Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Hiç geçmeyen koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 375
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2018 Saat 07:49
Orjinalini yazan: Reisbey233

Kurtuldum bu illetten psikolojik miş benim dışımda kokuyu kimse alamaz çünkü koku yok düşünüyorumda 4 yılımı heba etti bu düşünceler inanın o kadar gerçekçiydiki elime hohladığımda ağzım bok gibi kokardı lütfen psikiyatriste gidin ve biran önce kurtulun

Hayırlı olsun kardeşim , ama herkes senin gibi şanslı olmuyabilir :D sadece kendin alman o kokuyu başkalarının almaması harika
ya hep ya hiç
IP
Ahmet123456
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı Ahmet123456 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2018 Saat 16:21
Peki suan da gecti mi geçtiyse nasil geçti lutfen anlatirmisin bende de ayni durum var      

IP
Isyankar47
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Isyankar47 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2018 Saat 23:30
Var kardeş benim de hic gecmiyor 1.5 seneden fazla oldu ayrica gem ağizdan hem nefesten kotu koku geliyor acayip rahatsiz edici bi koku basimi onume egdigimde nefesim yerden tekrar bana dondugunde o kokuyu hisedebiliyorum inan çok kotu bir koku lutfen bir cozum bulursaniz bizede soyleyin
Looo
IP
Isyankar47
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Isyankar47 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2018 Saat 23:32
Koku gercekten var kimse beni kandiramaz milletin nasil rahatsiz oldugunu goruyorum hatta cok guvendigim bi arkadasima da sordum oda var dedi
Looo
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Kasım-2018 Saat 17:41
Orjinalini yazan: BezginBetül

Hope, LeakyGut diye bir hastalik tanimi cikti son yillarda.
Aslinda -bana sorarsan- kendi basina bir hastalik degil. Genel olarak bag dokusu zayifli ile alakali olan bir rahatsizlik.
Bu tür insanlarin bag dokusu ve kaslari gücsüzdür. Bu, kisinin zayif ve gücsüz olmasi anlamina gelmiyor. 
Bu insanlarin tüm vücutlarindaki bag dokusu ve kaslari sıkı ve güclü olmadigi icin, bagirsaklari da gücsüzdür. Eger böyle bir kiside asiri siskinlik olursa bagirsakta, bagirsagin dikusu bu basinca direnemeyip sizinti yapiyor icten. Yani bagirsagin dokusunda mikroskopik büyüklükte delikcikler olusuyor. Bu gaz ak ciger ve kana karisiyor ve nefesle, ya da vücut kokusuyla ortaya cikiyor. Bu benim kendi yorumum. 
Bende de bu sorunun oldugunu düsündügümden, yeme icmeme dikkat ediyorum. Bir kac yerde yazdim.

Ayrica Tmau hastaligi da aklimdan geciyor. Bu yüzden hem cholin ve carnetin ve lecithin (almancada isimleri böyle) degeri düsük seyler yiyorum.
Ayrica tüm hayvani proteinlerden, ekmekten, hamur mamüllerinin tümünden, lahana familyasina ait sebzelerden, kahve, türk cayi ve sekerden ve baharatlarin tümünden (azicik tuzun disinda) uzak duruyorum.
Geriye ne mi kaliyor? Kabuksuz pirinc, sebzeler ( kolin degeri yüksek olanlari cok az tüketiyorum) salata, meyve, rezene ve papatya cayi ve su.
Sadece hakiki zeytin yagi olmak üzere yag kullaniyorum bir de. 
Simdi bunu deniyorum. Arastirmalarimin sonucunda bu noktaya ulastim...
Kolin degeri biraz yüksek olmasina ragmen brokoli yiyorum, cünkü kalsiyum eksikligi olusma ihtimali var süt ürünlerinin eksikliginden dolayi. 
Önemli olan bir unsur daha var: az yiyorum.
Tam doymadan birakiyorum yemegi. Yani dolu dolu degil. Günde 2-3 defa ama az az ve uyumadan en az 3 saat önce son ögünü yiyorum.
Yani bu durumda etten, süt ürünlerinden, baliktan, baklagillerden, ceviz, findik, fistiktan, TÜM YAPAY gıdalardan (ketcap, mayonez, katki maddelerinden, hazir/ buzlu yiyeceklerden) uzak duruyorum.
Ayrica parodontoz tedavim baslayacak yakinda. Helicobacter cikti bende yine ve dis etlerine yerlestikleri icin bir türlü kurtulamadigimi düsünüyorum. Dis eti tedavisinin son günü helipak ile baslayacagim ve onun sonuncu günü diski testinde ortaya cikan (yarin doktor görüsmem var bununla alakali) bagirsak durumuyla alakali muhtemelen doktorun yazacagi probiyotiklere baslayacagim.
Ayrica sabahlari karbonat ve tuz ile rinse kit'i kullanip, ardindan Murat hocanin paylastigi son arastirmanin sonucuna uygun olarak, agiz ortamini kisa süreligine karbonat ile baziklestirdikten ve olasi helicobactere bir darbe vurduktan sonra tekrar hafif asitlestirip (limonlu su olabilir? Henüz cvp almadim Murat hocadan), agizda emilen probiyotik hap da kullanacagim.
Bunun disinda vit b12, vit c, magnezyum, yine agizda emilir sekersiz cinko haplar ve eksikligim oldugu icin vitd3 takviyesi yapiyorum.
Son yillarda okudugum ve arastirdigim konulardan sonra bu yöntemi kafamda kurdum.
Bakalim tutacak mi. Bir de sigarayi tam birakamasam da, günde mutlaka 2-3e indirecegim ve sigarayi asla ac karnina icmeyin arkadaslar. Helipak tedavisi esnasinda tamamen birakabilirsem iyi olur. Antibiyotik daha etkili olur.
Tabii bu sirada agiz hijyenine 100% dikkat etmek gerekir. Arkadaslar, aranizda dersle4den ya da isinden dolayi cok oturmak zorunda olanlar mutlaka yürüyüs yapsinlar aksamlari. 1 saat kadar hizli yürumek olabilir mesela.
Eger tutarsa bu yöntemin adini "Bezgin Betül ile Aydinliga!" ismli bir kitap halinde piyasaya sürecegim..Bu kismi isin sakasi. 
Bakalim neler olacak. Buradan hepinizi haberdar ederim..

Bezgin Betül umarım hala forumdasındır.
Hastalığının tmua olduğuna emin misin?
Tecrübelerinden faydalanmak isterim/isteriz.
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2018 Saat 01:46
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: mmkk

Bezginbetul   tmau testi sadece uni hastelenelrindemi yapilio aurica nettenbaktim test nasil yapilio diede bisi cikmio yani kan testimi veya nefes testiylemi......

Tma hastalarında önce idrar kokar, sonra ter, ten, oda, yatak, iç çamaşır kokar, sonra nefes ve ağız kokar. Çok nadir görülen bir hastalıktır. Ama mutlaka kendinizde bu hastalığı arayacaksanız, mutlaka kafaya taktıysanız, illa ben baktıracağım diyorsanız, testin ismi "kolin yükleme testidir". Ankara Birlab 1000 TL ye yapıyor. 24 saat boyunca idrarınızı toplayıp laboratuara teslim ediyorsunuz.
-M

Burada ki tanımı sanki benim için yapmışsınız hocam .
Samsunlu hanımefendiden sonra hiç Tmau belirtilerini barındıran birisine tanık oldunuz mu?
IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2018 Saat 01:53
Ayrıca Murat hocam bu koku besini aldığımız andan sonra başlıyor değil mi?
İşin garip yanı ben de en geç 1-1.5saat için de vücut kokusu başlıyor.
Açıkçası bu metillenmiş amin bağırsaktan vücuda kısa sürede geçmesi beni şaşırtıyor. Böyle bir şeyin olması mümkün mü?
Besin almadığım zamanlarda ise koku mevcut ama fazla sınırlarını zorlamıyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1519
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2018 Saat 08:41
Orjinalini yazan: Four00

Burada ki tanımı sanki benim için yapmışsınız hocam .
Samsunlu hanımefendiden sonra hiç Tmau belirtilerini barındıran birisine tanık oldunuz mu?

Evet.
2 kişi daha gördüm.
İkisine de 3 gün kolin tablet içmesini idrar, vücut ve ağız kokusundaki değişimi bana telefonla bildirmesini söyledim.

Şiddetli koku artışı olduğunu telefonda söylediler. Bunun üzerine tmau hastası oldukları iyice ağırlık kazandı. Bana gelmenize gerek yok dedim. Randevu vermedim.

Tam teşekküllü bir hastahaneye müracaat etmelerini istedim. Sonra neler yaşadıklarını bilmiyorum
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2018 Saat 08:46

Ayrıca Murat hocam bu koku besini aldığımız andan sonra başlıyor değil mi?
İşin garip yanı ben de en geç 1-1.5saat için de vücut kokusu başlıyor.
Açıkçası bu metillenmiş amin bağırsaktan vücuda kısa sürede geçmesi beni şaşırtıyor. Böyle bir şeyin olması mümkün mü?
Besin almadığım zamanlarda ise koku mevcut ama fazla sınırlarını zorlamıyor.

Hangi hastalık için soruyorsunuz?
Tmau mu?

tma hastalarında :
koku herhangi bir anda bulunabilir, herhangi bir şeye benziyor olabilir. Fakat ağız kokusu tek başına değildir. Önce idrar kokar, sonra ter tem kasık ayak vücut kokar. En son olarak ağız kokar. Tek çeşit kokusu vardır. Hep ayni koku vardır.

Ağız kokusu tek başına bulunan bireyler, uzaktan algılanan şiddetli beden kokusu bulunmayanlar, yatak çarşafına ve elbisesine koku bulaştırmayanlar, beden kokusu birden fazla çeşitlilikte olanlar tma hastası olmayabilirler. Bu hastalık çoook nadirdir.

IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2018 Saat 10:32
Evet tmau hakkında sormuştum hocam .
Koku hiçbir zaman değişmiyor ve koku oluşumu, dediğiniz sırayı takip ediyor.
Aynı belirtilere aile bireylerimden sahip olanlar var ama benim kadar şiddetli değil.
Teşekkürler.
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 16
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2018 Saat 01:49
Burada yazılan tüm belirtiler bende var nereye cıkıcam tespit edipte kurtulan arkdaslar var mı
Belki birgün
IP
PisqoceL
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı PisqoceL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2018 Saat 08:28
TMAU hastası olan kişi kendi yatağında ,iç çamaşırında vs. bu kokuları alırmı peki hocam ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2018 Saat 20:57
Orjinalini yazan: PisqoceL

TMAU hastası olan kişi kendi yatağında ,iç çamaşırında vs. bu kokuları alırmı peki hocam ?

tabi evet
Önce idrar sonra diğer bölgeler gelir.
Eğer idrarda koku yoksa vücudun başka bölgelerinden gelen kokular tmau hastalığı lehine değerlendirilmemelidir.

IP
Four00
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Four00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2018 Saat 02:07
Hocam tam teşekküllü hastaneye gitmelerini ne için önerdiniz?
Hastalığın kesinleşmesi için mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2018 Saat 07:40

Hocam tam teşekküllü hastaneye gitmelerini ne için önerdiniz?
Hastalığın kesinleşmesi için mi?

Ülkemizde (Ankara Düzen dışında) tmau teşhisi için idrar örneği alıp kuralına uygun şekilde trimetilamin bakan herhangi bir laboratuar yok. Eğer buna bakan yeterli sayıda laboratuar yoksa bu hastalığın ayırımını yapıp, klinikte bu hastalığı yönetecek hekim de bulunmayabilir çekincesi duyduğum sebebi ile tmau şüpheli hastayı tam teşekküllü hastahaneye gönderdim
IP
wolfscream
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı wolfscream Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2018 Saat 21:35
Murat hocam, konunun başında kafa travması koku yapabilir gibi birşey söylemişsiniz. İlk okul 8 de başıma böyle bir durum gelmişti. Kafa travması ile ilgili olabilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2018 Saat 14:12
Kafa travması sırasında etmoid kemiğin bir yaprağı kırılarak koku alma organını araya hapis eder. Ona baskı yapar. Bu sebeple bireyde koku halüsinasyonları vardır. Hep ayni baskın kokuyu duyar. Azalır artar ve sabit bir koku vardır. Bu koku çirkin olmak zorunda değildir. Bazen çift görme bu duruma eşlik eder. Tip 5 nörojenik ağız kokusu grubuna girer. Bu tür ağız kokusundan bu güne kadar 1 tane gördüm. Orta yaş bayandı ve zaten trafik kazasından sonra bu durumun ortaya çıktığının bilincindeydi. Bazen beyin ön lop tümörleri veya otmoid tümörleri de koku halüsinasyonlarına sebep olur.

Gizlice bulunan bir hastalık değildir. Varlığı çok bellidir. Hiç kimse kendisinden habersiz böyle bir durumda olmaz. Şahıs zaten kafasını vurduktan sonra bu şekilde olduğunuı en güzel şekilde bilir. Gizlice ortaya çıkmaz.

Bende bu durum var mı diye sordunuz. Bilmiyorum. Ancak siz kendiniz bilebilirsiniz.
-M
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 73
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2018 Saat 12:06
murat hocam bir sorum olacaktı. Benim midemde sadece reflü var ve yemekten sonra kokunun artığını hissediyorum.soruma gelirsek reflusu olan birinin midesi doluyken sizintinin daha fazla olması kokunun reflü kaynaklı olduğunu gösterir mi bize
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2018 Saat 13:49
Orjinalini yazan: mehmet27

reflusu olan birinin midesi doluyken sizintinin daha fazla olması kokunun reflü kaynaklı olduğunu gösterir mi bize

Evet, öyle olduğunu söylüyorlar. Ben rastlamadım
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir. İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Sık sorulan sorular ve cevapları buradadır:

Ağız kokusu gargarası PharmolZn
Ağız kokusu spreyi