririrsen dersen doktorlarda surunursun bu forumdanda hic cikamassin.

Arkadasimizin biri e mailden bana ulasdi kendisinin sorunhyla ilgili mantikli sekilde aciklama yapdim.umarim allahin izniyle bisiyi kalmicakdir. Yazismalari atiyorum...Okuyun ayni tip agiz kokusuysa uygulayin gecmez ise burdan denedim bisiye yaramadi diyin......

Merhaba benimde ağız kokusu sıkıntım var şuan 21 yaşındayım 16 yaşımdan beri çekiyorum Üniversite hayatımı derslerimi mahvetti birileriyle iletişim kuramıyorum öğretmene soru sormaya korkuyorum fazla uzatmayım o foruma yazmışsınız aslında sizde tam ben gibi düşünüyosunuz sorun Bakteri kaynaklı dildeki pas vs ben Biteral alınca geçmişti koku bunu bi çok doktora sordum Havasız ortamda yaşayan bakteriler dediler Şekerli ve süt ürünleri bunları besliyormuş benim düşüncem Dil arkasında boğazda kötü bakteri florası oluştu neyse siz sormak istediğiniz şeyleri bana sorun en içten şekilde cevap vercem teşekkürler :)

Öncelikle gecmis olsun.

Biliyorsun agiz kokusunun cok cesidi var asagifaki sorulara cvp verirssn hemen cozumu soyleyebilirim

1- Dilinin sirtinda hergun pas oluyormu

2-Kilo almada sorunun varmi.

3- Asiri yemek yediginde kemiklerinde titreme oluyormu

4-Mide bulantisi bas donmesi halsizlik varmi

5-Buyuk bardak cay iciorsan kac sekerli iciyorsun.

6-Yagli yemek yermisin

7-Dis eti rengin nedir ( Kirmizi,Acik pembe,yeryer mor)

Dis etine baktiginda gordugun renkleri soyle.

1- Dilinin sirtinda hergun pas oluyormu  --------Evet oluyo

2-Kilo almada sorunun varmi.--------Var

3- Asiri yemek yediginde kemiklerinde titreme oluyormu--------Biraz oluyo yorgunlukta artıyo

4-Mide bulantisi bas donmesi halsizlik varmi-------Tam mide bulantısı değil ama sabahları karın ağrısı Baş dönmesi ani harekette oluyo gözüm kararıyo Halsizlik çok fazla var algılama güçlüğü unutkanlık vs

5-Buyuk bardak cay iciorsan kac sekerli iciyorsun.--------1 şeker kaşığı yaklaşık 4 çay kaşığı

6-Yagli yemek yermisin---------Evet yerim

7-Dis eti rengin nedir ( Kirmizi,Acik pembe,yeryer mor)--------Açık pembe

Dis etine baktiginda gordugun renkleri soyle.------Sadece açık pembe renk kızarlık çürüklük vs yok

Tamam bak simdi sende olan biten herssyin sebebini yazicam.Bunu okudukdan sonra bugun uygularsan yarin aksam bu saatlerde gram koku kalmayacak.ayrica tum yazismalarimizi forumda yeni konu olarak ac ve kopyala.bu tip agiz kokusunda ne yapmalari gerektigini ogrensinler.

Tek sorunun Bagirsaklarindan gelen gaz !. Sirayla acikliyorum

Yemegi yedikden sonra mide kapakcigindan icrriye girdigi andan itibaren vucut tum yedigin besinleri hemen parcalamaya basliyor.Asiri mide asidi salgiliyor.

Asiri mide asidi salgilamasinin sebebi genzinden surekli olarak akan pisligin icinde zararli miyonlarca bakteri ve mikrop olmasindan kaynakli.

Surekli olarak vucudun bunla savastigindan dolayi metabolizman surekli aktif halde oldugundan gun boyunca halsizlik yasiyorsun !.

Parcalanan bu besinler gaz meydana getiriyor.surekli olarak vucut aktif oldugundan mide kapakcigindan sizarak agzinda kotu koku olusturuyor.

Geceleyin ise agiz kapali oldugundan burundan cikmaya calisan gazlar sunisleri tikiyor.bu gozunun altinda birikme meddana getiriyor,muhtemelen gozlerinin alti ve cevresi biraz mor olmali.

Sinusler kapali oldugundan geceleyin  aldigin oksijen vucuduna yetmediginden 8 saat uyusanda uyanmakda zorluk yasiyorsundur !.

Vucut kendini yenilemediginden dolayi ve yetersiz oksijen soludugundan dolayi gunduzleri bas donmesi ve gozlerde kararma yasiyorsun.

Bu akintinin icinde mikrop ve bakteri oldugundan dilinin arkasindan asagi inerken dil sirtina yapisarak bakterilerin daha cok olmasina ve tum gun boyunca ayni sorunu yasiyorsun.

Gunduz sekerli ve yagli yiyeceklerde tukettiginde bunu azdiriyorsun.

Egerki yarin cayini sekerli icer oglende yagli yemekler yersen.yemekden sonra birde turk kahvesi icrrsen ayakda duramazsin.gozlerin kararir karsiya dogru bakamassin basin doner miden bulanir halsizlesir yuruyecek gucun olmaz.

Cozumu cok basit...Egerki asagifakileri uygularsan bir sonraki gun yani cuma gunu oglen ( Etrafina baktiginda tum dunyayi cok farkli goruceksin bunu yasamani isterim )

Simdi banyayoya gir. Sicak suyun altinda yuzunu yuz sabunuyla iyice sabunla.Ardindan aynanin karsisinda sabunu her iki gozunun altinda ve cevresinde sabunu gezdir. ( Sumuk olarak adlandirdigimiz kati madde goz altinda birikir ) Bunu sanki gozlerin altindan genzine itiyormussun gibi yap tum goz cevresinde yavas yavas oksar gibi 20 kere grzdirirssn bisi kalmicaktir..

Ardindan karnin tok ise

1 tane elma 1 tane armut 1 tane portakal 1 tane Muzu bir tabaga dilimle

(KESINLIKLE 1 ER TANE OLMALI )

30 dk icinde flim izlerken mac izlerken farketmez tadini cikara cikara son dilime kadar ye

Elma armut ve muz buyuk diskini

Portakal kucuk diskini tetiklicek tum mide ve bagirsak folarisinfan gecerken temizlicektir.

Sabah uyabdiginda agzinda lapalik olmasigini goruceksin ( Sigara kullanmiyorsan ) sigara kullaniosan az lapa olsada gecicekdir hemen.

Yarin sabah Kesinlikle cayi sekerli icme.sekerin herturlusunden yarin uzak dur.

Yagli yemek yarin kesinlike tuketme.

Yarin gunduz 3 gibi agzinda koku olmadigini ama ara ara geldigini hissediceksin ( hissetmenin sebebi koku gelmesi icin kendini kastigindan mide kapakcigin gevsiccek)

Aksam yemegini yedikden 30 dk sonra ayni meyvelerdrn 1 er tane daha yiceksin.

2 inci buyuk diskini ve kucuk diskini yaptikdan sonra..

Agzinda hic lapanin kalmadigini,iki burun deligininde acik oldugunu,gozlerinin inanilmaz derecrde guzel gordugunu,herseyi cok cabuk algiladigini,yerinde duramadigini, ve 3 saat uyusan bile kendini zinde hissettigini goruceksin.

Simdiden gecmis olsn kardesim.

( Yazismalarin bazilari kesilmistir)

yukaridaki sorunlari yasayan bunu uygularsa gecicekdir.2 gunde hicbirseyi kalmicak.
IP
bilginog
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bilginog Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2016 Saat 16:30
Bir ssonraki gün yani bugünkü yapılan yazışmalar.

Dün dediklerini yaptım Yüzümü sıcak suyla yıkadım sabunda sürdüm göz altlarına masajda yaptım meyveye gelince Elma Armut ve Portakal yedim evde Muz yoktu onuda alcam sabah kalktığımda ağzımda koku yoktu hiç ama boğaz temizleme ihtiyacı var biraz genel olarak ağız kokum %98 gitti diyebilirim kalan 2 de çok tuhaf bi koku yemek yiyince geçer veya diş fırçalarım ama Halszilik geçmedi başımdada bi ağrı var tam olarak ne yapmam gerek

Cevap :

Buna devam ettiginde 3/4 gun balgam atmaya baslicaksin.tum bogazlarin ve bagirsaklarin temizlencek.Bugun seker ve yagdan uzak dur aksam sabun islemini goz altina gene yap.kalan tum pislikleri miden sindiricek bugun.yarina hicbirseyin kalmicak.

Sonuç ve Nedenler :

Öncelikle 2 gün önce yazıştığımız arkadaşın bugünden itibaren kokusu olmayacak.Yarın sabahtan itibaren hiç bir şekilde kokudan eser kalmayacağı gibi tüm vucut fonksiyonları harika bir işlev görecek.

Bu meyve ve sabun işlemini anlatayım.

Dişçiden endoskopiye,kbb den tüm ebegümecilere gittim.

Konu bakteri ise buna propolis,ve antibiyotiklerin iyi geldiğini deneyimlerimle ve okumalarımla keşfettim.

Ancak antibiyotiklerin yararlı veya yararsız tüm bakterileri yok ettiğini bildiğimden,ileride daha farklı hastalıklarla karşılaşmamak için mantıksız bularak alternatif yötemleri denedim.Propolis her ne kadar en doğal ve en güçlü antibiyotik olsada Ülkemizde kaliteli propolis satan ''saf'' biryer malesef bulamadım.

Bende Bakterilerin vucuttaki görevleri beslenme şekilleri yaşama nedenlerini araştırdım.

Midede parçalanan tüm besinleri ilgili organlara taşıyanların bakterilerin olduğunu,ve hayatta kalmaları içinde besin olarak tükettiğimizin bir parçasını kendileri için ayırdığını öğrendim.

( Mide Gaz kaynaklı ) Koku Aslında neden meydana geliyor size açıklayayım.

İnsan vücudu günlük belirli kaloriye ihtiyaç duyar.Ama spor yaparsanız,! ağır işte çalışıyorsanız bu kalori miktarı artar.

Siz koşmasanızda,spor yapmasanızda,ağır işte çalışmasanızda,vucut mideye gelen tüm besinleri genizden akanlar yüzünden yakıp yok etmekte.

Bakteriler hayatta kalmak için parçaladıkları besinlerden önce kendileri beslenir.Kalan besinlerin içerisinde vücut için yetersiz vitamin kalırsa Beden o besinleri tekrar ve tekrar öğütür.!!!!!!.

İşte bu tekrar öğütme için üretilen asitler herşeyi yakarak un ufak ederler buda çok fazla gazı açığa çıkarır.

Vücut ihtiyaç fazlasını dışkı olarak atar.İneklerin veya solucanların dışkılarını gübre olarak kullanmaları bundandır.Sebebi basit içinde öğütülmüş besinler var .!!!!

Bizde bu tip koku için Birçok vitamini içinde bulunduran bu 4 meyveyi tüketiyoruz.

İşlem çok basit.Bu meyvelern içerisinde bakterilerin ve insan vücudunun ihtiyaçından çok daha fazla vitamin var.

Bakteriler kendilerini besledikten sonra vücudumuz için ihtiyaç olan besinleride depoladıktan sonra,tekrar öğütülmeye gerek kalmadığından gaz oluşumu meydana gelmiyor.

Ne şiş yanıyor ne kebap misali.

Gerekli olan tüm besinleri vücut depoladığından,tüm gününüz harika geçiyor.

Ama unutmayın

Bu sinüsleri tıkalı olan,mideden gelen gazlar için çözümdür.

Açıklamam kime mantıksız geldiyse sadece uygulasın sonucu görsün yada google dan az araştırsın.

IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2016 Saat 17:26
Su banyoda yuz temizleme olayi gerekli mi? Pek anlamadim da orasini.
IP
bilginog
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bilginog Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2016 Saat 18:29
Evet gerekli ćunku sunisler tikaliydi arkadasin.eger seninde geniz akintin varsa yapman gerekiyor.

Islem cok basit :

Sicak su akan cesmeyi aciyorsun temiz yuz sabunuyla tum yuzunu guzelce yikiyorsun.Ardindan aynanin karsina grcip.sabunun bir ucuyla goz altini ve cevresine guzelce masaj yapiyorsun.

Bu sinuslerdeki tikanikliklar yuzunden biriken mikroplu ve bakterili atigi genze akitip mide asidiyle yokk edilmesini saglicak.

Bundaki amac meyvelerden sonra nefes de gaz olmayacagindan sunislerin acik vaziyette gorevini rahat yapmasini saglamak.

Bu islemi 4-5 aksam aksam yemeginden sonra yapman gerekir.

Ama ilk gun yaptiginda arkadasdaki gibi etkisini ertrsi gun sabahinda gorebilirsin.

Mantik şu :

Sinus acik mideden gelen gaz yok...

Sabah neden agiz kokusu olsun ????.

Goz altlarin 3 gun sonra bembeyaz olucak,saglikli gozukceksin..
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2016 Saat 20:49
Goz altlarim mor! Evet dogru tahmin ettin! Ama hala su goz masajini anlamadim. Madem masaj onemli neden yuzumuzu yikiyoruz?

Neden masaji sabunla yapiyoruz?

Ayrica masaji gozun altinin tam neresine ve gozun ne kadarlik bolgesine yapmak lazim? Elmacik kemigine mi yapacagiz sadece?
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 09:12
Sevgili kardeşim elma armut ne alaka niye bu meyveler?bu meyveler neye iyi geliyor??bi de murat hoca ne düşünüyor bu kon konu hakkında merak ediyorum..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 13:41
Orjinalini yazan: ismimnefarkeder

Sevgili kardeşim elma armut ne alaka niye bu meyveler?bu meyveler neye iyi geliyor??bi de murat hoca ne düşünüyor bu kon konu hakkında merak ediyorum..

Dur bakalım nereye gidecek bu doktorculuk oyunu diyerek sabırla okuyorum yazılanları.

Aslında sizler masumsunuz, bizler görevimizi yapmadığımız için bu iş bu noktaya kadar gelmiş. Hurafeleri okurken üzüntüm bundandır.
-M
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 15:42
Bilmiyorum ama adamin dediklerini yaptim. Sinus temizleme olayini degil.

Sabah kalktim sekerli birsey yemedim. Elma, portakal, ayva, muz falan yedim. Su an agiz kokumda azalma var cidden. Placebo diyeceksiniz? Yutkunusum rahatladi. Placebo degil yani. Bilmiyorum, zararsiz birsey diye denedim ben.

Ayrica dedikleri dogruydu. Bazen yemeklerden sonra cok halsiz falan oluyordum. Goz altlarim mor. Denemekten zarar gelmez bence. Ya tutarsa diye de denemem tabi herseyi.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 16:19
Arkadaşın dediğine kelime kelimesini katılıyorum. Uzun zamandan beri deneyim ve gözlemlerime dayalı olarak dil arkası koku sinüslerden akan yapışık mukoz ile birlikte meydana gelir yapışıyorlar. Ve her birimizin boğazında balgam hissi boğaz temizleme vardır. Bunun nedeni odur orada bir yemek yediğimizde direk dil arkasına yapışıyor. Örnek karpuz yediğimizde dil arkası kırmızı olur suyu yapışıyor bilen bilir.

sinüsleri temizlemek içinde sinüs rinse kiti alın arkadaşın dediği yöntem ile temizlenmez. bu burun şişesi ile burnun içine girip dolaşarak diğer delikten çikar tertemiz olur burnunuz

Gaz konusuna gelecek olursak bu aralar baya çiğköfte yiyorum koku %60 azaldı. Geçti hemen hemen

Çiğköftenin yararları hakkında

Mide ve bağırsaklardaki gaz birikimini önler.
Bağırsak enfeksiyonlarına karşı vücudu güçlü kılar.
Bağırsak böbrek ve mesanedeki zararlı bakterilerin yok edilmesini sağlar.

Gibi faydaları var.çiğköfte yedimi bağırsak hareketliliğim azalıyor ve sürekli bir ağrıma olmuyor.

kaynak: http://battalbey.weebly.com/ccedili287-koumlftenin-faydalar305.html
IP
sarraf96
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı sarraf96 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 16:42
Hocam arkadaş haklı olabilir çünkü söyledikleri birebir uyuşuyor. Ayrıca şunu söyliyim sinüslerdeki problem için SİNUS RİNSE KİT kullanmanızı öneririm. Bunları uygulayıp üstüne SİNUS RİNSE KİT kullanırsanız baya faydası olacaktır. Ben kullanıyorum faydası oluyor. Bide arkadaşın dediklerini uygulayıp sonuçları yazarım.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 16:58
Aydin hocam doktor diye gecinen ama sabah 8 den aksam 5 e kadar yan gelip yatan gripim diene ezberledigi bi ilaci veren basindan savan cooook doktro var coookkkkk bu ozeldede boyle devlettede bole ama bu rahatlik modu biz turk insaninda var once bu zihniyeti sifirlamak lazm he diceksiniz srn doktor olsan cok mu yarali olurdun bende bi 5 10 yil sonra yan gelip yatmaya calisirim diorum ya turk insaninn dogasinda var bu .......tirmalamaya dewam ama o meyve konusu felan mantikli sabun konusu biraz mantiksiz
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 17:22
Elma armut yedikten sonra bende sakızdan daha iyi maske oluyor cok hafifliyor koku
Belki birgün
IP
bilginog
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bilginog Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 19:53
Burada maddi bir beklenti olmadan,konuyu yaşamis biri olarak sirf insanlara yardimci olmak amaciyla paylasiyorum..

Sizin hurafe olarak gordugunuz bu mevzuya,bircok insan bilimsel olarak doktor doktor gezsede cozum bulamamis olan insanlar tarafindan acaba derman olurmu diye deneyenlerin belki son sebebi olabilir.

Bu forumda kim varsa hemen hepsi bilimsel olarak adlandirdiginiz doktorlarimiza muracat etmis insanlardir.

En az 50 kisi : Sunus akintisi icin yapcak bisi yok bunla yasamak zorundasin,nemli yerlerde bulun tarzi nasihatlar almistir.

En az 50 kisi : Disden kaynakli bisi yok diyer sebeplerden dolayidir dislerini duzenli fircala cevabi almistir.

En az 50 kisi : Agiz kokusuyla yasamaniz gerek buna katlanmalisiniz cerrahi bir nedeni yok cevabi almistir.

Evet soyledigim hurafemi, yaptigim doktorculukmu,3 disimi cektirdim,5 doktorla kavga ettim.Benim nasilki gozluklerim var bunla yasamak zorundayim seninde sunis akintin olacK onla yasamak zorundasin diyen doktorlarla muhattap oldum.

Agiz kokusun pisikolojik git evinde dinlen kafana takma diyen doktorlarla karsilasdim.

Kim ne derse desin...

Soyledigim meyveler mide kaynakli agiz kokusunu yok ederek bogazfaki tum balgami 4 gun icerisinde atiyor.

Deneyen dener denemeyen forumda gezmeye oyle yasamaya devam eder.

Bundan sonra hic kimsenin e mailine cevap verilmicekdir.

Son olarak meyvelerin ozelligi ne diyen arkadasa sözūm,tum ilaclar dogadan elde edilir.

1 er koli alsan 2 gun denesen ölmezssin sonucda ilac degil.

Simdi kim ne yaparsa yapsin.birdaha bu foruma girmiyorum alasmaladik
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 19:54
Guncelleme: Yagli ve sekerli hicbir sey yemedim. Meyve falan yedim sadece. Hohluyorum elime cok az bir koku var. Eskiden les gibi kokardi. Bilmiyorum ama cok ise yaradi da diyemem. Agzimda ferahlik hissetmiyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 20:31
Orjinalini yazan: mmkk

Aydin hocam doktor diye gecinen ama sabah 8 den aksam 5 e kadar yan gelip yatan gripim diene ezberledigi bi ilaci veren basindan savan cooook doktro var coookkkkk bu ozeldede boyle devlettede bole ama bu rahatlik modu biz turk insaninda var once bu zihniyeti sifirlamak lazm he diceksiniz srn doktor olsan cok mu yarali olurdun bende bi 5 10 yil sonra yan gelip yatmaya calisirim diorum ya turk insaninn dogasinda var bu .......tirmalamaya dewam ama o meyve konusu felan mantikli sabun konusu biraz mantiksiz

Ben biz görevimizi yapıyoruz demedim.
Tam tersini söyledim biz sizlere karşı üzerimize düşen görevimizi yapamadık dedim.

-M

IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2016 Saat 23:27
Burada herkez bu lanet kokudan muzdarip ve bir çözüm arayışında.
Konuyu başlatan arkadaşa teşekkürler çünkü biz denemden bilemeyiz her çözümün tıbben kanıtlanmış olması gerekmez.
Bana saçma geldi demek bence gereksiz.
Önce bi denyelim
Tecrübeli olanlarla görüş alışverişi yapalım

Hayatım zindana döndü. Dün otobüs yolculuğu yapmak zorunda kaldım kuzenimle yüzüne bakarak konuşamadım insanlarla iletişime geçemiyorum bıktım, usandım Allah'ım neolur diyorum bi çözümü olmalı kurtulabiliriz.
Gerçektende var inşaallah hepimiz kurtuluruz

Konuyu başlatan kardeşim birbirmize sırtımız iı dönmeyelim sende devam et bence.
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2016 Saat 00:25
Bilginog eğer gerçekten insanlara yardım etmek istiyorsan ve tezin, tezleri in başarılı sonuçlar verdiği deneyle sabitse forumu terkedemessin. Belkide bazılarımızın kurtuluşu bu çözüm.    
İnsan bildiklerini anlatmakla mükelleftir.
IP
sarraf96
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı sarraf96 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2016 Saat 11:45
Katılıyorum ayrıca o kadar propolisti elma sirkesiydi herşeyi deneyen insanların bu basit çözümü denememesi çok garip. Çünkü adam burda ürün tanıtmamış çıkarı yok. Sabunu yüzüne süreceksin bunda kötü ne olabilir veya meyve yiceksin neresi garip?
IP
bilginog
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bilginog Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2016 Saat 11:59
Son olarak Ben iyileştim katagorisinde ağız kokusunu nasıl yendim konulu başlıkta tüm yaşadıklarım,uyguladıklarımı,ve çözüme nasıl ulaştığımı anlatacağım.

( Bademcik Hariç ) Tüm tip ağız kokusuna maruz kaldığımdan dolayı,yaşadıklarımı ve yaptıklarımı okuyan arkadaşlar ona göre hareket ederse belkide tek umut ışığı olabilir.( Eminim çoğunuzun sorunu bunlardan biridir.)
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2016 Saat 16:28
Ben yine uzun zamandır girmiyordum foruma.
Ama her girdigimde gelişmeleri okuyorum.
Ben kendi adıma Bilginog arkadaşa,paylastıgı bilgiler icin tşk ederim. Bu arada benim kokum da buyuk ihtimalle KBB kaynaklı. Ve yaklaşık 3 aydır kokum yok denecek kadar azaldı! Tabiki deneyledigim seyler sayesinde oldu.Ne mi denedi Hani burnunuzdan agzınıza birseyler cekip agızdan atarsınızya,iste ben bunu yapıyorum hergun.Hani cekerken sanki horlama sesi varmış gibi! Ben 3 aydır bunu yapıyorum ve kokuda yüzdelige vurursak bendeki%90 kayboldu. Yani anlatmışımdır umarım.Dilimin uzerindeki tabakayı kazırken,o dedigimi yapıyorum ve en son dişlerimi fırcalıyorum ve gun boyu agzım %90 hos kokuyor.Sanırım yaptıgım bu egzersiz sayesinde sinuzlerim hava mı almış oluyor,genzim mi temiz hava alıyor,bilemem ama birseyler oluyorki,koku hiiiic eskisi gibi degil.Bence Bilginog arkadasın anlattıkları benim denediklerimle paralel gibi.Bu arada Murat Hocaya da katılıyorum.Bazı doktorcuklar gorevlerini yerine getirmedikleri icin bizler bu illetten kurtulamıyoruz! Ama bu konuda tecrubelerini paylaşan arkadaşları da kırmamak küstürmemek lazım.Guzel söz herzaman pozitif durumlar yaratır. Sifalar diliyorum.
IP
mehmet289
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı mehmet289 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2016 Saat 23:11
Hocam ben de 10 seneden beridir ağız kokusu çekiyorum hem de öyle böyle değil çok şiddettli ağız kokusu... Burda yazılanarı okuyorum insanların doktor doktor dolaşıp sonuç alamadığını görüyorum ağız kokusunun nedenlerine bakıyorum hiçbirinin bende olmadığını biliyorum ama yine de ağız kokum var çok umutsuzum hocam ne yapmalıyım ?
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2016 Saat 00:07
Bu meyve ile dildeki pas geçti mi ? Ayrıca bu meyveler de yuksek oranda şeker var ve şeker benim bagirsaklarimi mahvediyor.. Bende bu yüzden hiç meyve tuketemiyorum.. ilginç geldi çok ilginç geldi.. deneyeceğim yine de.. Zaten yapmadığımız kalmadı :)
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Şubat-2016 Saat 06:47
Eee güncelleme? Fruktoz dolu meyveler ki vitamin bakımından oldukça yetersiz (organik ise başka) ne tarz katkılar yaptı size?
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2016 Saat 13:53
Mehmet kardesim sen guncelle bizi karbonatli su ile olan tedavin nasil gittimi tamamen ben 2 haftadir bi bardaga 1 caykasigi koymak uzere iciyroum dildeki pas cogu zaman sifir ama agizkokusu tamamen gecmedi   sende durumlar nasil
IP
Birbayan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı Birbayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2016 Saat 21:26
Öncelikle uzun zamandir sorunum olan bu agiz kokusuyla ilgili bu kadar bilgi paylasimci candan insanlarin birlikte yorumlastigi bi site buldugum icin ilk basta cok sevindim ama umutlarimin yikilmasindan korktugum ve burda ilk defa okudugum seylerde care olmazsa diye korkumdan yazip yazmamak ta cok kararsiz kaldim ama yaziyorum. Ben 5 yildir bu sorunla karsi karsiyayim. Hersey ilk sigarayi yakmamla ortaya cikti. Sigara benim bogazimi cok yakiyordu bana yaramadiginin farkindaydim ama hep ictim hic vazgecmedim. Sonradan farkettigim birsey orfaya cikti. Hani sabah uyandiginizda agzinizda olusan butun gece yemek yememekten kaynaklanan tukuruk akisinin olmamasiyla birlikte gelen agir bir koku olur ya hani agziniza bir parca ekmek bile atsaniz hemen gider iste o bende gun icinde olmaya basladi. Agzim sabah kalktigimda ki gibi kupkuru hep. Arastirdim arastirdim allahim agzim kokuyor kendime ozguvenim sifir ileride napicam sevdigim insanla napicam.. Sonra agiz kurulugu diye bir hastaliktan şüpelendim. Bursada tükürük bezi sintigrafisi cektirmeye gittim. Tukuruk bezimde anlamli derecede azalma cikti. Ve bu yuzden bakterileri temizleyemiyordu ve agzim kokuyordu. Bogazimdaki tukuruk bezlerimi sigarayla yaktim ben. Ve bunun da bu agiz kurulugu probleminden gelen kokununda bir caresi yok. Hep gargaralar kullandim tukuruk artirici jel yedim yuttum yok. Hicbirseyin kalici cozumu yok. Bahsettiginiz tip1 2 koku falan onlar hakkinda bir bilgim yok ama bir cok agzik kokusu probleminin tukuruk bezleriyle ilgisi oldugunu dusunuyorum goz kurulugu agiz kurulugu diye hastaliklar var hatta. Bendeki sadece benden kaynakli kalici bir problem. Artik ben bundan sonra hayatimi her an bunu dusunerek yasamak istemiyorum. Bu siteyi gordugumde bahsettiginiz murat hocanin gargarasiyla bir umut sevindim. Daha siteyi kesfedeli bir saat oluyor. Yine umutsuz arastirmalar icindeyken buldum. Bu ilaci alabilecegimiz bir numaradan bahsetmissiniz siparis icin. Bu numaraya nereden ulasabilirim murat hocam siz bana bir cevap verirseniz cok mutlu olurum sizcede benim sorunum dusundugum sey mi bir caresi var mi kalici mi. Cok tesekkur ederim simdiden siteyi takipteyim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2016 Saat 11:52
Önce hoş geldiniz. Burası psikolojik destek için vardır. Umarım faydalanırsınız.

PharmolZn gargaranın formülü bana aittir ama benimle hiç bir ticari ilişkisi yoktur. Bulamazsanız sipariş ve temas edeceğiniz kaynaklar ilacın kendi sitesinde mevcuttur.
http://www.pharmolzn.com
IP
Reisbey233
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı Reisbey233 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2018 Saat 20:04
Kardesim allah icin banada yardim et cok zor durumdayim agiz kokusu hayatimi mahfetti lutfen rica ederim allah icin ya yardim et bana
Allahimyardimet
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2018 Saat 17:56
Murat hocamın tv lerde reklamları sık dönen Enterogermina isimli ürün hakkında ne düşündüğünü merak ediyorum , kabızlık sorunu çeken biri olarak bana önerirmisiniz? fikirleriniz nedir hocam
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2018 Saat 21:00
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat hocamın tv lerde reklamları sık dönen Enterogermina isimli ürün hakkında ne düşündüğünü merak ediyorum , kabızlık sorunu çeken biri olarak bana önerirmisiniz? fikirleriniz nedir hocam

İsmini ilk defa duydum. İçeriğini bilmiyorum. İçeriğini yazarsanız fikrimi söylemeye çalışırım.
-M
IP
Reisbey233
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı Reisbey233 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2018 Saat 16:40
kardesim banada yardimci olurmusun agzim kokuyor ve ne yaptiysam kurtulamadim
Allahimyardimet
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2018 Saat 15:54
Nedir?

Enterogermina Yetişkin Formu

Enterogermina, probiyotik mikroorganizma içerir.

Probiyotik mikrooganizmalar sindirim sistemini düzenlemeye ve
bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

İçindekiler (5 ml’lik 1 flakon içinde):​ Su, Bacillus clausii sporları 4x10 cfu*

Kullanım şekli ve dozu: Kullanmadan önce flakonu çalkalayınız.
11 yaş ve üzeri bireylerde: Günde 1 flakon (5 ml, 4x10 cfu B.clausii) içilir.

Enterogermina Çocuk Formu

Enterogermina, probiyotik mikroorganizma içerir.

Probiyotik mikrooganizmalar sindirim sistemini düzenlemeye ve
bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

İçindekiler (5 ml’lik 1 flakon içinde)​: Su, Bacillus clausii sporları 2x10 cfu*

Kullanım şekli ve dozu: Kullanmadan önce flakonu çalkalayınız.

2-10 Yaş grubu çocuklarda: Günde 1 flakon (5ml, 2x10 cfu B Clausii) içilir.

Uyarılar/önlemler:
-Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın.
-Takviye edici gıdalar normal beslenmenin önüne geçemez.
-Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.

-İlaç değildir

Hastalıkların önlenmesi veya tedavi etmesi amacıyla kullanılamaz

-Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında
doktorunuza danışınız.
-Ağız yoluyla içilen sıvı.

*cfu: canlı bakteri miktarı
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Siineem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Siineem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2018 Saat 13:42
5 Şubat 2016 da bunu paylaşmışsınız şu an 1 Haziran 2018 deyiz ağız kokusuyla ilgili durumunuz nedir merak ediyorum
IP
Ahmet123456
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı Ahmet123456 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2018 Saat 17:02
Ben. Ne yaptiysam geciremdim hem de oyle boyle degil konusmadigimda bile koku cikiyor neyse peki en nasil halletin lutfen yazarmisin
IP
Fulya
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Fulya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2018 Saat 22:49
Üye Birbayan ın yazısına atfen soruyorum tükürük bezi sintigrafisi nerede çektirilir bilen var mı KBB büyük ihtimalle ama bu kadar KBB ci gezip ilk kez burada duymak beni şaşırttı.
Ağız kuruluğu-tukuruk azlığı çocukluğumdan beri muzdarip olduğum birşey. hocam tek sebep bu olabilir mi ve kuruluk ne kadar koku yapar?
IP
admin
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 10025
Alıntı admin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2018 Saat 12:33
Evet. Ağız kuruluğu Tip 1 ağız kokusu için hazırlayıcı bir sebeptir.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu