Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İYİLEŞTİM ARKADAŞLAR-MUTLU SON Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2017 Saat 15:47
Bu gun saat 07 00 dan itibaren taze sıkılmış portakal suyu içiyorum sadece saat 17 00 e kadar.Saat 19 00 a kadar yani 2 saat yeme içme yok .19 00 da temizlenmeye baslicam ALLAH izin verirse
IP
majeste3553
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı majeste3553 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2017 Saat 08:37
magdurum nickli arkadaşımızın gmail hesabını bilen varsa bana özelden yazabilirmi bana yolamıştı yanlışlıkla mesajları sildim
IP
sefill20
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı sefill20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2017 Saat 10:11
bırkac gun sonra gene basladı
IP
sefill20
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sefill20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2017 Saat 10:13
ensonundakı yag limon karısımını ısmekte ısteksız olsamda harfıyen uyguldım 36 saatlık ve karacıger temızlıgını ama sonuc degısme olmadı
IP
sefill20
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sefill20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2017 Saat 10:16
ama kolin iceren gıdalar tuketmekten(yumurta et baklagıller kuru fasulye barbunya nohut )kacınırsanız koku azalıyor bunlar hele yumurta kokuyu tavan yaptırıyor deneyımledım
IP
sefill20
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sefill20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2017 Saat 10:29
acaba vucut kokusu yasayan ve bu sıkıntıdan kurtulan arkadas varmı aramızda
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2017 Saat 12:40
Malesef bende işe yaramadı ,ama sizde de yaramaz diyemem.Ben arınma tam yapamadım hastalandım.Belkide bundan olabilir.Hiç bir fikrim yok.Kokmaya devam.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2017 Saat 19:33
Birkac şey belirtmek istiyorum. Açlık orucu deyince itici geliyor sanırım ama bu işin asıl amacı karaciğer ve safre temizliği. Oruç tutmadan da yapabilirsiniz bu işlemi maksat karaciğeri çalışır hale getirmek. Neden sindirim enzim eksikliği yaşıyoruz ? Karaciğer işlevini tam yerine getiremiyor çünkü.. Karaciğer çalışmaya başladığın da sindirim de düzeleceği için koku kesilecek. Bu islemin ise yaramayacağını düşünmüyorum ama eksik ya da yeterli gelmeyebilir. Sizin daha çok temizlenmeye ihtiyacınız olabilir bu işleme belirli aralıklarla yapmanız getekbilir. Ayda bir iki ayda bir vs yani bunu kendiniz anlayanilirsiniz. O safra camurunun pisliklerinin döküldüğünü görmediyseniz zaten işlem olmamlistir. Ce diskinizdan da siyah tortulari atmanız lazım.. ayrıca bağırsak tıkanikliginiz varsa önce bağırsak olayını çözmek lazım mesela bende tikaniklik var şiddetli kabızlık sorunum old için bu işi önce yapmadım diyetle başladım. Kabızlık sorunu u çözmek bağırsak tıkanıklığı sorununu halletmek için. Ve çok mantıklı bir işlem. Enzimleriniz cakismiuor su anda sindirim yok siz de.. ama karaciğer temizlenince safra pisliklerinden arindirilinca sistemler çalışmaya başlayacak. Biraz karaciğer safra mide bağırsak döngüsünü araştırın inanın mantiginiza yatacak. Ve illa açlık orucu tutmak zorunda değilsiniz başka yöntemler de var temizlik için.. Bu konunun üstüne düşün...
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2017 Saat 15:04
@sefil.. Bu işlemi bir kez mi yaptın.. 36 saatlik ni sadece ? Böyle ise çok yetersiz.. bir kerede olmaz ki.. Karaciğer ve safra dediğin şeyi bir kere de temizleyemezsin. Ayrıca hiç diskinda ve eğer kustuysan ağzından çıkan şeyler de camur kıvamında şeyler gördün mi.. Sen zehir atacaksın vücudundan bu öyle kolay degil.. safranin mideye akmaya başlaması için iyi temizlenmesi ve kanalların açılması lazım. Olayın mantığını düşün ve neden olmadığını da düşün..
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2017 Saat 09:37
Arkadaşlar. Ben ağız kokusundan kurtulan biriyle daha konuştum bu da kesin kurtulan tanıdığım 4. Kişi oldu. Bir seneye yakın diyet yapmış kokusu çok azalmış ama tamamen gitmemiş. Sorununu kendi bulmuş zaten safra akmiyormus bu yüzden de sindirim olmuyormus vs vs gerisini biliyorsunuz artık. Sonra gaita nakli yaptırmış iki kez ilk günler diski gibi kokmuş ağzı ama su anda tamamen geçmiş artık karaciğer çalışıyor ve safra akiyormus hatta bana " sana yazarken hir kilo tatlı yedim " dedi :) ve ağzında sıfır koku.. onunda benim gibi senelerdir varmış yani son üç dört senedir ortaya çıkan birşey değil. Çocukluktan gelen bir durummus. Ve ağzın da ki sarı tabaka da tamamen gitmiş. Çok seviniyorum mutlu oluyorum bunları duyunca sizinle de paulasayim umudunuz olsun vazgevmeyin diye yazıyorum. Bir çıkış yolumuz var ve sonuna kadar mücadele edeceğiz..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2017 Saat 15:36
Orjinalini yazan: sifa

Sonra gaita nakli yaptırmış iki kez ilk günler diski gibi kokmuş ağzı ama su anda tamamen geçmiş ..

Gaita nakli ?
Dışkıyı nakil mi etmiş ??

-M
IP
denizedogruu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı denizedogruu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2017 Saat 17:47
Nereye nakil etmiş ???
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2017 Saat 19:55
Evet hocam ama sizin gibi aydın birinden böyle bir tepki beklemezdim. Son dört beş senedir olan bir konu hatta bayağı yayılmaya başladı. Ahmet uygunla gata da başladı ama bu arkadaş antalya da didem karaveliogluna yaptırdı. Çok iyi bir doktormus.. Ben bunu garipsemiyorum. Evet sağlıkli diskiyi hastanin bagirsagina makattan nakil ile gerçekleşiyor işlem. Takdir edersiniz ki diski bir sürü işlem den geçiyor sıvı hale geliyor. Yani bunu hepimiz düşünebiliriz sanırım. Ve bizim probiyotiklerle sağlıklı bir flora oluşturmaya çalıştığımız bagirsagimizi iki işlemle gerçekleştiren süper bir işlem. Zamandan tasarruf psikolojiden tasarruf madida anlamda da tasarruf.. şifasi da çabası..
IP
denizedogruu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı denizedogruu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2017 Saat 12:08
Hocam bana geniz eti ameliyatı uygun görüldü inşallah olucam ama şöyle bir sorunum var önceden ara ara bademcik taşı çıkarıyordum bu ara hiç öyle bir sorun yok zaten bademciklerim de çok küçük ama şüphe duyuyorum geniz eti alınırken bademcik ameliyatını da yaptırmam gerekir mi sizce? Yoksa geniz etinden sonra koku devam ederse mi yaptırmalıyım? Teşekkürler.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2017 Saat 14:28

Evet hocam ama sizin gibi aydın birinden böyle bir tepki beklemezdim. Son dört beş senedir olan bir konu hatta bayağı yayılmaya başladı. Ahmet uygunla gata da başladı ama bu arkadaş antalya da didem karaveliogluna yaptırdı. Çok iyi bir doktormus.. Ben bunu garipsemiyorum. Evet sağlıkli diskiyi hastanin bagirsagina makattan nakil ile gerçekleşiyor işlem. Takdir edersiniz ki diski bir sürü işlem den geçiyor sıvı hale geliyor. Yani bunu hepimiz düşünebiliriz sanırım. Ve bizim probiyotiklerle sağlıklı bir flora oluşturmaya çalıştığımız bagirsagimizi iki işlemle gerçekleştiren süper bir işlem. Zamandan tasarruf psikolojiden tasarruf madida anlamda da tasarruf.. şifasi da çabası..

Estagfurlah
Benden nasıl bir tepki beklemiyordunuz?

Ayrıca bunu ben ilk defa burda sizden duyuyorum. Birisinin tuvaletini alıp başka birisinin anüsünden içeri mi konuyorlar?

Yanlış anladığımı söyleyin Lütfen.
-M
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2017 Saat 02:34
Hocam bu yöntem otoimmün hastalik türleri, alerji ve bagirsak hastaliklarina dair bir kac yildir klasik tıp alanında yapiliyor.
Hatta Almanya'da cok kapsamli bir saglik belgeseli izlemistim, sayili kaliteli kanallarin birinde, yani zirva bir kanal da degil, bu belgeselde ilaclarla ve ameliyatlarla ulasilamayan basarilari diski nakli ile elde ettiklerini söylüyordu gastroenterologlar.
Ikinci kisi aileden ve saglikli olmalu, tek sart bu.
Ilk anda cok tuhaf, itici ve tiksinc gelse de, böyle bir non-invasiv sayilacak yöntem var. Sanirim Crohn gibi hastaliklarda bilhassa yapiliyor, ama tam emin degilim. Su an nette bakacak vaktim yok.
IP
hamza171
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 45
Alıntı hamza171 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2017 Saat 04:39
Orjinalini yazan: aydinmur

Estagfurlah
Benden nasıl bir tepki beklemiyordunuz?

Ayrıca bunu ben ilk defa burda sizden duyuyorum. Birisinin tuvaletini alıp başka birisinin anüsünden içeri mi konuyorlar?

Yanlış anladığımı söyleyin Lütfen.
-M

Evet bu doğrudur hasta kişilerde bağırsak florası yetersiz olan kişilerde olmayan bazı bakterileri sağlıklı kişilerin dışkıları aracılığıyla insan vücudunaa sokuyorlar.Ben de duydum bunu Tarkan Karakan isimli hocayla bu konuda görüşmenizi tavsiye ederim Murat bey kendisi ve siz değerli insanlarsınız bu forumu ve sizi duyunca bizlere sizin birliğiniz çok yarar sağlayacaktır.
IP
belki
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı belki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2017 Saat 01:16
Şifa kurtulan arkadas sadece diyetle mı kurtuldu.bizim De kendisiyle görüşme imkanımız olurmu.olursa çok moral olur bana
IP
pardon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı pardon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2017 Saat 14:05
selam bu oruçla ilgili sormak istediğim bi şey var.. aç kalma süresi dışındaki beslenme nasıl oluyor? örneğin sahur denmiş ne tür beslenmeli neler yenmeli bilginiz var mı mutkala etkiliyordur sonucu. ve öncesinde bir hafta hazırlık sürecinden bahsedilmiş kitaptan alıntı yapılan bi sitede 36 saat açlıktan bahsetmiyor.kafam karıştı biraz bu oruç sırasında sadece su mu içilebiliyor. bilgi verirseniz çok sevinirim hemen bugün başlamak istiyorum. şimdiden çok teşekkürler..
IP
pharmacy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 25
Alıntı pharmacy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2017 Saat 12:20
Arkadaşlar bende bu yöntemi denemiş biri olarak size söyleyeceğim bu yöntem benim için kesin sonuç sağlamadı ve eminim birçogunuzda da işe yaramayacak.Bu yöntemle sadece kokunun nerden geldigi hakkında emin olmamakla birlikte fikir sahibi oldum ben.Koku sindirim sistemimden kaynaklıyor ve yüksek ihtimalle ya mide ya bağırsak. Yani tercih yine sizin burda bu yöntemle kuruldum diyen 2 kişi var ki 1 arkadaşımız sürekli beslenmesine dikkat ediyor yani belki beslenme düzenini degistirirse koku yine geri gelecek ama onun dışında bu yöntemi yapanlarda ben dahil kimse de koku gitmedi.Tercih sizin.
IP
Neslhn
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Neslhn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2017 Saat 12:38
Arkadaşlar merhb ben sizin gibi caresizim lütfen benim sorumu bilen varsa yardimci olabilir mi benim de ağzım kokuyor hem de çok kötü benim sorunum ağzım nefesim değil dişimi fircaliyorum dilimi temisliyorum ama yine geçmiyor özellikle sabahları çok kötü ağzım da kötü bi tat da oluyo ve ağzımın daki tükürük beyaz katı bi hale geliyo ve cok kötü kokuyor sozluyum ve yakında evlenmeyi düşünüyoruz ama bu ağız kokum geçmezse yüzügü de Atacam beni bi bilgisi olan varsa yardimci olsunnnnnn😔😔😔
IP
Neslhn
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Neslhn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2017 Saat 13:11
Karaciğer tedavisi nasıl yaptın lütfennnnn
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2017 Saat 00:27
Orjinalini yazan: Neslhn

Karaciğer tedavisi nasıl yaptın lütfennnnn

diş kaynaklı değil ise. bir kbb git burun eti sinüzit geniz akıntısı var mı diye. yine şeker hastalğın var mı diye baktır. diş hekimine git tabi tek 1 çürük küçükte olsa yapıyor koku.
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2017 Saat 22:41
Akşam 8den sonra yenilen yemekler sindirim zorluğuda varsa çürüyüp mayalanıyor ve koku ne yapsan geçmiyor
Dil ve boğaza yapışan bu çürük yemeklerin bakterileride tüm gün bizi hayattan bezdiriyor
Tedavi bence sindirim sisteminden başlanmalı önce barsak tam görevini yapacak sonra mide ve diğer organlarda düzenli çalışıp vücüt rütin düzenine girecek ve inşaalah koku falan kalmayacak
Yok şeker yeme yok hamur yasakla olmaz bu iş hep bunu düşünüp yaşayamayız
Barsaktaki yararlı bakterikeri artırıp sindirimi düzeltmeliyiz
Probiyotik takviyesi alıp yiyecekleri daha düzenli ve vaktinde yiyip su içme adabını da öğrenmeliyiz
Koku varsa vücütta ters giden birşey var demektir alarm veriyo
Yok koku hastalıkların sebebi olmaz galan demeyin bal gibide oluyo illaki bişey var ki o pis koku var yani
IP
Neslhn
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Neslhn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2017 Saat 13:05
Özelde bana yazan arkadaşlar mesajları açamıyorum burdan tazarsaniz
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2017 Saat 23:19
probiyotik olayı mantıklı. bende kapsül sipariş verecem. her hafta yoğurt mayalanıyor zaten 2 kapsül koy. haftalık ihtiyaçının en iyi şekilde karşılayacaktır . ağız kokusu geçmese bile probiyotik takviyesi yararlı bir şey.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2017 Saat 13:54
Ya şu yok ekmek yok şeker hememekle yapamayız bu iş olmaz diyenler niye burda.. Herşeyi yapmak için değil mi ? Ve şimdi kokudan kurtulma gibi bir şans var ve sen ekmek ve şeker yiyeceğim diye ısrar ediyorsun ? E ye o zaman kardesim bizi ilgilendirmez. Bu arada gözlem yapıyorum.. bir çok değişik grupta cevremde.. Gözlemlerime göre dilinde sarı pas tabakası olan herkesin ağzı kokuyor ama beyaz tabaka olanların kokadabiliyor kokmayadabiliyor.. beyaz tabaka bağırsak mantarindan ileri geliyor sarı tabaka ise karaciğer ve safra dan yani sindirim sıkıntısından.. beyaz tabakası olupta kokusu olanlar diyetle kesin geçiyor iyileşiyor ama sarı tabakası olanların diyetle tamamen bitmiyor çünkü safra temizliği de yapması gerekiyor.. ve malesef ki safra da çamur oldugunda bazen hatta taş bile olduğumda belirtileri ağır olmuyor ve bizi hastaneye götürmüyor. Taa ki agridan canımız yan ana kadar kaldı ki o zaman geç kalmış oluyoruz ve ameliyat gerekiyor.. safra da çamur oldugunda önce bagirsaga sindirim için safra sıvısı akmıyor ya da yeterli akmıyor. Karaciğer enzimlerinin eksik olması da cabasi.. konuştuğum insanlara göre dilinde sarı tabakası olanlar iki yıl diyette yapsa koku tamamen gitmiyorama çok azaldığı bir gerçek.. bu yüzden diyet hazırlık aşaması ve son darbe safra temizliği ile yapılacak.. defaaten söylüyorum illa açlık orucu yapmak zorunda değilsiniz bunun uzun vade de bitkisel yöntemleri de var.. Ben öyle yapacağım sanırım.. bir de size tavsiyem deneme yanılma yöntemini kullanin.. mesela ben klaire labsin sadece enzim olan takviye sini diğer hiçbir takviye kullanmadan ve diyet yapmadan denedim tam anlamıyla etkin olmadı sadece pepzan denedim mide asidi için o da tam anlamıyla olmadı ama digesaway kullandığım da tam anlamıyla başarı yakaliyordum kesin yüzde yüz koku gidiyordu. Düşündüm içindekileri karşılaştırdım ve baktım ki digestaway da farklı olarak tek brovin safra ekstresi var tr de içinde safra ekstresj olan başka ürünü yok. Ve bu safra eksrresi safra salginlamasini sağlıyor anladım ki mide bağırsak bir bütün flora illa ki duzeltilevek ama esas vuruşu safra ile yapacağım.. Ama öncesinde bir doktora gidip tespitim doğru mu bir kontrol ettireceğim ultrasonda yada başka şekilde safra da çamur mu var taş mi var baktiracagim belki de hiçbirşey yok.. bunlar hipotez şu anda.. düşünüyoruz hep birlikte deniyoruz bazen yaniliyoruz ama eninde sonunda bulacahiz.. ve düşünurken beyin fırtınası yapalım birbirimizi yargılamak eleştirmek yerine.. emin olun dağa çok yol kat ederiz yoksa aa gaita nakli diski nakli iyyy çok igrenc aaa ekmek şeker mi yemiyorsun saçmalama boş iş diyerek hiçbirşey elde edemeyiz..
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2017 Saat 14:12
sıkıntı sindirim kaynaklı bence de kokuyu ile beraber bende ten kokusuda oluyor saçımda ve yüzümde de elimi sürdüğümde koku oluyor yıkadıktan bir kaç saat sonra oluşmaya başlıyor karaçiğer ile mi alakalı acaba sizde de bu sıkıntı var mı
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2017 Saat 22:41
Bağırsaklarından sorun olduğunu düşünen varsa mantar bakımıdan

https://anetteinselberg.com/2015/08/22/bu-testi-yarin-sabah-uyandiginizda-mutlaka-yapin/

bu testi yapsın. su testi ne kadar güvenli bilinmez ama yabancı kaynaklarda filan biliniyor. yabancılar işini bilir. bağırsak florası bozuldu ise koku yapıyor.

Ben probiyotik siparişi verdim bugün ilk kapsülü içtim. 5 milyar probiyotik mikroorganizma yazıyor. 6 ay kullansam yeter. sonra düzelir yoğurt kefir doğal yollar ile devam edecem. fiyatta pahalı değil 24 tlye aldım pahalılar var 5 milyar olan en yüksek fiyat olarak güvenilir olarak probien var. yine nbl filanda var onlar 50 tl civari en yükseği 3-3.5 milyar bakteri.

Alın kullanın bence. tabi bende mantar yok. tükürük testinde sorun yok. yinede aldım sağlık için. çünkü çok antibiyotik kullandım az dost bakteri gelsin.
IP
melek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı melek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2017 Saat 13:56
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. katılmak istememin sebebi de fayda gördüğüm şeylerden bahsetmek. açlık orucunu ve karaciğer detoksunu uyguladım ve gerçekten çok faydasını gördüm. yalnız   açlık   orucuna hemen başlamadım öncesinde 1 ay kadar sadece sebze yedim ve meyve suyu içtim. bu   süreçte malesef 7- 8 kilo kadar vermişim. sonuç % 100 olmasa da   %80 koku   gitti.(şöyle örneklendireyim önceden konuştuğumda koku 3 metre ötedekine ulaşıyorsa şimdi anca yan yana olduğum arkadaşa ulaşıyodur :) malesef detoks bittikten sonra yeme içmememe eskisi kadar önem vermeyip tatlıları hamur işlerini   yemeye başladım. anlıyorum ki gıdalar koku artışında gerçekten ciddi önem taşıyor.koku yine eskisi gibi değil fakat bir miktar var. ben tekrardan yeme içmememe dikkat ederek kokunun azalıcağını   düşünüyorum. bununla birlikte karbonatlı su tüketmeyi de düşünüyorum. inşallah hepimiz bu dertten en yakın zamanda kurtuluruz..
umut her zaman vardır..
IP
hitokiri
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı hitokiri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2017 Saat 23:28
Merhaba arkadaşlar, benim merak ettiğim genel olarak açlık orucu yapan arkadaşlar oruç boyunca ortalama ne kadar kilo kaybı yaşadılar?
IP
melek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı melek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2017 Saat 11:17
ben açlık orucu öncesinde 3 hafta kadar sadece meyve suyu ve sebze ile beslenmiştim. ekmek hayatımda hiçbirşekilde olmadı 1 ay kadar açlık orucuyla birlikte. toplamda 5- 6 kilo vermiştim.
IP
ayse87
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı ayse87 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2017 Saat 09:26
merhaba banada ayrıntılarını atar mısınız sımdıden cok tesekkur ederım
ayse87
IP
mehmet27
Üye
Üye

Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2017 Saat 11:44
bende açlık orucuna başladım 5 gün oldu sadece meyva sebze yiyorum zeytinyağı limon karışımını daha içmedim SORUM açlık orucu yapan arkadaşlar karışımı içmeden önce 1 haftalık açlıklarında kokuda değişme oldu mu ben büyük bir azalma fark etmedim de karışımı içtikten sonra göreceğiz insallah koku gider
IP
mehmet27
Üye
Üye

Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2017 Saat 16:48
Birde aclik orucuyla iyilesen arkadaslar dilinizde daha once beyazlik varmiydi varsa iyilesmeden sonra beyazlik gectimi acaba
IP
kekeremekere
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kekeremekere Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2017 Saat 13:41
Sevgili arkadaşlar merhabalar, bu yazıyı pratik tecrübesi olmayan fakat teorik bilgisi olan bir tıp öğrencisi yazıyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere benim de ağız kokusu şikayetim vardı ve 4 yıllık muayene sonucunda bademcik taşı birikimine bağlı olduğu anlaşılmıştı (hikayemi daha önce anlattım eski başlıklarda) ve bademcik ameliyatı olarak kurtuldum çok şükür inşallah size de bu yazımla biraz yardımcı olabilirim.

Şimdi nedir bizim hastalığımız derseniz hemen anlatayım.Forumda yazılanların neredeyse %60ı belli başlı şikayetlerden muzdarip. bunlar:tabiki ağız kokusu, boğazda takılma hissi(globus farengeus-boğazdan çıkarılmak istenen yabancı madde hissi-) , boğazda yanma, sık balgam çıkarma ihtiyacı, kuru öksürük.

Bunların yanında bazılarımızda -asıl derdi bu olmadığından yazmamış olabilir- ses kısıklığı, yüksek frekanslı sesleri-tiz sesleri- çıkaramama, yutma güçlüğü, ağrılı yutma, seste çatallanma gibi şikayetleri de olabilir.Bunların hepsinin olması şart değil tabiki. Bir hastalık 10 farklı kişide 10 farklı bulguyla çıkabilir bunu aklınızdan çıkarmayın.

Geniz akıntısı dediğiniz şey geniz akıntısı olmayabilir buna da dikkat çekmek isterim boğazınızla ilgili problemi geniz akıntısı olarak algılamanız mümkün buna dikkat edin.

Bunun haricinde bir sürü probleminiz olabilir tabiki ama bir septum deviasyonundan ziyade asıl yoğunlaşmanız gereken konu bu olabilir.

Şimdi de gelelim hastalığın patofizyolojisini açıklamaya:arkadaşlar bizim yemek borumuzda iki adet büzücü kas var bir tanesi mide girişinde biri de larinksin altında diyebilirim, çoğu kişi okumuştur normal reflü dediğimiz alt sfinkterin yeterli kasılmamasına bağlı mide asidinin geri kaçmasına bağlı yemek borusunun tahriş olmasıydı, bu laringofaringeal reflüde ise alt sfinkterde bir problem yok ama üst sfinkterde bir problem oluyor normalde faringolarengeal bölgenin korunması için yüksek basınçlı bir alan olan üst sfinkterin uykuda gevşediğine dair yayınlar var ama tam olarak sorun da bu değil bu bir sorun ama başka nedenler de var.

Sonuç olarak da asitle temas eden larinks te(ki larinksin çok hassas bir dokusu olduğunu söylemişti hocamız) bir yanma oluyor bunu geçirmek için de yutkunuyor hasta sonra yutkunmaya bağlı tahriş oluyor tahriş olunca tekrar yanıyor ve kısır döngüye giriyor.Bu arada orası inflame oluyor ve mikroba da daha savunmasız oluyor - adam antibiyotik kullandım bir müddet geçirdi diyor- burda da aslında yine tedavide dikkat edilmesi gereken ağız temizliğine dikkat etmek elini ağzına götüren hastalar var mesela tırnak yiyen bunlara da dikkat etmek lazım. Ayrıntı isteyenler için kaynak da vereceğim bu arada.

Şimdi olayını açıkladıktan sonra şu konuya dikkat çekmek istiyorum burda şu yazıları da okudum, yok efendim 10 gün oruç tuttum ağız kokusunu yendim vs diye. Burda da mantiken mide ne kadar yemekle az temas ederse o kadar az asid salınıyor, ne kadar az asid salınırsa o kadar az boğaza temas ediyor o kadar az tahriş ediyor. Burda yememi içmemi düzenledim sağlığıma kavuştum yazılarını da çok okuduk yine buna da dikkatinizi çekmek istiyorum.

Tedavisi için de hastaneye gitmenize bile gerek yok aslında ama bi kbbye gidin laringoskopi ile bi baksınlar larinksinize orda interaraknoid ödem vb. patolojik bulgular görerek tanıya yaklaşılabiliyor ama tedavisi için reçeteye gerek yok denebilir. Tam tanı için pH monitorizasyonu yapılıyor ama pratikte yapmıyoruz bunu. tanısı tedavisiyle anlaşılıyor.

Tedavisi de ppi(proton pompa inhibitörü) ile yapılıyor. Bu ilaçlar çok etkili bir şekilde mide asidini baskılayarak sorunu kökten çözüyor. Fakat kullanım şekli tedavi sonucu açısından çok önemli. Laringofaringeal reflü tedavisinde sabah akşam yemeklerden önce aç karnına - bakın burası önemli yemekten 20-30 dk önce olması önemli tam etkinliğini göstermesi için- bir de gidersiniz dahiliyeye bana ilaç yaz doktor diye o da günde bir diye yazar öyle kullanmayın, normal reflü tedavisinde günde 1 tane iken lfr de sabah akşam kullanıyoruz.hemen 1 günde mucize ilaç gibi sonuç beklemeyin arkadaşlar ama 1 haftada düzene girecektir yavaş yavaş. Çünkü mukoza latinkste kendini yeniliyor bu da 1 günde olmuyor, hücreler kendilerini belirli sürede yeniliyorlar. Ve bu ppi tedavisini en az 3 ay uyguluyoruz unutmayın.

İkinci tedavimi ise-bunları ppi ile birlikte yapıyoruz- boğazı tahriş edecek şeylerden kaçmak: bunlar 1 en önemlisi yastık boyunu yükseltip gelecek mide asidinin boğaza ulaşmasını önlemek, yüz üstü yatmamak, sırt üstü veya cenin pozisyonunda yatmak (bununla ilgili de yatış şekliniz diye bir anket açtım ona da katılım yapın lütfen bir sonuç çıksın hepimiz görelim) 2.si boğazı tahriş edecek asitli içecek vb ürünlerden kaçınmak.

Ayrıca çeşitli kaynaklardan yine laringofaringeal reflüyle alakalı şeyler okuyarak yaşamınızı ona göre şekillendirip bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Yaşamınızı şekillendirmek derken de hapis hayatı yaşayacaksınız demiyorum sonuçta daha az kola içeceksiniz, daha yüksek bir yastıkta yatacaksınız, ağzınızı daha temiz yapmaya çalışacaksınız bunlar.insanlar sağlıklarına kavuşmak için çok daha ağır şeyler yapmak zorunda kalıyorlar sizin yapacaklarınız hem hayat kalitenizi artıracak hem sağlığınıza kavuşturacak. İnşallah yazımın faydası dokunur arkadaşlar.

Korkun seni mahkum eder. Umudun seni özgür bırakır. (esaretin bedeli) umudunuzu kaybetmeyin arkadaşlarım iyi günler.
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2017 Saat 01:12
20lik dişimi aldirdim (arayüz fircasiyla fircaladigimda o bolgeyi les gibi kokuyordu hekim de iltihabli alinmali dedi aldirdim) yara iyilesmedi tam ama leş kokusu kayboldu uyandigimda bile! Dilim sari sari pas olurdu hep dil sirti ve kökü leş gibi kokardi simdi cok cok az var koku dilim ise pespembe ((: arada aynada bakiyorum hic boyle gormemistim dilimi bugun insan icine karistim burnuna dokunmadi hic bir konustugum ama post nazal akinti var kbbyle alakali bir sorun da var eminim inaniyorum mutlu sona yaklasiyorum.. Bir diş okdr koku yapar mi demeyin YAPIYORMUS valla billa yasadim.. Bakalim yara iyice iyilessin guncellerim
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2017 Saat 22:10
Orjinalini yazan: kekeremekere

Sevgili arkadaşlar merhabalar, bu yazıyı pratik tecrübesi olmayan fakat teorik bilgisi olan bir tıp öğrencisi yazıyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere benim de ağız kokusu şikayetim vardı ve 4 yıllık muayene sonucunda bademcik taşı birikimine bağlı olduğu anlaşılmıştı (hikayemi daha önce anlattım eski başlıklarda) ve bademcik ameliyatı olarak kurtuldum çok şükür inşallah size de bu yazımla biraz yardımcı olabilirim.

Şimdi nedir bizim hastalığımız derseniz hemen anlatayım.Forumda yazılanların neredeyse %60ı belli başlı şikayetlerden muzdarip. bunlar:tabiki ağız kokusu, boğazda takılma hissi(globus farengeus-boğazdan çıkarılmak istenen yabancı madde hissi-) , boğazda yanma, sık balgam çıkarma ihtiyacı, kuru öksürük.

Bunların yanında bazılarımızda -asıl derdi bu olmadığından yazmamış olabilir- ses kısıklığı, yüksek frekanslı sesleri-tiz sesleri- çıkaramama, yutma güçlüğü, ağrılı yutma, seste çatallanma gibi şikayetleri de olabilir.Bunların hepsinin olması şart değil tabiki. Bir hastalık 10 farklı kişide 10 farklı bulguyla çıkabilir bunu aklınızdan çıkarmayın.

Geniz akıntısı dediğiniz şey geniz akıntısı olmayabilir buna da dikkat çekmek isterim boğazınızla ilgili problemi geniz akıntısı olarak algılamanız mümkün buna dikkat edin.

Bunun haricinde bir sürü probleminiz olabilir tabiki ama bir septum deviasyonundan ziyade asıl yoğunlaşmanız gereken konu bu olabilir.

Şimdi de gelelim hastalığın patofizyolojisini açıklamaya:arkadaşlar bizim yemek borumuzda iki adet büzücü kas var bir tanesi mide girişinde biri de larinksin altında diyebilirim, çoğu kişi okumuştur normal reflü dediğimiz alt sfinkterin yeterli kasılmamasına bağlı mide asidinin geri kaçmasına bağlı yemek borusunun tahriş olmasıydı, bu laringofaringeal reflüde ise alt sfinkterde bir problem yok ama üst sfinkterde bir problem oluyor normalde faringolarengeal bölgenin korunması için yüksek basınçlı bir alan olan üst sfinkterin uykuda gevşediğine dair yayınlar var ama tam olarak sorun da bu değil bu bir sorun ama başka nedenler de var.

Sonuç olarak da asitle temas eden larinks te(ki larinksin çok hassas bir dokusu olduğunu söylemişti hocamız) bir yanma oluyor bunu geçirmek için de yutkunuyor hasta sonra yutkunmaya bağlı tahriş oluyor tahriş olunca tekrar yanıyor ve kısır döngüye giriyor.Bu arada orası inflame oluyor ve mikroba da daha savunmasız oluyor - adam antibiyotik kullandım bir müddet geçirdi diyor- burda da aslında yine tedavide dikkat edilmesi gereken ağız temizliğine dikkat etmek elini ağzına götüren hastalar var mesela tırnak yiyen bunlara da dikkat etmek lazım. Ayrıntı isteyenler için kaynak da vereceğim bu arada.

Şimdi olayını açıkladıktan sonra şu konuya dikkat çekmek istiyorum burda şu yazıları da okudum, yok efendim 10 gün oruç tuttum ağız kokusunu yendim vs diye. Burda da mantiken mide ne kadar yemekle az temas ederse o kadar az asid salınıyor, ne kadar az asid salınırsa o kadar az boğaza temas ediyor o kadar az tahriş ediyor. Burda yememi içmemi düzenledim sağlığıma kavuştum yazılarını da çok okuduk yine buna da dikkatinizi çekmek istiyorum.

Tedavisi için de hastaneye gitmenize bile gerek yok aslında ama bi kbbye gidin laringoskopi ile bi baksınlar larinksinize orda interaraknoid ödem vb. patolojik bulgular görerek tanıya yaklaşılabiliyor ama tedavisi için reçeteye gerek yok denebilir. Tam tanı için pH monitorizasyonu yapılıyor ama pratikte yapmıyoruz bunu. tanısı tedavisiyle anlaşılıyor.

Tedavisi de ppi(proton pompa inhibitörü) ile yapılıyor. Bu ilaçlar çok etkili bir şekilde mide asidini baskılayarak sorunu kökten çözüyor. Fakat kullanım şekli tedavi sonucu açısından çok önemli. Laringofaringeal reflü tedavisinde sabah akşam yemeklerden önce aç karnına - bakın burası önemli yemekten 20-30 dk önce olması önemli tam etkinliğini göstermesi için- bir de gidersiniz dahiliyeye bana ilaç yaz doktor diye o da günde bir diye yazar öyle kullanmayın, normal reflü tedavisinde günde 1 tane iken lfr de sabah akşam kullanıyoruz.hemen 1 günde mucize ilaç gibi sonuç beklemeyin arkadaşlar ama 1 haftada düzene girecektir yavaş yavaş. Çünkü mukoza latinkste kendini yeniliyor bu da 1 günde olmuyor, hücreler kendilerini belirli sürede yeniliyorlar. Ve bu ppi tedavisini en az 3 ay uyguluyoruz unutmayın.

İkinci tedavimi ise-bunları ppi ile birlikte yapıyoruz- boğazı tahriş edecek şeylerden kaçmak: bunlar 1 en önemlisi yastık boyunu yükseltip gelecek mide asidinin boğaza ulaşmasını önlemek, yüz üstü yatmamak, sırt üstü veya cenin pozisyonunda yatmak (bununla ilgili de yatış şekliniz diye bir anket açtım ona da katılım yapın lütfen bir sonuç çıksın hepimiz görelim) 2.si boğazı tahriş edecek asitli içecek vb ürünlerden kaçınmak.

Ayrıca çeşitli kaynaklardan yine laringofaringeal reflüyle alakalı şeyler okuyarak yaşamınızı ona göre şekillendirip bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Yaşamınızı şekillendirmek derken de hapis hayatı yaşayacaksınız demiyorum sonuçta daha az kola içeceksiniz, daha yüksek bir yastıkta yatacaksınız, ağzınızı daha temiz yapmaya çalışacaksınız bunlar.insanlar sağlıklarına kavuşmak için çok daha ağır şeyler yapmak zorunda kalıyorlar sizin yapacaklarınız hem hayat kalitenizi artıracak hem sağlığınıza kavuşturacak. İnşallah yazımın faydası dokunur arkadaşlar.

Korkun seni mahkum eder. Umudun seni özgür bırakır. (esaretin bedeli) umudunuzu kaybetmeyin arkadaşlarım iyi günler.

Vallah 1 aydan beri girmiyorum foruma. Şu yazıyı yazmak için girecektim bende.

Bendede farenjit vardı sonra burun ameliyatı oldum geçmedi ve sonra kbb gittim boğaz reflüsü yani lfr arkadaşın dediği gibi çıktı. Daha geçen hafta çıktı yani ilaç tedavisine başlamadım. Midede sorun yoktu sessiz reflü bir bakımdan söyleniyor. .Mide problem yoksa bile boğaza baskı yapıyor.

genel cerraha gidecem ilaç tedavisine başlayacağım . arkadaşın dediği önemli tabi yemek konusunda soğan domates sarımsak kestim. yinede zorluyor boğazı bazı şeyler. kola filan içmiyorum zaten.

Kısaca boğazda takılma, farenjit geçmeyen , şişlik boğazın hemen ön tarafında, yine boğazın aşağına doğru bir gevşeme filan varsa reflü ve buna bağlı ağız kokusu şikayetiniz vardır.

En önemlisi ağız kuruluğu yapıyor hemde nasıl ..
IP
sefill20
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sefill20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2017 Saat 19:27
daha neler ypmalıyımsızce

IP
bas belasi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı bas belasi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2017 Saat 11:28
her hafta pazartesi bu orucu tuttuk diyelim. peki iki oruç arasındaki günlerde beslenmemiz nasıl olmalı?
IP
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu