Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Halitosis ve evlilik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Meari
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 22
Alıntı Meari Cevaplabullet Konu: Halitosis ve evlilik
    Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 15:25
Arkadaşlar aranızda evli olanlar var mı bu hastalık eşinizle olan ilişkilerinizi nasıl etkiliyor?
Bende evlenmeyi düşünüyorum erkek arkadaşımın burnunda tıkanıklık problemi var benim kokumu pek farketmedi ama evlendigimizde illaki farkedecek bunu ona açıkça söylemek istiyorum çok utanıyorum gerçekten Allah yardımcımız olsun bunu nasıl atlatacağız inşallah şifa buluruz arkadaşlar
Ya Şafi
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 23:33
Meari ben 36 yaşındayım 16 yıllık evlilik 4 yıldır bu sorun başında.Önceden açda gezsem koku sorunum yoktu.Benim burunda olan etler şiş,1 haftadır bademciklerime inceliyorum hayatımda ilk defa bademciklerimi ışık tutup inceledim ve şok bademcikler delik deşik ve dilimi dısarı iyice çıkardım ve cepler beyaz taş dolu bu haftada Numune hastanesine gitcem orda çalışan tanıdık ayarlayacak iyi doktor bekliyorum.
Evliliğe gelince güzel ve bakımlı bir bayanım eşimden daha iyiyim ama o bile benimle konuşurken ağzını kapatıyor ama konuyuda açıp konusamiyoruz.Beni üzmek istemez çünkü alıngan bir insanım.Hastaneye gitcem deyince git bi sorun var kesin diyor yoksa sen gitmezdim diyor.Rencide ettigide oluyor beni ondan başkası çekmezmiş tabii imadan anlıyosun neden öyle diyor.Ki ben neşeli bir insanım konuşmayı çok severim ama artık insanların benimle konuşurken ağzını kapatması bitiriyor beni.A sosyal oldum biraz eve kapandim resmen.Umudum Numune hastanesinde şimdi doktora direkt söyleyeceğim zaten.
Evliliğe gelince evlenme bence bu sorununu halletmeye bak derim bir abla olarak.Bu zor bir olay Allah yardımcımız olsun canim
Tükenmişlik
IP
Meari
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Meari Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2016 Saat 10:47
Bu sorunu halletme konusunda gitgide umutsuzluga kapıldım abla :( Benimde bademcigim seninki gibi taşlar açıkça görülüyor bir defa universite hastanesine bir defada özel hastanede araştırıp burada iyi olarak taninan doktorlara gittim ama bana bademcigimde hiç bir sorun olmadığını hatta normalden daha küçük olduğunu söylediler bi spray verip yolladilar bademcik taşlarıma da geçmezse geri gel dediler abla inşallah sen bir sonuç alırsın bizimlede paylaş gelişmeleri lütfen...
Ya Şafi
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2016 Saat 18:54
Allah yardim etsin yapmaniz gereken sorunu bulmak yani neden agziniz kokuyor bademcik nedenlimi sinuzit nedenlimi vs.. nedeni bulduktan sonra cozum basitlesiyor
asla pes etme
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2016 Saat 22:38
Benim artık kendi durumundan anladığım geniz akıntısı bademcik ceplerini doldurarak taş oluşumuna neden oluyor ve dilde tabaka oluşturarak bakteriler ağız kokusuna neden oluyor.Hastane işin temmuza kaldı arkadaşımın önerdiği doktor avrupaya gitmiş.Sabırlı olmaya alıştım inanıyorum ki foruma iyileştim yazacağız.
Tükenmişlik
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2016 Saat 23:13
Evlilik dusunuyorum cok az kaldi bir kac ay .Aqzim lesden daha beter ama cinkolu urunle geciyor kisa bir sure .Bende bilmiyorum umarim beni kapi onune koymaz.
IP
Meari
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Meari Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2016 Saat 12:17
Funda abla inşallah..
Arayan evleneceğin kişi bu durumun farkında mı peki
Ya Şafi
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2016 Saat 23:03
Bilmiyorumki bisey demedi bi o haric herkez soyledi .Belki uzmemek icin soylemiyor olabilir.Ama boyle evlilik mantiklimi bunu zaman gosterecek.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2016 Saat 10:05
Bir hadiste bu evliliğin olmaması yönünde bir uyarı var. Bu hastalık gecmezse evlilik imkansız. Yani ben kendi kokuma dayanamazken başkasından bunu beklemek büyük hata. Tavsiyem evlenmemenizdir!

Resulullah (a.s.m.) Ümmü Süleym’i bakması için bir kadına göndermiş, ‘ayak üstlerine bak, ağzını kokla’ buyurmuşlardır.”
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2016 Saat 16:44
Evlenin. !
Ağız kokusu var diye hiç kimsenin soyunun kuruması gerekmez. Evlenin, sevin, çoğalın, sosyal olun. herkeste ağız kokusu olabilir. Bu durum bir insanın geleceğini yörüngeden çıkartmamalıdır.
-M
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2016 Saat 17:09
Mehmet kardeşim doğruluğu kesin olmayan ki yanlış bir hadisten dolayı kimseye evlenme diyemezsin herkesin kendi tercihi adam sonra kurtulabilir bu hastalıktan sırf o yüzden sevdiği kişiyi terkmi etcek Allah aşkına.
IP
Meari
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Meari Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2016 Saat 17:42
Mehmet yazdığın hadis sahih bir hadis mi acaba onu araştırmak lazım..
Murat hocaya katılıyorum tamam çok zor bir durum evet kendimiz bile katlanamiyoruz ama yinede karşılıklı sevgi bunun üstesinden gelebilir diye düşünüyorum yani empati yapıyorum bu hastalık bende değilde erkek arkadaşımda olsaydı asla bu yüzden ondan vazgeçmezdim..
Ya Şafi
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2016 Saat 20:56
insanın kardeşi bile iletşim kurmaktan çekiniyorken zor bencede bir yerde okumuştum bizimkisi özür diler gibi yaşamak
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2016 Saat 23:20
Murat hocam komşum oğluna kız arıyordu diğer en samimi komşümda aman dikkat et ağzı kokuyorsa alma dedi bende arsıza bağlamişım bir insanin en olmadık göremediğimiz yeride kokabilir dedim.Akrabam karısını sevmiyor bir evdeler ama evlilik bitmiş.anlamda karısının ağzı kokuyor tabii sevmez onu deyip durur ve daha neler.Toplum içinde önemli bir sorun gerçekten.Kendimi ifade edemiyorum artık gak guk gecistir.Zaten iyileşebilirsem son adimda mutlaka psikoloğa gideceğim.
Tükenmişlik
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2016 Saat 02:21
Evlilige kadar kendimizi karsi taraftan bir sekilde sakladik diyelim tedbirle falan.nasil olacaksa artik.eeeeee sonra evlendik ditelim.cocuk olmus ama karsi taraf daha yeni farketti diyelim.o zaman ne olacak.Katlanirmi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2016 Saat 07:24
Değerli arkadaşlar,
Her ağız kokusu hastası bekledikçe kendiliğinden aksiyete hastalığı gelişir. Anksiyete ağız kokusunun ilerleyen dönemlerinde hastalığın bir parçasıdır. Ağız kokusu iyileşirse/iyileşince anksiyete geriler ve kaybolur.

Eğer hastalık uzarsa, ağız kokusu devam ederse anksiyete ilerler ve psikolojik rahatsızlık imajiner forma dönüşmeye başlar. Artık bu saatten sonra ağız kokusu tedavi edilse bile imaginer halitosis kolayca iyileşmez. Psikiyatristin yardımı gerekir. Bu tıbbi bir konudur. Bilimsel yöntem ve uygulamalar ile kesinlik kazanmış bir konudur. Hadislerle ne desteklenebilir, ne de eğilip bükülebilir.

"Aklınızı kullanın" ayeti var iken efendimizin kaynağı kesin olmayan sözleri ile evliliğin men edilmesi teklifini fevkalade sakıncalı ve tehlikeli bulurum. Dini hikayeler, ve diğer dini içerik taşıyan yazı ve düşüncelerden daha çok kendi deneyimlerimizi paylaşmakta sayısız fayda görüyorum. kendi işimize bakalım.
-M

IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2016 Saat 10:23
Bu evlilikde kendimi kronik bir hastaliqim var her saniye ilac kullanmak zorunda olduqumu dusuncem.Hep disimi dilimi fircalayacaqim .Cinkosuz yasamayacaqim.Olabilecekmi bilmiyorum ama onu cok seviyorum.Birakamam .Hep arayis icinde olcam ,sirrim var onun bilmesine izin veremem .Hergun ALLAH tan iyilesmek icin bir sebep istiyorum.
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2016 Saat 14:58
Kimse ümidini kaybetmesin arkadaşlar bu ağız kokusu çoğumuzda ilaçlada olsa geçti benim bazen ilaçsız bile geçti sorunun kaynağını bulmak lazım mesele orda çoğumuzda sorun bakteri kaynaklı dildeki pas felan daha öncede önerdim kim uyguladı bilmiyorum ama Dİşlerinizi fırçalayınca birde gargara ile fırçalayın aynı şekilde dilinizide gidin Eczaneden alın bitane deneyin ben bunu yapıyorum 1 gün yapmasam sabahki kötü koku başlıyor bence bu sorun boğazdan yemek borusundan geliyo orda bi sorun var ya da midedeki veya bağırsakteki, gazlar buna neden oluyo işinde uzman her konuya hakim doktorlar ile görüşmek şart.
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2016 Saat 02:45
Hangi gargarayi kullaniyirsun.
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2016 Saat 17:49
Gargara olarak Klorhex Farhex Andorex farketmez aynı etkiye sahip eğer sabahları iğrenç koku oluyosa dene bunlardan birini ben Farhexle denedim tam geçirmesede fayda sağlıyo tabiki. ayriyetten Pharmol ZN kulanıp faydasını görenler birde onla fırçalamayı denesin etkisi artar.
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2016 Saat 01:14
ne demek evlenmeyin ? e ölelim o zaman. Yapmayın arkadaşlar allah aşkına. Evlilik den önce daha heryerde hayatımızı sıkıntıya sokan bu hastalık için mücadele etmekten başka çare yok. Ona bakarsanız hepimizin işi var veya olacak. Ben seneye atılıcam iş hayatına. Sizleri çok merak ediyorum madem bu kadar hassasız peki orada nasıl çalışıyorsunuz. Yanyana gelip rapor incelemek, karşılıklı sohbet etmek iş yaşamında olmassa olmazlardan, yani en azından bizde öyle. Hayıtımızı devam ettirebilmemiz için çalışmak evlilikden daha da önemli olduğuna göre forumdaki iş hayatında aktif olan arkadaşlar günü nasıl geçiriyorsunuz veya geçiştiriyorsunuz ?
IP
myildi3452
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı myildi3452 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2018 Saat 17:29
Arkadaslar ben 21 yasinda bir erkeğim ve 14 yaslarimdan beridir agzim kokuyor ozman dan bu yana hep icime kapanik yasamaya alisdim fakat insanlar yakisikli oldugumu dusundukleri icin beni acmak isdediler ama basaramadilar :))cunki neden boyle oldugumu bilmiyorlar benim diyecegim oki biz nasil evlenicez kizlarla konismaya baslasigimda ellerini burunlarina koyuyolar yada oksuruyolar bende heyecanlanip sacma hareketler yapiyorum sonus y by bidaha gorusmuyoruz eminim benim gibi olanlar vardir napicaz biz harbiden ya gercekden merak ediyorum kalbin artik dayanmiyor birine asik olmak icin elinden geleninyapiyor bense asik olmamak icin kafa mi baska seylere veriyorum cevaplarinizi bekliyorum
Hi
IP
wolfscream
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23
Alıntı wolfscream Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2018 Saat 01:20
myildi3452 kardeşim aynı yaşta aynı şekilde başlamışız. Hayatımız neredeyse aynı geçmiş. Bende 97 doğumluyum ve çevremdeki çoğu insan beni çekici bulur fakat insanlara yaklaştığım zaman işler değişiyor maalesef.
IP
tekyaşayan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 20
Alıntı tekyaşayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2018 Saat 14:51
Selamun aleyküm,bütün arkadaşlara şifalar diliyorum.30 yaşındayım,bekarım hayatın bir gereği olarak evlenmek zorunda olduğumu düşünüyorum.
İlkokul 1.sınıftan beri(bir sene erken başladım okula)6 yaş ımdan beri nefesimin koktuğunu biliyorum.Lise yıllarımda çok şiddetli idi felaket durumlar yaşadım.Bu hastalık sebebiyle üniversiteye devam etmedim.İnsanda bu şartlar içerisinde doğal olarak Ruhsal psikolojik hastalıklar ortaya çıkıyo.Çok şükür,yalnızlık odaklı bi hayatım var.Çok şükür çünkü "keşke nefesim koksada bunları yaşamasaydım "denilebilecek birsürü durum var dünyada.
Sayısız doktor görüşmesi,bir sürü ilaçlar,3 ameliyat ve geçen 24 seneden sonra özel beslenme planı ,düzenli ve devamlı ağız diş bakımı ile koku hafifledi bazen kısa süreli hep kayboluyo.
İnsanı vasıfları yüksek maneviyata kıymet veren bir erkek yada kadın bizleri her türlü kabul edecektir arkadaşlar ben böyle inanıyorum ,çünkü kendim öyle ızdıraplar yaşadım ki derdinden sıkıntısından mahcup çaresiz insanlar gördüğümde mahcup olmaya ,sıkılmaya gerek olmadığını ima eder bitavırla onları mutlu etmeye çalışıyorum .Hayatta anlayışlı ,fedakar,saygıya ve sevgiye ,tatlı dile güler yüze..."insani değerlere"kıymet veren birçok insan var inanıyorum.Önemli olan "insan kalabilmek" ve bu hastalığı"normal insani bir durum"olarak idrak eden kalbi kuvvetli bir eş aramak.Allahü Teala hepimize hayırlar ihsan eylesin amin!
(Ayrıca bu hastalık olağan üstü yıpratıcı bir etkiye sahip bunu çok iyi biliyorum ama insan öyle bir varlık ki bedenimizde kalbimizde ruhumuzda...milyarlarla ifade edilemeyecek kadar çok birim var,bir tek hücremiz koskoca bir fabrika formunda.Sayısız zerremiz olağan üstü şekilde çalışırken bir nefes problemi bizi ne hale düşürüyor.Eniyi kendimden biliyorum:)lütfen ne olursa olsun şükretmeye devam edelim.)
Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime

Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu