Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Hiç geçmeyen koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 30
Alıntı Hope Cevaplabullet Konu: Hiç geçmeyen koku
    Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2016 Saat 22:07
Arama kısmına yazdığımda böyle bir konu görmedim arkadaşlar ve yeni konuda sormak istedim. geniz akıntısı olsun reflü olsun illaki 1 gün olsun bu koku geçer çünkü ben 10 yıldır bu kokuyu çekiyorum 2 dk olsun geçtiğini azaldığını görmedim.Bugün bir yere gitmeden önce 3 kere dişimi fırçaladım dilimide fırcaladım oksijenli suylada dilimi fırçaladımm sonrada oksijenli suyla gargara yaptım.Ne mi oldu hiçbirşey. Sadece o anlık agzın içinde ferahlık ama koku gitmiyor asla. Helipak ve flagy kullandım asla işe yaramadı. Angibiyotik bile fayda etmiyor. Hocam size sormak istiyorum.Bir koku hiçç geçmiyor aksine artışı oluyor ama azalmıyorsa bunu mide ilaçları antibiyotiklerde asla geçirmiyorsa nereye yoğunlaşalım? Geniz akıntısı, gaz, kronik gastrit.. Var hocam ama ben bunların yıllarca hiç veçmeyen o kokuyu yapıcağını düşünmiyorum. Ayrıca koku yoğun olarak dilimden geliyor gibi görünsede dilimdeki kokunun olmadığını ama nefesimin kokusunun aynen devam ettiğinide gördüm sadece nefes kokum dilimede yansıyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2016 Saat 05:07
Koku halüsinasyonu olabilir. Genizden koku almak (retronasal olfaksiyon) olabilir. Delüsyonel bir şeyler olabilir. Beden sağlığınız iyi, kafa çarpişması, zehirlenme, ateşli hastalık, geçirmediyseniz, sürekli ilaç kullanmıyorsanız, çekapınız normal ise nefes kokusu olmayabilir.
Dilimde sıkıntı yok dediğinize göre kemosensor disfonksiyon veya Tip 1 değildir.

Bunlar geldi aklıma ilk bakışta
-M
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2016 Saat 09:15
Teşekkür ederim cevabınız için hocam ama bunlar psikolojik sorunlar. Benim nefes kokusu problemim var bunu etrafımdakilerde biliyor,söylüyor. Yani koku kesin var zaten öyle böyle hissedilmiycek bir kokuda değil. Burda hiç geçmeden kokusu devamlı olan arkadaşlar var mı? Yazarsanız ortak bişeyler bulabiliriz belki.
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2016 Saat 11:28
benim var.sureklı oluyor hiç kesilmiyor.
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2016 Saat 19:09
Peki bende geniz akıntısı var doktor kamerayla bakar bakmaz dolmuş dedi burnum tamamen açık değil, kronik gastrit bağırsaklarımda gaz problemi var mide kapağı gevşekliği yazıyor sonucumda ama endoskopi yapan doktor fazla bişey olmadığını söyledi ayrıca süt ürünleri karnımdaki gazı artırıyor 1 bardak süt içtiğimde ishale dönüyor yani laktoz intoleransı var dilimde pas oluşuyor koku yoğun olarak ordan geliyor gibi görünsede bikaç defa dilimde kokunun olmadığını farkedince dil kaynaklı olmadığını anladım yanı kokunyn kaynağı neresiyse dilimede yansıyor.Yemekten sonra koku çok artıyor, açkende aynı şekilde daha artıyor zaten ikisinin arasıda yok koku hep var. Atladığım bişey varsa eklerim sende sende olanları yazarsan ortak şeyleri bulabiliriz. Ayrıca dediğim gibi antibiyotikte geçirmiyor.
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2016 Saat 19:19
Oturduğum odayı sarıyor koku ve vücut kokusuda var bende.
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2016 Saat 20:04
Zenker divertikülü olabilir dusuk ihtimal de olsa
Bogazda ses telleri ve agiz boslugundaki bakteri ve yenek kalintisi birikiyor veya takiliyor kokunun hic gecmemesi bundan kaynakli olabilir saglam isinin eri bir kbb ye gidip muayene olmakta fayda var mumkunse ozel olsun devlette pek ilgilenmiyor
Agizdaki koku giderse % 80 i gider diye dusunuyorum
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2016 Saat 07:52
Arkadaslar bu vucut kokusu derken neyi kastediosuniz yani ter kokusumu ?????? Ya varya isimiz cok zor yaaa okadar bilgi dolu yazilar okuyorumki artik uzmanlastim .....:-(:-(:-( ama insallh kurtulcam bundan
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2016 Saat 11:14
Dediğin hastalığa baktım mnsm teşekkür ederim yazdığın için. Benim yutma güçlüğüm var su olsun yiycek olsun yutarken hatta kendi tükürüğümü yutarken bile tıkanıklık oluyor bir yumru hissi yani ve gurultu oluşuyor boğazımda genelde yemek borumun aşagısından yukarıya kadar yanma hissi sonra tam boğazımda gurultu oluşuyor. Bunları gastroloji dahiliye hatta gecen kbb doktoruna bile söyledim. Yemek borum için molilite testi yapıldı yutma güçlüğünden dolayı ama dediğin şey için mi onu hatırlayamadım tekrar bakıcam. Ayrıca burda özel doktora gittim onca yoruma aldanıp ama özelide farketmiyor.Bakalım inşAllah hepimiz birden kurtuluruz bu dertten.
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2016 Saat 11:33
Vücut kokusunu nasıl açıklarım bilmiyorum gerçekten. Hergün banyo yapma gereği duyabilirsin yani roll-on kullandığın halde banyo yaptığın günü atlatırsın ama akşam yada diğer gün sabahı banyo yapma gereği duyuyorsun ben rahat edemiyorum yani bilmiyorum
IP
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 31
Alıntı ümitvar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2016 Saat 13:02
Slm.Sindirim bozukluğu baslikli yazimda yazmiştim; tip4 oldugumu düşünüyorum. Murat Hocanin yazisinda tip4 olanlarda nefes kokusuna eşlik eden vücut kokusuda olabileceğini okumuştum. Çünkü kokuya sebep olan gaz kana kkarıştığı için ter vb.vucut kokularida etkileniyor ve daha agir kokuyor.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2016 Saat 21:00
ARKADASLAR SIZCE AGZIN DISKI GIBI KOKMASININ ANA SEBEBI NE OLABILIR
IP
Mnsm
Üye
Üye

Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2016 Saat 21:17
Bendede yumru var ve be yesem ağzımdan tadı gitmiyor tükürüğüm hep sapsarı ama dişlerimi en az günde iki kere fırçalarım
Faydası yok oksijenli su pharmol zn hepsini yap 20 dakika sürmüyor etkisi
Boğazdaki bakteriler tükürük oluşurken onlara karışıyo ve hep kötü koku
O yumruya sebep olan mukus artık genizden mi geliyo bakteri yuvası pis ve sapsarı
Ondan kurtulursak bence atlatacağız
Çünkü herkes midede bağrsakta arıyo çözümü ağzımız tam hijyenik değil bakteriler sürekli ürüyor
Bence ağzımıza ve boğaz kısmına yoğunlaşmalıyız ben tecrübe ettim bütün tekilleri alerji intolerans endoskopi bitkisel ama sonuç yok bende geri ağıza yöneldim
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2016 Saat 22:18
Merhaba.Bende tip 4 olduğumu düşünüyorum ama sonra bakıyorum helipakla antibiyotikle geçicide olsa kokuları geçen arkadaşlar var bende buda olmuyor.Antibiyotikle geçmeyen bagırsak rahatsızlığı nedir onuda bilmiyorum. o gaz nerden geliyor bi bilsek sebebi ne bağırsaktan ama hastalık ne? Eksik olan ne? Bilmiyorum malesef
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2016 Saat 08:41
Mmkk bendede dilimin üstü öyle kokuyor bazen tam öyle bazen farklı bilmiyorum sindirim sistemi kaynaklı diye düşünüyorum ama bilemeyiz nereden olduğunu sadece tahmin yurutmekle yetiniyorum.
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2016 Saat 09:01
Mnsm benim tükürüğüm sarı değil, boğazda bakteri kaynaklı olduğunu düşünüyorsun peki antibiyotikle kokun geçiyor mu? Ben ağzımda olduğunu düşünemiyorum ağzımda bir kaynaktır ama kokunun geldiği başka bir yerde var dile o kokuyu yapan. Kaç defa dişçiye gittim özele de gittim ama ağzımda koku yapıcak birşey yok dediler. Dolgularım var, bi ara doktor 20lik dişler var ama dursun demişti koku 10 yaş civarı başladı 20lik dişle de bi alakam yok demekki. O yüzden ağız değilde boğaz burun kaynaklı yada bağırsak kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben. Bu arada endoskopi yaptırmak istiyorum mideme bakıldı ama ince bağırsağıma, inşallah ikna edebilirsem genel cerrah yapar mı bilmiyorum o hastanede gastroloji doktoru yok çünkü. Birde zenker divertikülü endoskopiyle belli oluyormuymus Mnsm senin yazılarında görmüştüm bundanda ümidimi kesicem öyleyse.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2016 Saat 11:22
MURAT HOCAM ONEMLI BI BILGI EDINDIM AGIZKOKUSU SEBEBLERINDEN BIRI GECEN HATTA BI ARKADAS DIODU FORUMDAN YURTDISINDA BI ADAM ENZIM TAKVIYESI ILE KURTULMUS DIODU AMA BU GENETIK BI HASTALIK AMA TEDAVISI OLMALI.....Trimethylaminuria hastaligi    :::Metabolik bozukluk olan hastalık, hastaların bozulmuş balık gibi kokmasına neden oluyor. Kesin tedavisi olmayan hastalık etkileri azaltılabiliyor. Kötü kokan balık sendromu olarak da bilinen hastalık, vücutta trimethylamine(TMA) oluşmasına izin vermek yerine, onu parçalıyor. Böylece TMA nefesten, terden, idrardan çıkıyor ve vücut da bozuk balık gibi kokuyor. Bu hastalar çok fazla duş alsalar da, parfüm sürseler de işe yaramıyor. Koku aynen kalıyor ve hatta tüm odayı da sarabiliyor. Bu durum hem sosyal hem psikolojik olarak yıkıcıdır. İnsanlar bu durumun komik olduğunu düşünebilirler, ancak hastalığı olan kişi komik değil. Bu hastalık tablosu kişinin kişisel ve sosyal hayatından, iş ve kariyer hayatına kadar her şeyi etkiliyor. Hastalar, TMA’ ya dönüşebilecek yiyecekleri yemekten kaçınabilirler. Bunlar, yumurta, baklagiller, amino asit içeren etler ve balıklardır.

IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2016 Saat 13:08
Yukardaki yazmis oldugum mesaja gore benim vucutum ter veyabalik kokmaz hic ama agzimda balik gibi kokuyo diyemem ben bu bilgiyi buldim hatta bu hastaliga sahip birisinim nette bi forumda yapmis oldugu yorumlari okudum   kisi vucudununda balik gibi koktugunu ve agizkokusununda hep oldugunu dislerini forcalasada sprey felanda kullansada gecmedigini soluo ve benunu bi tedavisi yokmus ....bu hastaliginin kiside olup olmadiginida hastanelerde (genis kapsamli )
TMAU TESTIYLE BELIRLENIOMUS ....INSLLH BIZDE BOLE BISI YOKTUR
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2016 Saat 16:40
Hope, LeakyGut diye bir hastalik tanimi cikti son yillarda.
Aslinda -bana sorarsan- kendi basina bir hastalik degil. Genel olarak bag dokusu zayifli ile alakali olan bir rahatsizlik.
Bu tür insanlarin bag dokusu ve kaslari gücsüzdür. Bu, kisinin zayif ve gücsüz olmasi anlamina gelmiyor. 
Bu insanlarin tüm vücutlarindaki bag dokusu ve kaslari sıkı ve güclü olmadigi icin, bagirsaklari da gücsüzdür. Eger böyle bir kiside asiri siskinlik olursa bagirsakta, bagirsagin dikusu bu basinca direnemeyip sizinti yapiyor icten. Yani bagirsagin dokusunda mikroskopik büyüklükte delikcikler olusuyor. Bu gaz ak ciger ve kana karisiyor ve nefesle, ya da vücut kokusuyla ortaya cikiyor. Bu benim kendi yorumum. 
Bende de bu sorunun oldugunu düsündügümden, yeme icmeme dikkat ediyorum. Bir kac yerde yazdim.

Ayrica Tmau hastaligi da aklimdan geciyor. Bu yüzden hem cholin ve carnetin ve lecithin (almancada isimleri böyle) degeri düsük seyler yiyorum.
Ayrica tüm hayvani proteinlerden, ekmekten, hamur mamüllerinin tümünden, lahana familyasina ait sebzelerden, kahve, türk cayi ve sekerden ve baharatlarin tümünden (azicik tuzun disinda) uzak duruyorum.
Geriye ne mi kaliyor? Kabuksuz pirinc, sebzeler ( kolin degeri yüksek olanlari cok az tüketiyorum) salata, meyve, rezene ve papatya cayi ve su.
Sadece hakiki zeytin yagi olmak üzere yag kullaniyorum bir de. 
Simdi bunu deniyorum. Arastirmalarimin sonucunda bu noktaya ulastim...
Kolin degeri biraz yüksek olmasina ragmen brokoli yiyorum, cünkü kalsiyum eksikligi olusma ihtimali var süt ürünlerinin eksikliginden dolayi. 
Önemli olan bir unsur daha var: az yiyorum.
Tam doymadan birakiyorum yemegi. Yani dolu dolu degil. Günde 2-3 defa ama az az ve uyumadan en az 3 saat önce son ögünü yiyorum.
Yani bu durumda etten, süt ürünlerinden, baliktan, baklagillerden, ceviz, findik, fistiktan, TÜM YAPAY gıdalardan (ketcap, mayonez, katki maddelerinden, hazir/ buzlu yiyeceklerden) uzak duruyorum.
Ayrica parodontoz tedavim baslayacak yakinda. Helicobacter cikti bende yine ve dis etlerine yerlestikleri icin bir türlü kurtulamadigimi düsünüyorum. Dis eti tedavisinin son günü helipak ile baslayacagim ve onun sonuncu günü diski testinde ortaya cikan (yarin doktor görüsmem var bununla alakali) bagirsak durumuyla alakali muhtemelen doktorun yazacagi probiyotiklere baslayacagim.
Ayrica sabahlari karbonat ve tuz ile rinse kit'i kullanip, ardindan Murat hocanin paylastigi son arastirmanin sonucuna uygun olarak, agiz ortamini kisa süreligine karbonat ile baziklestirdikten ve olasi helicobactere bir darbe vurduktan sonra tekrar hafif asitlestirip (limonlu su olabilir? Henüz cvp almadim Murat hocadan), agizda emilen probiyotik hap da kullanacagim.
Bunun disinda vit b12, vit c, magnezyum, yine agizda emilir sekersiz cinko haplar ve eksikligim oldugu icin vitd3 takviyesi yapiyorum.
Son yillarda okudugum ve arastirdigim konulardan sonra bu yöntemi kafamda kurdum.
Bakalim tutacak mi. Bir de sigarayi tam birakamasam da, günde mutlaka 2-3e indirecegim ve sigarayi asla ac karnina icmeyin arkadaslar. Helipak tedavisi esnasinda tamamen birakabilirsem iyi olur. Antibiyotik daha etkili olur.
Tabii bu sirada agiz hijyenine 100% dikkat etmek gerekir. Arkadaslar, aranizda dersle4den ya da isinden dolayi cok oturmak zorunda olanlar mutlaka yürüyüs yapsinlar aksamlari. 1 saat kadar hizli yürumek olabilir mesela.
Eger tutarsa bu yöntemin adini "Bezgin Betül ile Aydinliga!" ismli bir kitap halinde piyasaya sürecegim..Bu kismi isin sakasi. 
Bakalim neler olacak. Buradan hepinizi haberdar ederim..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2016 Saat 20:50
Orjinalini yazan: mmkk

MURAT HOCAM ONEMLI BI BILGI EDINDIM AGIZKOKUSU SEBEBLERINDEN BIRI GECEN HATTA BI ARKADAS DIODU FORUMDAN YURTDISINDA BI ADAM ENZIM TAKVIYESI ILE KURTULMUS DIODU AMA BU GENETIK BI HASTALIK AMA TEDAVISI OLMALI.....Trimethylaminuria hastaligi    

Bu hastalık hem dünya üzerinde hem de bu forumda yıllardır konu edilegeliyor. Bu sayfaya bakmak isteyebilirsiniz.

http://agizkokusu.org/tmau-trimethylaminuria-agiz-kokusu-trimetilaminuri.html
-M
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2016 Saat 21:46
Mmkk
Tmau sadece balik gibi kokutmaz.
Balik kokusu en yaygin olan koku türü sanirim. Bunun disinda diski kokusu, cöp kokusu ve cürümüs yumurta kokusu olarak tanimlaniyor. Yani oldugu her bünyede farkli seyrediyor.
Mesela ben kolin degeri yüksek bir sey yedigimde ve ictigimde (mesela et, kasar/ beyaz peynir ve kahve) o gün ve ardindan gelen 2-3 gün kokunun tavan yaptigini farkediyorum.
Vücut kokusunun koltuk altindan aliyorum, ayrica idrarin kokusu da bayagi degisiyor.
Agzimda zaten berbat bir tat oluyor, ne kadar fircalasam da dislerimi ve dilimi, gecmiyor.
Mesela bendeki koku cürük yumurta ve kanalizasyon kokusu gibi (kükürt).
Balik kokusu almadim hic, ama tahmin ediyorum ki Tmau bende olabilir. Testi icin bulundugum sehirden cok uzakta olan bir sehirdeki üniversite hastanesine gitmem gerek..Bunu da isim dolayisiyla su an yapamiyorum, ama bir tatilime denk getirip ona da baktirmak istiyorum.
Bakir ve klorofil iceren haplari öneriyorlar mesela. Daha denemedim ama aklima gelmisken yarin alirim onu da.
Bu sekilde en az 2-3 ay idare edip, kokuda bir azalma olup olmadigini anlamak istiyorum.
Yani bu idrar ve ter kokusunun kolin agirlikli yiyeceklerde cok degistigini kendim net olarak farkediyorum. Ayrica tikaniklik yapiyor bagirsakta.
Brokoliyi de yakinda kesip, kalsiyum hapi kullanmayi düsünmedim degil. Ne yazik ki kalsiyum
orani kadar kolin degeri de yüksek.
Su linkte bir liste var, nelerde ne kadar kolin olduguna kendiniz bakabilirsiniz. Ama almanca. Netten cevirin. Schwein, Speck, Schinken ve Wurst yazan besinleri gecin, bunlar domuz eti ama sigir ve kuzu eti oranlarina yakin. Yani cok yüksek oranda ette ve süt ürunlerinde var ama tam anlamiyla Tmau olup olmadigini anlamak icin kendinize en düsük kolin degeri tasiyan gidalarin bulundugu bir diyet uygulamaniz lazim. Ben bu listeye göre olusturdum yiyebilecegim gidalari.

http://www.eucell.de/ernaehrung/ernaehrungslexikon/weitere-vitalstoffe/phospholipide/phosphatidyl-cholin/lebensmittel.html

IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2016 Saat 11:13
Tmau tedavisi olmayan bi hastalik biliosunuz dimi nettebitane turk kiz bu hastalik yasio bi fotumda okdum pisiklooji sifir ...yurtdisindan suana kadarbildigim iki kisi bu hastaliktan oturu intihar etmis......
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2016 Saat 11:19
MURAT HOCAM MALUM RAMAZN AYI ORUC TUTUORUZ SIZCE ORUCLUYKEN 10 SAATTEN FAZLA AC KALIORUZ NETICEDE...SIZCE BAZI YAPILARDA ONARIMLAR OLABILIRMI YADA BU SAYEDE ASLINDA KOKUNUN NEREDENDE KAYNAKLANACAGI HAKKINDA BI FIKIRLER EDNIEBILIRMIYIZ ...GERCI ACIZ HERTULRU KOKUCAK ....AMA BEN YINEDE SORAYIM DEDIM
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2016 Saat 11:24
Bezginbetul   tmau testi sadece uni hastelenelrindemi yapilio aurica nettenbaktim test nasil yapilio diede bisi cikmio yani kan testimi veya nefes testiylemi......
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2016 Saat 14:18

Bezginbetul   tmau testi sadece uni hastelenelrindemi yapilio aurica nettenbaktim test nasil yapilio diede bisi cikmio yani kan testimi veya nefes testiylemi......

Tma hastalarında önce idrar kokar, sonra ter, ten, oda, yatak, iç çamaşır kokar, sonra nefes ve ağız kokar. Çok nadir görülen bir hastalıktır. Ama mutlaka kendinizde bu hastalığı arayacaksanız, mutlaka kafaya taktıysanız, illa ben baktıracağım diyorsanız, testin ismi "kolin yükleme testidir". Ankara Birlab 1000 TL ye yapıyor. 24 saat boyunca idrarınızı toplayıp laboratuara teslim ediyorsunuz.
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2016 Saat 14:20

MURAT HOCAM MALUM RAMAZN AYI ORUC TUTUORUZ SIZCE ORUCLUYKEN 10 SAATTEN FAZLA AC KALIORUZ NETICEDE...SIZCE BAZI YAPILARDA ONARIMLAR OLABILIRMI YADA BU SAYEDE ASLINDA KOKUNUN NEREDENDE KAYNAKLANACAGI HAKKINDA BI FIKIRLER EDNIEBILIRMIYIZ ...GERCI ACIZ HERTULRU KOKUCAK ....AMA BEN YINEDE SORAYIM DEDIM

Açlıkta organizma yağları yakar. Yağların yanma ürünleri kana geçer. Akciğer bu kokulu ürünleri toplayıp nefes ile dışarı verir. Yani oruçlunun kokusu Tip 4 ağız kokusudur. Gargara veya temizlik ile engellenemez
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2016 Saat 18:01
Ankara birlab mı adana birlab mı hocam? İnternette ankara birlab çıkmıyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2016 Saat 21:54
Bu grubun içerisinde tma testi yaptırmak isteyen bir kişiye yardımcı olmak için birlab 'a telefon açıp testin detaylarınıs ormuş, şahısın ismini öğrenmiş, eposta adresini öğrenmiş, ücretini sorup yazışmalarımızın kopyasını forum içerisinde yayınlamıştım. Hangi şubeden idrar verirseniz verin Ankara şubesine yolluyorlar ve idrar İngiltere'ye gidiyor yanılmıyorsam
-M

IP
Meari
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
Alıntı Meari Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 15:08
Herkese merhaba,
Bu forumu çok uzun bir süredir takip ediyorum ve arkadaşlar hepinize Allahtan acil şifa diliyorum çok zor bir hastalık ben de sizler gibi bu hastalıkla sınanıyoum.
Dün gece öncesine kadar bu tmau hastalığını duymamıştım buradan sizin yazdıklarınızla bilgi sahibi oldum ve tedavisi mümkün olmayan bir şey olduğu için bu durum beni çok korkuttu. Benimde kronik ağız veya nefes kokum var ve kardeslerimden birisinde de var. Bu şekilde birinci dereceden akrabada da bu sorunun var olması kesinlikle tmau hastalığına yakalandığımız anlamına gelir mi acaba Murat Hocam
Ya Şafi
IP
Cherry
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı Cherry Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2017 Saat 15:54
Bana ulaşabilirmisin lütfen
İnş
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2017 Saat 07:07
Orjinalini yazan: Meari

Herkese merhaba,
Bu forumu çok uzun bir süredir takip ediyorum ve arkadaşlar hepinize Allahtan acil şifa diliyorum çok zor bir hastalık ben de sizler gibi bu hastalıkla sınanıyoum.
Dün gece öncesine kadar bu tmau hastalığını duymamıştım buradan sizin yazdıklarınızla bilgi sahibi oldum ve tedavisi mümkün olmayan bir şey olduğu için bu durum beni çok korkuttu. Benimde kronik ağız veya nefes kokum var ve kardeslerimden birisinde de var. Bu şekilde birinci dereceden akrabada da bu sorunun var olması kesinlikle tmau hastalığına yakalandığımız anlamına gelir mi acaba Murat Hocam

aile içinde bazı insanlarda da ağız ve nefes kokusu bulunuyor olması TMA (trimetilaminüri) hastalığı bulunuyor olduğu anlamına gelmeyebilir.

IP
muzdarip
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı muzdarip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2018 Saat 22:57
Hocam bi kaç merak ettiğim sorular var sormak istiyorum emin olamadığım için. Mideden akciğerden yada bağırsaklardan dolayı oluşan koku nefes kokusu mudur? Akciğerden gelen nefes kokusu olduğunu biliyoruz. Bağırsak ve mideden gelen de öyle mi nefes kokusuna mı girer? Ve sizin ölçümleriniz ile ağız ve nefes kokusunun ayrı mını yapabiliyormusunuz ? Hocam birde ben mesela ağız kokumun olmadığını biliyorum bi vakitte diyelim yani o anda hissetmiyorum ağız kokusunu ama çikolata yiyorum daha birinci lokmayı yuttuğum anda nefes veriyorum burnumdan çok kötü kokuyo bunu bariz alıyorum kokusunu. Veyahut su içerken yuttuktan hemen sonra nefes veriyorum aynı şekil boğaxımın oradan o kokuyu hissediyorum bunun hakkında ne diyebiliriz. Teşhis anlamında değil de mantıksal olarak birşeyler diyebilir miyiz. Teşekkürler
Umudunu Kaybetme ..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2018 Saat 07:50
Orjinalini yazan: muzdarip

Hocam bi kaç merak ettiğim sorular var sormak istiyorum emin olamadığım için. Mideden akciğerden yada bağırsaklardan .....

Bireyel soruları istesem de cevaplayamıyorum çünkü cevabını bilmiyorum.

diğer sorularınızın cevapları uzundur.
Çok rica etsem buradan okuyup bize anlatır mısınız. Böylece diğer arkadaşlarımız da sınıflamanın neye göre yapıldığı konusunda aydınlanmış olabilir.

http://www.drmurataydin.com/agiz-kokusunu-anlamak-siniflamak.pdf

Şimdiden size teşekkür ederim
-M
IP
Reisbey233
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı Reisbey233 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2018 Saat 12:42
Benim yapmadigim sey kalmadi suan intihari dusunuyorum cesaretimi toplayip oldurecem kendimi kafama degil agzima sıkacamki ibret olsun
Allahimyardimet
IP
Mnsm
Üye
Üye

Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2018 Saat 00:22
saçmalama kardeşim
inanki kokunun gitmesi için yapman gereken şeylerin yüzde 50 sini yapmamışsındır
veya devam etmen gereken ilaç vb gibi şeyleri yarıda bıraktın

herkes intihar etsin burdaki insanlar ozaman
senin yaşadığın şeyleri hepimiz yaşıyoruz
yoksa burda olmazdık

kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş
IP
Magdurlarcetesi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Magdurlarcetesi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2018 Saat 09:27
Murat Hocam forumda yeniyim size birşey sormak istiyorum kola içince azalan hatta neredeyse kaybolan bir koku var bu ağız kokusu mudur yoksa Nefes Kokusu mu tip kaça girer saygılar
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2018 Saat 12:06
Orjinalini yazan: Magdurlarcetesi

Murat Hocam forumda yeniyim size birşey sormak istiyorum kola içince azalan hatta neredeyse kaybolan bir koku var bu ağız kokusu mudur yoksa Nefes Kokusu mu tip kaça girer saygılar

Bu kadar az bir bilgi ile tanı koymak zor olabilir.

IP
Reisbey233
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Reisbey233 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2018 Saat 22:49
Ya düşünüyorum intihar etsem annem ailem özülecek belkide kahrindan ölecek allah korusun aramaya devam inanın o kadar çok şey denedimki çoğunun ismini hatırlamıyorum en Son gittiğim gastro doktoru sende saplanti takıntı olmuş işini hayatını herşeyini buna bağlamışsin demisti ve beni psikiyAtriye gitmem için söz almıştı benden bende cuma günü için randevu aldım.arkadaSlar hz muhammed Sav bir sözü var kuru üzüm yiyiyiz diyor kuru üzüm ağız kokusunu guzellestirir diyor bi kaç gündür baya yiyorum ve akşam bir bardağa biraz kuru üzüm koyup üstüne şu ekliyorum ve sabah aç karna içiyorum. Birde yeni bir sprey buldum geral oral sprey açıklaması cok iyi onuda deneyecem.lütfen dua edelim allaha yalvaralım insalan kurtuluruz
Allahimyardimet
IP
Reisbey233
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Reisbey233 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2018 Saat 18:08
Kurtuldum bu illetten psikolojik miş benim dışımda kokuyu kimse alamaz çünkü koku yok düşünüyorumda 4 yılımı heba etti bu düşünceler inanın o kadar gerçekçiydiki elime hohladığımda ağzım bok gibi kokardı lütfen psikiyatriste gidin ve biran önce kurtulun
Allahimyardimet
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2018 Saat 20:00
Orjinalini yazan: Reisbey233

Kurtuldum bu illetten psikolojik miş benim dışımda kokuyu kimse alamaz çünkü koku yok düşünüyorumda 4 yılımı heba etti bu düşünceler inanın o kadar gerçekçiydiki elime hohladığımda ağzım bok gibi kokardı lütfen psikiyatriste gidin ve biran önce kurtulun

İyileşmenize rağmen geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Yol gösterici oldunuz.

-M
IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu