Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: MacRol hk. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
jazeera
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı jazeera Cevaplabullet Konu: MacRol hk.
    Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2016 Saat 12:42
Merhaba;

Oksuruk ve soguk alginligi icin gecen hafta acile gitmek durumunda kaldim cunku atesim de cikiyordu. Yapilan muayene ve cekilen rontgenden sonra doktor enfeksiyon var kurutmamiz gerekiyor size antibakteriyel bir ilac yazacagim bitince kontrol icin gelirsiniz dedi.

Doktorun recete ettigi antibiyotik MacRol isimli bir ilac. 12 saatte 1 adet 500 mg olarak duzrnli bir sekilde almaya devam ediyorum ve cok sukur ki iyiyim.

Simdi isin asil ilginc yani su ki dilimde yillardir geciremedigim o lanet olasi pas tabakasi tamamen yok oldu ve agiz kokusundan eser kalmadi. Pespembe dilim var su an hatta merak ettim ne olur diye 3 gundur dil fircalamama ragmen pas yok koku yok.

Bu neyin isareti simdi? Bundan sonraki surecte nasil bir yol izlemek lazim ve daha onemlisi bu antibiyotik i kullanip boyle sonuc almis biri var mi?

Tesekkurler..

IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2016 Saat 12:48
forumun yarısı senin gibilerle dolu kışın bende öyleydim antibiyotik alınca dil pasım geçiyordu bağırsaklarındaki zararlı bakterilerden kaynaklanıyor probiyotik takviyesi almanı tavsiye ederim geçer
asla pes etme
IP
Mkkk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı Mkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2016 Saat 13:03
Yolunn coook basindasin cezir antibiyotik kullanılmaz böle sonuçlar rapor edenler oldu nidazol flagyl felan kullananlar oldu yani
IP
jazeera
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 16
Alıntı jazeera Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2016 Saat 22:26
Antibiyotigi zaten doktor recetesiyle soguk alginligi sonucu olusan alt solunum yolu enfeksiyonu icin kullaniyorum. Dil pasina etkisini fark ettim onun icin sormak istedim.

Sanirim antibiyotik tedavisi bitince pas ve dolayisiyla koku geri gelecek.

Benim asil merak ettigim antibiyotigin ise yaramasi tam olarak neyin belirtisi? Mide kaynakli mi helicobakter p. gibi?
IP
msms
Üye
Üye

Gönderilenler: 40
Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2016 Saat 20:35
Ben 20 gün kadar günde 1 tane uzun etkili macrol mr kullandım. Keseli 3 ay oldu koku geri gelmedi. Dil üstündeki beyaz tabaka çok az oluşuyor ve çok kolay temizleniyor. Bilek yalama testinde fırçaladıktan 14-15 saat sonra çok hafif bir koku oluyor. Eskiden yeni fırçalamış bile olsam kokardı. Macrol neyi tedavi etti bilmiyorum ama artık insanlar ben konuşurken ağızlarını kapatmıyor.
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2016 Saat 22:12
Hocam hazir antibiyotik konusu varken sorayim. Bademcik kaynakli kokuya antibiyotik etki eder mi
IP
Cekince
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı Cekince Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2016 Saat 23:15
Makrol benim midemi mahfetti, tedaviyi bitiremedim bile, muadili veya işe yarayan başka antibiyotik keşfeden olursa yazsın.
Msms bence macrol varsa bademcik iltihabını gidermiş olabilir
Bıktım
IP
msms
Üye
Üye

Gönderilenler: 40
Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2016 Saat 15:50
Macrol mr 500 mg kullan. Günde 1 tane ve 20 gün boyunca. Bademciklere dokunduğumda koku geliyor ama bu artık sorun olmuyor. Demek ki yayılan kokunun kaynağı bademcik değil diye düşünüyorum.
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2016 Saat 19:32
İki haftalık macrol kullandım. Günde bir kere 2tablet. Hayatımda ilk defa bir ilaç beni perişan etti. Halsizlik, kusacak gibi olma, hafif ateş. Zor da olsa kullandım. Koku alamadığım için koku geçtimi onuda bilmiyorum. Sanırım arkadaşlara sormam lazım.
Doktor kullan gel dedi. Bademciklerim alacağız burunada bişeyler yapacağız demişti.

Hep söylüyorum, vakit önemli ve bu hastalık vakit istiyor. 3tane bitirmem gereken proje var. İnşallah ameliyat sonrası çabuk iyileşirim.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu