Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Diş ipi gerekli mi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: Diş ipi gerekli mi?
    Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2016 Saat 18:16
Abd sağlık bakanlığı kafaları karıştırmış. Uzun süreli araştırma yapılmadı diyorlar. Diş plağı oluşmasını engellemede etkisi kanıtlanmadı sadece hijyenik yöne bakıldı demişler.

http://www.ntv.com.tr/saglik/dis-ipi-gerekli-mi-gereksiz-mi,eWwtwgoe7UuE2bGfR8xTsA
IP
gececek
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 18
Alıntı gececek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2016 Saat 11:55
bence cok gerekli bisey hatta onsuz yapamiyorum desem yalan solemis olmam.. hergun kullaniyorum dis taslarimi temizlettikten sonra... haziranda temizlettim 4-5 ay oldu disimi fircalamadan once dis ipi kullaniyorum dis plaklarini aliyor ve unutmayin ki dis plagi koku yapar internette bununla ilgili bir suru kaynak var ayrica kendim de sahit oldum dis plaginin koku yaptigina

ben kokudan kurtuldum gibi biseyim, hatta konu bile acmistim forumda. Hergun dis ipi ve dislerimi fircaliyorum koku sabahlari cok cok az oda acliktan ve agiz kurulugundan zaten normal o olmasi gereken yani , kahvalti yaptiktan snra geciyor

suna inanin agiz bakimi gercekten cok onemli ben bide dislerimi fircalamadan once dilimi de temizleyip dislerimi fircaliyorum
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2016 Saat 17:29
hocam sizce gereklimi diş ipi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2016 Saat 17:35
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Sık ve birbiri üzerine binmiş dişleri olan bireytlerde ve köprü gövdesinin altını temizlemek için gerekli olabilir.

Fakat seyrek dişlilerde diş ipi kullan diye ısrar edilmesine gerek yoktur
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2016 Saat 18:30
Orjinalini yazan: aydinmur

Sık ve birbiri üzerine binmiş dişleri olan bireytlerde ve köprü gövdesinin altını temizlemek için gerekli olabilir.

Fakat seyrek dişlilerde diş ipi kullan diye ısrar edilmesine gerek yoktur
-M

dişlerim çok yapışık aralarında sarı tabaka gibi şeyler görebiliyorum yani demek oluyorki bana lazım teşekkürler hocam yorumunuz için
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2016 Saat 14:00

dişlerim çok yapışık aralarında sarı tabaka gibi şeyler görebiliyorum yani demek oluyorki bana lazım teşekkürler hocam yorumunuz için

Evet dişleriniz fazla sıkışık bitişik ve çapraşık ise diş ipi iyidir.

Ama dişlerinin arasında boşluklar bulunan, seyrek dişli birisine diş ipini telefuz bile etmiyorum.

İnsanları bıktırmamak lazımdır. Bu gün diş fırçalamaya bile vakit ayıramayan insana her defasında ip kullanmayı şart koşarasanız, ip kullanmaya zorlarsanız, mutlaka ip kullan diye yola çıkarsanız, bireyler kaçar. Soğur. Fırçadan bile uzaklaşır.

Hatta diş fırçalamayı tarif ederken diş etinden dişe bilmem kaç derece ile tarif etmeyi bile yanlış bulurum. Yukarı aşağı fırçalayın tanjant-kotanjant düşünmeyin diye tarif ederim.

Diş ipi de böyledir. Seyrek dişli ise vaktiniz yoksa diş ipi kullanmayabilirsiniz derim

-M

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu