Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Kokudan kurtuldum anlatiyorum... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 53
Alıntı bengeldim Cevaplabullet Konu: Kokudan kurtuldum anlatiyorum...
    Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2016 Saat 00:00
İyi forumlar abilerim ve kardeşlerim
Bu yazımda yaşadığım sıkıntıları bunu engellemek için yaptıklarımı ve bu sıkıntının nasıl bittiğini her ayrıntısı ile yazacağım.Her ayrıntısı ile dedim evet aklıma gelen en küçük şeyi dahi anlatıcam çünkü aynı sıkıntılar sizdede varsa bu yazacaklarım size bir yol haritası olur inş.yes here we go :D
Bu arada benim sıkıntım biraz farklı ilerde bahsedeceğim.
İlk önce 96 doğumlu bir kardeşinizim.Şuan ankarada bi ünide okuyorum.ağız kokusu ile ciddi anlamda tanışmam 2015 in ekim kasım aylarında yani ben 1.sınıftayken oldu.fakat bundan önce mesela lisedeyken öğle araları arkadaşlarla yemek yedikten sonra sakız atardık ağzımıza kokuyu engellemek için.o zamanlar pekte ağız kokusu olduğunu hatırlamıyorum.herkes nasıl bakıyorsa ağız kokusuna bende öyleydim diyebilirim.
Gel gelelim bu yıl yaşadıklarıma.ankarada arkadaşlar ile evde kalıyordum.tabi bizim tayfa yemek yemeyi çok seviyordu o yüzden gece 1 2 de çok dışarı yemek yemeye çıktığımızı hatırlıyorum.o yediğim yemeklerin üzerine uyuyuncada mide sıvısı soluk borusuna çıkmaya başladı.bi nevi reflü başlangıcı oldu.tabi o sıralar teyze oğlum vefat etti en sevdiğim kuzenimdi kanserden…beni çok etkiledi.üstüne okul,sınavlar gelincede bu reflü gastrit mi ne zıkkımsa çok arttı.sürekli midemde sıkıntılar yaşıyordum.daha sonra ben çok sık hastalanırdım yani sürekli bademciklerim şişerdi küçükken tabi 2 yıl önce bu bademciklerin şişmeme hack ini buldum.nar çiçeği.sıcak suya 1 2 yaprak koyup içince bademcik yumuşuyor ve şişmiyordu.sınav haftaları bende çay içer gibi bundan içtiğimi hatırlıyorum.
tabi gelelim sıkıntı nasıl başladı.üniversitede sanırım fizik dersiydi 5 kişilik sıralarda arkadaşlarla oturuyor dersi dinliyoruz.benim yanımdaki arkadaş burnunu tutuyor sürekli sanki kötü bir koku varmış gibi ilk ders anlamadım 2. Ders bu benim2 yanımdaki kişi ile yer değiştirdi.o derstede bu arkadaşın kötü bi koku aldığını farkettim.tabi bende biraz koklayınca farkettim bir şeyler var.ilk burda başladı burnumdan koku gelme meselesi.
Gün geçtikçe burnumdan bi koku geldiğinin kanısına vardım bende alıyordum bu kokuyu.çürük bi yemek burnumda 3 4 hafta kalmış o kokuyor gibiydi mesela bi yumurta parçası.bu yaşadıklarımı nasıl anlatıcam okuyacaklar yaşadığım şeylere nasıl inanacak şuan onu düşünüyorum.
Derslerde çok sıkıntı çekiyordum yanına oturduğum kişi 5 10 dk sonra burnunu tutuyor öyle dersi dinliyordu(tarih kasım aralık gibi)yaşadıklarımı nasıl anlatsam ki şuan bu yaşadığım şeylere inanamıyorum bile.neyse devam. Ben dersteyken sürekli bi pencere açma ihtiyacı doğuyordu sınıfta.sürekli bu koku ne gibi konuşmalar oluyordu.ocak şubat ayları gibi , devam etmeye hala özenle dikkat ederken bu koku beni baya zora sokuyordu.bir keresinde İngilizce dersinde (nadir gittiğim derslerdendi çünkü devam zorunluluğu olan tek dersti) 5 dk sınıfa geç geldim.sınıfa baktım benim yerim olan en arka pencere kenarı doluydu sanırım arkadaşlar boğulmamak için özenle orayı seçiyordu, bende mecburen en öne oturdum , orta sıralara otursam etki edeceğim insan sayısı artıyordu o yüzden 5 dk mı 10 dk falan geçti.bizim İngilizce hocası pencere kenarında oturanlara seslenerek o koku tekrar geldi pencereyi açsak mı dedi.yani benden bahsediliyordu.baya bi ter döktüğümü hatırlıyorum.buna benzer bir sürü olay yaşadım yukarda dediğim gibi derslere gitmiyordum.ingilizce zorunluydu sadece. 2.dönem sadece 2 3 defa fizik dersine gittiğimi hatırlıyorum.bir defasındada okuldaki proje gruba ile dersler falan yapıyoruz üst sınıflar ile beraberiz .tabi sınıf full benim kokumla dolu farkındayım :D. Biraz ara verdik herkes dışarı çıktı falan bende sınıfta kaldım.oturdum baya oldu kimse gelmedi sanırım 15 20 dk falan.sonra bizim sınıftan aramızın iyi olduğu bi arkadaş girdi içeri.biraz yürüdü sonra ya bu kokune insan konusu değil bu ya dedi çok iyi hatırlıyorum.pencereyi açtı falan.bunun gibi onlarca olay yaşadım.
Tabiağız kokumun olduğunuda düşünüyorum fakat şuana kadar ağız kokumun farkında olduğunu düşündüğüm en yakın arkadaşlarıma abilerime ( sanırım bu sayı 4 ) sadece biri arada bazen alıyorum dedi.diğer 2 sini ne kadar sıkıştırsamda yok almadım diye ısrar ettiler hatta biri o kadar sıkıntı yaptımki psikoloğa gitmemi istedi.bu arada ben ağız kokum olduğunu düşünüyorum.
Tabi forumlara bakıyorum ağız kokusu burnumdan koku geliyor vs bunları araştırıyorum.aralık civarı dil pası ile tanıştım internette.lavabo ya geçtim yok artık sanki 1cm kalınlığında sarı beyaz bir tabaka var .tabi bende onu sanırım kaşıkla temizlemiştim o zaman hatırlamıyorum belkide fırça ile ama ocak şubattan sonra çay kaşığı ile temizliyordum :D baktım dedimki sanırım sıkıntı bu yüzden oluyor.
Daha sonra mide rahatsızlığım devam edince çünkü çok yiyoruz yağlı asitli vs midem mahfolmuş ilerde doktorların dediğine göre
Bende bi mide doktoruna gideyim dedim.gittim şikayetlerimi anlattım dediki şu gün gel endoskopi yapıcaz sana dedi .(bundan önce gittiğim kbb yazma gereği duymadım benle dalga geçen oldu ben ne yapabilirim diyen oldu vs) gittim yaptı 3 şey çıktı işte mide fıtığı mide kapakçığının esnek olması vs şuan tam hatırlamıyorum.ben ilk başta çok endişelendim burundan gelen koku kapakçık esnek ya burdan sızıyor falan diye düşündüm doktor ilaç yazdı 2 tane şu herkese verdiklerinden.kullandım ama 1 gram fayda görmedim.
O sıralar dişçiye gittim önce mi sonra mı hatırlayamadım.dişçiye anlattım sıkıntımı ağız kokum olduğunuda anlattım.dişçi baktı çürükten kaynaklı bir koku olmaz ağzında dedi istersen küçük bir çürük var oraya dolgu yapayım dedi bende yap dedim.yaptırdım.
Bu arada bendeki sıkıntı ağız kokumun olduğunu biliyor ve hissediyorum fakat sorduklarım yok diyordu.fakat burnumdan koku geldiğini sadece 1 ine söylediğim için sende sıkıntı yok diyorlardı. O zamanlar gerçekten ağzım kokuyor mu kokmuyormu bende emin değildim fakat daha büyük bi sıkıntım vardı burnumdan gelen bir koku.otobüste bile oturamıyordum yukarda az 1 2 şeyden bahsettim ama o yaşadığım 4 5 ay 10 yıl gibi geçti.
Sonraa youtube da falan gezerken bademcik taşı ile karşılaştım.koku yaptığını falan öğrendim.videodaki badeciğini falan sıkıyor bi sürü taş fışkırıyordu.bende öyle yaptım.bendede b taşı vardı.tabi ileriki zamanlarda dil pası için kullandığım çay kaşığını taşları çıkarmak içinde kullanmaya başladım gerçekten çok iyi çıkıyor. Bu arada o kaşığı yıkayıp tekrar mutfak çekmecesine koymayı unutmuyorum.böööggg hhahah şaka şaka bi poşet var ona kokuyorum.
Artık bi nevi profesyonel olmuştum forumlardan youtube dan falan.sıraya koyuyorum.bi daha mide doktoruna gitmeye karar verdim onuda tanıdık biri önerdi.devlet hastanesinde gastrolog uzmanıydı sanırım acayip ama acayip ilgilendi yani endoskopiyi kendisi yaptı falan.onada herşeyi anlattım.bana dediki bengeldim sende bi kaç şey var işte bu verdiğim 2 ilacı kullan sonra bi daha gel sende pek bir şey yok dedi.işte pilori bakteri var mı dedim baktı sonuca yok dedi mantar ı sordum oda yok dedi.işte acılı yağlı kola mola cips yeme 7 den sonra yeme vs bunlara dikkat edersen hiçbir şeyin kalmaz dedi
O sıralar 70 kilodan 66 kiloya düştüm fakat doktorun dediklerini yapınca 7 den sonra ağzıma sudan başka bi şey koymayınca mide reflü meflü gece ağza su gelmesi hiç biri kalmadı.çok şükür.
O zaman sıkıntım benim bademcik ve dil pası kalmıştı bide sinüzit.kbb den burnumada baktırmıştım bi şey çıkmadı.kaldı bu bademcik.
Sonra ramazan girdi sınavlar bitti bi çok dersten kaldım vs :D eve geldim.bu yıl 5 6 defa hastalandım bende aileme ameliyat olmak istediğimi söyledim.özel hastanede tanıdık bir doktor vardı.yanına gittim çok çok iyi ve yardım sever bi doktor burdan ona teşekkür ediyorum çok yardım etti.baktı bademciğime,delikler büyük koku yapar alınması lazım dedi.istersen yarın yapalım seni dedi.bende şaşırdım yarın erken olur Çarşamba olayım bari dedim.(bu arada darbe girişiminden sonraki ilk Çarşamba oldum ameliyatı)tamam dedi.fiyatı soran arkadaşlar vardı forumda doktor benden muayene ücreti almadı tanıdık olduğum için ücret sanırım 50 60 tl bir şey.ameliyat içinde elimde olsa senden para almam ama hastane ilgileniyor para işi ile dedi oda 450 tl ydi onu verdik tabi.
Kan man alındı falan geldik sabah indirdiler beni ameliyat yerine yatırdılar.sonra doktor geldi bana bengeldim sa dedi bende as (kısa yazıyorum)dedim sonra sağ kolumdan damar yolu açıldı bi şeyler vermeye başladılar beni bi gülme tuttu sanırım narkozdan mı artık.güle güle uyudum.bademdiğimi thermal wedding ile aldılar.ameliyat olacak arkadaşlara thermal i öneririm.
Uyandığımda tükürüğümü yutamadım çok ağrıyordu boğazım.dondurma verdiler zar zor yiyebildim.5 gün boyunca puding su süt yedim 2 3 kilo verdim. 5 günün sonunda ilk yediğim yemek patlıcandı oda bademğişimi kaşındırdı zar zor yedim.1 hafta boyunca konuşmadım.küçük dilim narkozun etkisi ile 1 hafta sarkık gezdim sırt üztü yatamadım boğazımı kapatıyordu.1 hafta dilimin üstü acayip derecede beyazdı.2.haftanınsonunda dil pasımın yüzde 5 i falan kalmıştı.en merak ettiğim şey burnumdan gelen kokunun geçip geçmediği idi.benim burnuma gelmiyordu fakat bi test etmem gerekiyordu.dini bi sohbet veren bi yere gittim oturdum.test ettim artık koku kalmamıştı.çok garip bu kadar basit anlatıyorum ama o kadar basit değil bunu yaşayan anlayacaktır:D son 2 haftada ise yani ağustosdan sonra artık çok rahat otobüste gidebiliyor birinin yanına oturabiliyorum çok şükür ya ben kışın birinin yanına oturamıyodum çok şükür.spora başladım biraz kas yaptım.omuz ve göğüs kasım belirginleşti hoş bi görüntü oldu.kendime özgüvenim geldi.mesela bugun biri ile karşılaştım lisede beraber olduğumuz biri.onla konuşurken yanımızda bi makineye para yatıran biri ile şakalaşmak(olayı anlatmam biraz uzun sürer)gerçekten hoş bir şey bi arkadaşınla konuşurken rahat rahat derdini anlatman çok hoş.dini sohbette rahat rahat oturmak gerçekten çok hoş…vs kardeşime sordum ameliyattan sonra hiç koku farkettin mi diye kardeşimle baya yakın konuşurum yok dedi.
Derdimi anlatmaya çalıştım anlatabildiğim kadarıyla noktalama yazım hatalarını anlatım bozukluğunu mazur görün.hatırladıklarımı yazdım bi sürü olay geçti birazda yorulduğum için burda bıraktım.şimdide aşağıda bi kaç tavsiye vermek istiyorum onları yazıcam.
1-kefir için. 3 haftadır kefir içiyorum şuan bırak ve google amcaya sor ne faydası var diye bakalım nelerçıkacak karşına. Bu arada kefir mayası isteyenler olursa verebilirim çünkü sürekli ürüyorlar.
2-sıkıntınızı ailenizle paylaşın en büyük destek ailem oldu benim.
3-sıkıntınızın ne olduğunu keşfedin burunda mı midede mi ağız kaynaklı mı vs.
4-bu işte yeni iseniz bademciğinizi bi kbb ye gösterin bademcik taşı vs var mı
5-delet hastanesine gitmeyin ben hasta oldum siz olmayın ya üniversite araştırma hastanesine yada özele gidin
6-asla pes etme kim ne derse desin.
Aklıma bunlar geldi foruma sürekli girmeye çalışıcam sorularınız olursa cevaplamayı düşünüyorum.
Kışın yaşadıklarımı anlatmaya devam edebilirim ileriki zamanlarda 1 saattir yazı yazıyorum iyi forumlar umarım bu sıkıntılardan kurtulursunuz

asla pes etme
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2016 Saat 14:10
Bengeldim nickli arkadaşım yazının tamamını okudum hikayen benle aynı bende o sıkıntıları çekiyorum bende bu sorunun yemek borusunda veya bademcik bölgesinde bakteri üremesi olduğumu düşünüyorum önceden bendede şiddetli reflü vardı boğazımı tahriş etti su içerken yutkunduktan sonra boğazımdan koku geliyo doktora gidiyorum klasik lafları bişeyin yok devlet hastanesi tabi bunlar araştırma hastaneleri de dahil bende Ankara da yım aldırcam bademcikleri geçmesede hafiflesin bu arada bencede dışarıya koku veren bademcik soluma yollarından kaynaklı sınıfta benim arkadaşlarımda burnunu kapatıp tıslamaya başlıyorlar :)
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2016 Saat 22:15
Tesekkürler paylasimin icin 'bengeldim'.
Ne mutlu sana ki hemen kisa bir sürede atlatmissin. Bizim gibi 10, 15, 20 yildir bogusmuyorsun bu sorunla. Umarim hep su an ki gibi kalir ve asla geri gelmez. Bademcik tasi konusuna hic egilmedim, incelemeye elim gitmiyor, neden orada degildir diye..bir de alinmisti bende cocukken. Yine de deneyecegim.

Camur, haklisin, ama iste hangi otoimun hastaligi oldugu belli degil. Bende belirti cok, hangi hastaliga yorsam bir tutari oluyor. :))
Son yillarda bir de vücutta asiri kaşinti eklendi bu belirtilere..Bu, karaciger/safra baglaminda bir anlam ifade edebilir galiba. Bir tomografi cektirmek istiyorum aslinda..Ama artik üşengeclik oluyor bazen. Zaten yine bir sey bulamayacaklar diye vaktimi ve enerjimi harcamaktan biktim. Òte yandan oturdugumuz yerde pinekleyince de hayat diye bir sey olusmuyor. Yani sanki herkes hayatin irtasinda- acisiyla mutlusuyla, ama ben acimla da sevincimle de disarilarda bir yerlerdeyim gibi. Kendi kendime. Katilmiyorum hissi.Yokum gibi. Bu bastirinca yine gücümü toplayip bir adim daha ve bir adim daha atiyorum.

Neyse lafi uzattim. Zaten hepimiz bu ve benzeri duygulari biliyoruz, dramatize etmek istemiyorum..ama hüzün bastiriyor iste ara ara.

:)

IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2016 Saat 07:35
Ya ben bu basligi soru cevapta acmamistim burda cikti bende bi sıkıntı var sanirim

Amazon devlet has. Ile vakit kaybette git arastirmaya bi an once aldir tabi doltor tavsoyesi ile
Bezgin behlul yasin baya buyuk sanirim evlimisin ve esin bunu sıkınyi yapiyor mu ?

asla pes etme
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2016 Saat 08:00
Tamam dogru yere acmisiz

Sorulqtiniz olursa 1 2 gune bir bu basliga girip cevaplamayi dusunuyorum
asla pes etme
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2016 Saat 18:25
Bengeldim bir çok ortak yanımız var kokuyu bende 2015 in başında fark ettim üniversite 1.sınıftım ozaman öğrenciliğin verdiği rahatlıkla beslenme düzenim senin gibi düzenli değildi bendede reflu var dilimde bazen pas geçiyor ama çoğu zaman var benim koku çok ağır değil galiba yakinlarimin tepkisine bakıyorumda burun kapatan hic olmadı tek ve ortak tepki birisi sıkıntıya girer ya derin nefes alıp verir herkesin tepkisi bu şekil oluyor,sanırım koku bir kaç metreden hissediliyor bende bazen artiyor bazen normal seyrinde ilerliyor ama hep var hic geçmiyor sorum yemeklerden sonra karın bölgesinde tıkanma hazımsızlık oluyormuydu birde yutkunmada güçlük cekiyormuydun benim boğazımda çıkmayan bir balgam var sanki.
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2016 Saat 20:17
Geçmiş olsun :)
Özelden sormuştum ama birde burudan diğer arkadaşlara sorayım. Bademcik burundan koku yaparmı?
Benim koku burundan geliyor.(çok nadir hissediyorum) ve gelen koku ağız yoluyla da daha uzaklara taşınmasına sebep veriyor.
Kbb doktoru banada bademciklerim çok büyük demişti.
Arkadaşlar eğer bademcik burundan koku gelmesine etken ise bende aldıryaım haftaya.
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2016 Saat 06:18
Hocam ben 8 sene falan kabizim, karnimda bazen ses cikiyor,istahim yok cunku hep tokmusum gibi hissediyorum karnimda bir agirlik var,surekli bi halsizlik var,karnim ayrica hep sis, bide midem bulaniyor.hocam boyle belirtiler gosteren ve nefes kokusu yapacak hastalik varmi.gastrolojiye gittim pek ilgilenmedi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2016 Saat 12:30
Evet. Kabızlığın nefes kokusu yaptığına dair ölçtüklerim ve delillerim var.
-M
IP
mehmet27
Üye
Üye

Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ağustos-2016 Saat 21:59
Benim her yemekten sonra karnimda rahatsızlık oluyordu şişkinlik asiri gaz vs. Kefir içmeye başladım faydası var nefes kokuma etki edip etmediğini bilmiyorum ilk içisim karnımda rahatlama oldu tavsiye ediyorum arkadaslar
IP
Mkkk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı Mkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2016 Saat 20:40
Arkadaşlar bademciklerin aldırmak için özel hastaneye gittim ben emekli sandigiyim yani şuan sgk ya mı bağlandı bilmiyorum ama doktor bana 1300 e yakın masraf çıkar dedi ameliyat totalde .....ben geldim ve diğer arkadaşlar hastanenin beni kaziklamasi imkansız ama fiyat bir böle.........
IP
Mkkk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı Mkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2016 Saat 20:41
Fiyat neden böle arkDaslr. Anlayamadım doktor 500 450 e ameliyat yapan varsa ben de aldiricam dedi anlamadım şaştım kaldım.....cevap bekliyorum beyler bidr taksit oluomu :))))
IP
mehmet27
Üye
Üye

Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2016 Saat 19:23
Bugun parmagimla bademcikleri kurcaladim biraz derinlere dogru gidince yutkundugum zaman gelen kokuyu aldim biraz daha sert davrandim bademciklerimi sikmaya basladim nohut tanesi buyuklugunde b.tasi geldi.baya yuvalanmis ben bu kadar cok tas gormemistim daha once agiz kapaliyken kokusu burundan cikarki acaba ve etkisi 1 2m ye etki edermi bogazimin SIKINTILI oldugu farkettim ins sorun bademcik kaynaklidir

IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2016 Saat 09:10
mkkk 1300 ne arkadaşım o doktor gelsin 3 defa yaptırayım bad. ameliyatını başka özel bir hastaneye git

mehmet27 o çıkardığın bad. taşlarını kokla bakayım leş gibi kokuyor :D

beyler biraz sonra araştırmalarımla ilgili bi kaç yararlı şeyler paylaşıcam hadi bakalım
asla pes etme
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2016 Saat 09:30
şimdi sizlere çok önemli çalışmalarımı paylaşıcam bence dikkatli okumanızda ve araştırmanızda yarar var

bu arada doktor ben ameliyattan çıktıktan sonra babama bademcikler resmen çürümüştü dedi yazmayı unutmuşum o yğzdendi yani sıkıntı illa sizde taş var diye bu sıkıntı olacak diye bi şey yok

gelelim benim araştırmalarıma ilk önce burayı okuyun
https://kefirtanesi.com/evde-bagirsak-mantari-testi/

yazıda geçen ;
Kandida, ağız, kulak, burun, boğaz, mide, bağırsak, vajina gibi birçok organı etkileyebilir.
bu arada kandida tam olarak ne bilmiyom :D heliko bakteri türü gibi bi şey sanırım kötü huylu yani

Bağırsaklarda kandidanın arttığını basit bir testle anlayabiliriz. Bir bardak içme suyuna sabah aç karnına tükürün ve 15 dakika izleyin. Eğer tükürük suyun üstünde kalıyorsa sağlıklı bağırsak florasına sahipsiniz. Eğer tükürük dibe çöküyorsa, saçak gibi aşağıya iniyorsa, kar yağmış gibi oluyorsa veya suya rakı konmuş gibi bulanıyorsa kandida bağırsak floranızı bozmuş demektir.

bunu deneyin aydinmur bunun kesinliği nedir ben tam bilmiyorum fakat bilgin varsa bizi aydınlatırsan sevinirim.

https://kefirnedir.gen.tr/kefir-agiz-kokusunu-onluyor/
okuyun

bi yer daha vardı onuda bulursam paylaşıcam bi dk

http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1809

eskiden bi entry girilmiş fakat önemsenmemiş

http://www.sabah.com.tr/yasam/2012/10/23/mayali-gidalarin-az-tuketilmesi-vucudun-mukemmel-dengesini-bozuyor

dediğim yer burası okuyun gelin

şimdi beyler ben iddia ediyorum ki mide bağırsak kaynaklı ağız kokusu olanların sıkıntısı kötü bakteriler ve yaptığı koku yani bakteri floryasının bozulması,eğer antibiyotik aldığınızda ağız kokunuz azalıyorsa ve bırakınca tekrar başlıyorsa çözüm beyler kefir.
insan vücudunda 100 trilyon bakteri var iyi kötü huylu
bunun sanırım yüzde 70 90 ı yararlı olması lazım eğer bu bozulursa koku oluşması kaçınılmaz not : benim iddam
1 kaşık kefirde ise 100 milyon yararlı bakteri var
yani 1 kaşık kefirde bağırsaklardaki bakterilerin binde 1 i kadar bakteri var bence bu rakam çok iyi ve kefir doğal
(bu arada anlatım bozukluğu vs olabilir burdaki not defterinden yazıyorum k bakma)
neyse beyler idda ediyorum bu sıkıntıları yaşayanlar kefir içince inş kurtulacak
tabidoğal olarak kefir mayası bulmanız lazım ankarada denek olarak kullanabileceğim bi tanıdığım ismimnefarkeder var bide amazon ama tanışmadık onla
bu arada benim günde 1 litre kefir içtiğim oldu çok uzattım farkındayım bu kadar yazmamım nedeni bi kefir markası bana sponsor oldu ondan yazıyorum :D ahahhaha keşke olsa neyse beyler ve aydinmur görüşlerini yazarsan sevinirim
asla pes etme
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2016 Saat 21:31
@bengeldim
Hayir evli degilim, evet yasim büyük.
Baska birisiyle bir ömür birlikte yasamayi düsünmeyi asla aklimdan gecirmedim bu sorun meydana ciktiktan sonra. Yani tahammül edebilecegim bir sey degil.

Son paylasimina dair..Seni üzmek istemem, ama bunu (tükürük testini) ilk 2002/2003 yilinda okumustum nette.
Alman agiz kokusu forumunda bunu paylasmislardi ve herkes deli gibi bardaklara tükürüp sonuclari paylasiyordu. Neticede bunun bilimsel acidan bir tutarliligi pek yok kanimca.
Galuba bu forumda da bir kac defa paylasilmisti bu soru. Murat hoca da böyle bir testin degersiz oldugunu yazmisti.

Arladaslar benim merak ettigim su:
Diyelim ki bagirsak florasi oldukca bozuk, sürekli asiri derecede kötü gazlar üreten bakteri türlerinin faliyeti söz konusu. Sindirimi hizlandirici, bagirsaga zarar vermeyen bakteriler azinlikta ve var sayalim ki candida cok yogun bir düzeyde yayilmis ve tespit edilmis...
Önemli olan sizce de bunun kökünde yatan neden degil mi? Yani neden A kisisinin bagirsagi bu durumda ve B kisisinin bagirsagi düzenli ve gerektigi gibi calisiyor?
Burada otoimmün hastsliklar, alerjiler ve yasam stilimiz akla gelebilir mi.
Ya da en dogrusu Murat hocaya soralim, bunun nedenleri nelerdir hocam? Ve hangi diagnostik yöntemleri önerirsiniz? Bunun bir cözümü, teshis yöntemi yok mu?
Tesekkürler..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2016 Saat 07:14
Soru net değil. Yeterince özgün değil yani bir noktaya yönelmiş değil. Dağınık bir soru. Bu sebeple bir şey konuşamıyorum
-
Şunu söylemekte tekrar fayda var:
Bardağa tükürüp bağırsaktaki kandidayı anlamak gökyüzüne bakıp pilavın tuzunu anlamak kadar isabetsizdir.

Öte yandan bağırsakta zaten kandida vardır. kandida olmalıdır. Bulunmalıdır. Sağlıklı insanda bağırsakta kandida olur zaten

Daha daha daha ötesi var: kandida ağız kokusu yapmaz. Veya şimdilik elimizde bir delilimiz yoktur.

1 deli 1 taş atıyor, 40 kişi çıkaramıyor. Kim nasıl uyduruyor bu kadar hurafeyi anlamak için kimin bu işten kimin çıkar sağladığına, para kazandığına bakmak lazım.

-M
IP
Camur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Camur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2016 Saat 07:19
Şu mesajındaki alerji konusu çok dikkatimi çekti çünkü bende tek bulunan buydu.Bir araştırma hastanesinin ilgili tüm bölüölerine gittim endoskopi kolonoskopi temiz sadece antral gastrit ama başlangıç seviyesi ve konun kaynağının o olmadığını anladı dr diş çektirdim bademcikler alınacak sadece alerji kısmında doktor bunun tedavisi yok ömğr boyu çekersin dedi alerjiler koku ile ilgili olabilir mi bi fikri bilgisi olabn??
Orjinalini yazan: BezginBetül

@bengeldim
Hayir evli degilim, evet yasim büyük.
Baska birisiyle bir ömür birlikte yasamayi düsünmeyi asla aklimdan gecirmedim bu sorun meydana ciktiktan sonra. Yani tahammül edebilecegim bir sey degil.

Son paylasimina dair..Seni üzmek istemem, ama bunu (tükürük testini) ilk 2002/2003 yilinda okumustum nette.
Alman agiz kokusu forumunda bunu paylasmislardi ve herkes deli gibi bardaklara tükürüp sonuclari paylasiyordu. Neticede bunun bilimsel acidan bir tutarliligi pek yok kanimca.
Galuba bu forumda da bir kac defa paylasilmisti bu soru. Murat hoca da böyle bir testin degersiz oldugunu yazmisti.

Arladaslar benim merak ettigim su:
Diyelim ki bagirsak florasi oldukca bozuk, sürekli asiri derecede kötü gazlar üreten bakteri türlerinin faliyeti söz konusu. Sindirimi hizlandirici, bagirsaga zarar vermeyen bakteriler azinlikta ve var sayalim ki candida cok yogun bir düzeyde yayilmis ve tespit edilmis...
Önemli olan sizce de bunun kökünde yatan neden degil mi? Yani neden A kisisinin bagirsagi bu durumda ve B kisisinin bagirsagi düzenli ve gerektigi gibi calisiyor?
Burada otoimmün hastsliklar, alerjiler ve yasam stilimiz akla gelebilir mi.
Ya da en dogrusu Murat hocaya soralim, bunun nedenleri nelerdir hocam? Ve hangi diagnostik yöntemleri önerirsiniz? Bunun bir cözümü, teshis yöntemi yok mu?
Tesekkürler..
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2016 Saat 09:06
aydinmur peki kefir hakkındaki görüşlerin nedir ağız kokusu açısından
ben işe yaradığını idda ediyorum eğer sıkıntı mide ve bağırsaklardaki kötü huylu bakteriler ise
asla pes etme
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2016 Saat 09:07
@bezginbetül senin adına çok üzüldüm ya yani böyle bir sıkıntıdan dolayı evlenememen.inş sağlığına kavuşursun .
bu arada sendeki sıkıntılar neler ? neler yaptırdın bu güne kadar.
asla pes etme
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2016 Saat 09:09
bu arada onca şey yazdım sadece tükürük testi hakkında bi şeyler söylediniz üzüldüm şimdi
diğer şeyler hakkında ne düşünüyorsunuz
asla pes etme
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2016 Saat 09:14
@bezginbehlül yukarda paylaştığım sitedeki yazıyı okusaydın nedeni orda yazıyor
yediğimiz hazır gıdalar kola cips vs ne kadar yiyecek varsa böyle bağırsak florasını bozuyor o yüzden .
asla pes etme
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2016 Saat 11:40
@bengeldim 
Açıkcası evliligin eksikligini hissetmedim pek. Derdim bu sorundan kurtulup sosyal hayatimda kisitlanmamak.
Insan evlenmek icin yasamamali.
Simdi bunu evli olmadigim icin yazdigimi düsünebilirsin belki, ama bu konuda oldukca samimi ve dürüstüm kendime. Sorunum sadece agiz kokusu, gerisi önemli degil. 

Bagirsakta kronik bir bozuklugun bence iki türü var.
Birisi yeme icme, uyku düzeninin bozuklugu ve stres ile alakali diye düsünüyorum. 
Digeri ise yapısal bir durum.
Genetik ve yapi sonucunda otoimmün hastaliklar, alerjik reaksiyonlar varsa vücutta, bunu düzeltmek daha zor.
Mesela kas sistemi ve kolajen dokulari cok gevsekse ve güclü bir doku olusmamissa yapisal nedenlerden dolayi, bagirsakta 'leaky gut' diye bir isim uydurduklari sendrom olusabilir.
Ki bu durumda söz konusu sadece bagirsak dokusu degil, vücudun tüm dokularinda bir gevseklik vardir ve hastalik aslen budur. Neticede bagirsaktaki gazlarin solunum sistemine karismasi sonucu dogar ve insanin nefesi bagirsakti gazlar gibi kokabilir.
Ya da vücudun kendi dokularini yok etme girisiminin önü alinamiyorsa,bagisiklik sistemi tarafindan aslinda yok edilmesi gereken organizmalar bol bol üreyebiliyor, yararli organizmalar var olacak ortami bulamiyorsa, ya da kan ve hücrelere yeterince oksijen karisamiyor/ulasamiyorsa bunun tıbbi tedavisi gerekebilir.
Yani yeme icme degisikligi her iki örnekte de bagirsak florasini düzeltebilir, ama eger kökende yapisal bir sorun varsa ayriyeten de bir seyler yapmak gerekebilir. 
Mesela otoimmün hastaliklari olan kisilere bazen bagisikligi bastiran ilaclar verilebiliyor.
Ama önce probiyotik&yeme içme düzenine yogunlasmali. 
Defalarca yazmistim bunu baska konu basliklarinda. Murat hocanin son paylasiminda iyilesen bir arkadasin da ifade ettigi seylerle örtüsüyor. 
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2016 Saat 19:00
2 3 gün önce hastalandım grip oldum vede dil pasım tekrar oluştu eskisi kadar değil belki onun yarısı kadar dün iyileştim geçti yani hastalıkla dil pası arasında bir bağlantı var
benim görüşüm ölen bakteriler orda toplanıyor yada vücut savunması düştüğü için orda bakteri ürüyor o zaman dil pası olanlarda bağışıklık sistemi ordaki bakterileri öldürmeye gücü yetmiyormu

aslında hepsinden önce sormam gereken dil pasının maddesi ne ölü hücreler mi zararlı bakteriler mi ?

not:hepsi benim görüşümdür kimseyi bağlamaz
asla pes etme
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2016 Saat 19:02
bu arada iyileştiğimden beri bende bi sıkıntı başladı hep ya tekrar koku başlarsa naparım diye düşünüyorum sıkıntı yapıyorum murat hocanın bi sözü vardı bi yerde
problem yoksa kokuda yok koku varki bi sıkıntı var
yani bi sıkıntı olmadan kokuda olmuyor neyse iyi forumlar
asla pes etme
IP
msms
Üye
Üye

Gönderilenler: 40
Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2016 Saat 06:35
Bengeldim son durumun hakkında bilgi verir misin?
IP
saksafon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı saksafon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2016 Saat 17:01
Kardeşim, ne güzel bir heyecanla yazmışsın bravo sana. Okurken aldım enerjini. Umarım sağlığına kalıcı olarak kavuşmussundur :)
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2016 Saat 16:34
Bengeldim kardeşim benim ameliyatı nerde olduğunu kime olduğunu söylermisin bende aldırcam bademciği
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2016 Saat 21:17
iyi geceler arkadaşlar
google a girerken altta sık kullanılan siteler var uzun zamandır unuttum giremiyodum şimdi gördüm bi bakayım dedim

msms şuanki durumum ameliyat olmadan önce dilimde sarı bi tabaka oluşurdu 20 25 dk kaşıkla temizlerdim o derece o yok fakat eskisine göre yüzde 10 15 bi beyaz tabaka oluyor onuda diş dırçaladıktan sonra üzüm sirkesi ile dişlerimi fırçalarken fırçanın arkası ile kazıyorum sabah tüm gün yetiyor 7 8 dk sürüyor toplam, hesapladım
ağız kokum çok şükür yok çok rahatım.
1 yıla yakın bu illeti çektikten sonra her gunun kıymetini biliyorsunuz mesela bugun 1 kişiye adres sordum sohbet ettik sonrada 2 patenci ile tanıştım 1 saatten fazla beraber sürdük ve bi yerde 15 kişinin olduğu bi projeye katıldım geçen yıl olsa bunları yapmamın imkanı yoktu
bunları anlatmam hoş mudur bilemiyorum umarım yanlış anlamazsınız.
psikolojik olarak çökmüştüm.şimdi çok şükür iyiyim.

saksafon teşekkür ederim umarım sende kurtulmuşsundur

amazon mesaj attım

bu arada geçenlerde sirkeyi keşfettim ağzınızı su ile seyreltip sirke ile çalkalayın dişleriniz ve dilinizin üstü gıcır gıcır oluyor

asla pes etme
asla pes etme
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2016 Saat 22:15
Orjinalini yazan: bengeldim

iyi geceler arkadaşlar
google a girerken altta sık kullanılan siteler var uzun zamandır unuttum giremiyodum şimdi gördüm bi bakayım dedim

msms şuanki durumum ameliyat olmadan önce dilimde sarı bi tabaka oluşurdu 20 25 dk kaşıkla temizlerdim o derece o yok fakat eskisine göre yüzde 10 15 bi beyaz tabaka oluyor onuda diş dırçaladıktan sonra üzüm sirkesi ile dişlerimi fırçalarken fırçanın arkası ile kazıyorum sabah tüm gün yetiyor 7 8 dk sürüyor toplam, hesapladım
ağız kokum çok şükür yok çok rahatım.
1 yıla yakın bu illeti çektikten sonra her gunun kıymetini biliyorsunuz mesela bugun 1 kişiye adres sordum sohbet ettik sonrada 2 patenci ile tanıştım 1 saatten fazla beraber sürdük ve bi yerde 15 kişinin olduğu bi projeye katıldım geçen yıl olsa bunları yapmamın imkanı yoktu
bunları anlatmam hoş mudur bilemiyorum umarım yanlış anlamazsınız.
psikolojik olarak çökmüştüm.şimdi çok şükür iyiyim.

saksafon teşekkür ederim umarım sende kurtulmuşsundur

amazon mesaj attım

bu arada geçenlerde sirkeyi keşfettim ağzınızı su ile seyreltip sirke ile çalkalayın dişleriniz ve dilinizin üstü gıcır gıcır oluyor

asla pes etme

aga bu bademcik taşı olup olmadığını insan hissedermi nasıl hisseder sen nasıl hissettin var olup olmadığını nasıl anlarız bademcik amelyatı kesin çözümmü? ağzımızın içinde beyaz taş gibi şeylermi görmemiz lazım bademcik taşı için
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2016 Saat 08:39
bazenhissediyor ben youtube daki videoları izledikten sonra farkına vardım bendede olduğuna bademciğini sıkacaksın aga bu kadar basit yada git bi kbb doktoruna benim bademciğime bakıcaksın taş varmı yok mu diye bu kadar basit
asla pes etme
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2016 Saat 08:43
beyler bayanlar söylememişim bu arada dünyalar güzeli bir kız arkadaşım oldu tüm forumun bi hayırlı olsununu alırım bu kadar basitmiş işte iş darısı sizin başınıza
asla pes etme
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2016 Saat 15:38
Hayırlı olsun Bengeldim.Ne mutlu sana yüzümüzü güldürdü n darısı bizlere inşallah🤗💖MUTLULUĞUN DAIM OLSUN Sevgiler
Tükenmişlik
IP
Cekince
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı Cekince Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ekim-2016 Saat 23:54
Yani bengeldim sadece bademcik ameliyatı ile kurtuldu öyle mi, şu keçiboynuzu özünü de denedikten sonra toplanin ameliyat randevusu almaya gidiyoruz:))
Bıktım
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2016 Saat 20:14
teşekkürler

cekince fakat benim bademciklerim doktorun dediğine göre resmen çürümüştü.yani sendeki çok farklı bi nedenden dolayı olabilir dil pası çürük bi kaç diş geniz akıntısı vs... hani bi kaç doktora başvurmadan kesinlikle ameliyat olmayın.ama bademcik ve taşınıda göz ardı etmeyin bence çok önemli bir konu ve neden.iyi forumlar
asla pes etme
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2016 Saat 20:15
bu arada şakasına söylemişsin fakat ben yinede söyleme ihtiyacı duydum teşekkürler
asla pes etme
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ekim-2016 Saat 02:20
bu konuyu takip ediyordum. Gittim bademciğimi aldırdım 4 gün önce. Koku konusu bir yana ben çok hasta oluyordum boğazdan. Doktor bana ben seni muayene ederken bana pek bişey gelmedi desede alın hocam dedim ve 250tl ücret ile özelde oldum. Ameliyatdan sonra doktor geldi, muradına erdin mi diye birde espiri yapıyo ben orada yutkunamazken :)

Neyse yarın 5. gün ve halen yutkunamıyorum sıvı ile besliniyorum. sanırım yaşın 23 olması da etki ediyor. Kaliteli beslenemediğim için ağız içinde beyaz af dedğimiz yaralardan çıktı ki acı iki katına çıktı.Dilim ise bembeyaz. Normal beyaz değil. kırmızılık yok denecek kadar. Sadece süt ürünleri ile beslenmemin etkisinden mi bilmiyorum

Süre boyunca ağız bakımı minimuma indiği için sanırım diş etimin küçük bir yeri hafif şiş kırmızımsı olmuş. Geçer inşallah kendi kendine.

Bengeldim'e Sorum: sesin değişti mi? benim sesim inceldi biraz. ayrıca hayırlı olsun. senin kadar sevindim. İnşallah bizede nasip olur. Okulda son senem, iyileşirsem ben de bizim karadeniz kızına açılacağum :)
IP
Cekince
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı Cekince Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ekim-2016 Saat 22:39
Evet bengeldim espriye vurdum,ama açıklama yapman iyi olmuş. uzun süredir bademcik konusuna takmış haldeyim bademcik taşlarını tamamen temizlesem de koku olduğunu farkedince mideye yöneldim.zaten ameliyat korkum var, üstelik sorun bademcik değilse boş yere aldırmış olmayı hiç istemem. diş kbb gastro doktor sürecini baştan almakla geçecek sanırım ömrüm...
Bıktım
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2016 Saat 11:10
sesimde değişme olmadı en azından ben farletmedim zaten 5. günde konuşamıyordum bi 10 gün daha bekle sonra sonuçları bi daha yaz dildeki beyazlık normal bendede vardı 2 hafta sonra kayboluyor onlar.umarım faydalı olur bende sevindim adına
asla pes etme
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2016 Saat 07:57
Orjinalini yazan: bengeldim

bazenhissediyor ben youtube daki videoları izledikten sonra farkına vardım bendede olduğuna bademciğini sıkacaksın aga bu kadar basit yada git bi kbb doktoruna benim bademciğime bakıcaksın taş varmı yok mu diye bu kadar basit

aga googlede biraz arattım işte ağızın içinde beyaz şeyler olması şartmı oldugunu bilmek için , bide ben oraya elliyemiom göremiyorum ağzımı tam açamıyorum kendi bakma olağanım yok gibi , bide sende dil pası ve bu pasta kötü koku yemek artığı birikimi oluyomuydu bademciğin alınınca değişim oldumu bundan bahsedermisin aga teşekkürler
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu