Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Bademcik taşından kaynaklanan koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Clean
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 6
Alıntı Clean Cevaplabullet Konu: Bademcik taşından kaynaklanan koku
    Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 00:20
Merhaba hocam
4-5 senedir ağız kokusundan muzdaribim. Kokunun sebeplerini çok araştırdım ve bademcik taşının bu kokuya sebep olduğunu öğrendim. Birkaç doktora gittim bademcik taşı tespit etti ve bademciklerimi aldırmam gerektiğini söyledi, 3 ay önce bademcik ameliyatı oldum ama hala koku devam ediyor. Hala taş olabilir mi?
Yardım edin lütfen ne yapmalıyım
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 229
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 02:56
Orjinalini yazan: mmkk

ARKADASLAR SIZCE AGZIN DISKI GIBI KOKMASININ ANA SEBEBI NE OLABILIR

bademcik taşları ve/veya diş çürükleri/diş arasında kalan besin arttıkları böyle bir kokuya sebep olabilir.
bendeki sebepler bunlardı.bu iki sorunu ortadan kaldırdıktan sonra dışkı kokusu kalmadı bende.
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
Clean
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Clean Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 12:45
Bademciklerimi aldırdığım halde koku hala devam ediyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 15:35
Clean burnunda sorun varmıydı acaba bide ona yönelebilirsin.o da olmadı mide elbette çaresi bulunacaktır.Sorunların birisinden kurtulmuşsun oda iyi umarım iyilestim diye yazmak nasip olur forumda
Tükenmişlik
IP
Clean
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Clean Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2016 Saat 12:22
Murat hocam sizce hala bademcik taşı olbilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1496
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2016 Saat 13:35
Orjinalini yazan: Clean

Murat hocam sizce hala bademcik taşı olbilir mi?

Bilmiyorum
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2016 Saat 22:11
Benim de bademciklerim alindi kücük yasta. Galiba 5 yasimda ameliyat olmustum. Ama gecen gün kbb hekimi burnumun icinden esnek endoskop ile baktiginda, bademcikler biraz burusuk, girintili cikintili dedi. Baska bir kbb doktoru da bir kac yil önce bakmisti ve alinmis olmalarina ragmen yine de hafif belirginler agiz icinde demisti. Ben bademcik tasi göremedim benimkilerde..Ama karbonatla dilimi fircalayip ardindan da yine karbonatla gargara yapinca iyi geliyor biraz. Ya dilde anerob bakteriler var, ya da bademciklerin icinde.
Ama ameliyattan kisa süre sonra tekrar büyüme yapma olasiliklari bence yok bademciklerin. Antiseptik gargsra denedin mi? Kbb hekimine bir sor ve etkili bir gargara yazdir. Eger gargarayla gecerse bademcikler ya da dilden kaynaklaniyor demektir bence.
IP
nilsukkk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı nilsukkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2018 Saat 14:07
bademcik ameliyatı oldum 5 gün oluyor bugün agzimdaki koku ne zaman gider ve dilimin beyazligi ne kadar surede gecer ?
bogaziminin acisi gecti garip bir tat var suan orda tamamen ne zaman iylesirim ?
nilsu
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2018 Saat 14:37
10 güne ağrıların tamamen geçer sonraki 7 gün hafif şekilde seyrediyor. dilin beyazlığı beslenmenin düzene girmesiyle gidiyor 2 hafta falan sürmüştü bende. berbat bir koku oluyor evet ameliyattan sonra kardeşim yanından kovmuştu ameliyattan sonra. o da sanırım geçiyor 2 haftaya (2015 ekimde olmuştum)
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
melek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı melek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2018 Saat 18:59
arkadaşlar uzun zamandır foruma girmiyordum ama bugun heyecanla bişeyler yazmak istedim..dün burnuma sulandırılmış acı kavun suyu sıktım. biliyorum daha önce konuşulmuştu ama ben bunu uyguladıktan sonra koku gidince size de danışmak istedim.midemden kaynaklı bir agızkokusu var sanıyordum agzımda hala o acı kötü tat devam ediyor fakat koku yok . bilmiyorum belki de geçici bir durum ama paylaşmak istedim.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir. İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Sık sorulan sorular ve cevapları buradadır:

Ağız kokusu gargarası PharmolZn
Ağız kokusu spreyi