Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Pharmol zn ile iyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Kokarcasey
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı Kokarcasey Cevaplabullet Konu: Pharmol zn ile iyileştim
    Gönderim Zamanı: 04-Mart-2016 Saat 11:48
Arkadaşlar merhaba . Ben ağız kokusu sorununu orta okuldan beri çekiyorum suanda 22 yaşındayım üniversite son sınıftayım. Bu illetin ne kadar kötü hissettirdiği gerçeğini yaşamayan bilmez bunları geçiyorum denemesinin yol yöntem kalmadı. Dişlerimde kaplamalarım vardı onları değiştirdim , midemde mi acaba sorun dedim 3 kere endoskopi oldum bir şey çıkmadı yinede helipak kullandım en az 4 kere. Çünkü antibiyotik geçici de olsa kokuyu geçiriyordu be ben işe yarıyor sanıyordum her seferinde. Midemden olmadığını anladım kulak burun Boğaz'a gittim bademciklerimi aldırdım burun kemiğimi törpülettim daha sonra geçmeyince geniz etlerimi yaktırdım.
Bunların hiç biri bir parça da olsa geçirmedi o kokuyu. Benim kokum bir faktöre bağlı olmadan azalan veya artan bir koku değildi yemek yediğim yanda bir şeyler içtiğim anların dışında her daim oradaydı. Metal tadı vardı ağzımda sürekli kokuyu duymuyordum ama tad vardı genelde.
Biraz iğrenç ama parmağımı dil köküme dokundurup kokladığımda her zaman aynı iğrenç koku oradaydı. Bu arada dil kökümün çok fazla girintili çıkıntılı olduğunu farkettim , herkesin öyle mildir bilemiyorum ama sorunun orada olduğuna karar verdim.

Bir ay önce bu forumu keşfettim ve PHARMOL ZN ile tanıştım . Hemen internetten sipariş verdim ve kullandığım andan itibaren kokuyu kesti. Hala inanamıyorum yıllardır çektiğim işkencelerden kurtulmak bu kadar kolay mıydı.

Günde iki kez kullanmak yetiyor arkadaşlar. Benim anlattıklarım gibi sorunu olan varsa lütfen denesin.

Benim bir ayım dolmak üzere. İlk kullandığım Zamanlarda sabah yaptıgım garagara gece yarısına kadar yetiyordu yalnız Zaman geçtikçe süresi azalıyor gibi . Etkisinin geçmesinden çok korkuyorum .

Murat hocama sormak istiyorum , dilin kök kısmına yerleşen bakteriler bu garagaraya karşı bağışıklık geliştirebilirler mi? Eğer öyle bir şey olursa gerçekten dünyam kararır.

Bir aydır kokudan kurtuldum arkadaşlar KESİNLİKLE DENEMELİSİNİZ!
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2016 Saat 07:13
Eğer etkisinde azalma olursa 1-2 gün ara verip yeniden başlarsınız veya kullanma sıklığınızı artırabilirsiniz.

Toksik değildir, ömür boyu (diş macunu gibi) kullanılabilir.

(Not PharmolZn ile aramda hiç bir ticari bağ bulunmamaktadır)
-M

IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2016 Saat 22:36
Geçmiş olsun.
Acaba gargara yutkunurken hissedilen balgam kütlesinide yok edermi bende her yutmada hissediyorum koku sanki oradan çıkıyor.
Birde sabah tükürdüğümde tükürüğüm aşırı yoğun yapışkan ve kahverengi oluyor.
Gargarayı deneyeceğim.
IP
Kokarcasey
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Kokarcasey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2016 Saat 00:10
Bu Arada oxyfresh çinkolu gargara da pharmol zn ye benzer bir ürün sanırım. İçinde limon ve nane özlü olanı kullanıyorum iki gündür o da kesiyor kokuyu ve ağızda nahoş bir tad bırakmıyor.
IP
Powershaped
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı Powershaped Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2016 Saat 19:06
Naneli şeker alıyorum. Etrafa garip bir koku yayılıyor. Her şeker yiyen insandan koku etrafa yayılır mı ya kafayı yiycem artık !otobüste genelde önümde oturan insan etrafı koklamaya başlıyor.Ağız kokusunun çözümü vardır bastırılabilir ama nefesten etrafa yayılması insanların içinde kendini çok kötü hissettiriyor.Pharmol zn yi eczanelere sordum. Adını bile ilk defa duyuyorlar. Nereden aldınız siz?
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2016 Saat 15:30
Murat hocam eczaneden pharmol zn alcaktım ama 400ml lik solusyon var 15 lira denildi.Bunu alıp kullanabilirmiyim cam şişe ile aynimidir cevaplarsaniz sevinirim tesekkürler
Tükenmişlik
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2016 Saat 21:30
Valla ben satmıyorum, bu tür şeyleri bilmiyorum. Zaten 400 ml si söylediğiniz fiyata satılıyor diye biliyorum. http://www.pharmolzn.com sayfasının en altında firma sahibinin cep telefonu var. O numarayı arayıp istediğinizi sorabilirsiniz.
-M
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2016 Saat 03:55
Arkadaslar Pharmolzn ile kurtulanlar ne durumda?Deneyenler?
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2016 Saat 12:10
pharmol zn 2 gündür kullanıyorum.2 saat kadar kokuyu engelliyor bende.Dün kına gecesine gittim çıkmadan 2 dakika beklettim agzımda 2 saat kadar götürdü ve koku yine geldi ama ben memnun kaldım zaten sürekli kullanmam etkili olması için acil durum kurtarıcım olacak.Ben zaten hissediyorum dilimde dil kökünde bakteriler var sorun o ama çözüm yok olduğu kadar artık . Murat beye sonsuz teşekkürler saygılar
Tükenmişlik
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2016 Saat 15:36
Evet bende ayniyim bu tip 1 tedavisi nedir ?Neden olur ?Nasil kurtulunur ?Bir bilen varmi?
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2016 Saat 20:03
Normalde 5-6 saat etkili olması lazım murat hoca öyle diyordu mesela bende icsem bana da 1 saat etki eder ama besleyen kaynak başka
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2016 Saat 19:42
Dişleriniz macunla fırçaladıktan sonra bu gargara ile sadece gargara değil birde dişlerinizi ve dilimizin fırçalayın bakterilere daha kolay ulaşması lazım tahminim etki süresi 4-5 katına çıkar ben bunu başka gargara da yapıyorum akşamdan sabah ağzım kokmuyor ama benimkisi tuhaf bişey yemek yiyince koku yapıyo yediğim yemekler ağzıma yapışıyo ve kötülükten kokuya neden oluyo sakız çiğneyerek gideriyorum bademciklerimide aldırcam artık bende boğaz reflüsü var büyük ihtimalle bakteriler boğazıma yapışıyo oda kokuya neden oluyo
IP
moonlight
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı moonlight Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2016 Saat 18:24
Ben pharmol zn kullanınca koku daha da artıyormuş gibi geliyor bana. Böyle bir şey mümkün olabilir mi acaba?
IP
hamza171
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 45
Alıntı hamza171 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2016 Saat 05:17
Merhaba arkadaşlar bu derdi son 6 yıldır çekiyor(du)m.
Evet bu bir hastalık ve iyi bir gözlem ve tıbbı tedavi gerektiyor öncelikle bunu bilelim.
Ben ilk olarak bademciğimi aldırdım kbb doktoruma anlattım baktı ve bundan kaynaklanıyor olabilir dedi aldırdık kokuda azalma oldu ama hala devam ediyordu.
Gastrit çıktı ve hp antibiyotik tedavisi oldum tedavi boyunca sabah kalktığımda bile koku yoktu.
Son günlerde ise Pharmol ZN'yi keşfettim burada Murat hocaya şunu söyleyeceğim
1-Hocam bizim kalıtsal olarak veyahut bir hastalık sonucu bakteriyi tutan diğer insanlara göre daha zayıf bir dil tabakamız var ve kokular burdan kaynaklanıyordu bende çünkü pamuk veyahut kulak çöpüyle diş etimi yaran 20lik dişler dahil tüm heryere değdirsem bile koku yoktu lakin dilimde inanılmaz çirkin bir koku var.Her gün temizleyince dilimi o tabaka baya inceliyor lakin sabah yine aktif oluyor :) Bunun hala nedenini anlamadım ama bağırsak olabilir diye düşünüyorum neyse.
Sonuç olarak hocam bu gece ağız kokum tavanken hem açım hem uyudum pharmol znyi gargara yaptım ve her zamanolduğu gibikokuyu uzun süredir kesti.Bu demek oluyor mu ben tip1'im ve dile yöneleyim dil temizliğimi arttırıp her gün fırçalama yapayım ve diğer sebepleri aklımdan çıkararak paranoyaklıktan kurtulayım :)
Eminim bir çoğumuzun sorunu bu saygılar..
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2016 Saat 12:46
Bu gargarayi nerden bulabiliriz eczanede
bulamadim
IP
İlyaha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı İlyaha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2016 Saat 21:39
Merhabalar
Forumda uzun uzun vakit gecirdikten sonra uye olmaya karar verdim ve size fayda buldugum seyi anlatmak istedim. Oncelikle agiz kokusu yasadigimdan eminim. Acik sozlu olan kardesim zaman zaman bana bunu soylemeye calisirdi. Ben bu sorunu cok uzun senelerdir, hatta kendimi bildim bileli yasiyorum. Kucuk bir komsu cocugu bunu yuzume karsi bile soylemisti. Tum bunlarin yani sira kendim bu kokuyu siddetli bir sekilde hissediyordum. Avcuma nefesimi verip kokladigimda, ya da burnumdan nefes alirken bile yutkundugumda bu kokuyu aliyordum. Zaman zaman agzima bademcik tasi denilen olusumlardan da gelir. Bu konudan cok muzdarip oldugum icin senelerdir cok doktor gezdim. En son bademcik ameliyati olmayi kafaya koyarak bir universite hastanesine muayene olmaya gittim. Doktor muayene etti, bademciklerinde evet bir seyler var ama surekli sismiyorsa ameliyat senin icin agir ve gereksiz olur dedi. Kolay bir ameliyat olmadigini, ne zorluklar cekecegimden bahsetti. Once gargara verelim, bunu dene gecmezse baska cozumlere bakalim dedi. Ben yine hayal kirikligi ile ayrildim ordan, cunku gargaranin bademciklerime ne faydasi olacakti ki. Ama bu sefer kararliydim, gargarayi tavsiye ettigi gibi kullanip geçmediğini soyleyip ameliyat talep edecektim. Verdigi gargara alkolsuzdu, gunde uc dort kere kullanmami onerdi. Sabah aksam dislerimi fircalayip gunde dort kere kullandim. İlk kullandigim gun kokunun gectigini farkettim, ama gecici oldugunu dusunuyordum. Kullandigim ilk gunun ertesi gunu uyandigimda bile agiz kokusu yoktu. O kokuyu almak icin cok cabaladim ama alamadim. Gargarayi kullanmayi birakmadim devam ettim. Bu süreçte kokuyu hic almadim, sabah uyandigimda bile. Bu kutu bittikten sonra eczaneden yenisini almaya gittim ancak eczaci bir kutudan fazlasinin zararli olacagini soyledi. Ben bir kutu daha aldim kullandim ama gunde iki kereye dusurmustum. Bu surecte hic koku yoktu. Hatta yakin kuzenime anneme sordum yok dediler. Ozguvenim hic bu kadar yerine gelmemisti. Kendimi cok iyi hissediyordum, agzima sakiz almadan disari cikmanin keyfini yasiyordum. Ancak ikinci kutu da bitti, eczacim bu sefer vermedi ucuncuyu. Ben de kullanmak istemedim zaten, ara verdim. Ayrica dis tasi yapti ve dislerimde sararma oldugunu hissettim yan etki olarak. Biraktiktan bir iki gun sonra tekrar agiz kokusunu hissetmeye basladim eskisi kadar yogun olmasa da yine de artmaya basladi. Simdi alkolsuz ve uzun sure kullanmamda sakinca olmayan bir agiz bakim suyu ariyorum. Umarim bu gargara kadar faydasini gorebilecegim bir urun bulurum. Tavsiyelerinize acigim. Sorulariniz varsa yanıtlarim. Herkese acil sifalar dilerim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Aralık-2016 Saat 08:09
Anlattıklarınıza bakarak sizin durumunuz basit bir Tip 1 vaka gibi görünüyor. Belki biraz fobi bulaşmış işin içine.

PharmolZn gargarayı istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz.

http://pharmolzn.com
-M
IP
İlyaha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı İlyaha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2016 Saat 01:45
Orjinalini yazan: aydinmur

Anlattıklarınıza bakarak sizin durumunuz basit bir Tip 1 vaka gibi görünüyor. Belki biraz fobi bulaşmış işin içine.

PharmolZn gargarayı istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz.

http://pharmolzn.com
-M

Tesekkurler Murat Bey. Onerdiginiz gargarayi alip deneyecegim, yine sonuclari paylaşırım diger arkadaslar icin.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Aralık-2016 Saat 23:53
bu gargaranın mutlaka faydası olacaktır kısa sürelide olsa bende kullandım gerçeten tip 1 için belirli bir süre yardımcıdır
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2017 Saat 22:01
Bende kullanıyorum kokuyu sifirliyor harika bir his. Fakat sürekli kullanmak gerekiyor sanırım yani bir kaç kullaninca kökten halletmiyor. Ben daha kalıcı bi çözumden yanayım.
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 11:08
Siz de buldukça bunamayın arkadaşlar ;( benimkini o da geçirmiyor
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 21:02
venüse katılıyorum kalıcı çözüm en doğru olanıdır
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
apollo
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı apollo Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2017 Saat 13:03
Merhaba,ben iki günde bir flagyl,ayrıca hergün pharmol zn kullanıyorum.Bu ikiliyi kullanmaya başladığım günden beri kokuyla ilgili tüm sorunlarımdan kurtuldum.

1-Ağız/tükürük kokusu
2-Dil arkasındaki koku
3-Burundan gelen koku
4-Hapşırınca gelen koku
5-Tat bozukluğu
6-Uyuduğum/bulunduğum yerde biriken koku

Tüm bunların aynı sebepten kaynaklandığını tahmin etmiyordum doğrusu.ama öyle olması iyi de oldu tabii.

Daha kalıcı bir çözüm bulununcaya kadar kendi adıma başvurabileceğim en iyi çözüm bu.

Murat bey başta olmak üzere foruma katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.
Sizlerin sayesinde bir ortamda bulunmaktan,insanlarla konuşmaktan rahatsızlık duymuyorum artık.
Bilgi paylaşımının ne kadar önemli ve insani birşey olduğunu birkez daha görmüş oldum.
Bu yüzden bende üzerime düşeni yapıp yaşadıklarımı paylaştım.ve de paylaşmaya devam edeceğim.hepinize sağlıklı günler dilerim.

IP
Magdurum
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 24
Alıntı Magdurum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2017 Saat 00:08
Ben de pharmol ile kokudan geçici de olsa kurtuluyordum fakat her gün cantamda taşımak her yemekten sonra kullanmaktan artık bikmistim. .daha sonra forumda bir arkadaşın tavsiyesiyle bir tedaviye başladım ve 2 haftadır bu sorundan kökten kurtuldum. Gerçekten hiç inanmazdim kurtulacagima ama oldu ve suan gerçekten hiç bir kelime yaşadığım bu mutluluğu ifade edemez.en son kalıcı çözüm bulmaktan bahsetmistik burda. Evet o kalıcı çözümle iyilestim. 'Iyilestim mutlu son' konusunu okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar. Bişey kaybetmezsiniz deneyin derim. Deneyen arkadaşlar da lütfen sonuçlarını bizimle paylassin.
IP
apollo
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı apollo Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2017 Saat 13:55
Son kullandığım Pharmol zn'de tuhaf bir koku var.Nasıl desem,ucuz parfüm,esans kokusuna benziyor,ama çok berbat.Neden kattılar ki bu kokuyu pharmol un içine?
Gargara yaptıktan sonra bir süre daha bu kokuyu ağzımda hissediyorum.Çok rahatsız edici.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2017 Saat 11:57
Pharmol zn da çinko var ise neden çinko mineralinizi yükseltmeyi düşünmüyorsunuz. Hiç test yaptırdınız mi ? Çinko eksikliği var ise siz de bağışıklık sisteminiz zayıftır zaten vücudunuz bakterilere virüslere karşı savasamiyprdur. Belki de çinko eksikliginizi tamamlarsaniz koku dan tamamen kurtulursunuz. Bu Gargara ile kokunuz geçtiği için böyle bir çıkarım da bulundum.Gargara ile geçecek kadar basit bir kokunuz var ise çinko eksikliğini tamamlayinca da geçecek kadar basit olabilir.. bir test yaptırın derim.
IP
north
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 12
Alıntı north Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2017 Saat 11:28
Çok geçmiş olsun ben de deneyeceğim. Benim de dilimin üstünde koku var. Resmen boğazımdan yukarı doğru kokunun yukseldiğini hissediyorum. Umarım hepimiz sizin gibi iyileşiriz...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu