Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Karbonatla iyilestim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: Karbonatla iyilestim
    Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2016 Saat 02:07
Merhaba arkadaşlar sorunumun kaynağı galiba geniz akıntısı sinüzit. Bugün burun çevresi sinuslerime masaj yaptım 5 er dakika. Ardından da dislerimi fircalayip yarım litre suya bir paket karbonat (marketlerde pasta reyonunda satilan) koydum.bunu iyice karıştırıp gargara yaptım son olarak da burnuma çektim.geniz akıntım siddetlendi ve koku anında kesildi.evdekilere sordum burunlarinin dibine girip konuştum koku yok dediler bunu artık sürekli yapmayı düşünüyorum.tavsiye ederim deneyin arkadaşlar zararı yok çünkü yutmuyoruz.simdi geniz akintisini nasıl bitirebiliriz ona yoneldim. Forumda acı kanunu okudum dayım denemisti acı kavunu. Sinunziti için. Şuan hiç bir şeyi kalmadı.sinunzit akintisinin bittiğini söyledi.cok memnun kalmış fakat öldürücü olduğunu da okudum arkadaşlar 2 grdan fazlası öldürücü olabiliyormus bilinçsizce de kullanmamak gerekiyormuş. Son olarak murat hocam a soruyorum. Hocam karbonat etkili oldu siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Kaynağı ne olabilir ? Teşekkürler.
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 27
Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2016 Saat 22:45
Bir paket karbonat çok değilmi. Murat hocam fazlası buruna zarar verir değil mi?
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2016 Saat 11:03
Ben karbonatli suyu icince 7 8 saniye agzimdaki leş kokuyu alıyorum daha sonra koku yu alamıyorum kokunun geçip gecmedigini bilmiyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2016 Saat 11:27
Arkadaşlar
Buruna çekilen karbonat çözeltisi

1- koku almayı durduruyor olabilir (kokuyu değil)
2- Geniz kokusunu durduruyor olabilir
3- mevcut kokunun dışarı çıkmasını durduruyor olabilir
4- hiç bir şeyi dururmuyor, şahısı psikolojik olarak rahatlatıyor olabilir.

Hangisi olursa olsun sağlığını tehdit etmiyorsa, ve birey ben iyileştim diyorsa bence bir seçenek olarak masada kalabilir.

Buuruna çekilebilecek maksimum karbonat konsantrasyonunu bilmiyorum. Sinüs rinse kit paketi içinden çıkan karbonat miktarı ne kadar ise o kadar kullanmak isabetli olur.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2016 Saat 21:35
Teşekkürler Murat hocam. Evet arkadaşlar tehlikeli olabilir de bilemiyorum yarım litre suda kullanıyorum siz isterseniz 1 litre suda da kullanabilirsiniz fazla buluyorsaniz. Evet kokunun geçip gecmedigini de ben aileme soruyorum onlar gayet dobralar bu konuda :)) olunca hiç çekinmeden söylüyorlar onların burunlarinin dibine giriyorum koku yok yani diyorlar ve suratlarindada herhangi bi değişim olmuyor.beb kendimi yine garantiye alıp bilegimi dilimle islatiyorum kokluyorum yine koku yok. Ağzımda da hafiflik tazelik hissediyorum.cok çok güzel bi his buna bile razıyım.aci kavun ve çörek otuna yonelmeyi düşünüyorum. Sinüzit geniz akıntısı kaynaklı diye düşünüyorum. Kendimi bildim bileli geniz akintim hep var ve de sinüzit. Denemedigim doğal yöntem kalmadı hepsi geçici evet bu da öyle fakat yine de günü kurtarıyor gargara ve buruna çekmek bana çok iyi geldi. Siz de denemek isterseniz deneyin arkadaşlar. Hepimiz bu şeyi yaşıyoruz ve neler yasadiginizi çok iyi biliyorum.bigun hepimizin iyilestigi günler gelir inşallah.iyi akşamlar dertdaşlarım :)
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2016 Saat 21:09
Karbonat kokuyu nötrler. Yani soğan kestikten sonra, ellerinize biraz karbonat döküp suyla yıkarsanız koku sıfırlanır. Aynı zamanda ortamın ph'ını yükseltir. Yalnız geniz akıntısına faydası tuz ile beraber kullanımında olacağı kanaatindeyim. Sinüs rinse'ye çoğunluk tuz olmak kaydıyla, az biraz karbonat koyup düzenli uygulamak lazım. 15 gün sonra durumu kontrol etmek lazım.

Venüs kullandığın karbonat miktarı aşırı fazla. Çeyreği bile normal sınırın üstünde. (tabi 5 Gr.lık paket diyorsan o ayrı ben 100 gr.lık paketi anladım)
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2016 Saat 17:39
Ağlayınca ağız kokusu geçen arkadaşlar vardı Murat hocama sordum suni gözyaşıyla burun yıkamak zararlı mı diye zararı yok denenebilir dedi isteyen varsa denesin arkadaşlar geniz akıntısından dolayı nefes ağız kokusu her neyse yaşayanlara faydalı olabilir
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2016 Saat 20:10
Evet ağlayınca benimde koku geçiyor yada kokuyu alamıyorum anlamadım ağlamak istiyorum :))
Belki birgün
IP
Meari
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
Alıntı Meari Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2016 Saat 11:50
Ağlayınca benim burnum tıkanıyor benim gibi sizin de burnunuz tıkanıyorsa bu yüzden kokuyu hissetmiyor olabilirsiniz..
Ya Şafi
IP
denizedogru
Üye
Üye

Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2016 Saat 20:11
hayır benim daha çok burnum akıyor geçtiğine eminim
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2016 Saat 23:23
Ağlayınca bende de koku gidiyor.
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2016 Saat 11:02
Kokunun gectigini nerden anliyorsunuz ki kokuyu aliyormusunuz siz
IP
denizedogru
Üye
Üye

Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2016 Saat 20:58
kokuyu almayan arkadaşları anlayamıyorum ben kokuyu alıyorum eğer gerçekten koku var ve alamıyorsan daha zor bir durum Allah yardımcımız olsun
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Eylül-2016 Saat 13:05
Acı kavundan 4 kişi hastahanelik olmuş buradan arkadas var mı :))
Belki birgün
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Eylül-2016 Saat 23:22
Acı kavununda bi kullanım tekniği var ama :))) hastanelik olanlar direkt suyunu olduğu gibi kullanmış yetmemiş bitkiyi kullanmış e 2 gr dan fazlasi öldürücü.insani oldurebilecek kadar zehirliymis. Gerisini siz düşünün artık :))))
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu