Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: 20 yaş çekimi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: 20 yaş çekimi
    Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2016 Saat 17:43
Hocam, 20 yaş dişi çekimi sırasında tam diş çıkmaya başlarken çok çok ağır bir koku çıktı. Doktor bile"iğrenç kokuyor" dedi. Disim çürük değildi dolguluydu.

Bu şiddetli koku, 20 yaş dişi için normal mi yoksa oradan kaynaklı bir koku kaynağı olduğunu mu gösterir?

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2016 Saat 21:32
O dişinizin kendisine özgü bir durumdur, bütün 20 yaş dişleri için geçerli değildir
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2016 Saat 15:55
Hocam 20 yaş dişlerimin birinde iltihaplı gibi bir durum var. Yani çoğu zaman dilimle bastırınca içerden yamuk çıkan dişten bildiğiniz iltihap kokusu geliyor. Ağrı olmadığı için çektirmekten korkuyorum. Bu sizce daha kötü bir iltihap durumu oluşturur mu (ağrılı)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2016 Saat 19:09
Röntgen görmeden kesin konuşmak doğru olmaz ama genellikle bekleyen 20 yaş dişleri
1- alt kesici dişlerin yamulmasına, çarpılmasına, eğilmesine, yan yatmasına sebep olabilir.
2- zaman-zaman Yutkunurken, esnerken ağrıya sebep olabilir
3- Zaman zaman alevlenen, kulak ve boğaza vuran iltihaplanmalar yapabilir
4- Tek taraflı çiğnemeye zorlar
5- Ağız kokusu yapabilir (yarısı içerde yarısı dışarda ise)
6- Vücudunuzun içinde bir yerlerde sürekli bakteri neşr
yatı yapan bir odak bulundurmanın mutsuzluğuna sebep olabilir

Karar sizin. Çektirmem diyrosanız kalsın :-)
IP
Anamuuuur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı Anamuuuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2018 Saat 20:34
Aklıma buraya koku dışında bir konuda bilgi alacağım aklıma gelmezdi:( lütfen bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi tabi başta murat hocam sizin bilgilerinize ihtiyacım var :( 20 lik dişimi çektirecektim ama dişimin sinirin içinde olduğunu ve bunun kalıcı hasara neden olabileceğini söyledi kaç tane doktor. Aranızda 20 lik diş çektiren var mı
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2018 Saat 21:31
Dişten ne şikayetiniz var ve tomografisi çekildiyse görebilir miyim
IP
Anamuuuur
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Anamuuuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2018 Saat 23:20
Tomografi çekilmedi hocam sadece film çekildi ve bir kaç gün önce çektirdim o riski göze alıp. Çok şükür hiç bir sorun yok şimdi ama bu kokuyu 20 lik dişe bağlamıştım koku hala var nasıl moralim bozuldu yine.. ama arkadaşlar 20 lik dişte yemek artıkları birikiyor ve acayip kötü kokuyor. Koku hala olabilir ama şiddeti azalmıştır diye düşünüyorum çünkü o artıklar dışkı gibi kokuyor. Bu arada murat hocam öncelikle teşekkür ederim ama filmi istemedim elimde olsaydı gönderirdim diğer 20 lik dişimi de çektireceğim o artıklar diş fırçasıyla temizlenmiyor. Doktor riskli olduğunu söylüyor hocam sinirin içindeymiş diğer dişim de ne yapacağımı bilmiyorum
IP
Anamuuuur
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Anamuuuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2018 Saat 12:22
Bir de hocam diş fıçası kokuyorsa tip 1 olabilir demişsiniz dün okudum. Benim fırçamın kokusu midemi bulandırıyordu 20lik dişi çektirdikten sonra o kötü koku kalmamış
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2018 Saat 02:30
VAllahi dişlerimden koku alıyorum doktora anlatamıyorum arka dişlerimin hepsini cektiresim var
Belki birgün
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2019 Saat 18:58
Murat hocam ben 20 yaşındayım ve 20 lik dişlerimin 4 ü de çıktı yani damaktan yarı çıkık şekildelet hepsi
Benim ağrı vs bı şikayetim yok bunlar koku yapar mı mesela alt en arkadakini temizlemek zor oluyor görüyorum yemek birikiyor falan ama temizliyorum tabi sizce cektiriyim mi hangi durumlarda çektirilir? Diş filminde belli olur mu bı sorun varsa doktor der dimi çekelim onları diye ? Ya da durduk yere çektirsek bı sıkıntı olur mu ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 07:36
Güzel soru
yirmi yaş dişleri çıkmadan önce koku yapmaz. Çıktıktan sonra da (temizlendikçe) koku yapmaz. O halde ne zaman koku yaparlar?
1- Yarısı içerde yarısı dışarda kalmış ise temizlenemez ve koku sebebi olabilir
2- Tamamen çıkmış olsa bile fazla arkada yer aldıkları için fırçanın çalışma menzilinin dışına çıkıp temizlenemedikleri zaman çürük ve koku sebebi olabilirler.

Peki 20 yaş dişleri ne zaman çekilir?
1- Ekseni dışa doğru dönük ise yanak ısırma sebebi olursa
2- Ekseni öne dönük ise öndeki dişleri öne itiyorsa
3- Tam olarak çıkamıyor ise
4- ısırdığında karşısında diş bulunmadığı sebebi ile gittikçe uzuyor ise
çekilebilir.

Röntgen yollarsanız değerlendirmek daha kolay olur.

Selamlar
-M
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 08:46
Teşekkür ederim hocam cevabınız için en yakın zamanda dis hekimine gidicem röntgeni size de yollamaya çalışacağım.
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2019 Saat 23:28
Merhaba Murat hocam
Diş doktoruna gittiğimde doktor kokunun yirmilik dişlerden kaynaklanabileceğini söyledi ve hepsini çekmemizi önerdi. Bu arada dişlerin gömülü mü yoksa açıkta mı kaldığını sormayı unuttum.
Sizin yazınızı okuduğumdan hatırladığım kadarıyla gömülü yirmilik dişlerin kokuya neden oluyordu .
Çektirmeme gerek var mı çok arada kaldım ne yapmalıyım bilmiyorum çünkü dişlerimin gömülü olduğunu sanmıyorum.

Ek olarak yirmilik dişlerimde her zaman besin artıkları kalıyor bazen fırçalamayla da çıkmıyor.
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2019 Saat 23:32
Korkum dişlerimi boş yere çektirmek.
Maalesef doktor hiç bilgi bile vermek için çaba sarf etmedi .
O yüzden konuyu açma gereği duydum umarım gereksiz bir konu olmaz
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2019 Saat 08:47
Soru için teşekkür ederim
Röntgen görmeden bir şeyler söylemek yanıltıcı olabilir.

Evet doğru söylediniz. Tamamı gömülü olan 20 yaş dişleri ağız kokusu sebebi olmuyor.

-M

IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2019 Saat 23:07
https://hizliresim.com/5N8p9l

Başka bir durum kesinlikle dikkatinizi çekmiş olmalı Murat hocam.
O çıkmamış olan dişin ağız kokusuna bir etkisi olabilir mi ?
Doktor onun için operasyon geçirmem gerektiğini söylemişti.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2019 Saat 07:40
Röntgeninize bakarak :

- 48 numaralı dişinizin yarısı içerde yarısı dışarda duruyor. Ham ağız kokusu hem genel ağız sağlığınız bakımından Çekilmesi isabetli olur.

- 14 numaralı dişinizin çekilerek gömülü kalan 13 numaralı dişin ortodontik tellerle yerine oturtulması çok doğru olur. Bazen yanlışlıkla 13 numaralı dişin ameliyatla çekildiğini görüyor üzülüyorum.

- 18 ve 28 numaralı dişlerin çekilmesi isteğinize bağlı olarak ertelenebilir. Çok zarar verecek durumda değiller
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2019 Saat 15:23
Yardımınız çin teşekkürler ederim Murat hocam .

Gömülü kalan 13 numaralı diş diğer dişleri zorlayıp sallanmalarına neden olabilir mi ? Arada kanama yapıyor olması normal mi?

Dediklerinizi diş hekimine aynen söyleyeceğim hocam ayıp olmaz umarım :)

Ek olarak bende çürük bulamadılar ama bazı azı dişlerimin ortasında oyuklar oluşmaya başladı özellikle bunlar yirmilik dişlerimin ortaya çıkmasıyla oldu .
Kısaca çürük olup olmadığı röntgen ile kesin olarak anlaşılır mı ? Doktor röntgenden sonra çürük olmadığını söylemişti.
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2019 Saat 15:27
Hocam birazda mali boyutla ilgili soru sormak istiyorum.
Ortodontik tel ne kadara mal olur?
Ortodontik teli sanırım taktırmak zorundayım gömülü kalan 13 numaralı dişten ziyade genel olarak dişlerimin duruşu düzgün görünmüyor .
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2019 Saat 15:35
Bilmiyorum
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2019 Saat 07:36
Murat hocam saygılar sevgiler , dişlerin arka görünmüyen içte kalan kısımlarında oluşan siyah lekeler noktacıklar büyüklü küçüklü bunlar diş taşı mı oluyor? doktora görünüp mutlaka bunları temizletmek şartmıdır? , saygılar teşekkürler.
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2019 Saat 08:25
Soru için teşekkür ederim
Diş taşı dişin yüzeyinde kalınlık yapar. Yni tırnak ile yokladığınızda bir kalınlık hissedersiniz, yüzeyde tırnağınızı gezdirirken çıtır çıtır şeklinde pürüzlü yüzey algılarsınız. Rengi soluk sarı veya pembemsi gridir. Zorlayınca kalkar ve uzaklaşır. Diş eti ve dişin birleştiği çizgi züerinde oluşmaya başlar ve diş yüzeyine doğru yükselir. Birden fazla dişi tutar. Gecikemden diş hekimi tarafından temizlenmelidir.

Leke yüzeyde kalınlık yapmaz. Tırnağınızı gezdirdiğinizde hiç bir yükseklik farkı algılamazsınız. Diş ve diş eti çizgisi üzerinde bulunmak zorunda değildir. Birden fazla dişi tutar. Temizlenmesi sizin tercihinizdir.

Hipoplazik çukurlar yüzeyden girinti yaparlar. Mine yüzeyinde minik çukurcuklar şeklindedir. Tırnak takılır. Genellikle içerisine lekeler dolar. Bu sebeple siyahımsı çukurcuklar şeklinde tespit edilir. Diş eti-diş birleşim çizgisinden uzakta yerleşir. Sadece birkaç (veya bazı) dişleri tutar. Tuttuğu dişler sağ-sol simetri göstermeye meyillidir. Temizlense bile tekrar renkleşir.

Başka renkleşmeler de vardır. hepsi bundan ibaret değildir. Fakat hem nadir görülür hem de kafanız karışmasın diye, en sık görülenleri yazdım
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2019 Saat 12:09
Orjinalini yazan: Four00

Yardımınız çin teşekkürler ederim Murat hocam .

Gömülü kalan 13 numaralı diş diğer dişleri zorlayıp sallanmalarına neden olabilir mi ? Arada kanama yapıyor olması normal mi?

Dediklerinizi diş hekimine aynen söyleyeceğim hocam ayıp olmaz umarım :)

Ek olarak bende çürük bulamadılar ama bazı azı dişlerimin ortasında oyuklar oluşmaya başladı özellikle bunlar yirmilik dişlerimin ortaya çıkmasıyla oldu .
Kısaca çürük olup olmadığı röntgen ile kesin olarak anlaşılır mı ? Doktor röntgenden sonra çürük olmadığını söylemişti.

Sorular için teşekkür ederim. Soruş sırası ile yanıtlamak isterim:
1- Gömülü 13 komşularını (bilhassa 12 yi) sallayabilir. Ortodontik tedavi ile dışarı çıkarılmasını ertelememek gerekir.

2- Gömülü 13 diş eti kanamasına sebep olmaz. Kötü veya yanlış fırçalıyor olmalısınız.

3- Yirmiliklerin çıkması ağzınızdaki diğer dişlerin çürümesine sebep olmaz. Eksik veya yanlış fırçalıyor olabilirsiniz.

4- Röntgen dişin kemik içerisinde yer alan yapılarını göstermek içindir. Diş etinin altında kalan kısımları göstermesi için röntgene bakılır. Diş çürükleri için en güzel tespit göz ile bakarak veya mavi boya ile dişi boyayarak veya yüksek güçlü ve renkli bir ışık kaynağını dişin arkasından tutarak anlaşılır.
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2019 Saat 21:21
20lik dişler güzel fırçalanarak koku sebebi opmaktan çıkamazmı hocm?
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2019 Saat 16:00
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

20lik dişler güzel fırçalanarak koku sebebi opmaktan çıkamazmı hocm?

Temizlendiği zaman muhtemelen azalacaktır. Fakat yarısı gömülü kalmış yarısı dışarda duran bir yirmiyaş dişinin ağız kokusundan daha fazla zararları da vardır. Yarısı gömülü duran diş zaten ba birden fazla sebep ile çekilmesi düşünülür. O haldeneden potansiyel bir suçlunun ağızda kalmasına razı olalım ki.
-M
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2019 Saat 19:13
Arayüz çürüklerinin tespiti için de bahsedilen yöntemler geçerli mi? Çünkü benim gittiğim birçok dişçi arayüz çürüklerini göremiyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2019 Saat 21:01
Orjinalini yazan: Kelime

Arayüz çürüklerinin tespiti için de bahsedilen yöntemler geçerli mi? Çünkü benim gittiğim birçok dişçi arayüz çürüklerini göremiyor.

Hangi yöntemler geçerli mi diye sordunuz ?
Ben bir yöntem tarif etmedim?
-M
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2019 Saat 22:42
Teşekkürler Murat hocam
11-12 numaralı diş arasında durmadan akıntı oluyor 12 numaralı dişim sallanıyor +(11 numaralı dilimde 12'ye nazaran çok hafif sallanma var) ek olarak dişi tutan diş etleri geri çekilmiş ve üçgen şeklinde dişi tutan diş eti kısmıda yok olmuş galiba periodontitis var beni endişelendiren kısım ise hekime bunları anlatmama rağmen periodontitis ile ilgili bir şey demedi hatta gingivitisten bile bahsetmedi. Periodontitis attığım röntgenden farkedilebilir mi?
Wikipedia da bir yazı okudum önce sond sonra röntgen ile karar verilyormuş .

Diş oyuklarının düzgün fırçalanmamadan kaynaklandığını söylemişsiniz.
3-4 senedir sizin belirttiğiniz gibi dişlerimi aksatmadan fırçalıyorum günde 2-3 kere.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2019 Saat 16:28
" Diş çürükleri için en güzel tespit göz ile bakarak veya mavi boya ile dişi boyayarak veya yüksek güçlü ve renkli bir ışık kaynağını dişin arkasından tutarak anlaşılır.
-M "

Yukarıda bir mesaja cevap olarak yazmışsınız.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2019 Saat 08:39
Orjinalini yazan: Four00

11-12 numaralı diş arasında durmadan akıntı oluyor 12 numaralı dişim sallanıyor +(11 numaralı dilimde 12'ye nazaran çok hafif sallanma var) ek olarak dişi tutan diş etleri geri çekilmiş ve üçgen şeklinde dişi tutan diş eti kısmıda yok olmuş galiba periodontitis var beni endişelendiren kısım ise hekime bunları anlatmama rağmen periodontitis ile ilgili bir şey demedi hatta gingivitisten bile bahsetmedi. Periodontitis attığım röntgenden farkedilebilir mi?
Wikipedia da bir yazı okudum önce sond sonra röntgen ile karar verilyormuş .

Sallanıyor akıyor diyorsunuz. Elbette periodontit vardır.

Varsa ne olacak? Gömülü dişe müdahale edilecek öyle değil mi? Peki periodontit yoksa ne olacak? Yine gömülü dişe müdahale edilecek. Bu durumdaki bir periodontitin de tedavisi gömülü diş problemini gidermektir.
O halde neden periodontitle ilgileniyorsunuz? Dikkat edin periodontit olayın sebebi değildir. sonucudur. Bununla mesai kaybedilmez. Doğrudan sebebe gidilmelidir. Hastalığın sebebi giderilmelidir. Daha sonra periodontit iyileşir. Eğer iyileşmiyorsa ele alınarak ayrı bir başlıkta giderilir. ama sizde asıl problem gömülü diştir. Vakit kaybetmeyiniz.

Diş oyuklarının düzgün fırçalanmamadan kaynaklandığını söylemişsiniz. 3-4 senedir sizin belirttiğiniz gibi dişlerimi aksatmadan fırçalıyorum günde 2-3 kere.

Kötü ve eksik fırçalıyor/fırçalamış olabilirsiniz. Eskiye ve geçmiş yıllara yönelik bir faturayı ödüyor olabilirsiniz.
-M

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2019 Saat 08:40
Dişler burada anlatıldığı şekilde fırçalanmalıdır

http://www.drmurataydin.com/dis-nasil-fircalanir.html
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2019 Saat 08:50
Orjinalini yazan: Kelime

" Diş çürükleri için en güzel tespit göz ile bakarak veya mavi boya ile dişi boyayarak veya yüksek güçlü ve renkli bir ışık kaynağını dişin arkasından tutarak anlaşılır.
-M "

Yukarıda bir mesaja cevap olarak yazmışsınız.

Arduışık olmayan mesajların sonradan yanıtlanması yazılanların ve yazıdaki sorulan sorunun anlaşılmasını zorlaştırabilir. Bu sebeple mümkünse belirli ve özgün bir konu hakkında soru sorarken veya özgün bir mesaja katkı yaparken hedeflenen emsajı "alıntı" seçeneği ile mesajın içerisine dahil etmek makul olabilir.

Ben olayı kaçıranlar için özet vereyim:
Bir sebep ile ben "Diş çürükleri için en güzel tespit göz ile bakarak veya mavi boya ile dişi boyayarak veya yüksek güçlü ve renkli bir ışık kaynağını dişin arkasından tutarak anlaşılır." diye yazmıştım

Değerli kardeşim bu yöntemin arayüz çürükleri için geçerli olup olmadığını sordu. Yani ara yüz çürükleri göz ile bakarak , mavi boya ile boyanarak veya kuvvetli bir ışık ile aydınlatılarak mı tespit edilir diye sordu.

Şimdi yanıt veriyorum: Evet

Şimdi konuyu açayım:
Arayüz çürüklerinin röntgende görünebilir olması için büyümeleri lazımdır. Halbuki henüz çok yeni başlamış bir ara yüz çürüğünü erken yakalamak için arkadan kuvvetli bir ışık tutabiliriz ve kolayca tespit ederiz.

Yeni yayınladığım diş hekimleri için Biyofizik isimli kitabımda arayüz çürüklerinin bu yöntemle nasıl yakalanacağına geniş bir bölüm ayırdım.

Bu yöntem ile dişteki çatlakları da yakalamak mümkündür. Değerli meslektaşıma bu kitabımı öneriniz.

http://biyofizik.kitabin.org/

-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2019 Saat 10:49
Selamlar Murat Hocam , benim alt ön dişlerimin 4lü 5li si yan yana iç kısımlarında siyah lekeler dış görünür kısmındada çok hafif bölgesel siyah lekeler var doktora gittiğimde ben diştaşı olabiliceğini temizetmek istediğimi söyledim ama kendisi baktı çürüdüğünü soyledi nu işlerimin dolgu yapılması gerektiginden film cekilmesi gerektiginden bahsetti size soruk bu dişler içten çuruduyse agız kokusu yaparmı ? dolgu gibi işlemler yapılırsa koku yapıyorsa bunu kesin olarak yok edermi merakla cevabınızı beklerim hocam saģolun
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2019 Saat 12:41
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

....bu dişler içten çuruduyse agız kokusu yaparmı ? dolgu gibi işlemler yapılırsa koku yapıyorsa bunu kesin olarak yok edermi merakla cevabınızı beklerim hocam saģolun

Bilmiyorum
Görmek lazım. Yanlış bir şey söylemek istemem
En azından fotografını görmek lazım
-M
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2019 Saat 13:02
Hocam 5 gün önce sağ üstteki gömülü olan yirmilik dişimi çene cerrahına çektirdim, şişlik morluk yanağımda sertlik ve azalmaya bir ağrım var, ağrı kulağımın içinde, elmacık kemiğimde ve başımda, ağrı kesici iğne ile durabiliyorum, 2 gün önce ayakkabımı bağlamak için aşağı doğru eğildiğimde burnumdan sarı renkli bir su geldi ve çok pis kokuyor, her kafamı aşağı eğip beklediğimde geliyor inanılmaz kötü bir koku, diş hekimime gösterdim normal görünüyor, augmrntine devam et dedi, burnumdan bu pis kokulu sarı su diş çekiminden sonra geldi daha önce olmamıştı, çene cerrahına göstereceğim elbette, sizin tasarrufunuz nedir?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2019 Saat 15:39
Orjinalini yazan: nisaluce

Hocam 5 gün önce sağ üstteki gömülü olan yirmilik dişimi çene cerrahına çektirdim, şişlik morluk yanağımda sertlik ve azalmaya bir ağrım var, ağrı kulağımın içinde, elmacık kemiğimde ve başımda, ağrı kesici iğne ile durabiliyorum, 2 gün önce ayakkabımı bağlamak için aşağı doğru eğildiğimde burnumdan sarı renkli bir su geldi ve çok pis kokuyor, her kafamı aşağı eğip beklediğimde geliyor inanılmaz kötü bir koku, diş hekimime gösterdim normal görünüyor, augmrntine devam et dedi, burnumdan bu pis kokulu sarı su diş çekiminden sonra geldi daha önce olmamıştı, çene cerrahına göstereceğim elbette, sizin tasarrufunuz nedir?

Önemli olabilir
Sümkürünce diş çekimi yarasından hava veya su geliyor mu?
-M
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2019 Saat 18:54
Çekilen diş yerinden pis kokulu sarı-kahverengi su geliyor, bu su ağzımdan veya burnumdan çıkıyor, ağzımı kapatıp üfleiğimde hava, çekilen dişin oradan girip burnumdan çıkıyor, sümkürünce diş çekilen yerden kokulu sarı su geliyor sinüsüm delinmiş, başka bir çene cerrahı tedavi edecek, işlemi yapan devlet hastanesindeki çene cerrahı bana sinüsüm de delik açıldığını söylemedi, hiçbir bilgi vermedi. Çok endişeliyim, benim başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2019 Saat 12:55
Evet. Tarifiniz apaçık gösteriyor ki çekim sırasında sinüs delinmiş. Oro-nasal şant oluşmuş.

Üzülmeyin.
Küçük bir operasyon ile açılan delik dikilir ve eski sağlığımnıza kavuşursunuz. Gecikmeyin. Beklemeyin
-M
IP
Zeynep.884
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Zeynep.884 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2023 Saat 15:09
6 gün önce 20lik dişimi çektirdim. Ağzımda yoğun bir koku var 2gundur sebebi nedir acaba. Temizliğinide güzel yapıyorum. Birde çürük dişim varmi acaba röntgeni gondermeyi bilmiyorum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu