Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Hacamat Ve Koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: Hacamat Ve Koku
    Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2016 Saat 21:25
Arkadaslar demin araştırdım Hacamat ile ağız kokusu kalıcı olarak geciyormus. Ne kadar doğru bilmiyorum.deneyen oldu mu hiç ? Bulunduğum yerde hacamat yapabilen bi yer yok eğer olsa yarın ilk isim denemek olurdu. Sizin bu konuda gorusleriniz nedir ? Murat hocam siz ne dusunuyorsunuz bu konuda ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2016 Saat 07:47
Hacamat nedir ?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2016 Saat 09:26
Hacamat deri altında birikmiş , vücutta hastalıklara neden olan toksik kanın vakumlanarak dışarı alınması işlemidir.vakumlu bardaklarla yapiliyor.hocam geleneksel bi yöntem baş ağrısı enfeksiyon kan hastalıkları vs birçok rahatsızlığa iyi geldiğini duymuştum.agiz kokusunu ilk defa duydum ne kadar doğru bilmiyorum
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2016 Saat 10:17
Yani hacamat ile ne alakası olabilir diye düşündüm ama belki kafa bölgesine ve alın bölgesine yaptırılırsa sinüzitin iyileşmesine katkıda bulunabilir. Diğer yandan aklıma bir şey gelmiyor.
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2016 Saat 15:21
Hacamat cok faydali bisey ama hic yaptirmadim agiz kokusuyla ne alakasi var anlamadim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2016 Saat 22:20
Orta çağ doktorlarının uyguladığı aciz ve bilim dışı bir yöntemdir.

Hastalıkların pis kandan kaynaklandığını, ne kadar çok kan akıtılırsa hastalığın o kadar çabuk iyileşeceğini zanneden sapık ve ilkel bir düşünceden kaynağını alır.

Bu güne kadar süregelmiştir. Satanizm ile ilintili olduğuna ilişkin bir kaç yayın okumuştum. Sözüm ona, kötü ruhlar kan ile bedeni terk etmektedir.

15 inci yüzyılda engizisyonda yargılanan büyücü ve cadıların kötü ruhtan kurtulması için de bu yöntem kullanılmıştır. Daha sonra cadının odun ateşinde yakılması şeklinde uygulama modifiye edilmiştir.

Bu gün çağdaş tıpta hacamat bilim dışıdır, akıl dışıdır, yasal değildir. Uygulayanlara dava açılırsa tutuklanması çok mümkündür.

Böyle acayip, sapık uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ederim.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2016 Saat 23:04
Hz.Peygamber (s.a.v.) “Miraç gecesinde meleklerden hangi bir topluluğa uğradıysam, bana şöyle tavsiye ediyorlardı: “Yâ Muhammed! Size, tedavi maksadıyla kan aldırmanızı tavsiye ederiz. Ümmetine de kan aldırmalarını tavsiye ediniz!” buyurmuştur. (İbn-i Mace, Tirmizi)
Bu sozun uzerine soz soylemeye gerek yok.arkadaslar ben hacamat yaptirdim.hemde basimdan yaptirmadigim halde hap kullanmadan cok zor gecen bas agrim cok daha kolay geciyor artik.

IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 03:12
Sn Hocam çaqdaş tıp diyorsunuzda bu çaqdaş tıp daha bi aqız kokusunu çözmekden aciz eli kolu baqlı oturmuş yüzümüze bakıyo bön bön .Ben bizim hastalıqımız dahil hiç bir hastalıqın çaresini çaqdaş tıp da çaresi olacaqına zerre inanmıyorum.Acı kavun mesela iş yerinde burnu tıkalı arkadaşa önerdim 1 yildan beri çaqdaş tıp ilaçla iyileşmedi 1 günde orta çaqdan kalma yöntemle şıfa buldu inanmak ve ya inanmamak size baqlı.Daha düne kadar çaqdaş tıp aqız kokusu hastalıqı diye bişey yok diyordu bunuda unutmayalım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 09:44
Orjinalini yazan: Arayan

Sn Hocam çaqdaş tıp diyorsunuzda bu çaqdaş tıp daha bi aqız kokusunu çözmekden aciz eli kolu baqlı oturmuş yüzümüze bakıyo bön bön....

Düşünürken bile yanlış düşünüyorsunuz.

Çağdaş tıp ağız kokusuna çare buldu demedim. Bu gün çağdaş tıpta hacamat bilim dışıdır, akıl dışıdır dedim.

Bir önermenin yanlış olması diğer önermelerden her hangi birisinin doğru olduğuna delil olarak kabul edilemez.

Aksaray'dan Topkapı'ya uçakla gidemiyorsak, kayıkla gidileceğinin ispatı değildir. İki önerme birden eksiktir. Ne kayıkla ne uçakla gidilir.

Tıp ağız kokusuna tatmin edici bir çare bulamadıysa bu durum hurafelerin doğru olduğunu ispat etmez. İkisi birden eksiktir. Ne tıp ne hurafeler çözüm olmuştur.

Hiç bir yerinizi bilerek isteyerek kanatmayın, hurafecilere inanmayın, sahte şifacılara gidip iyileştim diyenler onlara gitmese bile iyileşeceklerdi. Emaneti teslim edinceye kadar vücudunuza saygılı olun. Akıllı olun, bilimden sağ duyudan ayrılmayın.
-M

IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 11:55
Hacamat konusunda çaqdaş tıp inceleme deney ve gözlem yapmamişdır.İncelemelerin olmaması hacamatın hurafe olduqu anlamına gelmez zira zaten çaqdaş tıp da hacamata hurafe demiyor.Ortada sadece önyargı var .Ama bunu avrupa yapsaydı baştacı yapardık.Tıpkı yoga salonlarının para kırması örneqinde olduqu gibi .Kimi dr ların hastalarına yoga önerdiqini biliyorum.İyi hatırlarım 90 lardi margarini göklere cikartılırdı.Yok kalp dostu yok damarların piri vs ama şimdi yürekli bilim insanları sayesinde gercekler ortaya çıkdı.Kötüledikleri gibi tereyaqı zararlı deqil aksine cok saqlıklıymış.Margarinin ne mal olduqu ortaya çıktı tabii.Misvak ise İranda yapılan araştırmalara göre aqızda yararlı bakterileri çoqalttıqı zarali bakterileri azalttıqı ispatlandı.Bi 10 yıl sonra belki hacamatın süper bi tedavi olduqu yeni ortaya cıkarsa mahçup olmayalım .Kendi kültürümüze önyargılı bakmayalım.

IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 12:55
Murat hocam hadisi şeriflerle sabittir hacamatın faydalı olduğu. Cadı avı ile ne alakası var?

Bu arada bugün bir çok hastanede hacamat yaptırabiliyorsunuz ve doktorlar yapıyorlar bunu. Şahsen geçenlerde bir hastanede yaptıracaktım ama vakit bulamadım. Çağdaş tıpta yeri yok değil hacamatın.

Tam hacamat sayılmasa da kupa yöntemi ile de tedavi olunuyor hatta geçen olimpiyat oyuncularının bazıları kupa yaptırmıştı. Yarışan sporcuların vücutları hep kupa iziydi :)
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 13:43
Bence de bilim dışı yöntemler yanlistir. Dikkat edilmeli.
Ama su da var..Teyzem yillardir kronik Hepatit B hastası ve durumu sanirim biraz kötülesince ve de hatirladigim kadariyla demir ya da bakir depoladigi icin, doktoru kendisine latince ismi 'Missio Sanguinis' olarak gecen kan birakma yöntemini uyguladi bir yil boyunca ara ara. Ayni zamanda b vitaminleri ignesi yapti haftada bir.
Bunun faydasini gördü.
Doktor Ìc hastaliklari ve Immünoloji hekimi.
Ama bunun, ki ayni seyden bahsedip etmedigimizden tam emin degilim, agiz kokusuna nasil faydasi olabilecegini anlamadim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 15:36
Orjinalini yazan: Mehmet

Bu arada bugün bir çok hastanede hacamat yaptırabiliyorsunuz ve doktorlar yapıyorlar bunu. Şahsen geçenlerde bir hastanede yaptıracaktım ama vakit bulamadım. Çağdaş tıpta yeri yok değil hacamatın.

Bu hastahanelerin isim ve temas bilgilerini alabilir miyim? Bir de ben sorabilir miyim?
-M

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 15:53
Orjinalini yazan: Arayan

Hacamat konusunda çaqdaş tıp inceleme deney ve gözlem yapmamişdır.İncelemelerin olmaması hacamatın hurafe olduqu anlamına gelmez zira zaten çaqdaş tıp da hacamata hurafe demiyor.Ortada sadece önyargı var .Ama bunu avrupa yapsaydı baştacı yapardık.Tıpkı yoga salonlarının para kırması örneqinde olduqu gibi .Kimi dr ların hastalarına yoga önerdiqini biliyorum.İyi hatırlarım 90 lardi margarini göklere cikartılırdı.Yok kalp dostu yok damarların piri vs ama şimdi yürekli bilim insanları sayesinde gercekler ortaya çıkdı.Kötüledikleri gibi tereyaqı zararlı deqil aksine cok saqlıklıymış.Margarinin ne mal olduqu ortaya çıktı tabii.Misvak ise İranda yapılan araştırmalara göre aqızda yararlı bakterileri çoqalttıqı zarali bakterileri azalttıqı ispatlandı.Bi 10 yıl sonra belki hacamatın süper bi tedavi olduqu yeni ortaya cıkarsa mahçup olmayalım .Kendi kültürümüze önyargılı bakmayalım

Yinesistematik düşünme üzerine belirli bazı hataları düzeltmek istiyprum müsaadenizle.

Bir iddianın veya bir hipotezin tersinin ispatlanmamış olması hipotezin doğruluğu anlamına gelmeyebilir. Örneğin eroinin kansere faydası olmadığı ispatlanmadığı için eroin kanseri iyileştirir diyemeyiz
Kurşun dökmek konusuna tıp araştırma yapmadı diye kurşun dökmek faydalıdır veya zararsızdır diyemeyiz. Hacamat tıp tarafından incelenmedi diye hacamat faydalıdır veya zararsızdır diyemeyiz.

Öte yandan, Misvak sağlığa uygun bir temizlik aracı sayılmaz.
Yapısında diş etinde kan dolaşımını düzenleyen bazı kimyasal maddeler bulunduğu gösterilmiştir. Bu özellik onu sağlığa faydalı yapmaz. Benzin de mikrop öldürür ama biz mikrop öldürsün diye benzin içmeyiz. Ateş de mikrop öldürür ama biz iltihap iyileşsin diye parağımızı ateşe tutmayız. Misfak ağacında mikrop mldürücü kimyasal madde var diye ağzımıza sokmak zorunda değiliz.

Bir bitkinin gövdesine su taşıyan odunsu ipliklerinden yapılmıştır. Kılın ortasındaki medulla (ilik) boşluğu içerisine milyarlarca mikrop girer ve infeksiyon bulaştırıcı olarak kalır.

Misvak uygulaması terk edilmelidir. Banat orta sert compact diş fırçası kullanılmalıdır.

-M
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 20:18
.

Bir iddianın veya bir hipotezin tersinin ispatlanmamış olması hipotezin doğruluğu anlamına gelmeyebilir. Demişsiniz hocam,ama yalanlanması anlamınada gelmez .Vermiş olduqunuz örnek eroin baqişıklık sistemini zayıflattıqı ispatlıdir.Kansere iyi gelmediqi açıkdır.Kurşun dokmek ise tıpkı fal gibi yorumlanan bi durumdur genelde psikolojik olarak rahatlama deşarj olma durumudur.Psikolojinin insan saqlıqı konusudunda olumlu tarafı tartışma götürmez bi konu.Öte yandan hacamat a hurafe demek önyargıdır hocam bilim insanı önyargılı olmamalı sadece elimizde yeterli veri yok demek bilimsel olur.En basiti kan vermenin faydaları elbette olacaqı gibi bu bile hurafe lafını çürütmeye yetmezmı?
IP
jazeera
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 16
Alıntı jazeera Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2016 Saat 13:33
Misfak kullanmak sunnet degildir; dis fircalamak, agzi kotu kokulardan arindirmak, temizlenek sunnettir. Zira peygamber efendimiz zamaninda florurlu dis macunlari ya da orta sert dis fircalari yoktu. İslam akil dinidir, akletmek lazimdir.
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2016 Saat 22:45
Arkadaslar bu forum dini bilgiler üzerinden cözüm arayisina yol gösteren bir forum degil. 
Hadislerden, peygamberden vs. yola cikarak nereye varmak istiyorsunuz. 
Burada dindar olan var, olmayan var, herkes ayni oranda d8ndar olmayabilir.
Bilimden ileri tutmaniz tuhaf.
Burada bilimsel acidan kanitlanmis seylerin izinden gidiyoruz.
Alternativ yöntemler, bilinmeyen, unutulan yöntemler konusulabilir elbet, ama dini alintilara, şurada şu buyruldu, şu kastedildilere vs. varmasi dogru degil bence.
Ben kan b8rakmayla ilgili olumlu bit şey yazdim, kendi cevremdeki birisiyle alakali bir deneyime dayanarak..ama agiz kokusuyla alakasinin oldugundan şüpheliyim.
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2016 Saat 05:03
Misvak kullanmak sünnettir kardeşim .
IP
Mkkk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı Mkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2016 Saat 12:29
Aynen öle dini kullanmayın burda ben her gün dua ediyorum bu milletten kurtul.ak için 20 yasindayim ne sigara ne alkol ne uyuşturucu kullandım ne yanlış bi harekette bulundum anlayin beni ama neden herkotu durum beni buluo. Tanıdığım arkadaşlar sigara içki kullanıp tüm pis işler onlarda adamın ağzı kokmuo pislikler dewam edio ozMan du mantık bizdemi öle olalım yani OYUZDEN DİNİ KARİSTİRMAYİN BURAYA
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2016 Saat 20:12
Dini konularda delilsiz konuşmazsak sevinirim. Hatta dini konulardan hüküm çıkartma işine, değil bu forumda başka yerlerde de girmemeliyiz.

Bu arada murat hocam bursa da yapan hastane terör örgütü üyeliğinden kapanmış ama Google dan bunu buldum;

http://www.medicalpark.com.tr/antik-misir-tedavisi-hacamat
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2017 Saat 17:25
Arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Ben daha öncede yazmıştım sirkeyle ve karbonatla iyileştiğimi(Günü anca kurtarıyor sonra tekrarlıyor) fakat yeni bir Tedavi YÖNTEMİ ile tanıştım. Aidin Salih-Gerçek Tıp kitabını inceledim. Orada açlıklarla tedavi,Karaciğer temizlemesi falan var. Hastalıkların sebebine çok farklı şeyler söylüyorlar.
Herkesin ortak derdi olan dil pası Aslında karaciğer kaynaklı olabilirmiş. Karaciğer kaynaklı birçok hastalıktan bahsediyor.

Karaciğer temizlemesinin özel bir yöntemi var.
1 Günlük-2 Günlük-3 -5-7-10 günlük açlık tedavileri var.
Örneğin 5 kez 36 saatlik (1 gün) açlıktan sonra karaciğer temizlemesi yapılıyor. Ailemden 2 kişi yaptı. Bende Haftaya yapacağım.
Aidin Salih Vefat etmiş 2014'te. Ancak ben bi şekilde öğrencileriyle irtibat kurdum. Hacamatla tanıştık onlarla. Hacamatla birçok yakınım hastalıklarından kurtuldu.
Neyse asıl konuya dönersek bende öğrencilerinden birisine Muayene olmayı düşünüyorum. 300 TL gibi bir fiyata muayene ediyorlar.
Ben muayenede burdaki arkadaşların ortak yakınmalarından bahsedeceğim.
Dil Pası-Geniz akıntısı-Burun tıkanıklığı-Mide bağırsak hastalıkları.
Muayene sonunda Bu konu altındada bendekilerin sebebine ne derse onlarıda yazacagım. Genel bi tedavide isticem. Ben inanıyorum bu tedaviyle iyileşeceğime. Zaten şifa Allahtan. Gerisi bizim çabamıza kalmış.
Aidin Salihle ilgili birçok araştırma yaptım. Tedavilerinden memnun kalmayan bir kişiye bile rastlamadım. Zaten şuanda bende bu tedaviyi uyguluyorum. Önümüzdeki Hafta karaciğer temizlemesi yapacağım.
Gerçek Tıp kitabını almanıza bile gerek yok. Ben şimdi aşağıya
linkler verecem. Birisi blog diğeride bulabilirsem bu kitabın pdf şekli.
Ayrıca Nefes ve ağız kokusu hakkında şu sitedekileri okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.

http://www.sadehayat.com/nefes-neden-kokar/

Bu Blog

http://gercek-tip.blogspot.com.tr/

PDF halibi bulursam bu konu altına yazarım. Benim bilgisayarımda mevcut ama indirdiğim siteyi bulamadım bulursam atarım.

Arkadaşlar öncelikle bütün önyargılarınızdan kurtulup bu yazdıklarımı okuyun. Bende yıllardır bu dertten muzdaribim. Amacım herkes bu dertten kurtulsun.
Bu yazının altına reklam yapıyorsun diyenler olacaktır ama samimiyetimden kimsenin şüphesi olmasın.
Ben Açlıkları yapıyorum (36 saatlik). 4 kez yaptım. 5. kez yapıp ardına karacğier temizlemesi yapacagım. Gelişmelerden sizi haberdar ederim. Ayrıca muayene olmamada az kaldı. Ordada bu konuyu soracam.
Araştırmanızda fayda var arkadaşlar. Belkide tedaviyi bulmuşuzdur yanıbaşımızda duruyordur.
Sorularınızı sorabilirsiniz özelden veya burdan.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2017 Saat 21:20
Muzdarip yazını okudum. Ben de açlık orucu yaptım.acikcasi bende kokuda azalma sağladı. Yalnız karaciğer temizliğini yağ yutamadigim için tamamlayamamistim.ama ictigim 2 kaşık yağ bile bana çok iyi gelmişti. Ben umut görüyorum. Temizlikle arinabilcegimize inanıyorum. Senin sonucunu çok merak ediyorum. Ben fırsat bulunca tekrar yapacağım karaciğer temizliği için açlık.keske bunu ayrı bi başlık olarak yayinlasaydi Murat hocam. Konuyu önemli buluyorum üzerinde durulmalı diye düşünüyorum.cunku açlık orucu ve karaciğer temizliği başlı başına bir konu :)
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2017 Saat 21:57
Aynen Venüs katılıyorum. Herkesin bu konuya eğilmesi gerekiyor bence. Öğrenci olmasaydım çoktan tedavileri denemiştim. Ama ancak fırsat bulabildim. Gelişmeleri yazarım buraya. İnceleyen birşey kaybetmez.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ocak-2017 Saat 13:52
300 tl asgari ücretin 1/4 dir dikkat arkadaşlar. birde bu konuyu bir iki doktora danışmakta fayda var. hoş etrafımızda 3 gün aç kaldı diye ölen duymadık ama olsun dikkat arkadaşlar. benim şahsi kannatim bu işten olumlu bir sonuç çıkmayacağı. on düşünüp bir adım atmakta fayda var.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ocak-2017 Saat 15:12
Zaten ben size bu parayı verin demedim ki. Dikkat ederseniz Ben veriyorum dedim. Sizin yerinizede soracağım sorularınızı. Ancak görüyorumki insanlar sıcak bakmıyorlar. Ben iyileştim desemde kimse inanmayacak eminim.
Herkes kendisi bilir arkadaşlar. Eyvallah.
IP
Cekince
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı Cekince Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 00:21
36 saat açlık hacamat için mı yoksa hacamattan bağımsız olarak işe yarıyor mu
Sadece su mu içiyorsunuz detaylı yazar mısınız
Bıktım
IP
Cekince
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı Cekince Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 00:24
Hacamat Gazi Tip ya yapılıyor diye duydum
Bıktım
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 10:36
Bahsettiğin doktora gittinmi gidince detayli ve herkese açik buradan paylasirmisin ben merak ediyorum
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 10:56
Cekince Öncelikle sana cevap vereyim.
Hacamatla 36 saatlik açlık birbirinden bağımsız şeyler. Hacamatında birçok faydası var. Ama 36 saatlik açlıklar karaciğer temizlemesi için hazırlık yapıyor vücutta.
Karaciğer temizlemesiyle birlikte Karaciğer,safra kesesi ve bağırsaklar temizleniyor. Alta link katacağım ordan kitabı indirebilirsiniz pdf halinde. İçindeki 1 günlük açlık kısmı ve karaciğer temizlemesi kısımlarını okuyun.
5 kez 36 saatlik(1 günlük) açlıktan sonra karaciğer temizlemesi 3. günden başlayarak temizleme yapılıyor.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 10:57
Orjinalini yazan: nahide

Bahsettiğin doktora gittinmi gidince detayli ve herkese açik buradan paylasirmisin ben merak ediyorum

Nahide Bahsettiğim doktora daha gitmedim bi kaç gün sonra gideceğim. Ancak daha gitmeden iyileşmem bana moral oldu açıkcası. Gittiğim zaman ben yinede bütün soruları sorarım. Genel bi tavsiye isticem herkes için. Buraya yazarım yine.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 10:59
Arkadaşlar bu linkten kitabı indirebilirsiniz.

http://s3.dosya.tc/server10/i4cqvn/Aidin_Salih-_Gercek_Tip_kitabi.pdf.html

IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 21:09
herkes boşuna bu yöntemlere yeltenmesin tamam vakti çok boş olan insanlar varsa buyursun yapsın fakat madem okadar vaktiniz var benim dediklerimi yapın

bademciğinizi alın

burun eğriliğinizi giderin balgam sıkıntınıza çözüm bulcak kesin bir kbb ye başvurun

sinüzit vesaire varsa ilaçla tedavi olun

akciğerlerinzde bronşit varmı yokmu eğer nefes darlığı ve çabuk yorulmanız varsa ve geniz akıntınız bolsa bu problemde koku yapabilceğini düşünüyorum

parazitlerinize bakın dışkı ve selobant testlerini yaptırın

endoskopi yaptırın mide hypilorisi varmı

bu tetkikleri yaptığınız halde koku varsa

son olarak aynaya bakın ağızlarına bakın onlarda düzgünse karaciğerinizin filmini isteyin ve doktorunuza yorumlatın

birnevi check up gibi bir bilgisayarınıza virüs bulaştığını düşünün virüs programı napıyor tüm pc deki sistemleri tarıyıp virüsü bulup yok ediyor buda buna benzer sorunu ancak böyle bulursunuz hurafelerle kimse yol katedemez sadece kendini kandırır kendi kendine geçti sanarsınız yarın ağzınızı açtığınızda kötü kötü bakan insanları görürseniz intihara girişirsiniz Allah korusun dediklerimi yapınız. bende inşAllah yapmayı düşnüüorum
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2017 Saat 07:43
hocam sizin fikirinizi merak ediyorum attığım şu son yorum dahilinde bilimsel ve geçerliliği olan çözümü olan bir öneri vermemişmiyim sizin fikriniz nedir? sıraladıklarım hakkında büyük oranda hastalar bu rahatsızlıklardan ve iyileştiklerinde kokudan kurtulmuyolarmı hocam kimisinde bu hastalıklardan fazla var örnek Ahmetin %25 ağız kokusu bademciğinden %50 si parazitten gibi dağılımlarda olabilir veya tek bir nedenede bağlı olabilir sizin yorumunuz nedir? saygılar

sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2017 Saat 07:45
bide size bademcik hakkında bi sorum olcak hocam

bademciğimin sadece birinden bastırarak taş dediğimiz ufak ve pis kokulu şeyler çıkarttım genelde şöyle durumlarda oluşuyor bu taş 1 öğün yemekten sonra bazen 2 veya fazla öğünden sonra genelde oluşuyor ve bir bademciğimde 2 tane zar gibi hani çevresini koruyan ne denir ona hocam et ince et parçası var diğer bademciğimde sadece 1 tane var bozulmuş olarak gördüğümde sanki yırtılmış o doku yok ve hafif beyazlıkda var bademciğin bizzat kendisinde bu koku yapabilirmi? bundan ümit duymam sizce yerlimi anlattıklarıma göre
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2017 Saat 17:27
Ben birşey eklemek istiyorum. Yukarda Hacamata hurafe, bilim dışı vs denmiş. Şuanda türkiyenin heryerinde hastanelerde doktorlar Hacamat yapıyorlar. Ankaranın göbeğinde hacamat yapan hastaneler var.
Yurtdışında Cupping Therapy olarak yanygınlaşmış durumda.
Tabi onlar yapınca güzeldir biz buna hacamat dersek Çağ dışı olur değil mi?
IP
Gercektıpcarear
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Gercektıpcarear Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2018 Saat 23:25
Misafir olarak aıdın Salihın öğrencilerinden birine tedavi için gidip ağız kokusu dil pası gibi sorunlardan dolayı karaciğer temizliği ve açlık orucu yapan arkadaş lütfen bana ulaşır misin Allah rızası için. Bende çocukluğumdan beri bu sorunu yaşıyorum.. Açlık oruçlarına yeni başladım.. Tabi beslenmeyi de düzeltiyorum elimden geldiği kadar. Karaciğer temizliği nasip olursa yapıcam. Ama muayene ücreti çok çok fazla. Eğer bana ulaşma imkanın varsa ulaşır misin benim de iyileşmeye ihtiyacım var. İnsanlardan kaçmaktan psikolojimın bozulmasından yoruldum. Hayatımı çok kötü etkiliyor..
IP
Gercektıpcarear
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gercektıpcarear Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2018 Saat 23:27
Defalarca ilaçlar antibiyotikler kullandım ama hiçbir faydası olmadı.. Burda okuyorsunuz kolay da hiç kolay değil.
IP
Gercektıpcarear
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gercektıpcarear Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2018 Saat 23:28
Lütfen bana ulaşır misin. Ve gelişmeleri yaz lütfen. Buna ihtiyacımız var
IP
Gercektıpcarear
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gercektıpcarear Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2018 Saat 20:17
Orjinalini yazan:

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Ben daha öncede yazmıştım sirkeyle ve karbonatla iyileştiğimi(Günü anca kurtarıyor sonra tekrarlıyor) fakat yeni bir Tedavi YÖNTEMİ ile tanıştım. Aidin Salih-Gerçek Tıp kitabını inceledim. Orada açlıklarla tedavi,Karaciğer temizlemesi falan var. Hastalıkların sebebine çok farklı şeyler söylüyorlar.
Herkesin ortak derdi olan dil pası Aslında karaciğer kaynaklı olabilirmiş. Karaciğer kaynaklı birçok hastalıktan bahsediyor.

Karaciğer temizlemesinin özel bir yöntemi var.
1 Günlük-2 Günlük-3 -5-7-10 günlük açlık tedavileri var.
Bana da yardımcı olur musun
Örneğin 5 kez 36 saatlik (1 gün) açlıktan sonra karaciğer temizlemesi yapılıyor. Ailemden 2 kişi yaptı. Bende Haftaya yapacağım.
Aidin Salih Vefat etmiş 2014'te. Ancak ben bi şekilde öğrencileriyle irtibat kurdum. Hacamatla tanıştık onlarla. Hacamatla birçok yakınım hastalıklarından kurtuldu.
Neyse asıl konuya dönersek bende öğrencilerinden birisine Muayene olmayı düşünüyorum. 300 TL gibi bir fiyata muayene ediyorlar.
Ben muayenede burdaki arkadaşların ortak yakınmalarından bahsedeceğim.
Dil Pası-Geniz akıntısı-Burun tıkanıklığı-Mide bağırsak hastalıkları.
Muayene sonunda Bu konu altındada bendekilerin sebebine ne derse onlarıda yazacagım. Genel bi tedavide isticem. Ben inanıyorum bu tedaviyle iyileşeceğime. Zaten şifa Allahtan. Gerisi bizim çabamıza kalmış.
Aidin Salihle ilgili birçok araştırma yaptım. Tedavilerinden memnun kalmayan bir kişiye bile rastlamadım. Zaten şuanda bende bu tedaviyi uyguluyorum. Önümüzdeki Hafta karaciğer temizlemesi yapacağım.
Gerçek Tıp kitabını almanıza bile gerek yok. Ben şimdi aşağıya
linkler verecem. Birisi blog diğeride bulabilirsem bu kitabın pdf şekli.
Ayrıca Nefes ve ağız kokusu hakkında şu sitedekileri okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.

http://www.sadehayat.com/nefes-neden-kokar/

Bu Blog

http://gercek-tip.blogspot.com.tr/

PDF halibi bulursam bu konu altına yazarım. Benim bilgisayarımda mevcut ama indirdiğim siteyi bulamadım bulursam atarım.

Arkadaşlar öncelikle bütün önyargılarınızdan kurtulup bu yazdıklarımı okuyun. Bende yıllardır bu dertten muzdaribim. Amacım herkes bu dertten kurtulsun.
Bu yazının altına reklam yapıyorsun diyenler olacaktır ama samimiyetimden kimsenin şüphesi olmasın.
Ben Açlıkları yapıyorum (36 saatlik). 4 kez yaptım. 5. kez yapıp ardına karacğier temizlemesi yapacagım. Gelişmelerden sizi haberdar ederim. Ayrıca muayene olmamada az kaldı. Ordada bu konuyu soracam.
Araştırmanızda fayda var arkadaşlar. Belkide tedaviyi bulmuşuzdur yanıbaşımızda duruyordur.
Sorularınızı sorabilirsiniz özelden veya burdan.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2018 Saat 21:08
Bilgilerinizden dolayı teşekkur ederim kendi adıma.
Ben bir kür hacamat yaptırmıştım Kadıköy tarafında.
Ama ben kokuya iyi gelir diye yaptırmadım. Çünkü kokuyla alakasının olabilirliğini şimdi öğrendim.
Ben sağlık için yaptırmıştım.
Tecrübelerinizi ara ara paylaşın forumda. Sağlık dilerim
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu